Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

madlenka87
2. čer 2014

@kejtblue A nemáš alergii? Já právě hroznou, tak jsem to pořád sváděla na ni, ale zřejmě se nabalil i nějaký bacil. Dostala jsem ATB 😢 Ach jo. Jinak moc doporučuji čaj z čerstvého zázvoru s medem a citronem, fakt krásně to protáhne dýchací cesty.

kejtblue
2. čer 2014

@madlenka87 Alergiema netrpim, diky Bohu..jen sem ted nejaka nachcipana jak to pocasi furt sili, pritel to ma taky. Zazvor zboznuju, rada si delam i caj nebo z nej varim 🙂
Jinak dneska se mi konecne rozjela MS, takze zitra rano naklusu do Heliosu na odbery (pritel bude zrovna jak na potvoru ten jeden den na sluzebce, tak na ty svoje bude muset prijit dodatecne), a uvidi se podle vysledku kdy mi pridaji ty druhy injekce, ty stimulacni. Proveru sem dobrala a zatim porad beru ten Dipherelin.

petule1983
2. čer 2014

@kejtblue jee, tak to je náhoda, já jdu taky zítra na kontrolu, ale čeká mě i utz společně s krví 🙂. Ale jinak ti ta ms došla docela brzy, ale to snad nebude ničemu vadit, záleží pak také na hodnotách z krve...

kejtblue
2. čer 2014

@petule1983 Ty uz mas utz? To znamena ze uz beres nejakou dobu ty druhy injekce ze?
V kolik zitra jdes?
Ja doufam ze hodnoty budou dobry abych mohla taky zacit tema druhyma, a tim padem by se mi to cely o neco zkratilo, coz bych uvitala 🙂

petule1983
2. čer 2014

@kejtblue jj, zítra mám už druhý utz, merional píchám od úterý.. je to docela mazec, dvě injekce zaráz, ale zvládnout se to musí 🙂
Chtěla bych tam být už na sedmou, uvidím, jak mi pojedou spoje. Co ty?

kejtblue
2. čer 2014

@petule1983 Taky bych tam chtela tou dobou uz byt. Mam to trochu z ruky (zrovna je pritel pryc s autem) takze si asi budu muset privstat v 5 abych to stihla s MHD. 😒 Ale co bych pro 😲 neudelala ze 🙂
Jsou ty injekce necim jiny, ten Merional, nez ty prvni? Horsi, delsi jehla, bolestivejsi? 😝

petule1983
2. čer 2014

@kejtblue tak to se tam nejspíše potkáme 🙂 jen těžko říci, jestli se poznáme... 😉, ale vstávat o pěti, to by mě zabilo...
Injekce jsou stejný jako u dipherelinu, jen teď možná více cítím vaječníky, jinak je to stejný... poslední dobou už ty injekce celkově zvládám o trochu hůř, první injekce mi do kůže zajela jakoby nic, teď už musím více tlačit, asi se kůže proti tomu brání 🙂 ale jak už tu bylo několikrát řečeno - co bychom pro to neudělali, že?

kejtblue
2. čer 2014

@petule1983 Ja vypadam porad stejne jak na ty fotce, mozna jen vlasy mam o malinko kratsi... 🙂 Tak se klidne prihlas!
Ja mam pocit ze tlacit musim porad, mam asi nejakou tvrdou kuzi :D
Co ti rekli na poslednim UTZ?

petule1983
2. čer 2014

@kejtbule ok, jestli tě tam zahlídnu, tak se přihlásím.. jen ještě tě poprosím o jméno (klidně do IP), ať tě případně neoslovuji kejtblue 🙂
Nic nějak neřekli, nějaké folikuly se tam tvoří, ale ještě bylo docela brzy... tak jsem zvědavá na zítra, jestli povyrostly a bude jich víc (míň doufám že nebude 😉 ). Ty vlastně půjdeš zítra jen na krev, co? A už máš vyzvednutý ten Merional?

kejtblue
2. čer 2014

@petule1983 Kejt je od Katarina/Katka ;)
Me teprve budou delat rozbory aby vedeli od kdy Merional nasadit. Jinak, ptali se te jestli chces Merional nebo ty ostatni tri (z kterych sou dva aplikovatelny takovym tim perem) a nebo ti automaticky dali Merional?
Cetla sem ze ho davaji vetsine, ale u tech co hrozi hyperstimulace radsi voli Gonal-F nebo Puregon. Ty jsou pak pry min rizikovy..

