Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jananovacek
30. led 2012

Hezky vecer vsem, devcatka 😉 Mne z toho cekani na // uz fakt asi hrabne 😒 Porad si rikam, ze to jeste vydrzim, ze ten test nekoupim a pak bych nejradsi rano vubec necurala a utikala do lekarny...trosku psychous 😀 Jeste tak dva dny aspon...

daguli
30. led 2012

@danielahe Mirnej hyperstimulak jsem mela taky,ale asni to nestalo za rec.Naposled kdyz me stimulovali v Reprofitu jsem s tim zkoncila v nemocnici-sileny bolesti, bricho jak balon.... Tentokrat v Heliosu jsem na to dostala nejakou injekci a bylo to v pohode...skoro jsem o tom nevedela...

daguli
30. led 2012

@jananovacek Ahoj🙂 Ale prece jen, co kdyby uz tam nahodou byla? 🙂 Ikdyz to je jeste brzy,ze?

daguli
30. led 2012

@veverka.terka Ahoj,neschopenku mi vystavili v Heliosu, urcite na den OPU a mozna den po bych si ji nechala napsat, zalezi jaky mas zamestnani...A taky asi na den embryotransferu. Jinak s tou sanci na tehotenstvi se to ruzny u ruznych holek. Holky z tehle diskuze jsou-co jsem stihla vypozorovat-vetsinou uz tehotny, nebo uz porodily, nebo jsou prvni IVF, jako ja ,ivetka a jananovacek a Ty 🙂 Jako skore mi pripada dost dobry, neboj, jsi ve stastne dikuzi 😵 😵

ivetka77
31. led 2012

Ahoj holky!Pokracuje nam 5 bobisku-jedense pry zastavil:( Ale mame 5 bojovniku 😵 😵 😵 😵 😵

veverka.terka
31. led 2012

@hanulka0102 ahojky, chodíme v MUDr.Texlovi, ale ještě nám to přesně nevysvětloval a nic mi zatím nenapsal, protože bych měla začít stimulovat ve středu 8.2. a v pondělí ještě k němu jdem pro kompletní výsledky mýho hormon.profilu, tak pak nám to všechno poví. Ale já už z toho máš těžkou hlavu a furt nad tím přemýšlím, tak se ptám, víš.

veverka.terka
31. led 2012

@danielahe moc moc děkuju za cenný informace. taky budem muste mít ICSI a taky si asi necháme pak zamrazit, pokud bude co.mám z toho hlavu kolem, nic jinýho v ní nemám, všechno ostatní je vedlejší, nedokážu si představit život bez dětí....

veverka.terka
31. led 2012

@ivetka77 ahojky, já ten ceníček na tom netu moc nechápu, nevím totiž přesně, co všechno znamená a co všechno budem muset my mít, ale určitě nám to Texl vysvětlí.já jenom, že bych chtěla už vědět, na čem sme a s čím asi tak počítat. manželovi spermie budou muset prý předělávat kompletně, má sice dobrou DNA, ale ani jednu spermii celou zdravou, každá je nějak poškozená....
taky si myslím, že Helios je fajn, slyšela sem na ně zatím jenom chválu a výsledky taky dobrý.i když si i velice chválí Obilňák, ale tam se mi nějak nechtělo...
budu ti držet pěstičky, ať si můžete zařídit tu školku 😀

veverka.terka
31. led 2012

@daguli ahojky, sem zvědavá, jak to dopadne s tou neschopenkou.mně totiž hodně silně bolívá břicho a podpřišek i při měsíčkách, tak mám obavu, že i těďka se tomu nevyhnu. a v mé práci určitě na mě ohledy brát nebudou.takže pokud bude něco v nepořádku, určitě bych na neschopenku šla, pokud by to bylo možný.

veverka.terka
31. led 2012

holky, moc děkuju, docela mě uklidňujete a ujišťujete, že to všechno za to stojí a že to má cenu vydržet 🙂
všem přeju, ať se daří a to čekání, ať se promění v krásnou realitu s mimouškem

daguli
31. led 2012

@veverka.terka To se urcite domluvis na jak dlouho budes potrebovat 😉 Jesti mas takove potize,tak bych si ji asi radeji vzala, at jsi v pohode 😉 A jinak hodne stesti i Tobe! Spolecne to tu pekne vsechny zvladneme 🙂

