Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
28. dub 2014

@kejtblue To asi záleží co vás našli? My jsme to měli jasný, 4x neúspěšné těhu a pak ta fragmentace, takže od pojišťovny proplacené asi bez problémů.

kejtblue
28. dub 2014

@jawuna Drahy ma morfologii 1.5 %, a ja endometriozu...Minuly rok jsem mela biochemicke tehotenstvi.
Tak nevim, myslis ze je to u nas mozne aby nam to dali na pojistovnu hned na poprve?

jawuna
29. dub 2014

@kejtblue No zas takový odborník na IVF nejsem 😀 fakt nevím 😒

danissa
29. dub 2014

Tak hlásím další heliosí stěstíčko - dnes v sest jsme na světě privítali kluka jako buka, 3500kg, 52cm. Je krásnej a hlavně zdravej 🙂 Oba dva jsme Ok a porod rychlý a bez komplikací. Hodně stěsti všem snažilkám a těhulkam! Někdy je to boj, ale stoji to za to a zadny boj neni predem prohrany 😉 🙂 !

terezi79
29. dub 2014

@danissa Ahoj moc gratuluju!Preji malemu stesti,zdravi a Tobe at je hodnoucky, pekne roste a co nejvic spinka 😉

pavli79
29. dub 2014

@danissa Jeee to je krasna zprava!! Gratuluju!! Ať jste zdraví a máte se úplně nejlíp! 🙂

pavli79
29. dub 2014

@terezi79 Cau Teri, jak se mas? Co je nového u Tebe? Já se mám fajn, před 14dny jsme byli na Tripplech které dopadly taky dobře, tak mám radost. Malinké je v pořádku a já taky. A už mi začíná růst břicho... furt nic nic, a najednou to začíná být pořádně vidět 🙂
Nevolnosti už pominuly (až na výjimky) a ze samé radosti začínám plánovat vše od koupání až po ... no všechno. Vaničku, přebalovák, chůvičky... všecko mi přijde strašně zajímavé a furt vybírám to nejlepší co může být (zatím teda nic nekupuju). Jak magor. Mám kámošky co to vůbec neřeší.
Jak je Tobě? Co kočár, už máš vybraný?

jawuna
29. dub 2014

@danissa Krásná zpráva 😵 užívejte si to, oba 😉

danissa
29. dub 2014

Dekujeme za gratulace 🙂

onno
29. dub 2014

@danissa Gratuluji hlavně ať jste zdraví. 🙂

danielahe
30. dub 2014

@kejtblue ahoj, ja uz sem moc nechodim, ale z heliosu jsem si domu prinesla 2 kluky 😉 . prvni IVF jsem podstoupila v roce 2004 a druhe v roce 2012. Mezi obema zakroky se par veci zmenilo a pravda je, ze se vsude najdou lidi, co ti sednou a nesednou. Jedine, co me prekvapilo, ze koordinatorka muze byt osoba bez zdravotnickeho vzdelani ( da se rict, ze s koordinatorkou komunikujes behem ivf, pokud mas nejake dotazy) Muzu rict, ze koordinatorka Vranova Danuse byla zlata 😉 A jinak u druheho ivf jsem mela et negativni a ket pozitivni. Kdyz jsem zjistila, ze mam pozitivni test u ket, tak jsem druhy den zacla krvacet, nebyl problem zavolat a dojela jsem si pro injeki agolutinu a pak jeste jednou.....takze s pristupem nebyl problem, ale snazim se ridit pravidlem lina huba hole nestesti 😅 , pokud to tak zni 😀 .
Doufam, ze tvoje telo bude reagovat na hormony dobre a da si rict a za nekolik tydnu bude u tebe bydlet mimisek 😉