petule1983
2. čer 2014

@kejtblue myslela jsem si, že budeš Katka, ale raději jsem se zeptala 🙂
Vůbec se mě neptali a rovnou dali Merional, i při první stimulaci jsem ho měla a to mi odebrali 22 vajíček... Hyperstimulák nejspíše u mě nehrozil, jen jsem pak ještě na druhý den po odběru šla na nějakou injekci, která tomu měla zamezit.. ale to mi asi dávali prevetivně při tolika vajíčkách..
Jj, po krvi se pak odpo volá koordinátorkám a oni ti řeknou jakou dávku a od kdy začít píchat...

kejtblue
2. čer 2014

@petule1983 Ale prvne si to u nich musim vyzvednou ne? Takze po telefonatu tam musim zajet jeste jednou nebo je to uplne jinak? Jako budeme tam muset tak jako tak, na pritelovu krev, protoze ten zitra se mnou nemuze prijit..

petule1983
2. čer 2014

@kejtblue po odběru krve zajdeš za koordinátorkama a oni ti ho dají, já jsem vyfasovala myslím13 dávek (cca 5000Kč mě to stálo), ale to ti řekne aji sestřička při odběrech, že máš za něma rovnou zajít...

kejtblue
2. čer 2014

@petule1983 Tak fajn, jsem zase o neco moudrejsi 🙂 Jestli se muzu zeptat, z prvniho stimulaku ste meli nejaky mrazacky?

petule1983
2. čer 2014

@kejtblue z první stimulace máme na mrazáku 1 nevyšetřený embryo na PGD.. zatím tam čeká, uvidíme, jak dopadne tato druhá stimulace a kdyžtak ho použijeme.. potřebujeme kvůli manželovi PGD, z 22 vajíček (měli jsme je zamražené a jakoby dva pokusy ICSI) a z toho nám do šestého dne kultivace došlo jen toto jedno.. ale protože nemělo dostatek buněk, tak ho dál nevyšetřovali, prý by to nezvládlo... no, je to prostě u nás složité 🙂

kejtblue
2. čer 2014

@petule1983 Ten tentokrat to urcite bude uplne jiny a mnohem lepsi, vis co rikaji statistiky! 🙂 Tentokrat ot musi zakonite vyjit!
Treba pak budem spolu tehulit a i rodit 😎

petule1983
2. čer 2014

@kejtblue přesně tak, teď už nám to všem vyjít prostě musí! 🙂 a u vás je vlastně problém kde? jak dlouho jste se snažili než jste se rozhodli pro Helios?

kejtblue
2. čer 2014

@petule1983 Snazili sme se necelej rok a pul, ale ja uz mela po cca 10 mesicich pocit, jen takovy tuseni, ze neco neni v poradku. Tak nas vysetrili a zjistili u me lehci endometriozu (jen z krve, laparka nebyla) a u pritele velice spatnou morfologii - 1-2 %. Takze i kdyz ma ostatni hodnoty skvely, tahle to brzdi. Plus moje endoska, a Texl nam dal sanci na prirodni otehotneni 1%, rikal ze by nam to mohlo trvat tak cca 7 let snazeni.
Doporucil nam jit do IVF co nejdriv. Cekali sme jeste par mesicu..nez se nam to rozlozilo v hlave, a jeste chvili sme to zkouseli normalne, a pak uz sme se rozhodli ze nema cenu to protahovat.

petule1983
2. čer 2014

@kejtblue jo, to věřím, že je to těžký rozhodnutí jít do ivf... ale když už nic jiného nezbývá, tak se do toho musí jít po hlavě a moc nad tím nepřemýšlet 🙂 moc držím pěsti, aby tohle byla jediná stimulace, kterou musíte mít.. ale pořád je dobrý, že prostě máme tuhle možnost a šance na miminko je větší a větší 🙂

kejtblue
2. čer 2014

@petule1983 Dekuju! Ja jsem za to rada ze to existuje, tahle moznost. A myslim si ze sme si tady vsechny smulu uz vybraly dost, takze je ted na case aby se zacaly dit hezky veci 🙂
Abych sla dneska spat tak v 20h 😀

petule1983
2. čer 2014

@kejtblue přesně, jak říkáš 🙂 a možnost se tady vykecat je taky moc fajn 😉
Vstávat zítra o pěti, tak jdu taky spát se slepicema 😀

