Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

artepka84
30. črc 2014

Holky, asi se na pár dní odpojím, nějak mi to už leze na mozek. Chci se soustředit na jiný věci a nemyslet na to... zase se vrátím a všem držím zatím palečky.

jawuna
30. črc 2014

@artepka84 Chápeme ;) Pěkně odpočívej a vyčisti si hlavu 😉

kejtblue
2. srp 2014

Jak se mate holky? Tady je nejak mrtvo posledni dobou.. 😉

jawuna
2. srp 2014

@kejtblue Taky jsem si ráno říkala 🙂

kejtblue
2. srp 2014

@jawuna Ze by vsichni byli na dovolene? 😝
Ja pujdu nejspis ve ctvrtek na utz aby mi rekli kdy mam prijit na KET 🙂

jawuna
3. srp 2014

@kejtblue Super, to teda rychle uběhlo ;)

kejtblue
3. srp 2014

@jawuna Jak se ma tvoje malinkaty v brisku, a hlavne jak se citis ty?

jawuna
4. srp 2014

@kejtblue Je to dobrý, dík za optání 🙂 Když není vedro a dusno, tak je to v pohodě...

kejtblue
4. srp 2014

@jawuna Sme tady asi fakt samy dve :D Dneska sem si domluvila ten utz na ctvrtek rano, 13DC, tak doufam ze vsechno bude v pohode a probehne transfer cca po tech 5 dnech. Uz se moc tesim, a bojim zaroven (bojim se tesit :D) !

petule1983
4. srp 2014

Ahojte holky, dneska jsem byla na utz a transfer mame v sobotu... tak uvidime 🙂. To teda budeme mit @kejtblue transfer podobne.. ja ho budu mit 19dc..

kejtblue
4. srp 2014

@petule1983 No cau! Ja uz sem tu byla fakt smutna z toho jak tu nikdo neni. Vitej zpet 🙂
Strasne moc drzim palce na sobotu! 😲
U me to jeste neni stopro..clovek nikdy nevi, teprve ve ctvrtek utz, az jestli bude sliznice pekna ta je to za tech cca 5 dnu, ne? Kdyby to vyslo ale jak ma..tak bych mela transfer plus minus v utery predpokladam, takze bychom od sebe byly jen 3 dny 🙂 A ty bys mi vzdycky rikala co me ceka, dopredu, jaky pocity atd 🙂

petule1983
4. srp 2014

@kejtblue jasny, to jeden nikdy nevi, ja take musela cekat o mesic dyl... Ale snad to bude v poradku 🙂. Transfer 18 nebo 19dc.. S temi pocity - no jsem sama zvedava, ale vic zvedava jsem, co se mnou bude delat utrogestan, pry to neni zadna hitparada 🙂

kejtblue
4. srp 2014

@petule1983 Jestli jsem to pochopila spravne (uz to tu nekdo rozebiral) tak utrogestan je neco co davali predtim, misto toho je ted duphaston (kterej se nezavadi ale normalne podava oralne). A ten jsem ja mela po transferu celou dobu, protoze se pocitalo s cerstvym transferem, ale jak uz vis..k tomu nakonec nedoslo protoze jsem jeste spinila po odberu trochu..kazdopadne, tu dobu co jsem to brala, jsem necitila skoro nic, jen takovy ty PMS veci: zvetseny bolavy prsa, bylo mi teplo, trosku zacpa..Ale ze by me neco bolelo nebo se nejak citila neprijemne to vubec.

petule1983
4. srp 2014

@kejtblue tedka se uz zase dava utrogestan, uz ho zase zacali pry vyrabet.. tak nevim,jestli je teda ten utrous lepsi,ze predepisuji opet toto..

madlenka87
4. srp 2014

AHOJTE!!! Holky, chybíte mi! Ten můj internet, to je neštěstí... 😠 Hlásím novinky: Týden beru proveru, příznaky nijaké přehnané, jen mě bolí břicho jako před MS. Zítra první injekce! Už se nemůžu dočkat 😀 Holky, prosím vás, to oranžové víčko z ampulky s tím práškem se musí dát úplně pryč a vstříknu tam ten roztok, aby se to zamíchalo? Děkuju moc!
@petule1983
@kejtblue Vy se tak máte, že už u sebe budete mít mimišky! Budu jim moc a moc držet palce!

kejtblue
5. srp 2014

@petule1983 Tak to je zajimavy, schvalne se na to zeptam az mi to budou psat...duphaston si brala nekdy?
@madlenka87 No cau! Kde se toulas? 😀
Jo to vicko uplne odlomis, a tekutinu vstriknes do te druhe ampulky s praskem. Tam se to hned samo rozpusti a muzes to natahnout zpatky. 😉
Dekuju moc za ty tvoje palce, budu je potrebovat! 🙂

petule1983
5. srp 2014

@kejtblue nene,duphaston jsem nemela, jen ten utrous, ale jen chvilicku, tak jsem na neho zvedava 🙂.
@madlenka87 ahojky, to je fajn, ze uz stimulujes, za chvilku to budes mit za sebou 🙂 jj,to vicko odtrhnes a pod nim je gumova zatka, kterou propichnes jehlou..

