Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

engele
5. lis 2013

Tak dnes jsem dělala další test od jiné značky, napřed jsem se vyděsila, nic neukázal,... po chvilce se zase zjevil duch, ale moc mi nepřijde, že by byl silnější.
Tak už to asi nechám až na tu krev, ať si nedělám nervy, každopádně bříško teda pobolívá tak uvidíme.

dadakin
5. lis 2013

@engele zkus ten clearblue test prý sice dražší ale neduchujou a ukáží ano nebo ne asi si ho pak koupím

juliska27
5. lis 2013

ahoj holky, chtěla jsem se zepata těch, které si embryjka nechaly vyšetřit metodou pgd-acgh,jestli lze z toho protokolu, který jste o vyšetření dostaly, nějak vyčíst pohlaví těch embryjek. předem moc děkuji za odpověd

danaho
5. lis 2013

@juliska27 Ahoj u jednoho vyšetření jsem to věděla,protože jsme měli vadu kterou mají jen chlapečci,ale u druhého ne. Jen napsali,že je navíc 9 chromozom. Pokud je embryjko zdravé tak nevím jestli to uvádějí,ale asi ne. Pokud by jsi to ale chtěla vědět tak ti to řeknou 🙂

danaho
5. lis 2013

@engele moc na tebe myslím,aby čárka sílila 😉

danaho
5. lis 2013

@zuzzu11 ano jdeme k Mudr.Malíčkové. Napsala jsem ji mejl o tom co máme všechno za sebou a,že jsem imunologii měla před 2 lety a opsala jsem tam ten závěr zprávy. Tak mi odepsala,že je určitě na místě kompletní imunologii zopakovat. Jedeme tam 25.11. Jsem moc ráda,že mě vzala. 🙂 Podle výsledků se rozhodneme co dál.

danaho
5. lis 2013

@dadakin Zítra tfuj tfuj tfuj ať se bojovníček chytne 😅

juliska27
5. lis 2013

@danaho Díky za info. Dnes jsem obdržela papírovou zprávu o pgd a jsou tam právě obrázky chromozomů a červeně vyznačeny ty špatné. U všech 4 vyšetřovaných embryjek jsou pohlavní chromozomy stejné, tak jsem si říkala, jestli je to jen ilustrační, nebo se nám zadařila převaha jednoho pohlaví 🙂

danaho
5. lis 2013

@juliska27 tak to nevím 😕 já to takto nedostala. Ale všechny embryjka mají mít 46 chromozomů a holka je XX a kluk XY. A jak vám to PGD dopadlo?

juliska27
5. lis 2013

@danaho zase bída 😢 ale máme zamražené jedno nevyšetřené, tak zkusíme alespoň tohle. A co vy? Jak válčíte?

danaho
5. lis 2013

@juliska27 já měla vždy taky všechny špatný. zavedli jsme teď nevyšetřené tak se nechytlo. Už nemáme žádný pokus na pojišťovnu tak musíme popřemýšlet co dál mě už navrhují dárkyni vajíčka ☹ A ty máš za sebou kolik IVF? Mrzí mě,že byly všechny embryjka špatný. A to ti vyšetřovali 4 kousky?

engele
5. lis 2013

Já jsem si to tam vyčetla z karty v čekárně, po PGD byly napsané 4 čísla embryí pod sebou s označením XX nebo XY a u toho špatného bylo napsané číslo vady.
Ale jinak mi embryoložka řekla co že to tam máme zamrzlého, teď při KETu to jedno špatné zlikvidovali.

juliska27
5. lis 2013

@danaho tak to jsme na tom podobně. mám za sebou minimálky a teď poslední pokus ivf na pojišťovnu. dva předcházející pokusy jsem měla v Unice a v Repromedě a nic. Teď jsme na poslední pokus v Heliosu. Už jsem z toho fyzicky i psychicky vyčerpaná.

engele
5. lis 2013

@juliska27 hlavu vzhůru, v Heliosu ti určitě pomůžou, já mám za sebou jedno IVF s katastrofickým koncem a to co se mnou dělali tady, čím jsme prošli a jaké byly výsledky, to bylo prostě úplně něco jiného... Tak držím pěsti, ať se brzy posunete dále!!

danaho
5. lis 2013

@juliska27 Já mám za sebou 4 IVF z toho v Heliosu 2. Bohužel se potvrdilo,že máme špatný embryjka. Kolik je tobě roků?

juliska27
5. lis 2013

@danaho já jsem si bohužel nechala v Unice i Repromedě poradit a vždy zaváděla dvě embryjka, takžemám nárok jen na 3 pokusy. V Unice zavádí hned bez prodloužené kultivace, v Repromedě jsme měli pgd jako samoplátci a teď v heliosu se jim alespon podařilo vypěstovat 5 embryjek do prodloužené kultivace. Mám za sebou snad všechy vyšetření, co existují. Já mám polycystické vaječníky a endometriózu a partner oligoasthenoteratozoospermie. Je mi 35 a děti zatím nemám. A co ty?

