Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
18. čer 2014

@kejtblue No já myslím, že to je celkem normální, mně to nejvíc rozbolelo tak 2-3 dny po, a pak to pomalu ustávalo. Neboj, to zvládneš ;)
Jinak teda já jdu na KETík už brzo 😵

madlenka87
18. čer 2014

@jawuna Jééé, to je super, že se k nám brzy přidáš 🙂
@kejtblue Tak složka je doma, ale ceník v ní není. My jsme na té konzultaci o žádných podrobnostech IVF nemluvili, žádné malůvky a tak, jak jste tu psaly 😀 Texl říkal, že to vše probereme, až budeme mít jistotu, že u nás bude IVF možné (záleží na té genetice). Jó holky, kdybyste jen věděli, jak mě neskutečně štve, že to tááák trvá... ☹

kejtblue
19. čer 2014

@madlenka87 Me tak mrzi ze na tu pytomou genetiku musite cekat tak strasne dlouho 😒 Vim jaky to je porad na neco jen cekat, clovek to vysiluje...
Divala ses na strankach jestli tam ten cenik nemaji? Kdyby si ho nenasla ani tam, tak ti muzu vyspat ze svyho co te zajima 🙂
@jawuna Kdyz rikas brzo, myslis uz tenhle cyklus? Nejaka tajemna... 😎

artepka84
19. čer 2014

@kejtblue Držím palečky na dnešní info z Heliosu. Udělám Ti zas předpovědˇ🙂: 7 krásnejch trpaslíčků a Sněhurka k tomu tam určitě budou, tak tfuj tfuj. Já už se strašně těším až budu mít za sebou odběr, ale to si ještě počkám.

artepka84
19. čer 2014

@madlenka87 Jj, čekání je náš osud: na injekce, na odber, info třetí den, pátý den,na transfer, na dvě čárky, na srdíčko, na konec prvního trimestru a dál radši ani nepokračuju 🙂)) Já se dostala nejdál k dvěma čárkám, tak snad to tentokrát konečně dotáhneme do vítězného cíle díky Heliosu🙂

kejtblue
19. čer 2014

@artepka84 Ty ses tak hodna, ty predpovedi me bavi! 🙂 Pritel taky predpovidal pred par dnama, kolik jich bude oplodnenich, a trefil se! No a na ten dnesek si typl taky 7, jako ty 😀 Tak uvidime...ja si vubec netroufam nic odhadovat, mam moc velkej strach. Ale rikali sme si kdyby se pritel trefil i podruhe ze zacneme sazet do loterie kdyz to tak umi s predpovidanim tech cisel 😀 Tak te do toho kdyztak zahrnem taky, kdyz typujete to samy 😉
Jak se citis ted? Ja se pokusim taky udelat predpoved chces? Typuju ze az ty dve carky uvidis podruhe, ze uz nikam neodejdou 🙂

genio
19. čer 2014

@kejtblue kdy si máš dneska volat do Heliosu?

genio
19. čer 2014

holky mám dotaz, texl nám doporučoval udělat PGD -aCGH - ale jak jsem tak četla, tak oplodněná embryjka se testujou zamrazí, čeká se na výsledek, a pak až některý další cyklus se transferují ☹ já chtěla ale čerstvý ET, tak teď jsem z toho zmatená, toto nám teda Texlík neřekl :-/

kejtblue
19. čer 2014

@ Volat si mam za 20 min 🙂
Ja ti s tim PGD bohuzel neporadim, u nas rekli ze je to zbytecny, takze s tim nemam zkusenost, ale myslim ze je to tak jak rikas, protoze to embryjko by jinak nez zamrazeny nevydrzelo tak dlouho nez prijdou vysledky PGD. 😒

