Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

artepka84
20. čer 2014

@kejtblue Jeste nevim, teprve picham Diph., pak cekam na ms. Nejdriv je v den ms jen odber, kdy reknou od kdy Merional, ne?

kejtblue
20. čer 2014

@artepka84 Jo, mas naprostou pravdu! Ja sem zmatena..strasne moc toho se mi honi hlavou tak premyslim uz dopredu i u tebe 😀 Asi sem si to nejak spojila protoze si mluvila o tom ze uz mas predepsano ze zacinas na 150, tak uz se to zdalo byt jako neco co probiha ted, i kdyz logicky vim ze ne..nevsimej si me 😀

artepka84
20. čer 2014

@kejtblue V pohode, ja myslim taky porad dopredu🙂 A uz je Ti dobre, brisko neboli?

kejtblue
20. čer 2014

@artepka84 Je to mnooohem lepsi nez na zacatku, a po doma uz normalne funguju. Ale vcera sem sla napriklad nakoupit, a to jeste moc neslo..po 3 minutach chuze po Tescu to zacalo zase bolet a stupnovalo se to, tak sem to musela zabalit. Jakoby se ten spodek hrozne rychle "unavil"..

genio
20. čer 2014

@artepka84
@kejtblue holky mám možná takový hloupý dotaz, ale pociťovali jste nějaké změny po brání provery? divně mě bolí břicho, jak bych měla každou chvíli dostat ms...

kejtblue
20. čer 2014

@genio Bricho me nebolelo, ale bylo mi dost seriozne na zvraceni a citila sem se jak opila, takova ta mozkova mlha a motani hlavy. Az sem musela nakonec volat do Heliosu a snizili mi davku, tu plnou sem nebyla schopna vydrzet..
Kdyby to bolelo moc nebo se to zhorsovalo tak jim zavolej!

genio
20. čer 2014

@kejtblue ok děkuji. no mě se udělalo blbě jen po přečtení vedlejších účinků 😀

artepka84
20. čer 2014

@genio Ja jsem jen unavenejsi a mam porad hrozne sucho v puse a musim porad pit a chodit na malou. JInak snad nic, zítra už s ní nastestí končím, ale Dipherelin asi nebude mít o nic menší účinky🙂

genio
20. čer 2014

@artepka84 no takže se teprv mám na co těšit jo 🙂 no paráda... ale dobré to vědět dopředu 😉

kejtblue
20. čer 2014

@genio @artepka84 Ja teda po Dipherelinu necitila vubec nic, jen casem kdyz se pridal i Merional tak mi zacaly trochu schnout rty jakoby, a pochopitelne ke konci uz byly citit vajecniky..ale to uz je Merional.

jawuna
21. čer 2014

@kejtblue Tak coooo??? Doufám, že už jsi na cestě na transfer ;)

kejtblue
21. čer 2014

@jawuna Uz jsem zpatky z Heliosu, ale transfer neprobehl ☹
Rano sme si volali a rekli nam ze idealne vypadajici k dnesnimu dni mam jenom embyky 2, a ze zbytek (3) zkusi jeste kultivovat do zitrka, jestli to nektery nedozene.
Z tech dvou bylo jedno pry uplne dokonala expandujici blastocysta na jednicku, a tu mi chteli zavest, a tu druhou zamrazit.
Tak sem tam prisla, a uz vsechno bylo pripravene, Fisher udelal ultrazvuk a pak se me ptal jak se citim po odberu a ja ze dobre, ze akorat jeste trochu spinim. V tu chvili se mu zmenil vyraz, a hned sel zkoumat neco tema gynekologickyma mucidlama zespodu do delohy. Po detailni prohlidce konstatoval ze nejde s jistotou rict odkud spineni prichazi, a ze i kdyz je 90% sance ze je to po vpichu z vajecniku, ze je porad mala sance ze muze byt i z delohy (kvuli hormonalnim zmenam) a ze to by pak bylo riziko, protoze by to embyka mohlo odplavit. A s ohledem na nas skromnejsi pocet embyku, nedoporucuje to riskovat a radsi udelat transfer az pristi cyklus.
Tak mi splasklo...protoze sem se pochopitelne strasne tesila, navic pristi cyklus bude presne uprostred nasi dovolene v Chorvatsku, takze muzeme delat transfer az prespristi cyklus ☹ ☹
Byly tam koordinatorka a embryolozka, obe strasne hodny, utesovaly me furt ze je to tak lepsi, a ze si aspon uziju dovolenou bez nejakych strachu a zabran co smim a co ne..
Co na to rict, mozek rika ze je lepsi to delat takhle na jisto, ale srdicko mam zlomeny vejpul... Dostala sem aspon jako cenu utechy fotku toho naseho embyka dokonalyho co mel byt dneska transferovanej. Pry je tak dopredu, ze vypada jak 6.den vyvoje. Jsem na nej tak pysna na bublinku, ale jeste chvilku si budeme muset pockat nez budeme spolu..
Nechci vas tady holky vsechny radove zdepkovat, tak doufam ze to tu nekdo prolomi nejakyma lepsima zpravama aspon!

