Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danaho
8. únor 2013

@jarmisek No paráda,jen tak dál.

zuzzu11
8. únor 2013

@danaho to je super, ze si sa dostala k takemu doktorovi, ktoremu naozaj na tvojom zdravi zalezi 🙂 . A co s tou stitnou zlazou? Bude ti to len sledovat? Alebo aj nejako liecit? Nemoze sa to zhirsit pocas tehotenstva?

danaho
8. únor 2013

@zuzzu11 ten doktor spadá pod Moje Ambulance.Nevím jestli to znáš. Je to ordinace praktických lékařů,mají otevřeno od 7do 19h. Objednáváš se na všechno telefonem. Hlavně mají ordinace v nákupních cenrech takže dobrá dostupnost z MHD. Tak jsem to riskla a šla tam. A zatím dobrý. 🙂
Na imunologiii mi zjistili zvýšené látky antiTPO,což je štítka,ale ty ostatní hormony mám v pořádku. V CAR mi dělala nějaká doktorka sono a prý mám autoimunitní chronický zánět štítné žlázy zatím neprojevený. To znamená že ve mě jakoby spí,ale jednou se probudí. Většinou se to právě rozjede v těhotenství.Tak aby mě hlídali. Beru teď preventivně Letrox,ale jen 1/2 tabletky 3x týdně. Kdybych prá nechtěla mimčo,tak mi ho ani nedali.

zuzzu11
8. únor 2013

@danaho Aha. Tak to nepozám, to na Slovensku myslim nieje ze by mali v nakupnych centrach ordinacie. Ale je super ze nieco take existuje 🙂 . Mne takto zistili astma, ze tiez ju mam ale este neprejavenu 😒 . Tak teraz ked som chora dufam sa nespusti. Tak aj tak dobre, ze ho reventivne beries a hlavne ze to maju podchytene a budu ta sledovat.

danaho
8. únor 2013

@zuzzu11 taky jsem to neznala.Je to zatím jen ve velkých městech - Praha,Brno,Ostrava,Olomouc....Našla jsem si recenze na internetu. Někdo je moc spokojený,někdo vůbec. Tak jsem to riskla. A uvidím do budoucna. Koukám kdyby jsme neřešily mimčo,tak jsme naprosto zdravé 😀

zuzzu11
8. únor 2013

@danaho ved to, keby nie ivf tak by sme fakt na vseliake tieto vysetrenia asi ani nikdy nesli 😉 . Ja som si sama dala dodatocne vysetrit krv na trombofilne mutacie. Ci nemam nahodou hustu krv. A na imunologiu by som tiez nesla, lebo nebyvam nejako casto chora, ale zas aj imunita vplyva na uchytenie alebo pri pripadnych potratoch 😒 . Dufam ze uz na dalsie vysetenia nebudem musiet ist 🙂 .

jarmisek
8. únor 2013

@danielahe Je tak to uz bude treti, ze? 😵 😵 To je parada!

jarmisek
8. únor 2013

@danaho Ty jo,tak o lekarich v NC slysim take porpve.No hlavni je, kdyz z neho mas dobry pocit 🙂

danielahe
8. únor 2013

@jarmisek jojo, pujdeme do tretiho 😵 😵 😵 😵 no snad to bude holka 😀 😀 😀 😀

danaho
8. únor 2013

@danielahe a kdyby 3 kluk tak půjdete do 4 😀

danaho
8. únor 2013

@zuzzu11 zase díky těm vyšetřením vím,že nemám genetickou chybu,nebo před čím se varovat díky té imunologii. Přítelova neteř měla plicní embolii v mladém věku,spadá do té rizikové skupiny . Kdyby to věděla,mohla brát léky dřív než se to stalo a následky má na celý život.

danielahe
8. únor 2013

@danaho chlap rikal, ze dokud to nebu holka 😀 😀 😀 😀 , takze to vidim na fotbalove druzstvo 😀 😀 😀 😀

danaho
8. únor 2013

@danielahe taky chci napsat Klapzubáci 😀 😀

danielahe
8. únor 2013

@danaho 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jawuna
9. únor 2013

Ahoj holky, tak jsem po druhé kontrole a po pohovoru s embryoložkou. Je to hrozně fajn, že se s nima dá normálně vykládat a ptát se na všechno, takže už jsem chytrá jak rádio 😀 Vypadá to dost podobně jako minule - kolem 10 folíků, hezky rovnoměrně rostou, tak doufám, že bude dost vajušek a embryjek k vyšetření 😅 Zatím to vypadá, že mi odběr fakt výjde na Valentýna 😵

katuleb
9. únor 2013

@jawuna ahoóooooj tak to je super že to tak pěkně jde.... 😉 a kolkátý den stimuluješ??A kontrola byla už druhá??Kdy máš další??Moc držím palečka at je vše ok i nadále... 😅

jawuna
9. únor 2013

@katuleb Diky 🙂 Jj, druhá, první byla 5. den stimulky, ted byla druha 8. den vcera, v pondeli mam prijit na dalsi, to budu 11. den a pak se bude planovat odber bud na stredu nebo na ctvrtek, podle toho, jak mi v pondeli reknou.

danaho
9. únor 2013

@jawuna to je super. A to se s tebou baví embryoložka už teď jo? Já myslela až po odběru. Na Valentýna tam budu na konzultaci 😅

jawuna
9. únor 2013

@danaho Jj, už jsme to tak měli minule - během stimulace, když seš tam na kontrole, tak tě pošlou ještě za embryoložkou na pohovor. Ukazuje ti obrázky a vysvětluje všechno, co se bude dít, jak se dělá odběr, jak se oplodňují vajíčka, jak se vyvíjí embrya, jak se dělá biopsie pro PGD a tak. Je to hrozně fajn, jsou moc milí a trpěliví a všechno hezky vysvětlují a můžeš se na cokoliv zeptat. Já jsem tam byla i poprvé víc jak hodinu a teď skoro taky 😎 Sem hrozně zvědavá 😅

ilonar
9. únor 2013

@jawuna Takže budeš mít stimulku dlouhou nějakýh 14 dní, jestli to dobře chápu? To je krátký protokol?

jawuna
9. únor 2013

@ilonar Krátký 🙂

katuleb
11. únor 2013

@jawuna ahojky tak co jak jsi dens dopadla??Jak velké jsou folíky a kdy tedy opu?? Bude na Valentýna... 😉 😉

jarmisek
11. únor 2013

@danaho dekuji,tak jsem zase o mnoho chytrejsi 🙂

jarmisek
11. únor 2013

@danielahe je a nemeli jste treba PGD? Treba kdyby jste sluvkem naznacili,ze by jste si prali holcicku,tak by vam pomohli,abys nemusela rodit jedenactkrat 😀

jarmisek
11. únor 2013

@jawuna Ahoj,jsme tu cele napjate, pisni nam, kdy muzeme drzet pesti! 😉

danielahe
11. únor 2013

@jarmisek no to nevim, my meli pgd,jenze po vysetreni byli jen klucici 😀

onno
11. únor 2013

@danielahe taky máme 2 kluky a jedno nevíme 🙂

danielahe
11. únor 2013

@onno a muzes si rict, co chces vlozit? jestli to co nevite nebo klucika? 😉 a kdy jdete na KET? 🙂

katuleb
11. únor 2013

@onno ahojky a jak to že dvě víte co to je a jedno nevíte??
Já se holky moc bojím,aby nám vydržela embryjka do 5-tého dne na testy ....