genio
19. čer 2014

@kejtblue těším se na info 😉

kejtblue
19. čer 2014

Tak holky: @jawuna @petule1983 @madlenka87 @artepka84 @genio k 3. dni kultivaci se nam z 11. oplodnenych dostalo 7! 🙂 Nevim jestli je to dobry cislo nebo ne, ale ja z nej mam obrovskou radost! 🙂 Dokonce rikala ze ty dalsi 4 maji jeste sanci to dohnat (protoze maji 6 bunek a ideal je 7 a vis) ale pry ta sance je mensi.
Kazdopadne me trochu vylekala ta pani embryolozka protoze kdyz sem se zacala radovat z tech 7 tak mi rekla ze nejvic jich odpadne mezi 3. a 5. dnem kultivace, tak ted nezbyva nez se modlit aby to co nejvic z tech nasich 7 bojovnicku zvladlo i do finale!
@artepka84 Tak ste to uhadli oba! Takovy vedmy... 😀

genio
19. čer 2014

@kejtblue paráda, 7 je šťastné číslo 😉 kdy máš volat znova? nebo už rovnou v sobotu na transfer? 🙂

kejtblue
19. čer 2014

@genio V sobotu mam volat v 8h rano, to bude 5.den kultivace a zaroven, jestli vse pujde jak ma, den transferu. Povi mi po telefonu kolik jich mame, jestli jsou vhodny k transferu atd. Mi do ty doby asi sibne 😀

genio
19. čer 2014

@kejtblue no to ti věřím já už jsem na prášky teďkom a to jsme skoro ani ještě nezačali :-/ no asi se zblázním...ale neboj, určitě vše dopadne tak jak má, a budeš mě podporovat už jako těhule 😉

artepka84
19. čer 2014

@genio Je to tak, my budeme mít taky aCGH a to nejde jinak než zamrazit, pže výsledky tetsování trvají nejméně 2 týdny...

genio
19. čer 2014

@artepka84 hmm, a transferovat jedno netestované a pak případně už ty testované je asi blbost že? 😀

artepka84
19. čer 2014

@kejtblue Super, super! Tak to s přítelem oslavte, že to tipl přesně!(od pozítří si už nejmín 9 měsíců nedáš ani skleničku🙂) Já to tipla jen skoro, Sněhurka byla navíc🙂)) Děkuju za Tvoji předpověd, budu na ni myslet.

artepka84
19. čer 2014

@genio Možná by to šlo, kdoví, jak to nakonec taky u nás bude, zatím počítáme takto, ale taky pry nekdy nejdou nektera vysetrit... Ale ja se hlavne bojim, aby se mi z toho nevysetreneho nestalo co minule (potrat), bylo to hrozny a clovek ma pak na nejakou dobu stopku atd.

genio
19. čer 2014

@artepka84 sněhurka se ještě dovyvine 😀

genio
19. čer 2014

@artepka84 no právě nevím jak se rozhodnout...ale na jednu stranu jak jsme čekali už tak dlouho tak ted jeden měsíc mě nezabije... pár šedých vlasů navíc zvládnu 😀

kejtblue
19. čer 2014

@genio Dekuju za podporu a preju si moc abys mela pravdu! Ty ted beres tu proveru ze?
@artepka84 Zatim se bojim cokoliv oslavovat, nechci si delat nadeje chapes...myslim ze si pripustim nejakou oslavu az se dostanu jednoho krasnyho dne do 2.trimestru tehotenstvi 😀
Tobe to na podruhy uz urcite musi vyjit, smulu uz sis vybrala!
Nechces si typnout znovu? 😝 treba mi to zase prinese stesti... 🙂

genio
19. čer 2014

@kejtblue jj dneska jsem začla s proverou a ve čtvrtek za týden jedu do heliosu pro verdikt 😀

kejtblue
19. čer 2014

@genio Kdyz rikas verdikt tak myslis kdy mas zacit s Dipherelinem, nebo co si myslela?