petule1983
21. čer 2014

@kejtblue Ahojky, já sem vůbec nestíhám chodit, tak zpětně dočítám, což je teda docela záhul, se tu pěkně vykecáváte 😀
Každopádně mě teda moc mrzí, že transfer neproběhl, ale zase na druhou stranu, kdyby to kvůli tomu mělo ztroskotat a embryjko se neuchytilo, tak je asi fakt lepší počkat.. já vím, že tě to jistě moc mrzí, že jsi se už těšila, ale neboj, to bude dobrý a pak se chytne a nepustí 😉 . A na ty ostatní si máš ještě zítra volat, jak vypadají?
Já jsem taky dneska volala do Heliosu, abych se informovala, jak to vypadá, když mi ms došla skoro o týden dřív a bylo mi řečeno, že se prostě musí počkat na tu genetiku a je teda možný, že se to prostě tento cyklus nestihne.. no co už, tak to bude za měsíc nebo dva.. stejně tento měsíc jaksi nestíhám,tak jsem uvažovala jestli to o měsíc neodložit, ať už s možným vyšetřeným nebo nevyšetřeným.. 🙂

artepka84
21. čer 2014

@kejtblue Hlavni je, ze mate dva krasny embrousku a ja verim, ze to jeste tamti dozenou a budou nakonec ti ctyri predpovidani, uvidis. Chapu, ze je to sok, ale je lepsi fakt jistota, navic si bez obav odpocines na dovce , das se do kupy a nachystas se na toho krasavce. To Te nechci jen tak utesovat, fakt si to takhle myslim.

kejtblue
21. čer 2014

@petule1983 Ty ses tak statecna s tim cekanim, beres to tak sportovne! Obdivuju te, a tise zavidim ze to nedokazu brat stejne..i kdyz mi nic jinyho stejne asi nezbyva.
Ja sem to mohla mit i dnes, on rekl ze by to udelal kdybych fakt chtela, ale ze to nedoporucuje.
Ty tri co si na ne mam volat zitra nejsou expandovany blastocysty jako ty dnesni dve, jsou to blastocysty v pocatecnim stadiu, ale pry maji sanci to dohnat, tak se uvidi zitra v 8h rano. Ty dnesni dve uz jsou na mrazaku.
Abychom my dve nakonec netranferovaly ve stejnou dobu (i kdyz bych ti to prala o hodne driv, ale vidim ze uvazujes o odkladu sama) ..

kejtblue
21. čer 2014

@artepka84 Dekuju moc za utechu! Nikdo me nedokaze uklidnit tak jako vy holkdy tady, jste skvely 🙂
Ale asi te jeste par dnu bude trvat nez se dostanu z soku a zadnu se spis orientovat na dovolenou..
Sedim tady, a divam se na tu fotku te nejkrasnejsi expandovane blastocystky, a rikam si, ze ma pritelovi oci 😀
Trochu srandy na odlehceni..

