Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

kejtblue
4. čer 2014

Dekuji za info holky! Jeste takovej dotaz: kdyz si pichate Merional, cervenalo se Vam to trochu kolem toho vpichu, a bolela Vas ta cast kuze, tak jako boli velkej modrak?

petule1983
4. čer 2014

@kejtblue po prvním píchnbutí jsem to měla docela dost citlivý, ale nic se mi tam neobjevilo... ty další jsou docela v pohodě (pokud se mi teda nepovede natrefit na nějakou žilku 😀 ). To červenání občas mívám, ale i po Dipherelinu. Jinak pořád cítím podbřišek, ale říkám si, že je to vlastně asi fajn, že ví, že se tam něco děje, že tam něco roste... 🙂

kejtblue
4. čer 2014

@petule1983 Diky! Trochu si me uklidnila..Uvidim jestli to bude delat to samy po dnesni 2. Merionalu, kterej dam za par hodin.
U Dipherelinu se mi nic takovyho nedeje, tohle je uplne jiny. Boli to kolem dokola jako modrak, je neprijemny se pres to i oblict. Pritom tam modrak nemam, ani to nekrvacelo kdyz sem si to pichla, nic.. Nevim jestli je to tou latkou ze se tak rozklada nebo sem neco udelala spatne 😖

petule1983
4. čer 2014

@kejtblue myslím, že jsi nic špatně neudělala, že je to prostě jen taková reakce.. tak uvidíš při té druhé injekci.. a jak si ty dvě pícháš? Na jedné straně obě nebo každou na jednu stranu? Ono je to asi jedno, já si dávám obě na jednu stranu, ať si pak ten druhý den ta strana odpočine 😀

kejtblue
4. čer 2014

@petule1983 Delam to stejne, ale pochopitelne ne moc blizko u sebe, abych misto co uz je nacaty zbytecne neiritovala. Sem zvedava jestli to po te druhe bude stejny..mozna tohle byla jenom nejaka nahoda.
Kdy mas dalsi krev a utz?

petule1983
4. čer 2014

@kejtblue tak pak dej vědět, jak bude vypadat druhý píchanec, ale já si myslím, že jsem to tak hodně citlivý měla jen poprvé.. na kontrolu jdu v pátek.. doufám, že to bude v pohodě a odběry mi naplánují na neděli, nejpozději pak v pondělí 🙂 . Ty jdeš v sobotu, že?

kejtblue
4. čer 2014

@petule1983 Jj, v sobotu 🙂 Neboj, vzdycky sem napisu novinky. Strasne mi to pomaha byt soucasti takovihle skupiny, kde vsichni vedi co ten druhej proziva, pripadne muzou poradit atd.
Ty jo, to to utika pristi tyden uz bys pak mela i transfer ne? To je super!

kejtblue
5. čer 2014

Tak poslusne hlasim ze druha injekce Merionalu uz byla min citliva posleze, ale porad to citim, jenom ne tak moc jako tu prvni. Tak sem rada ze je to aspon tak 🙂
Nekdo nejaky novinky?
@brunetka_a Menzes uz je na ceste?

petule1983
5. čer 2014

@kejtblue tak to je fajn, že ta druhá už je lepší, myslím, e už to bude v pohodě.. asi si to tělo musí zvyknout na něco jiného 😉
My teď transfer mít pravděpodobně mít nebudeme, potřebujeme PGD, takže uvidíme, jak to bude probíhat. Jestli budeme mít alespoň jedno v pořádku, tak by byl následující měsíc.. Takže budete holky před námi a já z Vás budu čerpat věskeré informace 🙂

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

Ahoj Holky chci se zeptat,, s nejvetsi pravdepodobnosti nas ceka podstoupeni IVF...chodim do Heliosu a uz k nim nemam tu duveru co jsem mela... Mam za sebou 2 spontani potraty a 1 zamkle tehu+ revize delohy ted 2.6 2014. V Heliosu rekli ze uz neni sance normlani cestou..pritel ma spatny spermiogram..takze dejte 35-40 tisic a m se pokusime o uspesne Ivf ale nic netarucujem a vsechno si hradite sama..tak jsem z te sumy byla dost zaskocena...takze chci jit pryc a hledam nekoho kdo by zkusenosti i s jinym Carem a neplatil takovou palku a celkove jake mate zkusenosti s heliosem...ztratila sem v nich duveru..pokazde kdyz jsem tam prisla bylo vse spatne a zadne kontrola za tyden..prijde za 14 dni a kdyz vam bude blbe jedte do Bohunic nashle..v ordinaci sem byla pokazde tak ani ne pet minut..nevim jestli dokazi pomoc..aby netahali z lidi jen penize.. dikyy moc za vase nazory holky..

jawuna
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa To mě mrzí, já mám zkušenosti úplně opačné...
To by mělo být vaše první IVF?

kejtblue
5. čer 2014

@petule1983 Sem asi nejaka natvrdla po ranu, ale priznam se ze to nechapu..vim ze si rikala ze mate zmrazeny spermiky a proto nemuzete v tomhle novym ivf cyklu delat PGD, ale proc proste nedelate tenhle cyklus s cerstvyma?

