Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

kejtblue
12. črc 2014

@genio Uvidis ze ten zbytek utece taky! My se ani neotocili a uz sme meli zamrazeny po odberu 3 bublinky! No a pak protoze sme jeli sem, na tu dovcu, sme meli pred sebou 2 cykly cekani, do transferu...a ted uz je to jenom jeden vice mene.. Clovek je netrpelivej, ale kdyz se na to divam zpetne, uteklo to vsechno hrozne rychle..mam ale takovej pocit ze nejvic se bude tahnout tech 12 dnu po tranfsferu 😝

genio
12. črc 2014

@kejtblue ufff no to je fakt 😀 ale to zvládnem, jsme holky šikovné 😉

petule1983
13. črc 2014

@kejtblue estrofen obsahuje hormon estradiol, který by mi měl pomoci, aby mi sliznice pěkně rostla.. 7.den cyklu mám pak jít na kontrolu, asi aby se vidělo, jestli roste nebo ne.. moc nadšená z toho nejsem, zase do sebe cpát hormony, raději bych ještě jeden cyklus zkusila nativně... ale uvidíme 😉

jawuna
13. črc 2014

@kejtblue jj, to přirovnání k feťákům mě nenapadlo, ale je to přesně jak říkáš 😀
Už máte lepší počásko?

kejtblue
13. črc 2014

@genio Tak co, dneska Pregnyl? Jak se citis?
@petule1983 Aha, tzn. ze minuly cyklus ste to chteli zkusit ale nebyla dost vysoka sliznice? Jak dlouho to jeste musis brat? Doufam ze to nema zadny neprijemny vedlejsi ucinky! Taky do sebe nerada cpu jakykoliv "umelotiny", ale tohle nam za to stoji Peti, odmena bude krasna! 😲 Drz se 🙂
@jawuna Vcera prestalo prset, ale jeste nebylo uplne teplo, tak sme plaz odlozili na dnesek, v nadeji ze uz to bude jen lepsi..no a dneska zase prsi..mam fakt radost 😒
Pridavam se se stejnym dotazem jako ostatni holky, pred transferem si delala neco spesl, nejaky doplnky nebo tak? Cokoliv jestli to tomu stistku napomuze 🙂

petule1983
13. črc 2014

@kejtblue začínám to brát až 1.DC, takže zatím nevím, ale doufám, že žádné vedlejší účinky nebudou 🙂

genio
13. črc 2014

@kejtblue jj dneska pregnyl,no cítím se docela ok, jen mam zvláštní stavy, maličkost mě vytočí maličnost mě rozbrečí 😀 fakt to je radost se mnou

genio
13. črc 2014

@kejtblue chtěla jsem se zeptat, po odběru jsi fungovala normálně, NEVÍM NA JAK DLOUHO SI vzít dovolenou v práci

jawuna
13. črc 2014

@genio njn, hormony...počkej, až budeš těhu 😉 to si teprve všichni kolem tebe užijou 😀

jawuna
13. črc 2014

@kejtblue Nedělala jsem nic, brala jsem jen Utrogestan jak mi řekli, akorát listovku, ale to jsem brala už snad 5 let předtím 🙂

kejtblue
13. črc 2014

@petule1983 Drzim palce at to pomuze! Davej vedet prubeh 🙂
@genio Ja jsem momentalne bohuzel nezamestnana...ale aspon po tom odberu se mi to hodilo. Je to strasne individualni, takze tezko rict jak se budes citit ty. Ja jsem (i proto ze nemusim do prace) vice mene odpocivala doma tak 3 dny. Prvni byl nejhorsi a pak uz to bylo kazdym dnem lepsi a lepsi. Ale i ten nejhorsi den jsem si vzala jenom jeden ibac, takze zadna hruza. Navic jsem nejaky tlak nebo bolest pocitovala jen pri vetsim pohybu nebo kdyz sem moc chodila/varila/uklizela. Takze prvni tri dny sem si dala klid..a pak uz sem se pomalu zapojovala do normalnich veci. Po tydnu uz sem se citila normalne uplne 🙂

kejtblue
13. črc 2014

@jawuna Dobry vedet! Listovku jsem dlouho taky brala (kdyz sme se snazili jeste normalne) a pak kdyz sem videla po roce ze nic..tak sem ji vysadila...takze znovu zacnu hned jak se vratime domu 😉
Jak se citis jinak, mas nejaky tehu priznaky nebo ses v pohode?

