Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

kejtblue
3. čer 2014

@petule1983 Takze oni ti snizili davku Merionalu? Na kolikati si zacinala? Me ted dali do zacatku 150.
Divim se ze ti nerekli presne, myslela sem ze po ultrazvuku rikaji presne kolik folikulu mas, v jakym sou stavu atd, aby si vedela jak se bude dal pokracovat.

brunetka_a
3. čer 2014

@petule1983 @kejtblue holky na jak dlouho přibližně to tam vždy ráno je? myslím odběr a utz 🙂

kejtblue
3. čer 2014

@brunetka_a Na utz sem pochopitelne jeste nebyla, ale krev a vyzvednuti injekci u koordinatorek, dohromady tak max 20 min.

brunetka_a
3. čer 2014

@kejtblue díky... já budu mít taky do začátku 150 jednotek, řekli ti proč máš tolik? kolik jsi vyfasovala ampulek merionalu? 🙂

kejtblue
3. čer 2014

@brunetka_a taky sem dostala 150 jednotek na den, 26 baleni. Pry je to nizka davka ktera se dava mladsim zenam, co by jeste mely mit vajicka v poradku, a stimulace nemusi byt tak silna.

brunetka_a
3. čer 2014

@kejtblue jj máš pravdu, snad nám bude těch 150 stačit a budem dobře reagovat....nevím, kolik ti je? jestli se můžu zeptat 🙂 mě 26 .... a doplácela jsi 5000 kč? za ten merional

kejtblue
3. čer 2014

@brunetka_a Jj, myslim ze 5070 presne 🙂 Jinak je mi taky 26, a pritelovi 35. 🙂

kejtblue
3. čer 2014

Tak sem si prave volala pro vysledky krve, hladina vsech hormonu jak ma byt, tudiz dneska vecer zacinam s Merionalem. V sobotu rano na kontrolni krev a utz!

brunetka_a
3. čer 2014

@kejtblue tak to je super 🙂 přeji bezbolestnou aplikaci 😉 v kolik si picháš? má být vůbec nějaký rozestup časový mezi merionalem a dipherelinem?

kejtblue
3. čer 2014

@brunetka_a Pry zadnej rozestup, normalne za sebou, kam chces, vedle nebo i na druhou stranu...My davame injekce pred spanim, po venceni psa, 22:30. 🙂
U tebe to zatim na menzes nevypada?

brunetka_a
3. čer 2014

@kejtblue já jsem si to dala na 17. hodinu 🙂 .... nevím, občas mě pobolívá v podbřišku a i takové křeče...ale pak to zase přejde...tak zatím asi nic 😕

petule1983
3. čer 2014

@kejtblue já jsem taky začínala na těch 150j. a po prvním ultrazvuku mi tu dávku snížili na 112,5j. a to si teď píchám pořád... co se týká toho utz, tak je tam vždycky doktor a koordinátorka (teda kromě soboty, to tam je jen doktor) a hlásí počet a velikost folikulů, takže to vlastně víš, kolik jich máš.. ale až si ty hodnoty porovnají s krví, tak určují co dál, jestli jsou v tu danou chvíli dostatečně velké a jak dál pokračovat s dávkou... úplně stejně jsem to měla i u první stimulace, taky mi ji snižovali, tak asi na to reaguji dobře.. tak snad to tak také vydrží 🙂
@brunetka_a časově krev a utz je cca na půl až třičtvrtě hodiny.. záleží kolik je tam lidí, dneska jsem došla pět minut po sedmé a odcházela o půl osmé... jak jsem si volala na výsledky, tak mi koordinátorka řekla, že v pátek jak jdu na další kontrolu, tak mám počítat s pohovorem s embryoložkou, že to trvá déle.. pamatuji si, že jsem po tom rozhovoru minule odcházela kolem deváté hodiny.. 🙂

brunetka_a
3. čer 2014

@petule1983 pohovor s embryoložkou ještě před odběrem? to jsem nevěděla, v minulém car s námi embryoložka mluvila až po odběru a to asi 5 minut, jen se nás zeptala jak chceme vajíčka oplodnit a to bylo vše 😖 jak to probíhá tady?

petule1983
3. čer 2014

@brunetka_a jj, ještě před odběry, probere s tebou celý proces od odběrů, oplodnění, kultivace embryí, jak to probíhá prakticky, možné PGD, prostě úplně všechno... máš možnost se jí na cokoli zeptat, já tam minule byla asi hodinu... tentokrát to asi bude rychlejší 🙂 Je to moc fajn, že ti to všechno vysvětlí, aspoň máš větší přehled, jak to vypadá 🙂

kejtblue
3. čer 2014

@brunetka_a Doufam ze ms dorazi co nejdriv, abys nemusel dlouho cekat!
@petule1983 Vidis to, ja jdu na prvni kontrolni krev a utz zrovna v sobotu, takze tam bude jenom doktor..sem zvedava jestli ten nas (Texl) nebo jinej..
Uz je mi ty embryolozky lito dopredu 😀 Ja jsem takovej detektiv, ji tam budu otravovat celou pracnovni dobu nez budu mit pocit ze vsechno vim a budu se moct uklidnit a jit domu 😀