artepka84
19. čer 2014

@kejtblue Ja Te uplne chapu, ale to by byla jen oslava dobreho tipovaciho umeni pritele🙂 Kez bys mela pravdu...Ja jsem ted dostala strach, ze mam zatim predepsanych jen 150j Merionalu, v predchozich stimulkach v jinem centru jsem mela skoro dvojnasobek (a vajicek ruzne-jednou 14/6zralych, pak 27/16, 15/14), tak se ted bojim, abych nemela malo vajuch:( Uvazuju, zda jeste pak nenapsat koordinatorce, aby poprosila Texla, at se na to jeste jukne...nevim, ale na druhou stranu si zas rikam to nechat byt...
Vazne chces predpoved?🙂 Tak ju, čtyři krásný blastocystičky jako malovaný tam na Tebe v sobotu určitě budou čekat, takže tři pofrčej do mrazáčku🙂

artepka84
19. čer 2014

@genio Tak to jsi presne tyden za mnou, ja picham dnes prvni injekci Diph.🙂

kejtblue
19. čer 2014

@artepka84 Ses fakt zlata, a modlim se abys to zase uhadla (jeste se zeptam pritele az prijde domu z prace, jasnovidec jeden) 🙂
K tomu tvymu stimulaku, ja bych se toho nebala, stejne pujdes za tri dny od prvniho dne uzivani na kontrolu, a tam se hned pozna jestli potrebujes zvednout, snizit nebo nechat stejnou davku. To je na tom dobry, ze ty kontroly sou casto, a oni to muzou upravovat presne tobe na miru!

genio
19. čer 2014

@artepka84 a plánujete taky PDG? tak to budu přesně vědět co mě čeká 🙂

artepka84
19. čer 2014

@genio Zatím určitě, ale uvidíme podle situace. Je to čekání, ale já to mám přece jen po tom potratu indikované. Taky jsem to zatím nikdy neměla,takže o tom až tak moc nevím.

artepka84
19. čer 2014

@kejtblue Díky, nechám to jeste ulezet do pristiho tydne. A tobe naopak snizovali, vid?ja mam doma zatim jen lahvicky 75 j, tak jak se dela to zvysovani/snizovani (takhle by slo jen 75, 150, 225)?
Dva jasnovidci jsou urcite lepsi nez jeden🙂))Tak jsem zvedava, jestli se shodnem.

kejtblue
19. čer 2014

@artepka84 Jo, me hned po prvni kontrole snizili ze 150 na 112,5, to samy i u @petule1983. Oni ti presne po telefonu nadiktujou jak to namychat, musis kombinovat ty dve 75 a cast pak ustriknout (kdyz se to zmensuje teda), ale za chvilku to mas zautomatizovany a jedes skoro poslepu 😀
Chtela bych se te zeptat na nejaky veci co me trapi a ty jakozto zkusenejsi bys je mohla vedet. Snad te neotravim 😀
Kdyz jdes na transfer, tak ti jeste pred zavadenim bublinky udelaji na rychlo utz, nejakou prohlidku aby se ujistli ze se tam uvnitr vsechno uklidnilo od odberu a nevyvynul se ani slabsi OHSS nebo tak..? Porad si rikam ze nejaka kontrola prece po zakroku byt musi..
No a druha vec, kdyz universum bude milostive 🙂 a potvrdi se tehotenstvi z krve (v Heliosu se to dela 12.den po transferu) tak pak delaji jeste takovy ty kontrolni krevni odbery ob dva dny? A za jak dlouho se objednava na prvni utz? Proste mi jde o to jak dlouho si me jeste hlidaji..
My mame totiz s pritelem tak trochu problemek, ze sme uz mesice a mesice zpatky objednali dovolenou, a tehdy sme toho o IVF moc nevedeli, tak sme mysleli ze tehotenskym testem to vsechno konci a muzeme jet pryc. A ted kdyz sem to pocitala tak sem se trochu zhrozila, protoze ten 12. den na odber krve nam vychazi na ctvrtek 3.7 a pak 4.7 bychom uz meli jet do Chorvatska. Tak me zajimalo jak dlouho by me tu doktori jeste tak meli radi pod dohledem, kdyby se postestilo, abychom vedeli jak ten datum odjezdu posunout. 😒
Vim ze u Heliosu ses poprve, tak mozna neznas jejich konkretni zvyklosti, ale me bude stacit kdyz budu vedet zhruba nejaky ramec s kterym mam pocitat..
Predem moc dekuju za jakoukoliv radu, jsem ted trochu zoufala 😖