Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

madlenka87
25. říj 2014

@bbibianca Promiň, píšu od středy, myslím od ctvrtka 😀 Nevšimej si mě a poraď se s tou koordinátorkou 😉

bbibianca
25. říj 2014

@madlenka87 Chápu už jsi celá nedočkavá ze středy 🙂 To je milé. A čím jsi stimulovala?? Píchala jsi si injekce i teď?? Trochu se toho obávám, ale věřím, že po pár přežitých píchnutí se to naučím sžiju se s tím a budu se pak smát čeho jsem se to vlastně bála. 🙂

bbibianca
25. říj 2014

Holky, tak je to blbý pořád zkoumám jak to vychází a vychází to blbě. Předpokladám, že první týden v prosinci půjdu na odběr vajíček. Cca po 5-6 denní kultivaci je na vhodných embryích provedena biopsie, tedy to PGD to by znamenalo cca začátek druhého týdne tj. 8. 12. a pak výsledky PGD trvají 2-3 týdny. Dva týdny by byly 22.12. a od 23 12. mají v Heliosu dovolenou až do 2. 1.2015, takže v lednu asi transfer nestihne, protože to transfer vychází cca první týden v lednu ☹

jawuna
25. říj 2014

@bbibianca Odběr vajíček máš v době ovulace a transfer asi 5 dní potom, takže to bys asi měla v lednu stihnout. Jenom k tomu IVF, já naše rozhodnutí považuju za jedno z nejlepších, které jsem kdy udělala. Taky jsem neměla problém normálně otěhotnět

jawuna
25. říj 2014

@babulkaba Tak super, držím palce moc!!!

madlenka87
26. říj 2014

@bbibianca Já jsem měla takovou klasiku - provera, merional, dipherelin. Píchání jsem se nebála. Občas se mi ale podařilo se píchnout blbě a pak to pěkně bolelo. Ale podívej, zvládly jsme to všechny, zvládneš to v pohodičce taky 😉

madlenka87
26. říj 2014

@bbibianca Jo a před ketem se asi až na naprosté výjimky nepíchá už nic. Zaplať Pánbůh 🙂

madlenka87
26. říj 2014

Holky, prosím vás, měla bych takový intimnější dotaz. Zavádím si opět ten utrogestan. I když se snažím si to šoupnout co nejdál a cca 10 min pak ještě ležet, stejně toho ze mě vždycky hodně vyteče. Stávalo se vám to taky nebo dělám něco blbě? Mám trochu obavy, jestli to pak má ty žádoucí účinky... Děkuji vám moc!

jawuna
26. říj 2014

@madlenka87 Myslím, že ležet vůbec nemusíš, to se asi pomalu nějak vstřebá a něco vždycky vyteče. Ze mně to teda vždycky vyhrklo až asi po několika hodinách, ale hodně 😉

madlenka87
26. říj 2014

@jawuna Díky, jsi zlato! 🙂

jawuna
26. říj 2014
bbibianca
26. říj 2014

@madlenka87 Asi jsem stresař, ale teď jsem si konečně sedla a říkám si toto uteklo další tři dny za námi. 🙂 Od 7. 11. začínám užívat proveru. Letí to a tento týden uteče sakra rychle. Zítra do práce v úterý volno, středa, čtvrtek uteče, v pátek školení. Sobota úklid a pečení a v neděli dojede famílie 🙂 Jinak v době když začnu užívat proveru, tak ty bys teoreticky mohla najít pozitivní testík... 🙂 Jinak už se těším na ježíška.. Už se těším až začnu péct a zdobit perníčky. Říkala jsem si, že si uděláme sněhuláčka, kterého krásně nazdobím a snad si tím přivoláme miminko 🙂

jawuna
26. říj 2014

@bbibianca no vidíš, jak to máš pěkně naplánovaný 🙂

bbibianca
26. říj 2014

@jawuna Jojo, to jo. Já plánuji ráda, ale moc těch mých plánů nevyšlo, tak jak jsem si původně představovala 😀 Teď doufám, že to vyjde, vlastně mělo by. Jinak asi budeme muset začít šetřit ještě víc nebo spíš to, co jsme neušetřili do teď, tak teď už nenašedtříme. Protože jsem se dívala na kalkulačku v případě neschopenky a teda nic moc. ☹ Ale co už... snad se nám brzy zadaří,... 🙂 Když zatím neshledali žádnou závažnou chybu, tak by to teoreticky vyjít mohlo brzy..

andryst
27. říj 2014

Ahojky holky,tak dnešní krev pozitivní...ALE....na hranici....ve středu další krev....pokud bude hodnota klesat tak je to vháji ☹ Jinak nemám žádné příznaky těotenství,nebolí mě ani podbříšek,prsa...no prostě nic....

