Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

evuliss
12. srp 2009

Tak jsem skoukla tvoje album a vidím že si taky velká bojovnice!!!Já byla našem prvním IVF už v roce 2002 ve skutečnosti čekáme na miminko 12 let!!!!!Kompletně 3x IVF!!!

wrtulka
12. srp 2009

Pokud jde o sestry tak jednu tam už znám jménem to je drštiška 😀 😠
ale tak já se nedám 😉
líbí se mi tam ty technologie..
taky ochota o člověku přemýšlet.. nehrnou tě hned do IVF bezhlavě..zkouší různé možnosti..
pak ti navrhnou řešení ale do ničeho tě netlačí..
navíc po neúspěchu jsem si vyměnila s nadroložkou několik e-mailů kde jsme řešily jak to příště udělat líp aby jsme měli větší šanci.. bylo vidět že si vzala mojí kartu a přemýšleli nad ní.. než mi odepsala.. vymýšlala možnosti.. i takové které ješě nikdy nepoužili.. ale teoreticky by je zvládli díky technologiím které mají k dispozici..
Jako jasně je to o penězích..nicméně jsou tam fakt dobří!
Btw když jsem podepisovala papíry bylo tam že mají 55%úspěšnost!

wrtulka
12. srp 2009

Evulis já to četla myslím že tak velká bojovnice jako ty nejsem..
doufám ..ne věřím že tentokrát se to povede. Chceme jít na druhý pokus v říju asi..

ivanau
12. srp 2009

Ahoj holky, taky jsem zatím moc spokojená, s přístupem, i rychlostí vyštření...jsem také jejich pacientkou od 15let a vždy se o mě pečlivě starali...

evuliss
12. srp 2009

Ta úspěšnost v procentech se liší rok od roku,ale teď je fakt přes 50%....
Mě teda neudělaly některá základní vyšetření a hned IVF,ale ted teprve pátrají po příčině proč 3x nevyšlo IVF,proč došlo k zamlklému těhu atd.A to asi by měly dělat opačně,ale taky naše chyba že jsme si nezjistily pořádně co a jak!Laparoskopii má m za sebou teď asi ještě tu hysteroskopii(jestli to píšu správně).Protože až ted u prvního těhu mi zjistily rozdvojenou dělohu a to přece měly zjistit už dávno!

Jo a Texl je velkej vtipálek a Šula mi dělal UTZ a byl to on kdo mi první musel říct že je to zamlklé těhu,ale taky dobrej...

evuliss
12. srp 2009

nevím jak dlouho ještě vydržím bojovat-penízky docházejí a hlavně psychika se hroutí-no někdy vážně obdivuju i sama sebe že jsem to ještě nevzdala!
Držím moc a moc palce wrtulko! 😉

ivanau
12. srp 2009

Hrozně se mě teď ulevilo, že máte takový názor, protože to co jsem si tady asi před 14dny našla mě dost vyděsilo a překvapilo, o to víc, že takový pocit nemám... No a o peníze, co dnes není o penězích, ty ceny jsou všude zhruba podoné... ale cítím se tam dobře, jsou milí a vždy nám dali dostatek času se na vše zeptat, ochtně odpovídali a také nemám pocit, že by nás do něčeho nutili... Dr. Texl byl doposud opravdu příjemný a i když teď chodím k Dr. Šulovi nemůžu si stěžovat, taky je fajn.

Rozhodla jsem se jim věřit (mimochodem pře 14 lety mě tam vytvořili 🙂 švicu) taže doufám, že budeme stejně úspěšní i s manželem...

evuliss
12. srp 2009

Jé to je super Ivanau!! to "vytvořily švícu" mě pobavilo 😀 ...takže dobrá zpráva-to jim musíš důvěřovat když tam "vznikla" tvoje ségra 🙂
Hodně štěstí a úspěchů!

ivanau
12. srp 2009

Evuliss jojo pobavila jsem tím i Dr. Šulu 😀 Také přeji ať se vám mimi brzo podaří a je vše ok.