jawuna
2. čer 2014

No konečně se to tady trochu rozjelo, babizny 😉
To je moc fajn, že jste na tom plus mínus stejně, aspoň to můžete spolu sdílet...a my staré brécy můžeme radit :D
Já mám jednu hlavní radu, furt se ptejte, mně to strašně pomohlo, vůbec se nebojte a ptejte se, doktora, koordinátorek i embryoložek, jsou všichni hrozně ochotní a trpěliví. Ono se to pak zvládá daleko líp, když má člověk všechny info co potřebuje 😉

jawuna
2. čer 2014

@petule1983 Počkej, až budeš mít doma mímo...to budeš ráda, když budeš vstávat až v 5 😀

brunetka_a
2. čer 2014

holky, tak vy se tam zítra potkáte, to je fajn 😀 pak dejte info, jak jste dopadly 🙂
@kejtblue vidíš já kdysi říkala, že budu z tebe čerpat info...tvoje ms si teda pospíšila, já měla včera poslední tabletku, tak uvidím jak dlouho budu čekat...

kejtblue
2. čer 2014

@petule1983 jeste ze se tu mame 🙂
@jawuna Uvidime jak budou trpelivy kdyz se zacnu ptat ja, potrebuju vzdycky vsechno vedet do detailu, aby se tam ze me nezblaznili az jim tam zacnu chodit pravidelne :D
@brunetka_a Moje ms prisla tak brzo jen kvuli ovulaci, s tabletkama to nema nic spolecnyho myslim..ale je to dobre na jednu stranu, pak to cely snad bude driv hotovy 🙂

jawuna
2. čer 2014

@kejtblue Hele na mě nemáš 🙂 já jsem tam strávila debatama několik hodin...nevím, jak dlouho si běžně povídají embryoložky s pacientkama při stimulce, ale já jsem tam byla skoro dvě hoďky 😉 to kdyby věnovaly všem, tak asi nic jiného nedělají 😎 a když nám to nedopadlo a měli jsme špatný výsledky po PGD, tak jsem tam seděla s genetičkou a embryoložkou snad celý dopoledne. Myslím, že byli rádi, že mě mají z krku a mohli dělat i něco jiného 🙂 ale byli všichni hrozně fajn

petule1983
2. čer 2014

@jawuna tak na to se už těším, doufám, že to teda s touhle stimulkou přijde 😉. Já jsem ten rozhovor s embryoložkou měla myslím na hoďku, ale pak ještě několikrát jsem se s něma setkala, sice to byla vždycky kratší doba, ale i tak jsem jim také spoustu času vzala 🙂. A myslím si, že zrovna zítra bych ho po odběrech a utz měla absolvovat, tak uvidím kolik času si na mě vyhradí..
@kejtblue jj, je to super 🙂. Aspoň si můžeme vyměňovat zkušenosti, je toho jistě spousta, co ještě nevím... A hlavně se psychicky podporovat 😎

petule1983
3. čer 2014

@kejtblue tak škoda, že jsme se nepotkali 😒 . Manžel chtěl jet dneska se mnou, takže jsme dorazili asi pět minut po sedmé a na krvi jsi už nebyla.. myslím si ale, že jsem tě zahlídla, když jsem čekala na utz, jak jsi odcházela.. ale nebyla jsem si jistá a nevím, jestli bych tě dohonila.. manžel čekal pod schodama před utz, tak možná jeho jsi zahlídla 🙂

kejtblue
3. čer 2014

@petule1983 Taky me to mrzi :( Rozhlizela sem se tam, az si lidi museli myslet ze sem divna :D Byla sem tam presne na 7h a po krvi sem sla hned nahoru za koordinatorkama pro Merional, ted pochopitelne cekam vysledky abych vedela kolik a kdy zacit.
Ale matne si pamatuju ze tam sedel nejakej chlap pred utz kdyz sem sla ze schodu, to mas pravdu 🙂
Jak ti dopadlo utz, co ti rekli?

petule1983
3. čer 2014

@kejtblue museli jsme se prostě blbě minout... jj, seděl tam v koutku, bez vlasů, to je můj manžel 😀, taky jsem se po všech dívala, ale žádnou známou tvář jsem tam neviděla... až jak jsi sbíhala z těch schodů, ale byla jsi rychlejší 🙂
Nic moc neříkají, počítají folikuly a měří je... nějaký mi tam rostou, jak si budu volat, tak uvidím, jestli mi změní dávkování merionalu.. od pondělí si píchám o něco méně, tak snad je to dobré znamení 🙂, ještě jednou půjdu na utz a pak snad odběry.. jsem zvědavá, kdy to bude 🙂