Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

zirafka1988
24. kvě 2015

@jawuna ano naštěstí dá. Je docela šílene, jak je ta genetika už daleko. Dokážou mi vpravit embrio ktere už tu genetickou vadu neponesou. Je to docela mazec.

jawuna
27. kvě 2015

@zirafka1988 No my jsme měli PGD, kde se kontrolovaly všechny chromozomy, ale to je asi ještě něco jiného, ne?

zirafka1988
27. kvě 2015

@jawuna no tak daleko ještě nejsme, já vlastně ani nevím, co všechno nám budou kontrolovat. měli jsme první konzultaci s texlem, ten nám v rychlosti řekl, co a jak se bude dít. vzali mi krev na nějaké prvnotní testy, manžel odevzdal vzorek na SPG, pak jsme si sedli s paní doktorkou Raszykovou a ta nám popsala vlastně to stejné jako Texl. takže jsem zvědavá, co všechno se dozvím na další konzultaci.

jawuna
29. kvě 2015

@zirafka1988 Aj, tak to bude asi něco složitějšího 😉

zirafka1988
29. kvě 2015

@jawuna tak sláva. Dneska mi volala paní doktorka ze nás workup plán je nachystany a ze se můžeme u koordinátorek objednat na další konzultaci. Tak snad už se to trochu posune.

jawuna
30. kvě 2015

@zirafka1988 No tak takové názvy neznám, to bude nějaká specialitka 😉 Tak hlavněže už se bude něco dít 😎

kinos
13. čer 2015

Jak je to teď s PGD v Heliosu, které pojišťovny jej proplácí?

jawuna
15. čer 2015

@kinos Já mám VZP a ta to platila. Ale teď nevím. Nemají to na stránkách?

zirafka1988
19. čer 2015

Mají to někde na stránkách a vím třeba ze RBP ne proplácí nic. Takže jsem si ji změnila na vzp.

kinos
19. čer 2015

@jawuna
@zirafka1988 Děkuju, zkusím se podívat 🙂

zirafka1988
24. čer 2015

@jawuna tak hlásím ze jsem dneska byla na další konzultaci. Me výsledky z krve jsou ukázkové a manžel je taky v pořádku. Takže začínáme stimulaci. Ufffff vyfasovala jsem proveru, diphereline a merional. Z těch krabiček mi jde husina po celem těle. Tak snad to překonám. Nějaké zkušenosti s těmito léky? Nějaké vedlejší účinky? Je lepší si to pichat ráno nebo večer?

jawuna
25. čer 2015

@zirafka1988 Já jsem píchala ráno, asi je to jedno. Stimulace je v pohodě, neboj, to zvládneš, rychle to uteče. Já jsem žádné vedlejší účinky neměla 🙂

renda12
12. črc 2015

Holky máte některa zkušenost s přechodem z jiného centra do heliosu vážně o něm uvažujeme

richmoonka
12. črc 2015

@renda12 Ahoj, my jsme přešli do Heliosu v květnu, takže můžu soudit jen podle několika konzultací a vyšetření, zatím jsme žádnou stimulaci nepodstupovali. Máme za sebou 2 neúspěšná IVF, proto jsme se rozhodli pro změnu. Už vstupní vyšetření byla daleko podrobnější než v Sanusu v Pardubicích, kam jsme jezdili předtím. Doporučili i vyšetření fragmentace spermií, které nám nikdo nikdy nedělal a kde se ukázal problém. V srpnu máme jít na kontrolní vyšetření a pak se uvidí, co dál. Doufám, že přestup byl krok správným směrem a dojdeme k vytouženému cíli 🙂

m_o
13. črc 2015

@renda12 my jsme presli z jineho centra do heliosu a podařilo se hned na prvni pokus 👍 💗