daguli
31. led 2012

Ivetko 5 bojovnicku je supeeeeer! 🙂

jananovacek
31. led 2012

@veverka.terka No mne doporucovali nad tim moc nepremyslet, je to tezky, ale taky se mi porad promilaly hlavou nejruznejsi scenare a moznosti a co kdyby... Ja jsem v Heliosu byla moc spokojena s tim, jak mi to vysvetlili, i pan primar, i koordinatorka i pani embryolozky. S embryolozkou jsem si na pohovoru povidala vic nez hodinu, mela jsem taky hromadu otazek jako ty 🙂 Mas porad spoustu prilezitosti se ptat a oni vsechno moc hezky vysvetluji a ukazuji na obrazkach. Jenom teda pan primar mluvi nekdy trochu rychle 🙂 Urcite se nemas ceho bat, budu drzet palce, at mas brzo mimco doma...jak rika Daguli, spolecne to tu zvladnem 😉

jananovacek
31. led 2012

No jinak ja jsem uplne v pohode 😎 porad jsem si nekoupila test a rozhodla jsem se, ze budu testovat az 10. den, tak jak mi to doporucili...jestli mam byt tehu, tak budu i 10. den 🙂 sice trosku sado-maso, ale vydrzim to!!! 😀

ivetka77
31. led 2012

@jananovacek Tak to te obdivuju 🙂 Ja uz se nemuzu dockat a to jeste mame mrnousky ve zkumavce 😀 Jinak souhlasim s tebou,ja si myslim, ze jsem jinak hodne nechapava, ale v Heliosu mi vysvetlili vsichni vsechno tak, ze tomu rozumim 🙂 Dokonce i chlap je ted prebornik, tudle vysvetloval sousedovi u piva jaky mu delali vysetreni na spermiich 😀 No a soused se vcera objednal do Heliosu na vysetreni fragmentace DNA 🙂 No, jo, kluci u piva 🙂

veverka.terka
1. únor 2012

@daguli uvidíme, domluvím se, co a jak a co mi řeknou, ale určitě moje zaměstnání není zrovna ideální na psychiku a i fyzicky je to dost náročný...uvidíme.

veverka.terka
1. únor 2012

@daguli už s etěším, až budu taky v takové fázi 🙂 at se vašim mimouškům daří a vyjde to! to je tvoje 1. IVF?

veverka.terka
1. únor 2012

@jananovacek no, mně pořád napadají nějaký otázky a pochybnosti. pan primář je fajn, ale dycky mi přijde, že je horzně ve spěchu a chce nám co nejdřív vyhodit, aby to už měl za náma ☹ a vysvětluje nám to moc odborně a půlce věcí nerozumím ☹ musím mu asi říct, že to musí vysvětli úplně polopaticky a hlavně bych chtěla, aby na nás měl čas a v klidu to vysvětloval. to pak ještě budem mít sezení s embryoložkou, koordinátorkou?
mimčo je můj největší sen, obětovala bych pro to cokoli!!!

danielahe
1. únor 2012

Ahoj koceny a hlavne budouci maminy 🙂 .tak 14.2. jdu na ultrazvuk a pokud bude vse ok,tak 19.2. jdu na KET. tak se budu modlit at to vyjde.ted valim s jirulou na rengen,vcera si hral na parasutistu,tak snad nebude mit zlomenou ruku. jak se to rika,male deti,male starosti,velke deti, velke starosti a sem pomalu spejeme 😀 .pa a vsem hodne stesticka.

danielahe
1. únor 2012

Dodatek...zlomenou ruku mame a zrovna tu, kterou pise 😀 ...super
@veverka.terka , no mne taky naposled pripadal takovej moc zrychlenej a pred tim, kdyz jsem mela konzultaci, tak jsem tam mela sebou sviste a on tu pusu nezavrel, takze rychle texlovo vysvetlovani ve velke odbornosti a jirulovo kecani z druhe strany...jsem si toho moc neodnesla 😀

veverka.terka
1. únor 2012

@danielahe no, my sme s ním zatím mluvili 2x, ale dycky mě přišel, že horzně spěchá a nemá na nás moc času...choval s epříjmně, ale horzně uspěchaně.
teda, s tou rukou, to naštve...já sem měla před vánocema pohmožděný kloubní pouzdro taky na pravé ruce a bylo to fakt "super", 2 měsíce sem pořádně nemohla nic dělat, ale dětem se to hojí rychle, az chvilu bude fit 🙂

danielahe
1. únor 2012

@veverka.terka , on ma toho asi moc, pred tema 8mi rokama si pamatuji to bylo taky takove hrrrr, ale vedela jsem o cem mluvi 😀 , jinak je fakt super, jen trochec rozlitanej 🙂

veverka.terka
1. únor 2012

@danielahe no, ať toho má moc nebo ne, měl by na každýho mít dostatek času, myslím si, že člověk tam totiž nechá nemalý peníze, tak by měl aspoň vědět všechno, co a jak a mít prostor se zeptat, jdem tam teďka v pondělí anenechám se jenom tak yrchle vyhnat 🙂 když mi nebude něco jasný, zeptám se a klidně mu i řeknu, že chci mít veškerý informace a všechno vědět, když do toho vkládám tolik peněž, energie a času....
a tobě se povedlo otěhotnět na kolikátej pokus při IVF?

