Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

kinos
22. lis 2015

@veverka.terka No já jsem úplně "posera". Mám hroznej strach!!! Ke všemu jsem byla ještě u svého gynekologa a už nemám jenom jednu, ale dvě cysty (4 a 5 cm), ale že Brno se rozhodne, co s tím. 🙂.
A taky už jsem do Heliosu dvakrát volala, a přístup nic moc, a teď když jsem tam volala, tak mě docela odbyli :(. Tak snad mě Texl zase "ujistí", že jsem vybrala dobře. Ale popravdě, pokukovala jsem už i po Olomouci a Zlíně. Ale hlavně že výsledek bude stát za to 🙂 🙂 🙂. Uvidíš, zítra budou dobré zprávy a v úterý tě budou obskakovat 🙂 🙂 🙂.

veverka.terka
23. lis 2015

@kinos to je jedno taky na prd,ze ti u vas rekli,ze se to rozhodne v Brne a nechali te v nejistote...:-/ja dnes zase nic,pry bude PGD na 100%zitra a transfer tedy ve stredu. Uz z toho mam fakt pekny nervy,achjo. Nevim celkove,co si tom myslet. Ja sem prave taky uz koukala na stranky jinejch caru a pokud bysme meli jit do dalsiho ivf znovu,hodně bych uvazovala nad zmenou. Bohuzel tentokrat ani Texl me nepresvedcit,ze sme vybrali dobre. Opravdu to tam frci jak na pasu,zadny vybavovani,zadnrj klid,cas na toho cloveka...su z toho dost nesva. Mam i strach,aby naschval neudelali neco tem embryjkum,aby se nechytly,kdyz je ted tak otravuju a jdu si za svym ☹

kinos
23. lis 2015

@veverka.terka :( ach jo. Drž se!!!

jawuna
23. lis 2015

@veverka.terka Ty máš teda myšlenky 🙂 Bude to dobrý, neboj 😉

kinos
23. lis 2015

@veverka.terka Embryjka budou super prošetřeny 🙂 🙂 🙂, neboj a ve středu pro mimi 🙂

veverka.terka
23. lis 2015

@jawuna
@kinos moc verim a doufam,ze aspon jedno bude dobry a pak se uvidi,dej se vule bozi.

jawuna
23. lis 2015

@veverka.terka Budu moc držet palce!!!

m_o
24. lis 2015

Chtela bych napsat svoje zkusenosti s doktorkou Filkovou. Byla jsem u ni na screeningu ve 3 trimestru. Kdyz kontrolovala mimi, tak se podivala jestli je dostatek plodove vody, pak zkontrolovala cevy a pouze premerila hlavicku. Vysledek jeji prace byl, ze mi rekla ze mimi je o 14 dni mensi a ve 32 tydnu vazi 1 500 g a ze se mam objednat za 14 dni na kontrolu, zda povyrostlo.
Pro jistotu jsem se objednala k pani doktorce Bilkove - s ni jsem mela jen dobre zkusenosti. Ta premerila hlavicku, mozecek hrudnicek, stehenni kosticku, zkontrolovala cevy, placentu atd. Vysledek - vse v poradku, mimi je vetsi, nez ma byt 😀 ve 34 tydnu uz ma 2 500 g.
Zda se mi to jako markantni rozdil, s tim co namerila Filkova. Pricitam to taky tomu, ze byl zrovna patek 11 hodin. Za me je Filkova naprostej amater, v zivote bych k ni po tom co predvedla uz nesla. Jeste je protivna a nesympaticka. Pani doktorka Bilkova je porad usmevava, hezky se chova k pacientum i miminku v brisku, muzu jedine doporucit.

jawuna
24. lis 2015

@m_o No já teda po svých dvou těhotenstvích a vyšetřeních na různých místech a různých ultrazvucích jen přidávám, že je to strašně nepřesné a stejný doktor při dvou měřeních po sobě měl rozdíl půl kila, takže bych to neviděla tak dramaticky 😉 a to není jen můj případ, spousta těhulek v okolí slyšela, že budou mít velké děti a byly úplně normálně velký 🙂

kinos
24. lis 2015

@veverka.terka Tak jak? 😵

veverka.terka
24. lis 2015

@kinos pred chvilou mi volali...jedno embryo je spatny,mimco by bylo silne postizeny a druhy neslo vysezrit pro nizkou koncentraci neceho. Tak KET zitra bude toho nevysetrenyho. Mam velkej strach a fakt smiseny pocity z toho vseho...vubec nevim,co si o tom myslet. Pokud se to nepodari,urcite do dalsiho IVF nebudem,mozna za par let...