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

@jawuna ano nase prvni ivf...a jake mas zkusenosti ty ???a za jakym doktorem chodis ?? ja chodim doktor fischer..je hodny,citlivy.. ale kdyz jsem byla tehu tak pokazde jsem byla u nekoho jineho...texl,sulc atd a to se mi teda nelibilo

jawuna
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa Já jsem byla v Heliosu na IVF 2x a máme krásného zdravého chlapečka, poprvé to nevyšlo, protože jsme měli geneticky špatný embryjka a nedošlo ani k transferu, podruhé se podařilo hned 😵
Většinu věcí jsme řešili s prim. Texlem, ale když jsem se pak stimulovala na IVF, tak tam bývali ráno na ultrazvuku i Fischer a Šula, to asi jinak nejde, tam se střídají.
Proč byste si to měli všechno hradit sami? Nejsi pojištěná?

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

@jawuna jeee tak to ti moc gratuluju... No to ja prave taky nechapu... to vis ze sem pojistena..jsem u OZP a fischer kdyz jsem tam byla posledne rekl ze mi vysetri embria jak jsou na tom geneticky a pak vse ivf a rekl mi ze to stoji 35-40 tisic a ze si to hradim sama coz jsem vubec nepochopila a byla z toho v soku.. pro miminko udelam vsechno na svete kdyz budu muset tak to zaplatime,ale snazim se najit prave i jiny car kde jsou sikovni a kde treba aspon neco hradi...a ty jsi platila taky celou castku nebo jen neco jeslti se muzu zeptat ??,

petule1983
5. čer 2014

@kejtblue já jsem to asi blbě vysvětlila - na zamražené spermie se nedá použít PICSI, proto nám nejspíše nedělali veškeré testy spermií... ale PGD naopak potřebujeme, tam zamražené spermie nevadí, jen se to už pak nedá dělat na zamražené embryo 🙂. Máme zamražené několik dávek spermií, manžel momentálně podstupuje jistou léčbu, proto jsme je předtím nechali zamrazit 🙂
@katulinkaaaaaaa já to moc nechápu, do Heliosu jste předtím chodili proč? já mám zatím pocity moc dobré, věnují se nám, nepřišlo mi, že by z nás tahali peníze, od začátku jsme věděli do čeho jdeme.. ceny jsou u všech CAR podobné..

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

@petule1983 ja tam chodila na bezne gyn.prohlidky a kdyz sem pak otehotnela tak jsem tam chodila,ale 3 krat jsem potratila a nevydarilo se..tak nam pak rekli ze teda jedine IVF ...a pak rekli tu castku tech skoro 40 tisic,,tak ono to asi bude fakt vsude stejne po te financni strance

kejtblue
5. čer 2014

@petule1983 Uz to zacinam trochu chapat 😀 Takze kdyz budou dobry vajicka tenhle cyklus, tak je oplodnite tema zmrazenyma plavackama a udelate PGD. Ale proc transfer az pristi mesic?

petule1983
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa já jsem na konzultace chodila k dr. Texlovi, jinak utz mi občas dělal také dr. Fischer, je mi jasný, že to nemůže dělat jeden doktor, to by tam musel být pořád... jinak se mi kdysi dostal do rukou i ceník na PGD u Repromedy a tam mě překvapila částka kolem 60.000Kč (myslím za 8 embryí), což mě teda přišlo hodně.. kolikrát ti tolik embryí ani nedojde do 6.dne kultivace, ale stejně zaplatíš takovou částku... v Heliosu mi to přijde lepší, že je to rozdělené 🙂. Ono je ale fakt těžko posuzovat, každá máme jiné zkušenosti a je hrozně důležité jim věřit, že nám pomůžou 🙂

petule1983
5. čer 2014

@kejtblue jj, přesně tak... vajíčka snad nějaký budou uvidím zítra a použijeme ty mrazáčky.. a pak budeme čekat, kolik se nám oplodní, kolik nám jich dojde do 6.dne kultivace a jestli se vůbec budou dát vyšetřit.. to PGD trvá cca 2-3 týdny, takže proto se transfer dělá až v dalším cyklu, to bude strašná doba, to čekání 😉