wrtulka
13. srp 2009

Ahojky..
včera už jsem musela domů..
jsem ráda že jsme se tu sešly..
Ivanau takže chodíš taky k doktoru Šulovi? Ten je taky strašně moc příjemnej..
Evuliss máš pravdu ta vyšetření ti mohli udělat dřív 😠 ale já si u doktorů ověřila že nejlíp když máš nastudováno a vlastní názor na léčbu.. pak se s nimi o tom pobavíš a oni se víc zamyslí nad tebou - problémem který máš..máte..
Nám doktor Šula dal na začátku vitamíny na zlepšení spermia. To nám v CARu kam jsem chodila dřív nedali. TAm jen řekli že vyšetření muže, vitamíny, cokoliv v tomhle směru - snahy o zlepšení jsou na nic. Že se to musí obejít a basta. Prý se při vyšetřeních stejinak většinou nic nenajde..
No když jsem pak od androloga u kterého jsme byli zjistila že se nenajde nic - příčina poškození tvorby spermíí v 50% případů tak sem byla dost naštvaná. Protože to znamená že každému druhému něco najdou a dáse to léčit!!!! A to je hodně!
To že my jsme byli jiný případ je věc jiná. Zkusit to mohli! Měli!
Takže v tomhle u mě Helios měl určitě velké plus.
Holky obou držím palečky..
a mohly bysme dát někdy u Heliosu srazík 😀

evuliss
13. srp 2009

Ahojky,já teď pár měsíců vynechám snažení z hlavy,takže budu chodt do práce a snažit se nemyslet na to.Doporučily nám 4 měsíce po revizi pauzu.Nevím ani kdy tam pojedem na kontrolu.....
Nám daly taky v Heliosu vitamíny ale příteli to nepomohlo a dr.Texl řekl že se s tím nedá nic dělat,kromě správné životosprávy apod. Že morfologie nejde nijak léčit. ☹
Zítra budu volat na výsledky hystologie po revizi a domluvím se jestli na kontrolu k nim nebo stačí k mé gynr.
Krásný den!

evuliss
13. srp 2009

Jo a ještě mě něco napadlo ohledně Heliosu-když tam volám(objednat,výsledky,poradit apod.) tak se nikdy nemůžu dovolat,strašně dlouho mi to nikdo nebere na recepci.A když už se dovolám tak než mě spojís někým s kým bych mohla řešit to co potřebuji tak je to na román 😝
Máte taky takovou zkušenost?
Minule jsem volala že jsme začala po revizi krvácet a měla jsem strach.Tak na recepci mi řekla že mi neporadí,že není doktor,tak mě přepojila k dr.Pivovarníkové (k ní já nechodím) ale byla tam jen sestra tak mi poradila aspon ona.Číslo na konkrétního lékaře mi nikdy nedaly,většinou při IVF řeším vše s koordinátorkou ale třeba ta Vránová se mi zdá není zrovna nejpříjemnější............

evuliss
13. srp 2009

nejpříjemnější-to jsou ale překlepy 😎

evuliss
16. srp 2009

kde pak jste...wrtulko?atd. 😉

wrtulka
17. srp 2009

Evulis pracovní proces no 😉
já budu taky čekat na 2IVF asi až do října..prý se po IVF má čekat 3 cykly chjó a já mám za sebou teprve první..
Jo jo Vránová je moje oblíbenkyně 😉 😀 s tou sem se při stimulce skoro pohádla když jsem se jí snažila vysvětlit že na 7mou ráno je to z Pardubic šibeniční a že chci externí cyklus a jít jen na OPU 😝
Pokud jde o to volání tak s tím mívám stejný probémy..musím běžet

evuliss
17. srp 2009

Jé a co je to ten externí cyklus? Až budeš mít čas,napiš.
Já tam dojíždím každý den (teda při IVF) krev,UTZ atd. ale mám to 30 km,takže se to dá zvládnout,ale v tom provozu se sama neodvážím takže mě vozí táta a musím říct že bez něj by to nešlo a má s náma svatou trpělivost 😅 přítel toiž nemá řidičák 😠
Ozvi se až ti to vyjde,díky,měj se

wrtulka
18. srp 2009

Evulis externí cyklus je že tam při IVF nechodíš každej 2-3 tí den ale jen jednou na začátku, pak na poslední kontrolu před OPU. Mezi tím si UTZ a krve odchodíš jinde - já v Pardubicích. Abys nemusela na 7 mou ráno stepovat v Brně. Protože z Pardubic to je ve 4 odjezd směr Brno a to je teda síla!