jawuna
5. srp 2014

@kejtblue Já jsem poprvé brala Utroš, pak se nějak nevyráběl nebo co, tak jsem brala Duphaston a teď už mám zase Utroš

madlenka87
5. srp 2014

@kejtblue
@petule1983 Díky holky! Já jsem pro jistotu volala dneska koordinátorce, aby mi celý ten postup přípravy injekce zopakovala 😀 Nikdy jsem si nic nepíchala, z toho samotnýho bodnutí ani moc strach nemám (ale povíme si v 9 večer až to přijde 😀 ), ale fakt jsem si nebyla jistá tím mícháním a kdy se mění ty jehly a tak. Ještě mě napadá, co jste s těma použitýma jehlama dělaly? Někam do lékárny? Nebo zpět do heliosu? Vzpomenete si,prosím, kolik jste za ty léky dolácely? Mám zafixovanou částku 5070 Kč, je to možné? Díky mé studnice informací! 😀

madlenka87
5. srp 2014

@artepka84 Ani jsem ti ještě nepogratulovala k embrouškovi! Moc bych ti přála, aby ještě to nedovyšetřené dopadlo dobře! A kolik vlastně máte těch nevyšetřených? Možná jsi to tu psala, ale nedaří se mi to dohledat. Hezky odpočívej a naber sílu do dalších dnů 😉

jawuna
5. srp 2014

@madlenka87 já jsem ty jehly donesla do Heliosu

petule1983
5. srp 2014

@madlenka87 jj, ja taky, davala jsem je do PETky a pak odnesla.. a myslim, ze me to prvne stalo 5070Kc a pak jsem myslim vracela dve krabicky.. Nebo tak nejak to bylo 🙂 Tak drzim pesti, at to vsechno rychle utika...

madlenka87
5. srp 2014

@petule1983 Děkuju! A to když pak něco vracíš, tak ti vrátí i poměrnou část peněz?

madlenka87
5. srp 2014

Tak první injekce ve mně 😀 Bylo to dosti divné píchat do sebe jehlu, ale tak dobrý no, odhodlávala jsem se asi dvě vteřiny 😉 Od zítra už to půjde jak po másle 😀

jawuna
6. srp 2014

@madlenka87 Brzo z tebe bude profík ;) nejhorší je začátek

petule1983
6. srp 2014

@madlenka87 jj, pomernou cast ti vrati... Myslim,ze to vychazi 195Kc za krabicku. Tak super, jedna injekce za tebou a ty ostatni uz pujdou samy 🙂

kejtblue
6. srp 2014

@jawuna @petule1983 Schvalne si reknu o Duphaston (uz jen proto ze s nim mam dobry zkusenosti) a uvidim jestli mi ho daji nebo je ted Utrous povinnej 🙂
@madlenka87 Penizky ti urcite vrati a nebo se treba muzete domluvit ze se to u nich necha a z toho se pak uhradi napr. mrazeni jednoho embika nebo tak..podle toho kolik je preplatek.
Injekce sem taky nesla zpatky do Heliosu, hned na zacatku mi to nabidli, protoze je to zdravotni otpad.
Jinak, ted jak mas za sebou tu prvni, uz ti ty dalsi ani neprijdou, ke konci to budes moc delat i po slepu 😀
Ty mas dlouhej nebo kratkej protokol, asi dlouhej ze?

Zitra mezi 7-8h rano mame ultrazvuk, aby se urcilo za kolik dnu bude transfer. Tak se tesim jak decko do cukrarny 😀 Drzte palce holky, at je vsechno v poradku zitra!

jawuna
6. srp 2014

@kejtblue Držííííméééé 😉 😎

madlenka87
6. srp 2014

@kejtblue Jasně, že držíme! 😉 Určo dej hned vědět!
Holky, mě bylo včera po tý injekci pěkně blbě... ☹ Úplně na zvracení a špatně se mi dýchalo. To jsem vůbec nečekala. Taky jste to některá měly nebo bez reakcí? Jsem ráda, že jsem si to píchla až večer a šla jsem si hned lehnout a zaspala jsem to. Jsem zvědavá co dnes, snad to bude lepší!

kejtblue
6. srp 2014

@jawuna @madlenka87 Dekuju holky moc! Zitra rano vas urcite updejtnu 🙂
@madlenka87 Neporadim ti s podobnou zkusenosti, protoze ja z injekci nemela zadny vedlejsi ucinky, jenom jsem se pak ke konci citila jak nafoukla velryba tim jak bylo tech mich 19 vajicek uz v plne velikosti.
Ale muj nazor je takovej ze jestli se dneska vecer budes po injekci citit stejne, tak urcite zitra zavolej do Heliosu a porad se s nima, jen abys mela jistotu ze tim tvoje telo nejak netrpi nebo tak..
Ja jsem mela neco podobnyho uplne na zacatku, kdyz sem zacala brat Proveru, citila sem se jak hooodne opila, motala se mi hlava, pocit na zvraceni atd.. Tak sem tam volala a snizili mi davku. A pak to uz bylo dobry 🙂 Doufam ze ti tohle aspon trochu pomuze a ze se brzo budes citit fajn!