danielahe
30. dub 2014

@poletka souhlas s jawuna@, ja taky nepodepisovala zadny papir 😉

kejtblue
30. dub 2014

@danissa Gratulace sou na miste! Mam takovou radost ze to v Heliosu jenom kvete mimcama 😲
@danielahe Dekuju za tvoji zkusenost! Moc rada slysim ze jsi mela takovou prijemnou zkusenost. Doufam ze se od ty doby nic nezmenilo a budu mit stejne dobrou zkusenost i ja.
Jak reagovalo tvoje telo na hormony? Mela si nejaky vedlejsi ucinky..bolesti apod?
Osobne sem odhodlana i tohle prekousnout, hlavne kdyz bude mimco, tak cokoliv! 🙂 Ale pochopitelne bych byla radsi kdyby to nemuselo byt nejak extra bolestivy nebo neprijemny...

terezi79
30. dub 2014

@pavli79 Ahoj Pavli, to je parada, ze se Ti dari dobre! Jsem rada, ze uz mas po nevolnostech me nastesti vlastne uplne minuly, zvracela jsem celkem asi 3x 😎 Jinak u nas je vse take v nejlepsim poradku, dalsi kontrolu mam pristi tyden, tak uvidim 😵 Citim se ted ale bezvadne, plna energie, pominula ta unava, no vsak to znas 😵 😵
Kocarek bude proste BBC High Treck, ja jsem se do nej opravdu bouuuchla 😀

danielahe
30. dub 2014

@kejtblue ja jsem posera, co se bolesti tyce. Injekce jsem zvladala sama ( i kdyz prvni injekci mi musela pichnout sousedka 😀 ) Hormonalni lecbu jsem snasela dobre, jen jsem mela nafouknuty bricho. Odber vajicek taky ok, jen jsem mela asi mirny hyperstymulak, pac jsem mela bricho jak meloun a dost me to bolelo, 3 dny jsem trpela, ale pak uz to bylo lepsi a lepsi. Je to narocne, ale co bysme pro mimi neudelali, ze 😉
Koukam, ze jsi z brna, takze kdyby ses chtela treba sejit a pokecat, neni problem, jen mam 3 svistata 🙂 , takze kavarnicka nehrozi 😅

kejtblue
1. kvě 2014

@danielahe Je mi lito ze te to bolelo! Davali ti nejaky prasky od bolesti? Cetla sem ze je bezne davaji dokonce i pred odberem, behem stimulace, a rozhodne potom.
Kde v Brne bydlis? Ja jsem trochu na vypadakove..Brno-Venkov, v Moravanech.

danielahe
1. kvě 2014

@kejtblue Ja bydlim v bohunicich 😉. Tak bolelo, ja to brala, ze je to horsi bolest u MS 😉. Ja bastila paralen 😉, hlavne, ze se to upravilo samo a nemusela jsem resit hyperstimulak 😉

kejtblue
1. kvě 2014

@danielahe Tak to je sranda, ja tam bydlela 5 let! A az ted od Vanoc sme se prestehovali do baracku, do Moravan, coz je od Bohunic 5 min. autem. 😀

danielahe
2. kvě 2014

@kejtblue 🙂,taky planujeme domecek,jen si na nej budeme muset pockat,tak 3roky 🙂.no vidis,to se muzes kdykoliv prijet zavzpominat 😉

terezi79
2. kvě 2014

@danielahe Velka rodinka, velky domecek! 😵 😵 My take budeme muset poresit bydleni, mame maly byt, s prckem to asi nadlouho nebude...ale tak snad nez zacne chodit casu dost 😀

terezi79
4. kvě 2014

Teda holky, kde vsechny jako jste? 😎Jako vy to tady pekne flakate 😀

pavli79
5. kvě 2014

@terezi79 No kde.... bud resime kocar, nebo jiné prkotiny 🙂 🙂 Jak se mas? Vse OK? Uz jsi byla na velkem UTZ?