barboratov
24. lis 2015

holky mám na vás otázku, asi no ne asi,ale určo sem nepatří,ale já bych ráda věděla váš názor....snažíme se o mimi v unoru jsem vysadila antiko a hned druhý cyklus jsem otěhotněla (no že jsem nemehlo a dostla jsem zásah proudem tak jsem potratila v 7-8 tt) klasika 6ti nedělí pak už MS jen taková pseudo a nakonec vůbec teď beru 3 měsíc duphaston aby se tělo zas naučilo menstruovat,ale neovuluju...dr přítele poslala na psermiogram a nevyšel uplně cajk Teratospermie...no z tohoto důvodu mi mudr nechce dát clostlbegit,že až ho vyšetří androlog.....no mě se to moc nezdá, jelikož když by nebylo možné otěhotnět tak bych přeci po měsíci po vysazení nepřišla do jiného stavu....no má otázka je zda by jste šli (já se k tomu chystám) žádat o konzultaci jiného gyndaře...jelikož za mě když neovuluju tak on nemá co oplodnit a proto se nám nedaří...díky moc za vaše názory a ještě jednou se omlouvám, že to sem nepatří,ale máte zkušenosti s IVF a KET tak se ptám tady 🙂

kinos
24. lis 2015

@veverka.terka Já bych se asi cítila tak, že PGD docela zbytečné... Ale jasně, že asi dělají maximum. Těš se na zítra!!! Určitě to dopadne dobře!!!

jawuna
24. lis 2015

@veverka.terka Je to bojovník, určo to zvládne! Držím palce

jawuna
24. lis 2015

@kinos Myslím že zbytečné není, když by to jedno bylo postižené, ne? Naopak

jawuna
24. lis 2015

@barboratov Já bych zkusila ještě jiný názor, na to máš právo 😉 Nebo zkus napsat Texlovi, co ti řekne on

barboratov
24. lis 2015

@jawuna psala jsem a asi tam zavolám na konzultaci...náhodou jaká je čekací doba nevíš?? nebo někdo tu?

hajdulak
24. lis 2015

@veverka.terka HLAVU VZHŮRU 🙂 naše jediné embrio taky nešlo vyšetřit GPD testem. Mysleli jsme si, že embrio určitě vyšetří. byli jsme z toho s přítelem v šoku a ještě více nás dostali, když se zeptali, jestli chceme podstoupit KET. My ani nevěděli, jestli má cenu ho zavádět.... a nebyla jsem připravena odpovědět. Paní embrioložka nám však doporučila KET s vysvětlením, že pokud bude špatné (genetické vady apod), tak samo "odplave" a pokud bude dobré tak se uchytí. A světe div se! nám se uchytilo a ted jsem v 21 tt a vše je podle testů a ultrazvuku Ok 🙂 takže naděje umírá poslední 🙂

hajdulak
24. lis 2015

@veverka.terka jinak jsem se taky bála, aby něco neudělali záměrně embrijkům... abych musela celý proces podstoupit znovu a zase vše platila.... dokonce jsem si říkala, že záměrně neudělali test GPD a pojišťovnu že asi ani nežádali o proplacení (prej těm kdo maj 1. IVF se to vždy nedělá automaticky - jen rizikovým skupinám a musí se o to dopředu žádat)
ale nakonec se to v Heliosu na poprvé podařilo a jak jsem psala, jsem v 21 tt. Je pravda, že to tam šlo jak na běžícím pásu, ale když jsem se kohokoliv na cokoliv zeptala, vždy mile odpověděli (ale musela jsem se vždy cíleně zeptat), oni asi všichni očekávali, že všechno vím či co... a já přitom tápala. i když nám Texl na schůzce (asi) všechno vysvětloval, tak toho bylo tolik nového, že jsem tak 80-90% těch informací zapomněla 😀

thebe
24. lis 2015

@barboratov Chodim k Texlovi a vzdy je cekaci doba tak 3 tydny.

veverka.terka
24. lis 2015

@kinos
@jawuna dekuju moc za podporu,vazim si toho a sem moc rada,ze to zde s vama muzu probirat,mc mi to pomaha!

veverka.terka
24. lis 2015

@hajdulak dekuju za podporu a napsani sve zkusenosti. Tak budu taky doufat,ze to dopadne tak dobre,jak u tebe. Preju krasne tehulkovani 😉

veverka.terka
24. lis 2015

A jeste sem se rano zapomnela koor.zeptat,jestli se ten KET plati,kdyz sme nemeli cerstvy ET,nevite? Je to 5tisic,tak abych vedela,zda si je vzit nebo nee

veverka.terka
24. lis 2015

@barboratov ano,ja sem taky cekala cca týdny k Texlovi

veverka.terka
24. lis 2015

@barboratov 3tydny

jawuna
24. lis 2015

@veverka.terka Myslím že neplatí

barboratov
24. lis 2015

Holky sim vas na kolik vas to cele vyslo?

veverka.terka
24. lis 2015

@barboratov nas ted neco pres 40tisic....

lenusaak
24. lis 2015

@barboratov ja jdu v lednu a říkali mi 30-35 tisic 🙂)

veverka.terka
24. lis 2015

@hajdulak a rekli ti,proc to neslo vysetrit? Ja sem myslela ze to ani nejde,ze by to neslo...