Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

dadakin
23. srp 2013

@danaho jj jde to v 6 ráno mě přítel opíchal menopurem a dipherilinem super no,musím tak brzo ráno kvůli pondělní krvi abych měla v sobě už tu pondělní dávku.A co ty a mrcha ještě nedorazila?????

danaho
23. srp 2013

@dadakin já mám na mrchu ještě pár dní čas. Takže jdeš na krev po 4 dnech píchání Menopuru?

danissa
23. srp 2013

@olousek35 @danaho @jawuna @dadakin @jarmisek Ahoj holky, tak dnešní UTZ dopadl na výbornou 🙂 Byl tam MUDr. Texl, tak jsem byla moc ráda, že jsem ho viděla, poděkovala jsem mu za naše dvouleté štěstí, tak bylo vidět, že má radost, byl strašně pozitivní a usměvavý. Jinak embryjko odpovídá začátku šestého týdne, měří cca 2mm, byl vidět fetální pól ve žloutkovém váčku. Na srdíčko mám přijít ještě za dva týdny. Pak jsem se ještě nesměle ptala, jestli to teda vypadá tak, jak má a on mi podal fotku z UTZ a říká: "Přesně takhle to má vypadat 🙂 " Takže mám skvělý pocit a moc doufám a věřím, že vše bude OK. Sice 14 dní je dlouhá doba, ale co, prostě se dočkám, ne 😀 ? Hezký den všem 😵 😵

danaho
23. srp 2013

@danissa jupííí moc gratuluju 😵 Hlavně teď klid a pohoda a neboj za 14 dní tam bude miminku tlouct srdíčko o sto šest 😅

danissa
23. srp 2013

@danaho Šak sa nebojím 😀 😵 A díííky!

rakoska
23. srp 2013

@danissa to je super 🙂 Texl je super 😉

Já jsem byla na kontrole včera a sliznice je 7 mm a vypadá jak má, takže bude ketíček 😵

jawuna
23. srp 2013

@rakoska Tak super!

jawuna
23. srp 2013

@danissa Paráda, dvojitá mamko, jen tak dál 😵

danissa
23. srp 2013

Moc díky holky 🙂
@jawuna 😵
@rakoska Super, KETík je tu coby dup! Tzn. cca za 5 dní? Už ti řekli přesně. Já taky měla 14. den cyklu 7mm a 19. den cyklu KET 🙂 Držím vše co mám a prostě to vyjde 🙂 ! Texl mě fakt moc potěšil, byl jak sluníčko. Ono se to někdy nezdá, ale ta psychika je strašně důležitá a když je vysmátý doktor, tak je vysmátá těhule a potom zdravé mimi 😀

dadakin
23. srp 2013

@danissa tak to je super 😵 😵 😵
@rakoska držím palce 😵 😵 😵
@danaho ao řekla mi že mám dojíd v pondělí taky jsem myslela že to bude až v úterý

jarmisek
24. srp 2013

@danissa Ahoj,to je bezvadne ze se ma bobisek dobre 😵 😵 A u Texla je fajn, ze ma uprimnou radost z uspechu-evidentne ho bavi co dela a pro nas je holky fajn, ze to dela dobre!!! 😵 😵 Ja jsem bohuzel na ultrazvuky potom uz chodila ke sve doktorce, protoze to mam z prahy k Texlovi z ruky, ale aspon jsem mu podekovala e-mailem 😅

jawuna
24. srp 2013

@danissa Jj, přesně jak říkáš, já si pořád myslím, že to, že nám to vyšlo, byla z velké části Texlova zásluha - tím jak to podal, jak nás podpořil, jak byl pořád pozitivní. Je na něm hrozně vidět, že tu práci dělá rád a srdcem že má radost, když se to povede 😵

danissa
24. srp 2013

@jarmisek
@jawuna Přesně tak holky 😵

jarmisek
25. srp 2013

Ahoj holky, tak co je noveho???Jak jste si uzily vikend? 😉

danissa
25. srp 2013

@jarmisek Ahoj, taky nakukuju, co je nového, ale ticho po pěšině....Víkend tedy nic moc, včera jsme byli alespoň chvíli na zahradě, uklízeli jsme bazén a Sofča so zaskákala v trampolíně. Dnes ovšem hrůza, zataženo, prší, tak jsme doma a strašně se to táhne. Pořád něco vymýšlíme, ale už nám dochází inspirace, teď Sofi zaujal nějaký pořad o rybách, tak na to kouká, tak chviličku brouzdám na netu. A chtěla jsem se zeptat @jarmisek , kde se chystáš rodit? A navštěvuješ nějaké předporodní kurzy nebo cvičení?

danissa
25. srp 2013

@dadakin Jak se cítíš při stimulce? Nemávají s tebou ty hormony?

dadakin
25. srp 2013

@danissa ahojky čeče zatím dobrý co se týče mé psychické hormonální hladiny,ale už ty ranní injekce nic moc břicho bolí po nich a hlavně štípe víc ten dipherelin,zítra ráno jdu poprvé na krev tak jsu zvědavá kolik budu píchat dál. 😨

danissa
25. srp 2013

@dadakin Tak aspoň, že tak 😉 Ty píchance jsou nepříjemný, ale to dáš 😉 Tak zítra dej vědět, jak jsi dopadla, snad to bude OK a nebudeš muset zvyšovat dávky. A ty máš myslím krátký protokol, že?

