Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
3. dub 2012

@onno mám to Jituly, tady je to napsaný, i který pojišťovny 😉 http://www.sanatoriumhelios.cz/vysetreni-embryi...

kinos
3. dub 2012

@veverka.terka taky jsem se kukla na odkaz a je tam napsané, že kromě jiného i tyto pojišťovny, tak uvidíme, možná i ta moje, však se poptáme

kinos
3. dub 2012

@onno Myslím na tebe, ať je ti lépe a když to teď nevyjde, tak příště už ano 😉 .

kinos
3. dub 2012

@veverka.terka Dneska mi je celý den nějak divně, asi proto že mám jít zítra do práce 😀 . Pořád bych jen spala, břicho mě bolí ajaj. Ale podařilo se mi uvařit křenovou omáčku sice jsem tam dala trošku více křenu, ale což - posílíme imunitu 😉 .

veverka.terka
3. dub 2012

@kinos tak vidím, že nejsem asi sama, kdo nerad chodí do práce, nebo ne nerad, ale nemá tu práci rád....to mi povídej, taky mám dycky nerva jako blázen a průjem den předem, achjo....tak se zkus kapku zrelaxovat a přece tam jdeš na chvilku, pofrčíš pak do lázní a pak hurá na mimouše 🙂

daguli
3. dub 2012

Ahoj holky!
@kinos hlavne mi tady delej chute s krenovkou-dodnes ji neumim uvarit 😀

@veverka.terka Ja treba musim rict, ze mam svou praci rada, ale jasny, ze nadrizeni me nekdy pijou krev,no, to je asi vsude...

daguli
3. dub 2012

@onno Ahoj,tak jeste uvidime zitra podle krve, ze? Porad muzeme doufat...treba to jeste vyjde!

veverka.terka
3. dub 2012

@daguli ahojky, no, já teda svou práci ráda nemám, ale nevadí mi samotná práce až tolik, jako právě ti nadřízení a kolegyně, a to hodně, obzvlášť někteří!!! a když s něma člověk má spolupracovat, u nás to prostě nejde být jenom jako samostatná jednotka, musíme pracovat v týmu, tak je to na zabití!!!ty kecy a vyptávání se, pomlouvání, no, hnus fialovej!!! a jak se máš jinak, dobrý? 🙂

veverka.terka
3. dub 2012

já křenovku nerada 😝 😀
a dneska sem potkala kamošku-známou a další těhule, achjo, mě to teďka k těm tehulkám snad přitahuje nebo co 🙂a že to pak mrzí o tom víc ☹

lenuleeee
3. dub 2012

Ahoj holky,.. 🙂 🙂 Psaly jste mi asi 4, děkuju a píšu pro všechny. Já rozhodně ty levnější léky neodsuzuju, to v žádném případě !!! Jsem pouze laik a tak se rozhodně nepletu lékařům do jejich práce. 😕 😕 Já o sobě dobrovolně řeknu, že jsem v tomto směru tak trošku fifla. 😀 Jsem někdy až přehnaně opatrná, ale myslím, že je to díky tomu všemu, co mám ve svých 27 letech za sebou.. 🙄 Jinak co se složení Gonalu a Puregonu týče,...taky jsem četla z čeho se vyrábí,..a taky to nebylo moc příjemný 😝 Všechno je to chemie,.. 😖
Jinak všem těhulkám moooc gratuluju, musí to být nádherný pocit nosit pod srdíčkem to vytoužený miminko... Já věřím, že se jednou všechny dočkáme.
Je mi jasné, že každá z nás bude chválit to CAR, ve kterém se nám zadaří otěhotnět. Ať je to Repromeda, Helios,..nebo ten (pro mě už zapovězený) Obilňák. 😉
Mějte se moc hezky a ještě jednou děkuju za písmenka!

