Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
14. zář 2013

@danissa Hmmm, dobré chutě v 10 večer 😀

dadakin
14. zář 2013

Ahojky kočulenky, tak máme 3 embryjka 2 jdou na vyšetření a jedno nejde vyšetřit tak do mrazu půjde takže ted čekat prý až 3 týdny na výsledky, dneska mám 24DC takže by to stejně asi nebylo ono ten ET a cítím se jak před mrchou, jak dlouho jste čekaly než zavolali výsledky???

jawuna
14. zář 2013

Čau holky, jedna holčina, co sem chodila dřív, ale pořád nás čte, má mimčo z Heliosu 😉 mě upozornila na ten včerejší příspěvěk, protože tady ta paní, co ho sem dala, psala pod různými nicky i na jiné fóra a snažila se pomlouvat Helios, i když jí transferovali jedno embryjko a ona z něho otěhotněla - kdo by si přál víc, že ...
poslala mi odkaz, kde se k tomu tehdy vyjádřil i dr. Texl, tak jen aby tady nebyla nějaká blbá nálada 🙂 stejně jsem tomu nevěřila...

Vážená paní,
přijímáme Vaši omluvu a pro vysvětlení nezúčastněným uvádím následující fakta:

1. Komunikace s koordinátorkou paní Vránovou telefonicky i přes maily probíhala naprosto korektně, na veškeré Vaše maily bylo obratem reagováno a dotazy zodpovězeny. Toto se týká i komunikace ohledně léků a Vaší stimulace – vše máme zdokumentováno a můžeme v případě potřeby doložit.

2. Každá pacientka v našem zařízení před embryotransferem musí podepsat souhlas s transferem a počtem transferovaných embryí – stejně tak to bylo ve Vašem případě. Každá pacientka je lékařem upozorněna na rizika související s vícečetným těhotenstvím. My jako zdravotnické zařízení jsme povinni dbát o zdraví pacientky a chránit zdraví matky i dítěte. Není to pouze naše snaha, rizika jsou tak velká, že je dokonce řeší i legislativa (od dubna letošního roku platí zákon, který hovoří o úhradě 4. IVF cyklu zdravotní pojišťovnou pouze v případě, že je v prvních dvou cyklech transferováno jedno embryo).

3. Důkazem naší maximální a kvalitní péče je Vaše těhotenství po transferu jednoho embrya.
Doufáme, že Vaše těhotenství bude dále prosperovat a přejeme Vám i Vašemu dítěti jen to nejlepší. Buďte klidná, pak vše proběhne tak jak má.
Vaše další nekonstruktivní vyjádření odmítám komentovat.
Pokud máte nějaké další otázky a připomínky, budu rád, když se obrátíte přímo na mě.

S pozdravem
MUDr. Texl

@sennaf1 píše:
Ja som bola zaregistrovana ako Senna – ale nemozem sa dostat ako Senna na tuto web – tak som sa zaregistrovala pod tymto menom.
Musim sa tymto sposobom ospravedlnit hlavne doktorovi Texlovi, ktory od dna 1 co som ho stretla bol ku mne vynikajuci. Ako vravim jeden z najlepsich doktorov u akeho som bola. Bolo od neho tiez velkoryse, ze akceptoval moje ospravedlnenie.

Nemala som sa tu tak vyjadrovat – z mojej stranky je, ze sedim v robote cely den, je mi do placu, mam strach ci potratim nakolko mam krce a spinenie, napisala som na kliniu par emailov a ked som nedostavala odpoved, bola vo mne bezradnost, hnev a vsetko mozne mi beha po rozume. Aj teraz ledva premaham plac.Este musim vydrzat pol hodinu. Toto je moja 5 -ta ivf – a aj ked je len jeden drobcek – chcem aby to vyslo. O dvojicky sa mozme pokusit neskor. Ale budem rada ak toto vyjde – ak nie – ako sa poznam 3 dni nevyleziem z postele.