genio
13. črc 2014

@jawuna no to mě spíš všichni kolem zabijou 😀 jsem protivná sama sobě 😀

genio
13. črc 2014

@kejtblue no tak vezmu si zatím 2 dny, a uvidím jak mi bude... už mi té dovolenky moc nezbývá a na nemocenskou se mi zatím moc jít nechce

madlenka87
13. črc 2014

@genio V úterý na tebe budu moc moc myslet, aby se urodilo a hlavně, aby byla vajucha zralá! Už je to tu, viď. Závidím, že už budeš mít po injekcích! To je super. Mě to ještě teprve všechno čeká. Ale vlastně je to to nejmenší, hlavně když to bude mít pozitivní výsledek! 😀 Budu moc ráda, když dáš pak vědět, jak se cítíš, protože taky hodně řeším, kolik si pak vzít dovolené, resp. jestli vůbec...
@petule1983 Úplně chápu, že už se ti nechce nic do sebe cpát... Ale na druhou stranu už jsi toho do sebe nacpala tolik (já nacpu v zápětí 😀 ), že mi pár dalších tabletek už přijde jako nic. Prostě hlavně když to pomůže no. Jestli chceš, zkus i kontryhelový čaj, je taky na sliznici a celkově na úpravu cyklu. Na mě teda působí dokonale. Přeju, ať je vše v pohodičce!
Jinak holky, já stále čekám na MS, dnes mám druhý den takové slabé špinění, to je u mě normální, tak snad zítra, abych mohla začít počítat 😀

genio
13. črc 2014

@madlenka87 tak poslední injekce za mnou ( asi se mi po nich už i bude stýskat, takový pěkný rituál to byl 😀 ) a teď čekat jak to všechno dopadne...určitě dám vědět, ikdyž asi každá to snáší jinak, ale tak aspoň přibližný odhad 🙂

dashi
14. črc 2014

ahoj holky přidám se k vám, změnila jsem car a vsadila na Helios, v srpnu máme teprve první konzultaci. Čeká nás 2.ivf, chci se zeptat jak to vše probíhá od začátku už si to moc nepamatuju 😉 Léky se začínaj užívat 1.den cyklu? No já jestli bych to stihla ještě v srpnu. 🙂

genio
14. črc 2014

@dashi Ahoj, no záleží jaký máš protokol, jestli dlouhý nebo krátký, při krátkém se začíná 1.DC u dlouhého 16.DC myslím. ale určitě ti na konzultaci vše řeknou 🙂

dashi
14. črc 2014

@genio jjj, při prvním jsem měla krátky, no tak uvidím 😉 A ty jsi teprve před odběrem? Ještě jsem nedočetla diskuzi 😉 Jen jak to letmo pročítám tak si Helios holky tady dost chválej 😉

genio
14. črc 2014

@dashi no já jsem měla taky krátký, a brala jsem od 1.DC dipherelin a od 2. DC merional, včera jsem píchla pregnyl a v úterý huraaa na odběry 🙂 takže uvidíme co tam narostlo 🙂 já si prozatím helios nemůžu vynachválit, super přístup veškerého personálu, milí, vychází maximálně vstříc 🙂

dashi
14. črc 2014

@genio no mě ho doporučila nová doktorka, tak tomu vkládám velké naděje 😉 Sestřička nás objednala k panu primáři Texlovi. Prosím tě, pošlou manžela hned na odpěr spermatu, jsem se zapomněla zeptat 😉 kvůli výsledkům jak na tom je. Já jen, aby měl dostatečný půst 🙂