jawuna
5. lis 2013

@juliska27 To je mi líto, že jsou špatné, ale třeba je to poslední to pravé 😵 My jsme poprvé taky měli dvě špatné a transfer ani nebyl :(

vaverunka
5. lis 2013

@engele Šári to je nádhera!!!! Moooc vám gratuluju a přeju ti ať je všechno v pořádku a čárka sílí, moc na tebe celou dobu myslím 😉 !!! My máme za sebou spermio, dnes jsem byla na krvi a příští pátek jdu na PCT, a pak k Texlovi pro výsledky. Strašně se těším a jsem zvědavá jak dopadneme a jaký bude další postup 😉 , a jinak se nám zatím v Heliosu líbí, tak snad pomůžou i nám 🙂 . Opatruj se a podávej nám další zprávy!!!

danaho
5. lis 2013

@juliska27 endometriozu mám taky. Přítel má theratozoospermie,ale DNA má poškozenou jen 7%. Prý má jeden z těch lepších spermio co v Heliosu mají 😀 .Je mi 38 a děti taé nemám. Věřím,že se příště u tebe zadaří. Máš krásný počet embryjek a to zdravé se tam určitě najde. Mě u prvního pokusu (3 IVF) v Heliosu zbyly 3 embryjka z toho 3 šly na PDG a teĎ v září mi zbylo jen 1 na PGD a to bylo špatný. 😠

terezi79
5. lis 2013

@engele Krasny dusik, moc drzim pesti 😵 😵

terezi79
5. lis 2013

@juliska27 Uplne chapu,jak se citis, ja mam za sebou dva cykly v Ostrave,taky mi zavadeli vice embryjek, takze ted v Heliosu se stimulujeme na nas posledni cyklus vubec, protoze bez pojistovny si to nebudeme moci dovolit :( Ale jdu do toho optimisticky, verim, ze to konecne vyjde. Alespon jsi mela moznost udelat si v te Repromede to vysetreni embryjek. Ja jsem se prakticky az v Heliosu dozvedela, ze mam spatny vysledek genetiky-mozaiku- a ze to vysetreni embryi vlastne je nutne. Moc Ti drzim pesti

dadakin
5. lis 2013

@danaho děkuji jsi zlatíčko nevím čím to je ale dneska snad bydlím na wc jestli nervy nebo ten utroš na mě tak působí a pořád po něm lítám aji na malou aspon že už mě nebolijou ty vaječníky potom pregnylu břicho ok ale ted mám migrénu dala jsem meditaci na 2hodky a probudila jsem se s hlavou jak střep.Jinak jsem optimistická snad to klapne????

engele
5. lis 2013

@terezi79 Teri já mám taky nějakou špatnou mozaiku nějakého choromozomu, to mi zjistili z krve a díky tomu jsme měli na pojišťovnu PGD vyšetření embryjí a jedno z těch 4 tu vadu mělo.

zuzzu11
6. lis 2013

@danaho Aj my sme boli u pani dr.Malickovej. Je velmi mila a urcite je to velka profesionalka 🙂 . Je velmi dobre ze k nej idete.Mne ona chcela na tu moju znizenu imunitu pichat injekcie na podporu imunity ale ja som to riesila aj s inymi dvoma imunologmi a nedala som si tie injekcie pichat. Ja si moc nechcem do tela davat take umele veci. My sme s reprodukcnou imunologiou problemi nemali len mi zistila tu mne znizenu imunitu. Tak zaciatkom 12mesiaca mate hotove vysledky. Velmi velmi vam drzim paste a palce 🙂 .

terezi79
6. lis 2013

@engele A embryjka jste meli v poradku? To zni dobre! Doufam, ze taky nejakeho kuliska budeme mit zdraveho. Take nastesti mame to aCGH na pojistovnu 😵 😵

engele
6. lis 2013

@terezi79 na PGD ná vzali 4 a 3 byly v pořádku, to čtvrté neslo už nějakou tu vadu. Dalších 6 jich máme nevyšetřených. Určitě vypěstujete zdravá embryjka!!

engele
7. lis 2013

Holky tak vkládám ještě jednu kontrolní fotečku, na krev nepojedu, pojedu rovnou až na UTZ a to příští sobotu. Všem moc držím palce!!!

zuzzu11
7. lis 2013

@engele Šári krasne // 🙂 .Gratulujem 🙂 Ty si jasna tehulka 😉 .
Prosim ta po akom case od pozitivneho testu sa ide na prvy utz? A tm maju vidiet gestacny vak?

jawuna
7. lis 2013

@engele to jsou lajny ;) super 😵

engele
7. lis 2013

@zuzzu11 Zuzi, koordinátorka mi řekla, že za 10 dnů mám přijít na UTZ aby to šlo vidět, což by odpovídalo 20 dní po transferu.