lenuleeee
3. dub 2012

@veverka.terka Ahoj Terinko, nesmutni,.... 😵 😵 😵 Já zase dneska celej den v práci poslouchala, jak se známá od kolegyně chystá rodit a samé takové jobovky,...dneska se na mě snad všichni domluvili 😠 Nejhorší je, že oni si to prostě neuvědomují, baví se mezi sebou a ode mne taky nějaké to vyjádření čekají,...chjoo, vždycky nasadím profi úsměv a jen stěží se zapojuju do debaty 😖 😖

veverka.terka
3. dub 2012

@lenuleeee ahojky Leni, mně se nezadařilo v Heliosu otěhotnět a chválím ho taky a nechtěla bych jít jinam, sem moc spokojená i s přístupem peronálu, prostředím, prostě celkově...a s těma lékama, no, nevím, já sem zdrav.sestřička, takže si myslím, že mám aspoň kapku pojem, o co se jedná a myslím si, že je to hlavně o penězích, jak tady už někdo psal, je to hnusný, ale většinou to tak bývá, vidím to i u nás v práci...je spousta léků, který můžou být za míň i víc peněz a přitom mají absolutně stejný účinek, někdy i ty levnější, jsou šetrnější k organismu.ale to záleží na každém, jak se rozhodne....měje se 🙂

veverka.terka
3. dub 2012

@lenuleeee ježda, no, tak to bych asi nerozdejchala...ale taky to znám, nesnáším tyhle rozhovory! to víš, ony samy žádnej problém nemají, tak proč brát ohled na ostatní, aspoň u nás to tak bohužel je ☹ kolikrát mám chuť je poslat někam a ať už drží ústa 😎

lenuleeee
3. dub 2012

@veverka.terka Já vím,..a beru to. 😉 😉 😉 Je pravda, že mi v obou CAR kde jsem byla levnější léky "hanili", ale já už měla něco nastudováno předem, takže domluva pak byla jednoduchá. Menopur je píchá obyč.jehličkami, ne? Nebo je na to taky to praktické pero?

lenuleeee
3. dub 2012

@veverka.terka No joo,..já už si za ty 4 roky zvykla. Po mém mimoděložku,..asi tak za 4 měsíce mi otěhotněla kolegyně a byla tady semnou v kanclíku až do 8 měsíce. Prostě nějak se s tím naučíš fungovat,..jinak to nejde. Když mi bylo ouvej, šla jsem se projít a tak,..no.. 🤐

veverka.terka
3. dub 2012

@lenuleeee hmm...píchá se obyč jehlama, ale tohle mi vůbec nevadilo, no, právě, jak píšeš, tam u těch dalších léků, platíš i tu praktičnost v tom inj.peru....mně naopak přímo MUDR.Texl řekl, že je to píchání hlavně o tom, že někdo si nechce ty léky míchat a připravovat do stříkaček a pak prostě musí o to víc platit, ale že na léčbu je to úplně fuk a má to stejný efekt
no, a příští týden, až nastoupím do práce, tak to si teprve vyslechnu, to budu myslím celou dobu v depresi, božínku, už se "těším" 😎

lenuleeee
3. dub 2012

@veverka.terka 😒 Je to hrozný,..ale je to život. Je pravda, že by mnozí mohli být ohleduplnější, ale já si myslím, že za ty 4 roky, co bojujeme, že už je to příliš dlouho a kolegům to prostě hold nepřijde, no... ne že by mi chtěli ubližovat, to si ani náhodou nemyslím. Prostě už si to ani neuvědomují. 😔
Ale ty injekce ti musí píchat zdrav.sestra, ne? Ty se píchají do zadku? Já vždy píchala do břicha, jak Diphereline, tak Gonal, tak Puregon, i Ovitrelle...