petule1983
3. čer 2014

@kejtblue já jsem byla na utz minulou sobotu a byl tam jen MUDr. Fischer a dneska taky (aji s koordinátorkou), minulý cyklus jsem byla také na prvním utz v sobotu (a taky si myslím, že tam byl jen dr., ale už si to moc nevybavuji), ty dny mám při obou stimulacích úplně stejný.. tak jsem zvědavá, jestli i odběr bude souhlasit 🙂. Tak uvidíš v sobotu, jak to bude probíhat 😉. Teď už máme jiné dny, tak jsem zvědavá, jestli se tam budeme mít možnost ještě potkat 🙂

kejtblue
3. čer 2014

@petule1983 Dej si do profilu fotku, a kdyz te uvidim tak se prihlasim 🙂
To skoro zni jako by ty utz nedelal nikdo jinej nez Fisher, to je na to sam? 😀

petule1983
4. čer 2014

@kejtblue při minulé stimulce jsem naopak měla na každém utz dr. Texla, tentokrát je to naopak.. ale i dr. Fischer je moc fajn, dělal mi minule odběry.. vím, že na tom sále prohodil jakýsi vtípek, že jsem se tomu musela hrozně smát a bylo to hned lepší 🙂
S tou profilovkou uvidím, jestli něco najdu, nerada se fotím, takže se také pak nerada ukazuji 😀

kejtblue
4. čer 2014

@petule1983 Tak to pak neres, a poznas ty me az se uvidime ;)
My sme dneska byli na krvi (pritel to vcera nestihl jit se mnou, tak sme museli dnes jet znovu) a na necem co se jmenuje "Halosperm". Rekli mi o tom poprve koordinatorky vcera, ze se to pry v nasem pripade (spatna morfologie) doporucuje, protoze i tech par dobrych plavacku co mame pry muzou z venku vypadat pekne ale zevnitr muzou byt nejaky spatny. Divila sem se ze o tom slysim az ted, ze se ani Texl nezminil..nic..bylo mi to divny. Ale tak rozhodli sme se ze do toho pujdem, protoze podle vysledku nam pry reknou jestli nam staci ICSI a nebo potrebujeme jeste nejakou jinou metodu oplodneni. Stoji to teda 2500, ale to uz je jedno, hlavne kdyz to k necemu bude. Vysledky dostaneme za 10 dnu, rovnou nam je pretlumoci embryolozka na te schuzce kde nam rekne co a jak nas ceka.
Mate nekdo s timto Halospermem zkusenosti holky?
Jinak vcerejsi prvni aplikace Merionalu probehla v pohode, je to stejny system jak u Dipherelinu. Akorat ten vpich me potom bolel jako bych tam mela modrak (zadnej tam neni). A dneska to misto boli jeste vic, kuze je na dotek citliva. Trosku citim i podbrisek, takovej ten pocit jak pred ms. Takze zatim tohle pocituju jako rozdil mezi Dipherelinem a Merionalem. Ale tak aspon je videt ze to tam neco dela uvnitr 😀
Tot novinky za me 😎
Co novyho u Vas holky?

jawuna
4. čer 2014

@kejtblue My s ním máme zkušenosti bohaté....u nás se až tímto vyšetřením zjistil problém, jinak všechno ok. Spermiogram byl skvělej, prý by klidně mohl dělat dárce, ale když se udělalo tady to vyšetření, které zjišťuje v jakém stavu je DNA spermií, tak se zjistilo, že je to hrůza. Dobrý výsledky jsou do 30% a my jsme měli 51% 😒 Bylo to jediný vyšetření, který něco zjistilo, ale asi to taky bylo dost zásadní, protože jsem předtím 4x potratila. Vysvětlovali mi to tak, že kvůli té špatné DNA ze spermií vznikají špatný embrya. Tak jsme udělali IVF s PICSI - to se dělá právě když je ta DNA špatná a měli jsme pak dvě embryjka na vyšetření a obě byly geneticky špatný 😒 Tak jsme šli do dalšího IVF, brali oba vitamíny a všelijaký doplňky a antioxidanty a před 2. IVF už to bylo "jenom" 34% špatných spermií...no a z druhého IVF už to vyšlo a máme teď naše zlatíčko Ondráška 😵
Určitě si to nechte vyšetřit, já jsem o takovém vyšetření jinde ani neslyšela, ale evidentně se díky tomu u nás našla příčina. Ještě teď zuřím, když si vzpomenu jak jsem x let poslouchala na gyn. že je problém ve mně, že to těhu neudržím 😠 😠 😠

