Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

petra878
18. lis 2011

@cuddle Vidim dalsi Heliosacke dalnice 🙂 moc ti to preju

cuddle
18. lis 2011

@petra878 no nechci to zakriknout, v pondeli krev, snad je to bojovnicek, kdyz nam ho otestovali.... 🙂

pacinkadol
18. lis 2011

Ahoj holky, omlouvam se, ze jsem vas tak napinala, z KETu jsme jeli rovnou k manzelovym rodicum, pac mel manza od stredy volno 🙂
Takze vysetrovala se nam 3 embrijka, 1 bylo nemocne a dve v poradku.Takze mam jednoho mimiska v brisku a druheho jsme nechali zamrazit. A jeste nam zamrazili jednoho, ktery byl take hezky, ale nebyl vhodny na to PGD vysetreni. Takze budeme mit celkem tri deti 😵 😵 😵 to jsem ani necekala 🙂 Teda doufam, ze budeme! 😅

cuddle
18. lis 2011

@pacinkadol super a reknes nam co ti tam plave???? zdravek kluk nebo holka? kdy mas testik???

teruberi
19. lis 2011

@pacinkadol Je, no tak to je perfektni! Gratuluji ke krasnym mimiskum a preji at se smudlik brzy uchyti!

teruberi
19. lis 2011

@cuddle Cuddli a co tam vlastne plave Tobe? Jestli to teda neni tajemstvi 😉 Ty jsi vlastne take davala vysetreneho embriska, vid?To dostanes napsane v te zprave v ramci toho vysetreni? Skoda, ze to za me jeste nebylo zadarmo, taky bych si nechala vystrit, bylo by krasne vedet uz od zacatku co cekam🙂 Ale tak aspon me ceka jeste nejake prekvapeni 😎

ivetka77
19. lis 2011

Ahoj holky, jsem novacek, delam si prehled o CARech v Brne, protoze vubec netusim,kam mam jit. Jsem rocnik 77 a jsem po 3 potratech,tak se chci rozhodnout vazne dobre 😖 Muzete mi prosim napsat vase zkusenosti? Moje gynekolozka rika,ze budeme muset potrebovat PGD.Nevite, kolik to stoji? Nebo nehradi to v nasem pripade pojistovna (mame Vojenskou)...
Dekuji moc za jakekoliv info...ja bohuzel neznam nikoho, kdo resi podobny problem, tak spoleham na vas 🙂

cuddle
19. lis 2011

@teruberi je to chlapeček 🙂

cuddle
19. lis 2011

@ivetka77 v Heliosu ti PGD udelaji na pojistovnu, myslim, ze to hraji jen VZP a Vojenska, ale presneji by ses musela zeptat pri konzultaci, ja jsem u VZP a hrazeno jsem to mela

jinak zalezi na tobe, bud si projdes diskuze - doctes se vesmes to same, kazdy je spokojeny tam kde mu pomohli, a nadava na ty, kde mu nepomohli, ale uspesnost IVF je cca 55% na zavedeni , takze vetsinou se to podari, ale ne vzdy na prvni pokus.....

no ja jsem sla nedriv na Obilnak, ze budu verit statni , ale odesla jsem, prostredi hrozne, doktori se stridali jak to zrovna vyslo, cekacka dlouha.....atd.

na Helios jsem dostala doporuceni od 2 kamosek co od nich maji deti, taky z IVF, pristup vyborny, vse vysvetlili, prostredi prijemne i manzel se tam citi mnohem lepe....neni to nemocnicni chodba kde cekas jak ten posledni v rade....

pokud mas cas a elan, muzes si domluvit vice schuzek a projit si to a zustat tam kde se ti libylo a doktor v tobe vzbuzoval duveru, to je nejdulezitejsi....

pokud bych se rozhodovala znovu sla bych opet do Helisu, pripadne jako druha volba Reprofit, vynechala bych Obilnak a Repromedu , o Unice toho tolik nevim

ivetka77
19. lis 2011

@cuddle Moc dekuji za informace, usetrila jsi mi dost casu, prolezat ty diskuze, to by mi opravdu zabralo vecnost. Myslim, ze to PGD pro me opravdu bude rozhodujici-nemame s manzelem penez na rozhazovani,otatne kdo dneska ma, ze?Pises, ze uspesnost je 55 procent, to znamena, ze snad dva pokusy by mely stacit. Myslim, ze na vic ani nebudeme mit penize :(
Jinak koukam, ze vam uz se zadarilo, gratuluju, to je skvely. Muzu se zeptat na kolikaty pokus?

jananovacek
19. lis 2011

@ivetka77 Ahoj Ivetko, ja jsem si teda ten cas s prolezanim diskuzi dala, nez jsem se sama rozhodla. Sice uz to je az druhy cyklus, ale lepsi nez spolehat na jine. Poprve jsem byla v Unice a nikdy bych to centrum nedoporucila. Ted se stimuluju druhy cyklus v Heliosu a jsem uplne nadsena. Az do dneska se nam venoval pan primar Texl, ktery je opravdu uzasny. Dneska jsem byla rano na kontrole a byl tam pan doktor Sula, ktereho jsem videla poprve, ale byl taky super. Zatim nam folikuly krasne rostou, mame jich 14 a velkych, takze vsechno probiha jak ma. Jak psala cuddle, kazdy je spokojeny tam, kde se mu to podari, ale mne se jeste nic nepodarilo a urcite bych Helios doporucila kazdemu na potkani 🙂