terezi79
5. kvě 2014

@pavli79 ano ano, velky ultrazvuk mame uspesne zasebou 🙂 musim zaklepat,ale takhle bezproblemove tehu jsem si fakt vysnila 😵 😵 My mame kocarek uz objednany, postylku a ruznety prkotinky podedime od svagru, vcetne monitoru dechu, to jsem fakt rada, vypada to, ze budu porizovat jen pliny, kosmetiku a nejake to svatecni oblecko 😎

terezi79
5. kvě 2014

@pavli79 A jak se mas Ty?

jawuna
5. kvě 2014

@terezi79 Já jsem jako tady 🙂 ale je tu nějak mrtvo...asi jsou všichni těhu a v Heliosu už nikdo netěhu není 😀

kejtblue
6. kvě 2014

Poslusne hlasim ze stale netehu jsem! ☹ Nas posledni "prirodni" cyklus prave skoncil, dnesnim prichodem cervene mrchy..takze je to oficialni, za 2 tydny zacinam s prvnima praskama.
Na jednu stranu je mi z toho vseho smutno, ale na druhou se tesim ze se to konecne nekam pohne, teda aspon doufam!
@danielahe Urcite si rada nekdy zavzpominam. Bytecek v Bohunicich porad mam, akorat jej pronajimame. 3 svistata zni jako hodne prace, ale musi to byt nadherny pocit, tolik deticek mit kolem sebe! Snad me to taky ceka! 🙂

danielahe
6. kvě 2014

@kejtblue Pocit to je nadherny, kdyz vsichni spi a ja slysim to ticho 😀 😀 😀 . Tak devitiletej syn je uz peknej pubertak, tak je to celkem narocne u nej 😅 , Tobik se s prichodem sestricky popral slusne, ale je holt malej a tu mamu taky potrebuje jeste hodne a Adinka, to je nase mala zavislacka na mliku a na naruci 😅 . takze jo, je to narocne 😀 😀 😀 , ale nic bych za ne nedala 🙂 ,............meli jsem uz poporodni sex 😅 , tak se bojim, abych nahodou nemela nehodu 🤐 , ( Adinka nam dokazala, ze muzeme pocit i prirozene, takze byla velke prekvapko 😀 ) to uz bych nedala....musim poresit antinu, ale hormony a telisko neee, takze jedi ne pesar nebo prerus. souloz, coz na chlapa se spolehnout nemuzu, kdyz by chtel hned dalsi 🤐 😕
Drzim palecky, aby to vsechno klaplo, hlavne zadny stres a ono to prijde 😉 a za chvili uz budes chodit s pupkem 😉

danielahe
6. kvě 2014

@terezi79 doufam, z edomecek bude brzo, protoze si rikam, ze ten bordel by vypadal jinek v baraku nez v miniaturnim 3+1 😀 . Nemame tu skoro zadny ulozny system, takze kde muze, tam stoji skrin 😝 , chybi tu poradna komora 🙄 , takze i polozena deka na gauci uz vypada divne 😅. Takze kdyz si ho vezmou do parady synove, jsem zrala na panaka 😀 😀 😀 😀

brunetka_a
6. kvě 2014

@kejtblue Ahojky, já se k tobě přidávám, taky se zázrak asi nekoná i když na ms ještě čekám.... ale to letí, už budeš začínat...přeju hladký průběh 🙂 nás příští týden čeká konzultace výsledků a doufám, že taky už vyfasuju prášky

kejtblue
6. kvě 2014

@danielahe Ctu co tady pises a smeju se u toho 😀 Takova supermama!
A vim ze radis dobre, bez stresu jde vsechno vzdycky lip..docitam se vsude ze je to i vedecky dokazany, ze telo reaguje jinak kdyz je pod stresem..ale je to cely takovej paradox. Jit do IVF, protoze uz jina moznost neni..ale pritom nestresovat z faktu ze je to ta posledni. Snazit se nestresovat, aby stres tu sanci nahodou nepokazil. Ve finale sem pod stresem z toho ze musim prestat stresovat 😀 😀 Jde zustat normalni? 😎
@brunetka_a Pokud to dle vysledku doktor doporuci tak by jste teda taky zacinali hned tenhle mesic?