Jinak já jedu do Brna příští týden ve čtvrtek na konzultaci co dál. Kdy další stimulka. Zatím mám za sebou jeden 35 denní cyklus. TAkže budu muset čekat ještě 2 cykly chjó ☹

ivanau
21. srp 2009

Čau holky...hážu dopředu téma Helios...to jsem tu jen tři které děláme miminko na Heliosu? 😉

wrtulka
21. srp 2009

Ahjky Ivanau no asi jsme..
ale do Heliosu jich chodí určo víc 😀
já sem nakukovala včera a tak ale tu nikdo..

ivanau
21. srp 2009

Ahoj wrtulko, tak jsem si dnes píchla poprvé Merional a když se někde opřu (o linku nebo tak) tak mě to bolí, jako na modráka...máš stím zkušenost? Po Decapeptylu nic, ten je protivnej jen při píchání...

wrtulka
21. srp 2009

Tý jo Ivanau já taky píchala Merional!
Kolik pícháš 150 jednotek? Já po tom měla 18 vajíček!
No ale vpích mě vůbec nebolel.. většinou jen asi jednu nebo dvě modřiny sem měla - a nebolelo to..tak máš stejný jehly jako na ten Decapeptyl ne? Kdo ti to píchal sama? Možná sis terfila citlivější místo..

ivanau
21. srp 2009

Jojo 150 jednotek, jehličky jsou malý to je vpoho zavřu oči a bodám 😀 tak snad to bude v poho a nebudu samej modrák... Byla jsem ve středu na krvi (32 DC) a setsřička říkal, že už jsem ten den 1DC a Merional jsem si měla píchnout dnes poprvé...takže jsem dnes 3DC?? Jen přemýšlím jak dlouho to potrvá do odběru

A ty teď jsi v jaké fázi?

wrtulka
21. srp 2009

Ivanau a kdy ti přišla MS nebo vůbec nepřišla? Byla jsi na ultrazvuku?
No teď ti to bude utíkat já měla odběr vajíček 14 den stimulky myslím - a to sem píchala do 11 dne 12 tý den byl Pregnyl a 14 nástup na odběr vajíček.
Já mám tohle za sebou jestli chceš jukni do albumku..
Teď jsem ve fázi čekací.. čekám do října kdy půjdeme do druhého IVF.. asi stejný protokol a tak.. přišlo mi že léky a všechno mi sedlo..

ivanau
21. srp 2009

MS mě dorazila ve středu (v úterý večer) a ve středu jsem šla na krev... A odběr byl v poho? Toho se trochu bojím, nikdy mě nic nedělali 🙂

Čekání je na prdinec, ale budu držet pěsti ať se zadří...

wrtulka
21. srp 2009

To mi povídej na co je čekání 😀 ale po IVF se musí 3 měsíce počkat víš než se jde do dalšího pokusu.
Já jedu ve čtvrtek aspoň na konzultaci co dál asi se už pošle žádost na pojišťovnu a táák..
No tak to jsi opravdu byla v středu 1DC 🙂
Odběr.. hele já se toho taky bála ale pohoda..dostaneš krátkou uspávačku asi na 10 minut odberou ti vajucha a asi za hodinu pak už jdeš domů.. ten den jsem byla na ibalginu a pak už dobrý..

ivanau
21. srp 2009

Je to zvláštní pocit, člověk se z jedné starny těší a taky bojí...snažím se věřit a doufat a vzadu ale hlodá červíček.....A chodila jsi normálně do práce? Jsem na ZŠ 1st. tak uvažuji o neschopence, nerada bych se vystavovala infekci...

wrtulka
21. srp 2009

Ivan já byla na neschopnce od začátku skoro - nejdřív dovolná týden a pak od prvního dne stimulace - píchání toho Merionalu sem si řekla o neschopenku. Dobře sem udělala je toho na člověka hodně a aspon je v klidu. Navíc já jezdila z Pardubic a to je náročný do Brna..

ivanau
21. srp 2009

Jsem ráda, že to říkáš z některých reakcí to vypadá jako zbytečné...mamka mě taky říká ať zůstanu doma a zdá se mě to rozumné...v úterý začínáme přípravný týden a to asi půjdu, je to ještě bez dětí a pak už chci být radši doma. Říkám si, že zůstanu doma až do testů jak to dopadlo, no a pak ryzikový nebo šupajda do práce...

wrtulka
21. srp 2009

Ivan já si myslím že je dobrý když je člověk doma.. pokud ovšem nemá práci co ho totálně uchvátí a nemyslí na to díky tomu.. to je pak asi lepší chodit když člověku nic není..
ale mě bylo fakt doma líp. Pohoda - navíc člověk to má všchno v hlavě.. pořád si to řeší já bych na práci ani neměla moc buňky se přiznám.
Ivan a kolik ti je ?

ivanau
21. srp 2009

Mám 25, manžel 27. Tobě? A bylo ti nějak divně při stimulaci nebo ok?

Já si myslím, že je to taky lepší po tom co člověk podstupuje...ať má mimánek klid se hnízdit atp., přece jen má tu cestu od začátku komplikovanou...