dadakin
25. srp 2013

@danissa jj krátký protokol my starší to tak máme 😵

danissa
26. srp 2013

@dadakin Prosímtě, ty starší 😀 Já když začala původně chodit do Reprofitu, kde jsme totálně pohořeli, tak jsem měla taky krátký protokol, a to mě bylo 26 let. Ale to je jiná kapitola, tam stimulují podle mě každou jak přes kopírák, nějaký kontroly krve během stimulky neexistovaly ☹ ☹ Tak hlavně, aby ti vystimulovali dostatek kvalitních vajuch. Pak dej echo, jak jsi dopadla na krvi 😵

jarmisek
26. srp 2013

@danissa Ahoj, ja jsem hrozn y lempl, zadne porodnicke kurzy nenavstevuju, ikdyz jsem se ze zacatku dusovala,jak budu 😀 No a rodit budu v Podoli, mam to blizko,reference od kamosky a tak 😵 😵

jarmisek
26. srp 2013

@danissa A Ty planujes kurzy?

dadakin
26. srp 2013

Ahojky babulenky, tak od zétra píchám 4 ampule Menopuru taky jste některá měla takovou dávku??? Ve čtvrtek na krev a UTZ.

dadakin
26. srp 2013

@danissa tys taky byla v Reprofitu no vidím že spokojenost žádná 😨

danissa
26. srp 2013

@jarmisek Aha, tak ty jsi pražská, to jsem nepostřehla 🙂 No hlavně, aby jsi tam byla spokojená, to je důležité. Ono dost záleží na tom, na jaký personál natrefíš, to je určující. Já měla štěstí a trefila jsem na skvělou doktorku i porodní asistentku, i díky nim nemám žádné negativní vzpomínky na porod. Já taky nenavštěvovala žádné kurzy, ani teď to nemám v plánu. Já když toho dopředu moc vím, tak jsem pak více nervózní. Při porodu jsem poslouchala, co říkají, co mi radí a šlo to skoro "jako po másle" 😀 😀
@dadakin Ty jo, to je pěkná dávečka...já v Reprofitu při krátkém protokolu taky píchala Menopur, ale dvě ampule. V Heliosu jsem měla dlouhý protokol a Merional a to už nevím, kolik ampulí. Tak snad vědí, co dělají, určitě je to tak správně. Třeba ti to ve čtvrtek zase sníží 😉 Tak hlavně, ať to dobře snášís a nejsi celý den na kolotoči 😉 Reprofit mě prvně nadchl přátelským přístupem, ale potom totálně zklamal. Nechtěli řešit příčinu, ani po ni moc nepátrali. Pravda imuno i genetiku udělali, vše OK, přesto úspěch žádný. Nechtěli slyšet o urologii, o řešení mé emdometriózy, ani o PGD...žeprý je to zbytečné, do toho více vrtat. Zkrátka jen říkali, jste mladá, to se jednou povede! Naštěstí jsme se zavčas vzpamatovali (hlavně díky manželovi, který už jim nedůvěřobval) a utekli jsme a dobře jsme udělali 😀 😀

danissa
26. srp 2013

Kolem Reprofitu je taková velká bublina, že jsou tam málem polobozi, ale podle mě.je to značně přifouknuté .Ale rozhodně nechci tady říkat, že je tam vše špatně, to ne. Každý si musí udělat názor sám 😉 Tady na koníkovi, je plno spokojených klientek Reprofitu. Ono asi je to tak, že člověk pěje chválu na toho, kdo jim k tomu miminku prostě pomůže 🙂 😉 Tak to je, ale za mě to bylo spíše zklamání.

jarmisek
26. srp 2013

@danissa Tak to jsi me uklidnila s temi kurzy 😀 Doufam, ze pujdu pekne ve Tvých slepejich 🙂

danissa
26. srp 2013

@jarmisek To bych ti moc přála, aby jsi měla stejně bezproblémový porod jako já. Kamoška, co byla na kurzu, tak pak říkala, že stejně v těch bolestech na všechno zapomněla, jediné, co tedy říkala, že jí pomohlo, že od začátku věděla, jak má správně kontrakce prodýchávat. To já moc nevěděla, funěla jsem si, jak to šlo 😀 a až v nemocnici mě řekli, co a jak 😉

jarmisek
26. srp 2013

@danissa Ja jsem v Reprofitu teda nebyla, tak nemuzu osobne soudit...ale ted jsem na jedne rodinne akci zjistila, ze tam chodi manzelova sestrenice, uz tri ctvrte roku. Delali jim nejaky ty minimalni stimulace, zatím nic. Taky mi rkala, ze je tam fajn pristup, ale ze ma pocit, ze ji nenabizi vůbec nic noveho. Když jsem ji rikala, co všechno my mame vysetrene, tak ji male vypadly oci z dulku s tim, ze oni mají v podstate jen spermiogram 🙄 Tak jsem ji ted trosku nalomila, at si zkusi domluvit konzultaci v Heliosu. Rikala , ze se tam objedna, tak jsem zvedava...Myslim, ze kdyz ztraci viru, tak je pravy cas na zmenu...

jarmisek
26. srp 2013

@danissa No spoleham na to...Ty jo , dovedes si představit, ze by jsme zily nekde v praveku a musely rodit samy? Jak to ty zensky tehda dohaje delaly? 😕