ilonaat
13. črc 2015

Ahoj holky, tak i ja bych se k vám s dovolenim rada přidala. Mam za sebou jedno neuspesne IVF pred dvěma lety v Plzni. S pritelem jsme spolu osm let a pricina toho, proc nemůžeme mit dítě prirozenou cestou nam není znama. Vlastne to tenkrat v Plzni ani nezjistovali. Po ivf jsem mela pozitivní test, ovsem hcg nízké, ktere se ale nepatrne zvyšovalo, proto jsem skoncila v nemocnici s podezřením na mimodelozni tehotenstvi. To se nepotvrdilo, takze revize delohy. V nemocnoci me taky jeste pekne dorazli, kdyz mi na pokoj dali zenskou, ktera porodila doma, dite nechtela, protoze o nem nikomu nerekla a rovnou se ho zrekla. No mela jsem dost. A to meli asi 5 pokoju prázdných. Pak jeste do rany prisypala sul kravska zdravotni sestra, ktera mi rekla, ze kdyby to bylo mimodelozni a vzali by mi vejcovod, tak by mi to vlastne vubec nemelo vadit, kdyz jsem stejne odsouzena na ivf.....
Takze to byl ve zkratce muj pribeh. Zapomnela jsem dodat, ze aniz by mi v centru rekli, ze kdyz se daji napoprvé dve embrya, prichazim o 4 pokus. No zavedli automaticky dve. Takze jsem si ted dala 2 a pul roku pauzu a ted chceme jit do nového boje a právě v Heliosu. Trosku me zde vyplasily nazory některých z vás na helios, ale ja to tam zkusim.
Jen by mne holky zajímalo, kolik schůzek a vseho možného jste podstoupily a jak to probihalo, nez vam konecne bylo zavedeno embryo. Bydlim v Rakousku a do brna to mam 450 km, tak abych vedela, na co se pripravit.
Budu moc rada, kdyz si nektera udelate cas a trosku me do heliosu zasvetite. Predem moc dekuji a preji hezkyyy vecer. Ilona

zirafka1988
14. črc 2015

@ilonaat ahojky, já jsem zrovna v procesu přípravy na transfer 🙂 zatím beru proveru a zítra začínám píchat diphereline, a pak příjde na řadu píchání merionalu. na první konzultaci jsem byla v dubnu, odebrali si vzorek od manžela a mě vzali krev. na druhé kontrole jsem vyfasovala igelitku s injekcemi 🙂 během stimulace musíš podstoupit myslím 4 odběry krve, ale to můžeš v místě bydliště a pak jim jen zavolat výsledky. jsem z Opavy a taky se mi moc nelíbilo, že bych jezdila 200km jen kvůli jednomu odběru, no pak dle další konzultace podle testů bych měla mít v srpnu odběr a první týden v září transfér. určitě se s nimi domluvíš na postupu. pan primář Texl mi vyšel vstříc 🙂

zirafka1988
14. črc 2015

@m_o
@jawuna
@richmoonka
Holky, a pokud můžou poradit i ostatní, stala se mi dneska trochu průser. beru Proveru ráno a večer a dneska jsem si ráno zapomněla prášek vzít. stalo se vám některé, že jste si prášek zapoměla vzít nebo si ho vzala později? budu doma z práce až v pět hodin, tka nevím, jestli mám stesovat nebo si vzít první prášek jak příjdu z práce a druhý si vzít třeba v 11 večer jak půjdu spát? poradíte?

jawuna
14. črc 2015

@zirafka1988 Snad se pro jednou nic nestane, ale asi bych zavolala koordinátorkám, já jsem Proveru nebrala 😒

jawuna
14. črc 2015

@ilonaat Vybralas určitě dobře 😉 Helios je super, určitě se sama brzo přesvědčíš. Jste objednaní k Texlovi?

zirafka1988
14. črc 2015

@jawuna nedalo mi to a raději jsem zavolala a říkali, že jednou to nevadí 🙂 uffff.

m_o
14. črc 2015

@zirafka1988 tak aspon ze tak 👍 ja ji taky nebrala. A kdyz neco, tak jsem okamžitě volala koordinatorkam 😀

m_o
14. črc 2015

@ilonaat ahoj. Tak my jsme meli jednu konzultaci, kde jsme se domluvili co vsechno se bude delat za vysetreni, v ten den byl manzel na spermiogramu, ja az jsem dostala menzes, tak tam jela na krev na hormonalni profil, vysledky byly tusim do 10 dnu, pak jsme byli na konzultaci tech vysledku a domluvit se co a jak. Čtvrtá navsteva centra byla kvuli genetice. Tam se na vysledky ceka az 6 tydnu. V te dobe jak jsme cekali na genetiku, jsem zacinala stymulaci, pak jsem mela behem stymulace 4 kontroly- krev +ultrazvuk. Nasledoval odber vajicek, o prubehu kolik se oplodnilo atd se informujes telefonicky, pak nasledoval transfer. Takze kdyz to tak sectu, tak po 10 navstevach, jsem odchazela tehotna 😉 cca po 2 mesicich... My jsme teda ale nemeli pgd,pgs na transfer se pak ceka do dalsiho cyklu.

jawuna
14. črc 2015

@m_o @ilonaat To my jsme tam tolikrát nebyli, první návštěva + vyšetření, pak druhá pro výsledky a léky, pak myslím 3 kontroly při stimulce, odběr vajíček a při prvním IVF nebyl transfer, při prvním 1x navíc transfer.
450 kiláků máš dost 😒 ale kdybych to měla brát z vlastního pohledu a zkušenosti, stojí to za to. Třeba by ses s Texlem domluvila, že se některý kontroly udělají v tvého doktora, vím, že to tak některé holky mají

m_o
14. črc 2015

@jawuna jojo urcite se to da, ale pry Texl je nejradsi, kdyz si to vsechno kontroluje sam 😏 ale 450 km je fakt dost.