jawuna
21. čer 2014

@kejtblue No já si myslím, že se vlastně nic moc nestalo a vůbec nemusíš být v šoku...jasněže si chtěla transfer co nejdřív, ale embryjka jsou, jsou hezký a mají velkou šanci a "jenom" se to posune...je potřeba tyhle věci brát pragmaticky - zbytečně bys třeba přišla o embryjko, který má velkou šanci a oni pro tebe vymysleli ideální řešení na míru...plánovali čerstvý transfer tak jak jsi chtěla, zkontrolovali tě před transferem a zcela v tvém zájmu navrhli řešení, které je pro tebe to nejlepší. Měsíc, dva už v tom všem nehraje roli...Takže žádné depky, není důvod 😉

jawuna
21. čer 2014

@kejtblue Představ si, že bys neměla oplozené vajíčka nebo by se embryjka nevyvíjely...to by byl důvod ke smutku...takže teď si musíš uvědomit jak dobře to dopadlo - 2 embryjka 5. den je super výsledek! a musíš to vzít pozitivně

genio
21. čer 2014

@kejtblue neboj a hlavu vzhuru 😉 na dovolence si pěkně odpočineš a embryjku se pak bude v tobě moooc libit a pěkně se tam uvelebí 😉 ... a za dva cykly půjdem na to spolu 😉 jestli to teda u mě půjde tak jak má... člověk může plánovat ale ono příroda si to udělá stejně sama 🙂 ...takže hlavně nesmutnit a pozitivně myslet 😉

patricia00
21. čer 2014

@petule1983 Ahoj, rada by som sa opytala. Ked Ti robia PGD , pred KET ako to prebieha v pripade potitivneho vysledku. Beru sa nejake lieky?

jawuna
21. čer 2014

@patricia00 jenom Utrogestan

patricia00
21. čer 2014

@jawuna OK dakujem za odpoved. Len pre informaciu, utrogestan sa prestal predavat v CR a SR, takze nieco podobne.

petule1983
21. čer 2014

@patricia00 teď se předepisuje Duphaston, který se naštěstí nezavádí 🙂 , v Heliosu mají raději nativní cyklus bez hormonů, některá jiná centra dávají hormony.. ještě je možné, že píchnou pregnyl, záleží na tom, jak vypadá utz v tom 14.dni 🙂

kejtblue
21. čer 2014

@jawuna Mas naprostou pravdu, ale tohle je mi jasny, proto sem to taky zabalila potom co mi rekl ze je i sebemensi sance ze by to spineny to mohlo pokazit. Rekl ze mi ho transferuje kdyz budu chtit, jen ze to nedoporucuje..ja to rozhodnuti udelala vedome, a vim ze je spravny, minimalne proto abych si potom pripadne neco nevycitala. Logicky si uvedomuju vsechno to co rikas..
Jde jen o to ze ty emoce to trochu odnesly, protoze jsem se na to tesila dlouho, tak mi hodne splasklo, a ted najednou nevim co se sebou. Ale to prejde brze..jenom je to cerstvy ted, a ja sem citliva holka..
@genio To by bylo fajn kdybychom do toho sly spolu! Jeste se nakonec pridaji @petule1983 a @madlenka87 ve stejnou dobu, a muzeme tady silet kolektivne ty dva tydny po transferu 😀

petule1983
21. čer 2014

@kejtblue ani bych neřekla, že jsem statečná s tím čekáním, jen to prostě tak přišlo, tak mi nezbývá než to přijmout... sice mě to také mrzí, čekáme už tak dlouho, ale snad ten měsíc či dva navíc už zvládnem 🙂. Zatím pořád nemáme výsledky té genetiky, uvidíme, jak to dopadne a pak se prostě podle toho rozhodneme.. Třeba se poštěstí a ještě tenhle cyklus to zvládneme.. A ty si z toho nic nedělej, pořádně se na té dovči odreaguj, užij si ji se vším všudy (i vínečkem 🙂 ) a pak hurá na transfer... aspoň se tělo z toho zregeneruje a embryjko se lépe zakousne..
Já jsem stejně nad tím přemýšlela, při první i druhé stimulce jsem pak ms dostala kolem 23. dne. I když vím, že by to ty prášky trochu potlačili, ale i tak.. co kdyby ta ms byla prostě silnější než prášky a my transferovali.. to by jistě šance na úspěch prostě moc nebyla..