jananovacek
3. dub 2012

Cau spisovatelky, vy zas jedete 😉 Ja jsem se stimulovala Merionalem a mela jsem uplne krasnouckou stimulku - 14 vajuch, 14 zralych a 13 oplozenych. Vesla jsem se do toho, co plati pojistovna. No a k te "kvalite" leku jsem uz taky nacetla hodne...pan primar rikal, ze to zalezi na mne, co si vyberu, ale ze s tema nejcistsima chemickyma preparatama nemaji nijak lepsi vysledky...Je to jasny, proc je to propagovany - firmy, ktery to vyrabi, na tom vydelavaji hrozny prachy, takze logicky motivujou doktory k tomu, aby je preferovali pred tema levnejsima...
Ja to vidim asi tak jak s tema skvelyma statistikama 🙂 vzdycky to budou umet vysvetlit tak, ze si budeme myslet, ze to delaji lip nez ostatni 🙂

jananovacek
3. dub 2012

@onno Jestli mas jeste embryjka v mrazacku, tak bych prvni vyzkousela je. Uspesnost je treba mensi nez ted, ale kdyz uz je mas, tak by to byla skoda je nepouzit a bude te to stat mnohem min nez cely IVF, ne?

veverka.terka
3. dub 2012

@lenuleeee nee, Leni, píchají se všechny taky do břicha.akorát to není pero, ale normální malá jehlička, ale myslím si, že je to úplně stejný...jak píšeš, člověk se musí kapku obrnit, i když to je docela těžký.

veverka.terka
3. dub 2012

@jananovacek plně s tebou souhlasím, co se týče těch léků a statistik!

veverka.terka
3. dub 2012

@jananovacek @onno no, tak v tohle pro změnu zase nesouhlasím moc já, myslím si, že pokud s mrazáčkama je o tolik měnší pravděbodobnost otěhotnění, tak bych asi taky zkusila raději celé IVF znovu.i když jich třeba máte ještě pár v mrazáčku, ta psychika a to čekání ještě třeba 2x je hrozný a o tom to určitě taky je...ale to musíte posoudit sami s manželem, co dál.

onno
3. dub 2012

Děkuji všem za vlídné slovo komu jsem neodpověděla tak se omlouvám.Je možné že jsem na někoho zapměla.Moc díky uvidíme zítra ,ale je to jasný. ☹

kinos
3. dub 2012

@daguli 🙂 no já křenovou dělala poprvé, a docela fajn, manžel i kdyby si to dobrovolně nevybral, tak zpapal a chutnalo mu 🙂, no musím posilovat naše organismy 😉 A ted pečeme beránka, uvidíme, co se nám vyklube 😉 , to bude náš první

onno
3. dub 2012

@veverka.terka Terezko ty ,ale do toho Ketu jdi ty máš velkou šanci že se ti to povede.Budu na tebe myslet.Ty si neměla to pgd?

kinos
3. dub 2012

@onno jjj uvidí se zítra, a když tak uvidíš, co ti taky doporučí dál

kinos
3. dub 2012

@veverka.terka Teri, je blbé ptát se zdravotní sestřičky 😉, ale zvládně někdo, kdo při braní krve sekne, píchat malé jehličky 😒 ? Krátce jsem studovala zdravotní, a cizímu jsem píchla to mi nevadilo, ale já se mám ráda 🙂. Jinak jsem Soňa.

veverka.terka
4. dub 2012

@onno ahojky Jituško, myslím na tebe....měla sem PGD jenom u embryjka, co mi zavedli a u tohoto nee, nešlo to, ale prý je jinak úplně zdravý..
@kinos ahoiky Soni, to víš, že bys to určitě zvládla 🙂 mně samotné taky nedělá problém píchat do jiných, ale když sem si to měla píchnout do sebe, měla sem z toho hrůzu, ale úplně v pohodě, ono to ani nebolí. a braní krve je určitě horší, to je takovej jinej pocit.tohle je úplně nic, opravdu! 😉

onno
4. dub 2012

@veverka.terka Ahoj tak po jedné budu volat na hcg a domluvit se s koordinátorkou v pátek máme konzultaci s dr. Texlem.Tak uvidíme.

veverka.terka
4. dub 2012

@onno jj, drž se 😉