ilonaat
14. črc 2015

@zirafka1988
@jawuna
@m_o
Holky, moc vam dekuju za informace....Takze objednat bych se mela, co jsem tak pochopila na dny, kdy budu mit Menses, aby se dala vysetreni udelat naraz. Ok. No my bysme to chteli podstopupit az v zime, protoze v Rakousku ma pritel takzvanou Winterpause, kdy je tri mesice pres zimu Doma. Tak bysme kdyztak v cr mohli pripadne i zuatat, pres dobu te stimulace. Ono to sice za to stoji, 450 km, ale holky reknu vam, je to husta otrava. Takhle jsme jezdili uz do plzne a bylo to na palici. A tam jsme zdaleka nejezdili tak casto. Myslela jsem si, ze je to uplne normalni car jako kazdy jiny, ale co jsem potom cetla diskuse v jinych carech, tak jsem si pripadala, ze jsem uplne debilni, ze jsem snad naletel nejakym vtipalkum. Absolutne neprofesionalni pristup....Ani nezjistovali, proc nam to vlastne nejde. Soudili jen z toho, ze procina neznamema, protoze pritel uz dite ma z prvniho manzelstvi a ja jsem v osmnacti letech, telecich letech taky otehotnela, ale sla jsem na potrat. Kdybych vedela, jaky problemy budu mit ted s otehotnenim, nikdy bych na potrat nesla!
Uu jsem ale dospla do stadia, kdy to proste uz nechci oddalovat. Z predesleho zazitku jsem se tak nejak vzpamatovala a proste chci mit dite..... je mi tricet a ta prazdnota je desna. Vsechno to dusim v sobe a nemit psa, tak se tady v Tom poblblym rakousku totalne zblaznim. ....
Pardon holky za roman, no nemohla jsem si opet pomoct ....
Jeste jedna otazka. Vlastne dve....jak dlouho obvykle trvaly Vase stimulace a jaky jsou terminy, kdyz se objednam? Nemaji to tam nejak naslapany, ze by nemeli misto, kdyz se me to treba bude vzhledem k menses hodit?
dekuji holky a preji hezky den

ilonaat
14. črc 2015

@m_o Tak prubeh tveho ivf s takovym koncem, je ted muj sen. Moc ti gratuluju

@jawuna No s kontrolama u Meho doktora si prave nejsem vubec jista .....je to tady trosku o necem jinem a nejsou tu zrovna vstricni. Ja se tady doktorum spis vyhybam, jak cert krizi 😀
@zirafka1988 Tobe kocko budu moc drzet pesti a vsechno, aby vse dobre dopadlo.

richmoonka
14. črc 2015

@zirafka1988 Koukám, že máme předepsané úplně stejné léky, ale já si na začátek stimulace asi ještě chvíli počkám.Budu držet palce, aby vše dobře dopadlo 🙂 🙂 Co se týče těch kontrol, asi hodně záleží na tom, jakého máš obvodního gynekologa. My to s manželem máme taky cca 200 km do Brna, ale říkali jsme si, že raději zajedem e na krev i ultrazvuk tam, ať si to zkontrolují sami. I když ta cesta je děs, to jo.

zirafka1988
14. črc 2015

@richmoonka no snad to půjde všechno podle plánu, pan primář mi to tak krásně rozepsal, naplánoval, že ani nepřipustil, že by mohl nastat nějaký problém. ale je fakt, že já i manžel jsme na 100% v pořádku, hlavní důvod proč toto podstupujeme je, že já mám genetickou vadu srdce a nechci aby to mé děti zdědili. takže si necháme vyrobit zdravé bez vady 🙂
jsem s primářem domluvena, že na odběry krve stačí když půjdu u své lékařky ale na tu poslední kontrolu která je i s UTZ tak mám přijet k nim.

jawuna
14. črc 2015

@ilonaat Moje stimulka byla asi 14 dní, měla jsem krátký protokol, ale to ti asi řekne až podle výsledků, jaký protokol. Ten hormonální profil, kvůli kterému se dělají ty vyšetření 3.-5. den cyklu si kdyžtak můžeš nechat udělat i jindy. Nám to zrovna vyšlo, měli tam místo i na konzultaci, ale hormonální profil ti vezmou všude, to snad může i obvoďák 😉 A ty ostatní vyšetření nejsou vázaný na nic, takže jak to bude, tak to bude 😉
Já jsem na IVF jinde nebyla, ale čtu hodně i diskuze holek z jiných center a je mi jich docela líto. Myslím, že v dnešní době se člověk musí fakt zajímat a dobře vybírat...