jawuna
21. čer 2014

@kejtblue JJ, já vím, taky jsem to chtěla mít co nejdřív za sebou a těšila jsem se, ale někdy to je prostě jinak než si naplánuješ....a největší výhra je co nejdřív se s tím srovnat a vzít si z toho to dobré...určitě kdyby sis napsala na papír vedle sebe plusy a mínusy, tak rozhodně plusy převažují a že se to posune ti brzo bude připadat jako úplná malichernost 😉 Když mi po prvním IVF řekli, že nemáme embryjka k transferu a že musím čekat 3 měsíce než se budu moct znova stimulovat...a taky že se neví, jestli třeba někdy budou dobrý, protože ten problém je fakt velký....začneš všechno vidět úplně jinak. Ale chápu, že kdy se člověk dlouho na něco těší, obzvlášť mimčo 🙂 tak každý odklad nese těžce, ale to přejde, protože to uteče jak nic a budeš těhulka 😵

kejtblue
21. čer 2014

@petule1983 @jawuna Je to strasne prijemny vedet ze to nekdo chape, a ze me tak ochotne tahate z blbe nalady! Musim rict ze se dari 🙂 Od rana uz je to mnohem lepsi, a uz jsem se uklidnila.
@petule1983 Vim ze si psala ze nemas ted moc casu, ale ja ti stejne tajne preju aby ti to vyslo uz tenhle cyklus 😝 Jak dlouho uz cekate na vysledky presne?
@jawuna Jses moje studnice moudrosti a zkusenosti! A nedovedu si predstavit jak ses musela citit kdyz Vam tohle napoprve rekli..muselo to byt fakt hrozny! Hlavne ze to pak uz vyslo 🙂 A porad si tak nejak rikam ze casem te zpracuju natolik ze povis i kdy jdes na ten Ketik? 😝
Holky, mam mensi dotaz: dneska pri odchodu mi Fisher rikal ze mam Duphaston brat jeste do 25 dne. cyklu a pak vysadit a pochopitelne potom prijde do par dnu menzes. Je nejaky duvod proc nemuzu vysadit rovnou? Jakoze asi by mi pak prisla ms driv, ale copak na tom sejde? Ta druha uz by se pak srovnala normalne..

jawuna
22. čer 2014

@kejtblue 😀 😀 😀
Má se to brát jakože 10 dní, aby se nerozhodil cyklus. Já jsem teda brala Utrogestan, ten se bere 2-0-2, a pak jsem to ten 5. den, když jsme věděli, že budeme vyšetřovat a nebude transfer, tak mi embryoložka řekla, že to mám snížit na 1-0-1, aby to bylo celkem 10 dní a pak vysadit. Je to aby sis nerozhodila cyklus, ale aby byl asi i normálně dlouhý a všechno proběhlo jak má, to nevím...Ale ten Duphaston se teda asi bere furt stejně

jawuna
22. čer 2014

@kejtblue Musím říct, že mě všechny ty špatné zkušenosti perfektně vytrénovaly, i když to nebylo nic příjemného, ale jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré...během 4 let jsem 4x potratila, vždycky jsme se z toho sbírali oba a vůbec jsme nevěděli, co dělat :( protože jsme mimčo hrozně chtěli...a když jsem pak napsala Texlovi a jeho odpověď byla, že se s tím možná bude dát něco dělat, to bylo něco, co nás zase nakoplo dopředu...a i když se našel důvod a řešení, stejně po tom prvním IVF nebyly embryjka k transferu, takže další ťafka...Musím teda ale říct, že mi Texl, embryoložky i genetička byli obrovskou podporou a i díky nim jsme to nakonec úspěšně zvládli. A když pak držíš to svoje vymodlené krásné miminečko v náručí, úplně zapomeneš na všechno trápení, které předtím bylo a si strašně šťastná a vděčná, že se to povedlo 😵
Takže to nechci nijak zlehčovat ani vyzdvihovat všechno špatné, co se nám stalo, ale ať jsme chtěli nebo ne, posledních pár let nás naučilo obrovské pokoře a trpělivosti a i když bych to nikdy nechtěla opakovat, byla to velikánská zkušenost do života a hlavně teď všechno beru úplně jinak...a vždycky už budu vděčná Heliosu a Texlovi, že nám pomohl, i když jinde házeli flintu do žita 😉
Jen jsem tě chtěla trošku nasměrovat na lepší myšlenky 🙂 a jak jsem psala včera...všechno dopadlo dobře, jen se to posune, užijete si ještě v klidu dovču a pak pěkně vyrelaxovaní a odpočatí půjdete na KETík a je to doma 😵

artepka84
22. čer 2014

@kejtblue Tak co, ze to dnes jeste nejaky sikula dohnal?🙂