genio
14. črc 2014

@dashi Texl je úplně parádní 🙂 u něho jsme tam byli 🙂 no my jak jsme přišli na 1.konzultaci tak jsme si povídali jak dlouho se snažíme, kde je asi problém, manžela poslal na spermio (celý ten balíček nevím jak se to přesně jmenuje) a mě brali krev na hormonální profil. Další týden jsme tam jeli na 2.konzultaci a zjistil blbé spermio a u mě strašně vysoké FSH a k tomu mám endošku, takže jsme na nic moc nečekali a hned začli se stimulkou. zatím tam něco vajíček mám ale není to nijak extra moc :-/ a před spermiem měl manžel cca 2 denní půst a dobré 🙂 takže pokud tam nechcete jezdit znova jen na odběry, tak se asi připravte že to udělají hned 🙂

dashi
14. črc 2014

@genio jasánek, ale radši sestřičce zavolám, jako že s tím odběrem počítáme 😉 asi by mě ranila mrtvice jet tam třeba za 3 dny mámte přeci jen 150km ☹ No, já teda doufám, že to stihnu hned v srpnu, jelikož mám za sebou různý vyšetření a zprávy z minulého car 😉 A platili jste něco, krom teda reg. poplatků?

genio
14. črc 2014

@dashi oni si Vás určitě vyšetří sami - spermio a záladní horm.profil, ale výsledky s předešlých vyšetřeních si vemte určitě s sebou (já měla taky a aspoň už jsme se lépe orientovali). no za spermiogram základní se neplatí nic, ale za ten balíček (podrobnější vyšetření, jsme platili něco kolem 3.000,- myslím), a za mě nic. a potom se platí za léky až. No my to máme před 200km takže taky žádná sláva ale prozatím nelituju 🙂

dashi
14. črc 2014

@genio jjj, to je mi jasný, že si udělaj svoje vyšetření 😉 ty vado 200 km no taky hezký. A to vyšetření za ty 3000 podstupuješ až tu 2. konzultaci ta je asi tak kolikátý den od 1.?Takže teď čekáš kolik se ti udělá vajíček?

genio
14. črc 2014

@dashi nee ty 3.000,- (myslím si že to byly necelé 3) platíš tu první konzultaci pokud si necháte udělat ten rozšířený spermiogram, za testy hormonální jsem já nic neplatila. No folíky tam nějaké mám (jezdí se cca do 3 dny stimulace na kontolu - ultrazvuk a krev, kde si tě průběžné kontrolují) teď záleží jestli jsou v nich vajíčka a jestli a jak se oplodní 🙂 tu druhou konzultaci jsme měli ještě před začátkem stimulky, určili jsme si tam postup podle výsledků krve a spermia.

dashi
14. črc 2014

@genio hm, za to se teda platí, ale je jen na tobě jestli chceš rozšířený,jooo.Hm, asi zůstanem u běžnýho, manžel má z předchozího vzahu 1 dítě, problém je spíš u mě 😉 A před tím měl výsledky v normě.Tak uvidíme, třeba stimulaci v srpnu stihneme 😉 Jinak Ti držím palce ať je vajíček dostatek 🙂 😉 .

genio
14. črc 2014

@dashi no u toho rozšířeného se dělá i morfologie a integrita DNA - což je důležité pro určení metody oplodnění (ISCI popř. PISCI). Manžel měl základní taky v pohodě a u toho rozšířeného se zjistil docela velký problém, takže by to přirozeně fakt nešlo. takže záleží, ale Texl Vám určitě k tomu řekne víc a doporučí co je pro Vás nejlepší 🙂 děkuji, uvidíme co zítra ze mě vytáhnou 😀

dashi
14. črc 2014

@genio jj, uvidíme 😉 Tak zítra už máš odběr? Tak tfuj, tfuj at je jich dost 🙂 😉 Budu na tebe myslet 🙂 A ty jdeš na 1.ivf?

genio
14. črc 2014

@dashi jj my jsme na 1. IVF 🙂