Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

terezi79
8. led 2014

@pavli79 Dekuji, jeste nic nepozoruju...uz me ani nikde nepicha-doufam, ze i to muze byt dobre znameni... Jinak ano, mazec to je, zrovna jsem si vzpomela, ze v jedne davce jsme meli i 4 embrya. Ale kdyz to pak v Heliosu rozmrazili, zjistily, ze jedno z nich bylo uplne krasne a ty ostatni byli skarede, tak mozna proto to mrazi po tolika

terezi79
8. led 2014

@sismisi urcite, taky vidim jako hodne dulizity, ze je tady nejaka dalsi sance. Urcite to nam vyjde!! Musi! Dokud mame nadeji, neni duvod bat se, ze to dopadne spatne.Na IUI jsme v Ostrave chodili taky...jak rikam, je to jen o poradnem vysetreni, kdyby nam nekdo hned z kraje poradne vysetril genetiku a spermie, vedelo by se rovnou co delat.

terezi79
8. led 2014

@sismisi V Heliosu nam navic k tomu delali genetiku, imunologii a nejaky ty dalsi testy spermii

engele
8. led 2014

@terezi79 Teri a kdy testneš??

My jsme na obilňáku měli embryí zamražených 12 po 4 kusech v pipetě... žádné to nepřežilo.. děs běs...
Nevím jak by postupovali, kdyby přežily ta 4 z té dávky, to by ty 3 pak asi zase mrazili...

V Heliosu je mrazí jednotně a rozmražují vždy jen to první pokud si člověk nepřeje nějaké určité pohlaví.

sismisi
8. led 2014

@engele To jde si případně "vybrat pohlaví"??

engele
8. led 2014

@sismisi pokud je PGD tak se ví pohlaví a dá se k tomu přihlédnout 🙂

pavli79
8. led 2014

@sismisi Jak pise Engele...da se k tomu prihlednout, ale v zadnem protokolu to prihlednuti potvrzene nebudes mit, chapes? ;)
U toho mojeho jednoho co na me ceka na KETik uz to taky vi...ale nechtela jsem to zatim vedet. Su zvedava, jak dlouho to vydrzim 🙂

terezi79
9. led 2014

@engele Testit budu asi o víkenu, chtěla bych vydržet do neděle,ale nevim nevim 🙂
No, já si myslím po zkušenosti z mého minulého CAR, že moc dobře vědí, že to mrazení nepřežívají a proto mrazí po tolika. Já prostě nechápu, jak je možné, že někde mrazit umí a jinde ne. Tady v té diskuzi jsem ještě nečetla, že by se jim embryo rozmrazilo špatně, tak snad jsme tu dobře 😵 😵

engele
9. led 2014

@terezi79 Budu to tu sledovat 🙂)

terezi79
11. led 2014

Ahoj holky, pekny vikend Vam všem, dnes v noci jsem se pořád budila, protože cítím napětí v prskou,tak přemýšlím, jeslti to nemůže býtdobré znamení. Za chvíli odjíždíme navštívit rodiče, ale vůbec se mi nechce, cítím se jak spráskanej pes, nejraději bych zalezla do postele a spala, spala, spala 😵 😵 Tak se mejte krasne a v nedeli vam pisnu, jak dopadl testik.

engele
11. led 2014

@terezi79 to je určitě dobré znamení!! Ta neděla bude kolikátý den po KET ?

pavli79
11. led 2014

Teri drzim moc palce! Unava a bolesti prsou pry znameni jsou, tak je to urcite dobre znameni 🙂 Prosim Te, a ktery den cyklu Ti KET delali? Ja jdu v PO na kontrolni UTZ pred KET ale bude to teprv 8.den, tak nevim jestli me jeste pozvou jednou... KET se dela az tak kolem 16.dne, ne?

engele
11. led 2014

Určitě půjdeš ještě pár dnů před KET ca 12 - 14 den bude ještě jeden UTZ.