jananovacek
19. lis 2011

@cuddle Jaky to je, vedet co se ti narodi x mesicu pred ostatnima? 🙂) My bysme taky meli po tom PGD vysetreni vedet, co to bude, to musi byt zvlastni pocit, ze k nemu muzes spravne promlouvat uz od zacatku 🙂))

cuddle
19. lis 2011

@ivetka77 toto je nase 2 IVF, 1 IVF - ET negativni, KET pozitivni, ale potratila jsem , a ted 2 IVF.....no // jsem nasla , ale zase se mi dnes objevuji nejake komplikace, takze kdovi jestli se vubec dockam pondelni krve.....snad ano

teruberi
19. lis 2011

@cuddle Smarja, to snad ne? Pryc s komplikacema!!! Ted uz to musi vyjit! Pekne si lehni a odpocivej a nech se opecovavat chlapem....urcite se v pondeli dockas HCG jako blazen, drzim pesti...

teruberi
19. lis 2011

@ivetka77 Ahoj,take doporucuju Helios. Pristup je v pohode, lide jsou tam mili, doktory tam znam dva (Texla a Sulu)a oba jsou super, ikdyz Texla mam radsi. No a navic se nam tam postestilo napoprve a jeste mame zamrazeno na priste. S ostatnimi centry nemam osobni zkusenost, takze nevim, ale vsem svym znamym doporucuju Helios stejne jako byl doporucen i me...

janijacek
20. lis 2011

@pacinkadol Ahoj,gratuluji k embryjkum a drzim pesti,at se mimiskovi dobre dari a at si brzy diskuzi vyzdobime dalsi krasnou foteckou dalnic na testu!!! 🙂

pacinkadol
21. lis 2011

@cuddle Ahoj, plave mi tam taky chlapecek 🙂 to je super, treba budou kamosi-seznamime je po internetu :D Jinak doufam, ze ted uz teda potvurka neplave a je pekne zavrtanej 😵
Testim ve ctvrtek...nemuzu se dockat.Chtela jsem to udelat uz vcera a predevcirem,ale rekla jsem si, ze to proste vydrzim...
A co Ty? Uz je to s potizemi lepsi? Preslo to? Dneska mas krev? Moc na tebe myslim...

cuddle
21. lis 2011

@pacinkadol bohuzel nepreslo, uz 2 den spinim, teda dnes uz spis krvacim...takze ☹

janijacek
21. lis 2011

@cuddle Cuddli to me mrzi a byla jsi na krvi?Jak to dopadlo?

cuddle
21. lis 2011

@janijacek krev pozitivni HCG 171, mam pokracovat v lecich, takze lezim a doufam, ze to pomuze ....a prestane

janijacek
21. lis 2011

@cuddle tak HCG je krasne...tak ja drzim pesti at to prejde a at se malej poradne zavrta....pekne odpocivej a prospi se...

petra878
21. lis 2011

Takovy pekny hcg...neboj, to krvaceni fakt nemusi nic znamenat ...

flyaway
21. lis 2011

Tak zítra nastane den D, hodina H a já se dozvím, zda sliznice narostla a je možno udělat KEtík - bojím, bojím... 😕
Sice poctivě zobu estrofem a popíjím 2x denně kontryhel, takže aspoň lehce vypelichaná duchnička by tam mohla být narostlá, ale kdo ví, že? 😨
No, co se má stát, to se stane, teď už to nijak neovlivním, takže nezbývá než věřit 😵

pacinkadol
22. lis 2011

@flyaway Ahoj,doufam, ze to dnes dobre dopadne! Ze budes mit v brisku krasne nastlano 😉

pacinkadol
22. lis 2011

@cuddle Ahoj, tak jak? Zlepsilo se no? Moc na vas tebe myslim...Slysela jsemm, ze po ET je krvaceni docela normalni, tak kdyz mas to HCG tak vysoky, mohlo by to snad byt v poho...

pacinkadol
22. lis 2011

Ja jsem teda mimochodem take pekne nervozi, uz se mi blizi testovani. Ztim se citim uplne normalne..jako by nic :(

flyaway
22. lis 2011

Ahoj holky, tak nic, sliznice nenarostla ☹ .
Tak mi Mudr. Šula doporučil dát si jeden cyklus pauzu, ať si tělo trochu vydechne a v lednu zkusíme opět štěstí... 😎 Tak na něj dám, má pravdu v tom, že nemá cenu to hrotit někdy ve vánoční svátky - prostě si užijeme konec roku a v lednu s chutí do dalšího boje 🙂
Tak holt nebude vánoční dáreček, ale na druhou stranu aspoň už budeme mít výsledky imuna a genetiky a když si tělo od těch hormonů odpočine, tak se třeba už konečně po Novém roce zadaří... 😵

cuddle
22. lis 2011

@pacinkadol bohuzel se to nezlepsilo, ale zhorsilo.....zitra jdu znovu na krev...

teruberi
22. lis 2011

@flyaway
@cuddle
Holky, to je mi moc lito...
Flyaway, myslim, ze odpocinek bude urcite rozumny...prijdesna jine myslenky a treba to pak pujde jako po masle a naroste ti poradna duchna 😉
Cuddli, moc na Tebe myslim, porad doufam, ze se to spravi...drzim pesti,at je zitra krev v pohode..

flyaway
22. lis 2011

@cuddle Zlati, jak už jsem Ti psala v jiné diskuzi - moc na Tebe myslím a věřím, že i přesto přeze všechno to bude dobrý!!! 😵