Tak este raz prepacte :D

jarmisek
14. zář 2013

@dadakin Ahoj moc gratuluju ke snehulackum!A preju at jsou oba vysetrenecci zdravi 😵 😵

jarmisek
14. zář 2013

@jawuna Tak to je pani teda docela husta psychopatka, ne? :D To si dela srandu.Tak ona diky Heliosu otehotnela a jeste je za to pomlouva? To jsem asi nejaka divna, protoze my jsme za to do Heliosu nesli obrovskou bonbonieru a osobne jsme Texlovi podekovali...Skoda ze nevime, jak teda to tehotenstvi pokracovalo a jestli ma miminko...Jeste by se to totiz do dalo svest na laktacni psychozu 😀 Mela ji moje nejlepsi kamoska a byla na zabiti 😀

jawuna
14. zář 2013

@jarmisek No jako první mě docela naštvala, protože na miláčka Texla mi nikdo šahat nebude 😀 ale asi to má fakt v hlavě nějaké popletené 😒

jarmisek
14. zář 2013

@jawuna Jako je to boj kazde z nas a kazda to snasime jinak, pise, ze je to uz jeji 5te IVF...tak uz ji to asi vlezlo na mozek no...ja mam za sebou treti a jsem pouze vdecna vdecna vdecna!!!A tim spis po tom co ty prvni dve IVFka probehla nekde jinde a mam srovnani,tak na Heliosu fakt nedam dopustit...
Nic holky, jdu si lehnout, ten nas prcek me dnes porad kope pod zebra, musim to zaspat, nebo mu uz pres bricho naplacam na prdel,az ji zase nekde vystrci 😀

jawuna
14. zář 2013

@jarmisek Já jsem teď taky spala, nějak to počasí k tomu svádí 😒 asi prospím celý víkend

daguli
14. zář 2013

@jawuna Je, koukam, ze jsi to sem nakonec fakt vystavila 🙂 Plne s Tebou souhlasim, me ta zenska uz pred rokem nebo kdy se to stalo, pila krev...byla s ni na jednu stranu docela sranda, chodila si timhle stylem totiz stezovat do diskuze na jinem servru a povidala si sama se sebou a jeste si myslela, ze to nikdo nepozna 😀 Tak mozna si s ni tu holky uzijete jeste spoustu legrace! 😀

Holky, kdo me neznate, ja jsem uz spokojena mamca takze sem pouze nahlizim a s nekterymi z vas si i pisu 🙂 Ale vsem vam moooc drzim pesti 😵 😵

engele
15. zář 2013

@dadakin paráda, držím palce ať jsou v pořádku! Mě volala koordinátorka 14 dnů po odebrání vzorků DNA a sdělila mi výsledky.. tak vyčkej s poklidem, žádné nervy!

onno
15. zář 2013

@daguli Ahoj tak tebe jsem tady dlouho nevidela. Co mimco? Co vlastne mas? Uz si to nepamatuju. Hlavne preji zdravicko. Ahoj holky tak ja lezim v posteli jsem nachlazena mam rymu ,boli me hlava a trochu v krku a asi zanet spojivek. Piju caj s medem a citronem a kloktam vincentku ,kapu i do nosa a i trosku piju.Tak snad to bude dobry.Zitra radsi zajdu k doktorce.

jawuna
15. zář 2013

@onno Tak se brzo s mimčem uzdravte 😉 to počasí je fakt naprd, ale zas takové léto jaké bylo letos už nebylo dlouho... 😵

danissa
15. zář 2013

@dadakin Moc gratuluji ke krásnému výsledku 😵 😵 Teď ještě vydržet na výsledky, pak bude KETík, hurá 🙂 I nadále moc držím palce!!!
@jawuna Jsem ráda, že jsi nám tady hodila tu zprávu od té paní a od našeho drahého Mudr. Texla. Neskutečné, vůbec nechápu, proč to ta paní dělá. Pochopila jsem, že má tedy zdravé dítě a o co jí jde???? Je to rouhání, jiný výraz mě nenapadá ☹ ☹ Každopádně jsem ráda, že se to tu vysvětlilo, já věděla, že v tom něco bude a že to nebude pravda. Helios je maximálně profi CAR, nejlepší 🙂 !!

jawuna
15. zář 2013

@danissa Jj, rouhání, to sedí... 😒

jawuna
15. zář 2013

@engele Kdy se chystáš na ten KETík?

koulucik
15. zář 2013

Ahojky všechny snažilky i ,,posnažilky,, 🙂 tak jsem tady dlouho nebyla, mám po odběru vajíček a ještě se z toho vzpamatovávám, měla jsem jich neuvěřitelných 25 🙂,nechali jsme si jich 17, dnes jsem volala, 3.den a máme 16, tak uvidíme, jak se dál vše bude vyvíjí 🙂 ovšem mi hrozí OHSS, máte některá zkušenosti, břicho mám jak balón, chodila jsem na injekce a cítím se 😝 ale i přes to vše máme radost 🙂
@dadakin mám radost i za tebe 🙂 jak jsem tu vůbec nechodila, tak ani nevím jestli jsme se potkali 🙂 kdy jsi byla na odběru?