vaverunka
12. led 2014

Krásnou neděli, dámy 😉 , musím se vám s něčím svěřit. Před vánoci jsme byli u Texla pro výsledky našich vyšetřen a závěr je, že já jsem vražedkyně spermií, ani jedna po souloži při testu nepřežila a manžel má šišaté hlavičky, takže nám to přirozeně nepůjde a bylo nám doporučeno IVF. Jsme rádi, že víme na čem jsme a těšíme se na první pokus. Teď čekám na menses a nějak se pořád nic neděje 😉 . Mám už 37 DC, týden mě bolí prsa, jsem unavená, od středy mi bylo nějak špatně, včera jsem vařila oběd a ani jsem nemohla ochutnat, jak se mi z těch pachů navalovalo ... no, třeba si to všechno jen namlouvám, třeba to byla jen nějaká slabá střevní chřipka, třeba to jsou příznaky před menses .... ALE stejně, připadám si těhotná, tajně si to strašně moc přeju, pořád na to myslím, pořád se kontroluju jestli už nekrvácím ... Byl by to krásný zázrak 🙂 . Jsem z toho "těhotného" pocitu tak krásně poblblá, že jestli začnu krvácet, tak to pořádně obrečím....... No a když nic, tak to určitě vyjde za pár týdnů s pomocí Heliosu 😉. Jo a test si dělat nechci, chci si ještě chvíli užít TEN pocit 😉

pavli79
12. led 2014

@vaverunka Ahoj, a test sis nedelala? 🙂 Jinak vitej v klubu, ja jsem taky spermovrah 🙂 a cca za tyden me ceka prvni KET..

pavli79
12. led 2014

@terezi79 Tak jak Teri? ;)

terezi79
12. led 2014

@pavli79 Pavli, KET mi delali 19 dencyklu, a na utz jsem byla 15 den,ale jen proto, ze jsem nemohla 14, jinak normalne se asi chodi 14 den a mozna se to lisi podle delky cyklu...

terezi79
12. led 2014

@vaverunka Ahoj,to bych Ti moc prala!Drzim pesti!

terezi79
12. led 2014

@pavli79 Tak se podrz,normalne tam mam dve carky!!!! 😵 😵 Ale ta jedna je slabsi. Doufam, ze je to tim, ze jsem delala az z odpoledni moci a snad rano zesili...Zasi zitra pisnu, pa pa

engele
12. led 2014

@vaverunka Veru, tak držím palce, třeba se zázrak fakt stal,... a když ne, tak se brzy stane!! 🙂

vaverunka
12. led 2014

@engele Šári díky 🙂. A dívala jsem se na fotečky a vy teda krásně rostete 😉 !!! A jak se cítíš, už je ti líp?

pavli79
12. led 2014

@terezi79 Super! Tak at jsou rano silnejsi!! Ja jdu rano na UTZ, ale myslim me pozvou jeste jednou, jsem ted objednana nejak brzo..
Jj asi to je podle cyklu, ja mam tak 24dni, rikali ze KET bude driv nez bezne, ale myslim ze driv nez 15.den to nebude, tak jeste tyden...uz at to je 🙂

pavli79
12. led 2014

@radkap77 Ahoj Radus, jak bojujes Ty? Vse ok?

mambik
12. led 2014

Ahoj my v Heliosu v pohodě a máme krásnou holčičku. 🙂

engele
12. led 2014

@terezi79 No to mám radooooost !!!! super že to dalším vyšlo!!! Pošli pak fotku testu.

@vaverunka No rostem je to fakt, přes den to na mě není poznat a večer už mám pěknej pupek jak se to za celý den nafoukne 🙂 počky přidám fotku 🙂

terezi79
13. led 2014

ahoj holky!Dekuji vsem!Hlasim dalsi krasne dve dalnice🙂

sismisi
13. led 2014

@terezi79 Krásnýý ! 🙂 držím palečky

engele
13. led 2014

@terezi79 fotku, fotku !!

pavli79
13. led 2014

@terezi79 No paráda!!!! Já jdu za týden, přesný den ještě nevím, dnes jsem byla na UTZ, v sobotu jdu znova. Máš nějaký recept jak se dopracovat od KET k dálnici? 😀 Myšleno: šetřila ses? Nebo běžný provoz? Podporujou to v Heliosu nějakými léky?
Ty jo, fakt mám radost s Tebou!

engele
13. led 2014

@pavli79 Budeš brát jen Utrogestan, pokud by byla malá sliznice tak ještě estrofem, ale ten by jsi brala už teď.
Já doporučuju chovat se normálně jen v mírnějším režimu 🙂 ale určitě bych 6 dní neležela s nohama nahoře 🙂