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

@petule1983 asi to byla blba souhra nahod nebo nevim covece =) no ja ted jak lezela v bohunicich.. jsem se dostala do rukou Asistenty Romany Gerychove... Vsichni ji rikaji andel..ze kazdemu pomohla nebo se snazi pomoct...je to velmi citlivy clovek a hodny a snazi se pomoct tak k ni taky jdeme na radu za 14 dni tak sem zvedava co nam rekne ona.. a pak teda asi ten helios a nebo pry i Reprofit je dobry..slysela jsem na ne samou chavlu tak nevim covece..hlavni je abychom taky meli to zaslouzene miminko..nekdo si projde peklema nekdo to ma hned a bez potizi ...ale musime verit 😉

jawuna
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa No tak to ti asi nehradí pojišťovna to PGD, víš? To je genetické vyšetření embryjek, kdybys měla asi jinou pojišťovnu, tak jo, já mám VZP a ta nám to zaplatila celý, stojí to 30 tis., tak to naskočí. Jinak si myslím, že ostatní ceny jsou docela srovnatelné, všechny centra to mají plus mínus stejný, takže to není, že by ti nehradili IVF, ale asi jenom to PGD 😒 ale teď můžeš myslím ještě změnit pojišťovnu do konce měsíce a od začátku příštího roku už pak můžeš mít třeba VZP a ta to platí. Některé holky to tak dělají

petule1983
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa to je jasný, máš už toho hodně za sebou, tak je asi potřeba si to důkladně promyslet.. nejlepší by asi bylo, kdyby si prošla pár centrech na konzultaci a pak se rozhodnout, kterýmu dáš přednost... Co sedí jednomu, nemusí sedět druhému 🙂. Myslím, že jsem někde viděla, že by v Reprofitu měli mít příští týden den otevřených dveří. A ty Bohunice spadají pod Obilní trh, ne?

kejtblue
5. čer 2014

@petule1983 Jo, tak ted uz je mi to jasny, netusila sem ze to trva tak dlouho! Ale kdyz to vyjde tak se tech par tydnu vyplati pockat 🙂 V patek, respektive zitra uz budes vedet presne kolik mas foliku a kdy jdes na odber ze jo?

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

@jawuna jeeezis tak to jsi uplne zlata, ze jsi mi takhle poradila...no hned to pujdu zjistit a kdyz do konece vymenim pojistovnu ta to by bylo super

katulinkaaaaaaa
5. čer 2014

@petule1983 jo?? reprofit myslis ze maji den otevrenych dveri?? no tak to by bylo super se tam jit podivat a pozjistovat co a ja... Ano bohunice spadaji pod obilnak..nekdo rika ze na obilnaku a dobry a jiny zase ze ne..je to asi vec nazoru

petule1983
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa teď jsem se dívala na jejich stránky a mají uvedeno, že je 14.6. od 14:00 do 18:00 a poskytují nezávazné osobní konzultace... co se týká toho PGD, moje pojišťovna to také nehradí, taky se rozhoduji, že do konce června změním pojišťovnu.. ještě uvidím, jak dopadne individuální žádost Heliosu o příspěvek na mojí pojišťovně a jinak přecházím jinam 🙂

jawuna
5. čer 2014

@katulinkaaaaaaa Tak je rozdíl jestli zaplatíš nebo nezaplatíš 30 tis. 😉 Možná se zkus ještě objednat k Texlovi, Fischer je moc milý, ale Texl je nejlepčejší 😉

petule1983
5. čer 2014

@kejtblue jj, prý to samotné vyšetření netrvá tak dlouho, ale protože je to prý nějaký složitější proces, tak čekají, až se jim tam sejde více těch embryí.. tak proto uvádí tohle rozmezí.. jj, zítra budu předběžně vědět, kolik jich mám, ale konečný počet bude stejně až po odběrech... minule jsem jich měla 22, tak doufám, že teď to bude podobný počet 🙂. Ty taky v sobotu uvidíš, jak reaguješ na stimulku a jak to bude postupovat dál 😉

kejtblue
5. čer 2014

@petule1983 Jo, tak na to se celkem tesim, az budu aspon trochu vedet jak moje telo reaguje a jestli se tam neco deje! Ta zitrejsi prohlidka ti vychazi na jakej den stimulace (jakoze, zitra to bude kolik dni co beres Merional?). Furt premyslim jestli tech 14 dnu je jen nejakej prumer a nebo je to tak presne u kazdyho a pak 15 den odber.