jawuna
15. zář 2013

@koulucik Tyyyy jo, taková nadílka 😉 a budeš mít i PGD?

danissa
15. zář 2013

@koulucik To je teda úspěch, moc gratuluji 🙂 Co se týče OHSS, tak já měla 30 vajíček a taky jsem chodila na ty injekce a OHSS se mi nerozjel. Sice nafouklá jsem byla, ale nic hrozného. Kdyby ti bylo nějak víc špatně, nebo se cítila na omdlení, tak raději zavolej na tu jejich non stop linku 😉 Jinak držím palce, ať vše pokračuje dobře 🙂

koulucik
15. zář 2013

@jawuna Budeme, bylo nám to doporučené, nebo spíš posloucháme rady a doporučení zkušených 😀 tak transfér se odsouvá 😉

koulucik
15. zář 2013

@danissa Děkuju moc 🙂 tys jich měla teda taky pěkných počet 🙂 prý je dobrý hodně pít, s čímž mám problém, ale snažím se co to jde...jinak mám asi běžné stavy, nafouklá a pořád chodím na záchod, ale většinou až k večeru...a jak dlouho ti prosím tě trvalo, než se tělo uklidnilo?

engele
15. zář 2013

@koulucik já měla 41 vajíček, bříško tvrdé a nafouklé, stále jsem byla na záchodě 🙂 Dostala jsem 2 injekce, ale nechal jsem si dát jen jednu, nechtěla jsem se cpát kortikosteroidy. Tento stav mě přešel asi po 5 dnech a nejhorší dny byly paradoxně až po odběru. Tak ať se ti to rychle zlepší!

koulucik
15. zář 2013

@engele 😲 tyyy jo 😲 tak to jsem ještě neslyšela...pěkná úroda 🙂 přesně jak píšeš, po odběru je to horší...moc děkuji a dodalas mi naději, že to brzy odezní 🙂

jawuna
15. zář 2013

To jsem teda pěkný troškař se svýma 11 vajuškama 😀

danaho
15. zář 2013

Ahoj holky jsem zpátky po 14 denní dovolené a mám za sebou i stimulaci. Neprve všechno vypadalo dobře. Odebráno 10 vajíček,oplodněno PICSI bylo 6. V pátek 3 den se ještě vyvíjely dobře a dneska 5 den bylo jedno embeyjko časná blastocysta a ostatní prý pomalejší. Po pravdě mě to rozsekalo. Doufala jsem ve 2-3 jako minule. NEvím jaká je šance,že by některé pomalejší to mohlo ještě dohnat. To uvidím všechno zítra ráno. ☹
Musím vás dočíst abych byla v obraze 😉

jawuna
15. zář 2013

@danaho Danuško, držím embryjkům moc palečky, ať to ještě přes noc doženou 😉

danaho
15. zář 2013

@jawuna díky moc. Doufala jsem,že když bylo teď PICSI ,že se udrží. Třeba se nějaký ještě rozjede. Vždycky mi zbylo víc embryjek a teď u posledního pokusu tohle. Nechci brečet předčasně uvidím ráno,ale jsem zralá na Chocholouška.

danissa
15. zář 2013

@danaho Určitě ještě mají šanci to dohnat 🙂 Moc držím palce, tfuj tfuj pro štěstí. Však my tady víme, že i jedno jediné, to správné to většinou dokáže 😵 Zkus se dobře vyspat a zítra přeji jen samé dobré zprávy. Hodně štěstí!!
@koulucik Já myslím, že ten stav nafouknutosti mě trval asi 3 -4 dny po odběru. Vím, že jsem normálně chodila do práce a nijak jsem netrpěla. Ono je to už skoro 3 roky zpátky, ale takto si to nějak matně pamatuju... Bude dobře 😉

dadakin
15. zář 2013

@danaho Danulko já měla 5.den taky jenom jedno co vylezlo a nebylo ani na testování a přemýšleli o ET a ted máme 3 kousky takže to můžou dohnat,
@jawuna tak yjsem troškař o proti platům vajec
@koulucik na odběru jsem byla minulou neděli
@danissa holky děkuji vám všem

jarmisek
16. zář 2013

@koulucik Ahoj, jeeeje, to bude deticek!! 😵 😵 😵 Drziiim!! 😵

jarmisek
16. zář 2013

@danaho Dani myslim na Tebe, my jsme taky meli nejaky embryjka az sesty den,takze zadne strachy predem 😉 Verim, ze to prcci dozenou!