kejtblue
4. čer 2014

@jawuna To sou sycaci, to takhle hazet na tebe! A ke vsemu bez dukazu..jen tak, protoze se to tak rika vsem zenam 😠
Muzu se zeptat jestli to PICSI ste meli hrazeny pojistovou nebo ste si priplaceli (a kdyz tak kolik)?
Protoze nam o tomhle vysetreni nikdo nerekl tak sme nepocitali s dalsima vydajema, mame presnou kalkulaci udelanou (plus minus mrazeni vajicek podle poctu, to je jasne) tak se ted trochu desim neceho dalsiho 😖

petule1983
4. čer 2014

@kejtblue nám se o této možnosti ani nikdo nezmínil, jen Texl něco řekl ve smyslu, že by mohli udělat ještě nějaké vyšetření u manžela, ale pak hned v zápětí dodal, že na to ale máme málo spermií... tak nevím.. a PICSI nám dělat prý nemůžou, protože máme zamražené spermie a to se dělá jen u čerstvých... takže asi tak... ☹ Proto to máme blbý, že se nám sice nějaký vajíčka oplodní, ale tu kultivaci embrya už nezvládají 😒 Uvidíme, jak to teda bude probíhat tuto stimulaci, jestli nám nějaké dojde dál, tak jak potřebujeme 🙂
Ale je to fajn, že je tato možnost, všechno na zvýšení šancí je parádní 😉

kejtblue
4. čer 2014

@petule1983 Tak kdyz ted jdete od zacatku, tak uz by Vam PICSI delat mohli ne, na ty cerstvy spermie?
Drzim palce aby se Vam pres kultivaci tentokrat dostalo spoustu malych bublinek 🙂
@jawuna Cim vic nad tim ted uvazuju..tim vic mam strach 😖 Diky te spatne morfologii mame i tak malo "pouzitelnych" spermii a jeste kdyby se prislo na to ze jejich DNA intergrita je v prcicich, tak co potom? To tam pak rucne vynajdou vylozene dva-tri co sou v poradku a s nima udelaji PICSI/ICSI? Nebo nam reknou ze jsou nepouzitelny uplne? 😒

petule1983
4. čer 2014

@kejtblue aji teď máme stimulku se zamraženýma, takže to bohužel nejde.. jen jednou jsme použili ty čerstvý (z toho máme toho jednoho embrouška na mrazáku), ale protože nás tlačil čas, tak žádné další vyšetření nešlo udělat..
Je to hrozný, co? Pořád nad něčím přemýšlet, co je možný udělat ještě jinak a líp, pak zase pořád přemýšlíš kolik se jich oplodní, zvládne kultivaci, prostě je toho pořád tolik.. začarovaný kruh přemýšlení 🙂

brunetka_a
4. čer 2014

@kejtblue my jsme tenhle test nechávaly dělat hned při první návštěvě, zaplatily jsme si ten balíček funkčních testů za 3800,- .... nejsem si jistá, ale myslím, že se to pak řeší právě PICSI když to není ok...

kejtblue
4. čer 2014

@brunetka_a A u vas to o.k bylo? Je zajimavy ze vam to doporucili hned takhle na zacatku, nevis proc? Me o tom nikdo nerekl az do vcerejska...u vas bylo podezreni na neco takoveho, nebo ste si koupili ten balicek jen tak pro jistotu? Zase, ja ani nevedela ze nejakej balicek je..ted si pripadam hrozne neinformovana, nikdo mi tohle nenabidl 😀

jawuna
4. čer 2014

@kejtblue Pojišťovna nám zaplatila jen PGD, PICSI jsme si museli platit, ale není to taková pálka, je to 3 tis. za příplatek k ICSI a je jedno kolik máš vajíček.
Myslím, že to tam mají pohlídaný na všech frontách, my jsme ještě všechny vyšetření procházeli s embryoložkou u pohovoru, aby se to ještě kdyžtak stihlo doplnit. Možná se na to jenom v těch všech info zapomnělo, já bych se ani nedivila, poprvé jsme od Texla odcházeli a ani jsme nevěděli čí jsme 🙂
Mně dělali hormonální profil, strašně moc imunologických vyšetření, to bylo na celou A4, pak spermiogram a tady ten test na DNA spermií. Ten balíček jsme neměli celý, jen jeden test, protože když jdeš stejně dělat ICSI, to jsme měli kvůli PGD, tak to prý není všechno nutný.
Jo a genetiku oběma, ta trvala nejdýl.

brunetka_a
4. čer 2014

@kejtblue u nás to je ok, 5% špatných. Doporučili nám přirozené oplodnění pokud bude dost vajíček, ale mám z toho celkem strach , jestě to musíme probrat..ale uvidíme jaký bude počet...jinak já jsem si o tom přečetla na netu takže jsem k první konzultaci zrovna objednala i tyhle testy pro jistotu...

brunetka_a
4. čer 2014

@petule1983 tak to je super, díky za popis 😀
@jawuna embryoložka s vámi probírala i výsledky těch různých testů co vám dělali? 🙂

jawuna
4. čer 2014

@brunetka_a No jenom tak letmo...všechno bylo negativní, spermiogram dobrej, takže "jen" tady ta DNA...moc toho nebylo co probírat