danielahe
1. únor 2012

Na poprve to bylo z 2 emryek jedno, to jsem byla moc stastna, ale ted se mi mimous neuchytil vubec...to bylo zklamani, pac jsem s touto variantou nepocitala, ale co...jsem si pobrecela, ale snad to bude ok. verim, ze ten co je v mrazaku, je ten pravej chlapecek :p)...jinak penez tam nechas dost 😢 , to je fakt hruza, ze pojistovna hradi jen neco a jeste jen na par pokusu..aspon ze to PGD hradi poj, kvuli tomu jsem sla ke vseobecne 😉

danielahe
1. únor 2012

@veverka.terka urco se vyhnat nenechej 😉 , jinak toto je pro presnejsi udaje moje 2. IVF jeden bobecek je uz pryc a druhy ceka v mrazaku, kdyz dobre dopadne, tak 19.2. uz bude v perince a snad tam zustane 😵

veverka.terka
1. únor 2012

@danielahe jéé, tak to je krásný, ať se zadaří 🙂

danielahe
1. únor 2012

@veverka.terka jo taky doufam 🙂 a hlavne at se zadari tobe, ja se tak nejak uklidnuji, ze uz jedno heliosatko doma mam 🙂 ...puvodne, jsem tam sla zjistit, zda mam nejaky problem ja, ale mudr texl mi vysvetlil, ze chlap si tam odlozi a nic ho neboli, takze muj chlap, ktery zrovna obedval nedaleko pizzu si sel odskocit a odlozit do heliosu...coz puvodne ani nechtel 😀 a spermiogram byl na svete a nic moc, takze takhle nejak to vsechno zacalo 🙂
A u vas je zadrhel kde?, co vlastne delas psala jsi neco o 12 a nocnich, tak me napadla zdravotni sestricka 😉pa

veverka.terka
1. únor 2012

@danielahe ale i tak bys určitě byla ještě ráda za další heliosátko, jak píšeš 🙂 já moc moc doufám, že se zadaří.
u nás to bylo tak: už rok se snažíme a pořád nic, nechtěla sem dál čekat, tak sem nás objednala na konzultaci a pak primář nám doporučit nějaký vyšetření. manželův spermiogram je velice špatnej, nemá žádný zdravý spermie, ale prý se to laboratorně upraví a genetický vyš. ještě nemáme-výsledky a můj hormon, profil právě bude v pondělí a tak se rozhodně, čím s ebudu stimulovat a jak to bude dál, ale šance na přirozený otěhotnění je u nás nulová, kvůli těm spermiím, sice někaterý jsou jakštakš dobrý,a le zase málo pohyblivý a je jich celkově málo, tak sem hodně zvědavá, mám z toho těžkou hlavu a na nic jinýho nemyslím
jj, uhodlas přesně, sem zdrav.sestřička 🙂

danielahe
1. únor 2012

Mam kamosku sestricku, dela u svate anny 🙂 a ty? , my to zkouseli asi rok...z toho pul roku jsme valila ovulacni testy a plozeni bylo na svete 😀 , ale bez uspechu, tak jsme rikala, ze nekde ten zadrhel byt musi no a byl....yatim misto mimaska rozmazluji zakrsleho kralika 😀 , dostal ho jirula k vanocum,ale nejak je vic mamincin 🙂 . A uvidis, urcite vam to vyjde 😉 , budu drzet palecky

veverka.terka
1. únor 2012

@danielahe já pracuju v Blansku
taky sem pak po pár měsících začala s ovu testama a pořád nic, tak už mě to nebavilo, pořád čekat, a tyk sem si říkala, že asi bude někde problém, tak sem se konečně odhodlala a obejdnala,dala sem si lhůtu do konce roku 2011, pokud se nezadaří, tak pak pujdem, tak snad sem udělala dobře a pomůžou nám a zadaří se takto
děkuju zapodporu, i já budu na vás myslet, vašk si tady budem průběžně písat, co novýho 🙂