bbibianca
27. říj 2014

@andryst A jéje, jaké jsi měla hodnoty a kolikátý jsi den?? I zázraky se dějí... Třeba jsi jen vypila hodně vody, tak se to zředilo 😉 nebo prostě se to embryjko zavrtalo pozdějc a začalo vytvářet ten hormon tedy pozjěji.. 😉

andryst
27. říj 2014

To nevím tu hodnotu,tu mi ani neřekla.....řekla že je to na hranici a že mám přijít ve středu.....Toť vše....Jinak nepila jsem jen doušek a to na jeich vyžádání,páč mi minule řekli že když jdu nakrev že se mám trochu napít....páč jim to pak nechce tect....

andryst
27. říj 2014

@bbibianca jo a jsem 12den

andryst
27. říj 2014

jinak v sobotu test pozitivní tenčí čarka,v neděli také dvě čárky...ale ta druhá slábla...tak že vsobotu ten test byl o něco lepší než v neděli.....

bbibianca
27. říj 2014

@andryst No, já myslím, že ti řekli, aby ses napila právě proto, aby ti ta krev tekla a byla jakoby řidší 😉 To je mě teda hodně mrzí.. Moc nadějně to nevypadá, podle toho co píšeš?? Já už si nepamatuji Vy máte nějaký problém nebo jen potrácíš??

andryst
27. říj 2014

@bbibianca s přítelem se snažíme dva roky a pořád nic ,tak jsme zkusili ivf. nikdy jsem jestě nebyla těu...jinak přítel má málo sp.a pomalé. tohle je náš první ket.

jawuna
27. říj 2014

@andryst Myslím, že je velká šance, že se to povede. Podle testu bych se neřídila, někde jsem četla kdysi Texlovu odpověď, že test je jenom ano nebo ne a že na síle čárky nezáleží, že to není objektivní. Tak držím moc palce!!!

andryst
27. říj 2014

@jawuna děkuji za povzbuzení,ale přečetla jsem si že může jít o mimoděložní otěotnění,a tenhle příznak mám...jediné co me pobolívá je vaječník a bolel i krátce po transféru......tak když se nedaří tak pořádně...no uvidíme co řekne doktor.

lojzicka80
27. říj 2014

@andryst to nemusi byt, moje kamoska mela na krvi hodnotu nizkou, ale vsechno bylo v poradku, preju hodne stesticka

bbibianca
28. říj 2014

Holky asi budu zla. Zjistila jsem, ze na slovo tehotna zacinam byt nesmirne alergicka. Vcera jsem mela na navsteve tehotnou spoluzacku a je teda fakt ze jsem si dobre pokecala, ale dnes mi volala mamka a rika mi ze jedna znama je tehotna a ceka to v breznu a maji jmeno atd atd... Myslela jsem ze vyletim z kuze. Chtela jsem ji rict, ze me to vubec nezajima. ☹ Vcera mi to pokecani bylo prijemne a brzy trefi. Vubec nevim, jak tuz jsem taky planovala, ale dnes... Asi me brzy trefi. Vubec nevim jak letosni vanoce preziju. Prestavam mit rada spolecnost. To jsou jen same mimina a nic jineho. Na FB se resi taky same decka. Ten jsem uz taky omezila ponevadz jsem zjistila, ze ja nemam jak se zapojit do konverzace... A tim padem si nemam poradne ani s nekym normalnim pokecat. Jesteze je toto forum a muzu se zde z toho vykecat. Ach jo. Uz ted mi z toho hrabe a transfer bude nejdrive v lednu.... To je nekonecna doba... Doba vhodna tak akorat k zblazneni...

andryst
28. říj 2014

@jawuna ahojky holky,neřídím se podle testu ani podle krve...spíš mi vrtá v hlavě ten vaječník.....začínam mít s toho blbí pocit....no moudřejší snad budu zítra

andryst
28. říj 2014

@bbibianca ajeje..a to je teprve začátek.....žádná rada není...prostě to čl.musí přežít...podle mně to tak máme skoro všechny.....ber to pozitivně budou vánoce..to uteče rychle...

bbibianca
28. říj 2014

@andryst a da se to vydrzet? Jak moc to boli? No kdyby to jakoby jen tlacilo a moc nebolelo tak by to mohlo byt to mimi, ale jestli je to neco jako krec.....

andryst
28. říj 2014

je to křeč...asi je ti mimi ale bohužel ho necítív děloze ale právě v tom vaječníku...tak že je to průšvih.....zítra snad budu moudřejší... ☹

jawuna
28. říj 2014

@andryst myslím, že když se dělá transfer s ultrazvukem a je vidět ta tečka v děloze, tak je to asi málo pravděpodobné...