Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

kejtblue
10. čer 2014

@brunetka_a Ja mela pichnuty 4 🙂

petule1983
10. čer 2014

@kejtblue myslím, že kolem 15-16mm a ostatní byly menší..

petule1983
10. čer 2014

@brunetka_a já jich měla pět, protože jsem si píchala ráno...

kejtblue
10. čer 2014

@petule1983 Tak zitra budu doufat ze doktor vykrikne na koordinatorku tyhle hodnoty, nebo vetsi 😀
A byla bych moc rada kdybych odber mela uz v nedeli, tak jako si to mela ty, tim padem by pritel byl se mnou doma celej den a mohl by se postarat o zvirata (vyvencit psa atd.) kdybych nemohla 🙂

brunetka_a
10. čer 2014

já jdu na kontrolu 4 den, ale po píchnutí 3 ks injekcí...koordinátorka chtěla původně abych přijelela až v pondělí tzn po 5 ks injekci, ale dr texl mi napsal do zprávy co mám kontrola 4 den...tak jsem chtěla že přijedu v sobotu, ale nevím jestli jsem udělala dobře a nemám radši počkat až do pondělí...nevíte kdo tam bude v sobotu na ultrazvuku?

genio
10. čer 2014

Ahoj holky, příští týden mě čeká první konzultace v Heliosu u Mudr. Texla.. Jak to prosím probíhá? děkuji, jsem z toho nervózní :-/

kejtblue
10. čer 2014

@brunetka_a Sice nevim kdo tam v sobotu je, oni se tam porad stridaji, tak nevim jak to predvidat...ale jestli to tak Texl doporucil, tak bych proste tak sla. Vim ze se ti to zda divny ze rekl neco jinyho nez koordinatorka, ale on je doktor, tak bych se spolehla ze vi co dela. 😉

kejtblue
10. čer 2014

@genio Niceho se neboj, primar Texl je moc fajn 🙂 Proste mu reknete co Vas privadi, pokecate chvilku, a on pak doporuci vysetreni podle toho co ste mu rekli. Pripadne Vam vysvetli metody ktery by Vas zajimaly!

genio
10. čer 2014

@kejtblue a jak dlouho to pak cca trvá od první konzultace po první IVF? všechna vyšetření stimulace apod?

kejtblue
10. čer 2014

@genio Vestina vysetreni je hotovych do dvou tydnu, ale kdyby vam delal i genetiku, tak ta je vetsinou tak na mesic-mesic a pul (ale to vam vubec nemusi doporucit). No a potom podle vysledku Dr. Texl urci jaka metoda je pro vas nejlepsi, a v podstate muzete hned zacit.
Nevim jak je to s kratkym protokolem ale u dlouhyho (ktery tady ma vetsina) se zacina od 16.dne cyklu.

genio
10. čer 2014

@kejtblue moc děkuju, už aspoň trochu vím co mě čeká 🙂

kejtblue
10. čer 2014

@genio Neni zac! Pristi tyden vam to Dr. Texl vsechno rad vysvetli, a kdybys mezitim chtela nejaky dopodrobna cteni, tak maji vsechno fakt hezky rozepsany na svych strankach: www.sanatoriumhelios.cz
A cokoliv budu vedet z vlastni zkusenosti ti rada zodpovim 🙂
Ale nejsem zdaleka tak zkusena jako jine damy tady! Tohle je moje prvni IVF a momentalne stimuluju, takze se tu taky vyptavam casto 😀

genio
10. čer 2014

@kejtblue no právě snažila jsem si to pročítat, ale moc tomu nerozumím 😀 zjistili mi endometriozu tak me muj gyndař hned poslal do centra no...tak čekám co mi řekne doktor...jestli hned IVF nebo je ještě třeba nějaký jiný způsob před IVF... no po příštím týdnu asi budu ještě více zmatená, ale zkusím vás tady vyzpovídat 🙂 protože jak to tady tak pročítám tak jste už vážně odbornice 🙂

kejtblue
10. čer 2014

@genio Tak kapla si ta tady zrovna na tu spravnou 😀 Endosku mam taky, sice v male mire, ale mam...A prisli mi na ni prave v Heliosu. Ale u nas je i problem z pritelove strany, takze proto je IVF tutovka.
Myslim ze kdyz je jediny problem endoska, tak by to snad jeste slo jinou cestou...jak dlouho se snazite uz?

genio
10. čer 2014

@kejtblue no právě že už rok a půl, teď jsem byla na druhé laparce, kde mi odstranili cystu a srůsty, vejdovody mám průchozí, ale trochu srůsty tam byly..jinak to mám prý 2-3 stupneň takže nic hrozného ale taky nic super...a doktor říkal že v Heliosu si se mnou poradí 😀 já chtěla sice vždy přirozenou cestou, ale teď už se začínám bát no...tak asi přistoupím nacokoli 🙂

kejtblue
10. čer 2014

@genio Taky sme se snazili rok a pul nez sme to vzdali...Do Heliosu sme sli uz po roce, a rekli nam ze sance prirozenou cestou je velice mala, ale ja chtela tak moc prirodne ze sme se snazili jeste pul roku. No, a kdyz se furt nic nedelo, tak sme se tam vratili s tim ze teda kapitulujeme a vkladame se do jejich rukou 🙂
Zalezi asi jak je na tom tvuj pritel/manzel, a podle toho vam doktor doporuci nejlepsi variantu.

genio
10. čer 2014

@kejtblue no manžel má spermio prý dobrý, ale dělali mu jen základní...takže taky těžko říct... mě třeba nedělal gyndař žádné vyšetření (hormony apod.), tak jsem zvědavá no

jawuna
10. čer 2014

@genio Neboj, bude to v pohodě 🙂 Texl je moc fajn, takový normální a neformální, rozhodně nemáš pocit, že bys mluvila s doktorem, nebo aspoň ne s takovým tím Doktorem 😉 Řeknete mu jak dlouho se snažíte, co se vyšetřovalo, jaké máte nemoci v rodině a tak...a pak si budete povídat a on vám bude kreslit obrázky 🙂 Můžeš se ho na všechno zeptat, moc hezky všechno vysvětluje, tak logicky. My jsme měli z prvního setkání skvělý pocit

petule1983
10. čer 2014

@genio Já taky držím pěsti, aby se Vám v Heliosu líbilo a odnesli jste si z tama mimčo 😉. Všichni jsou moc fajn, vždycky s čímkoli poradí...

kejtblue
10. čer 2014

@petule1983 Tak sme na zitrek domluveny, najdes si me tam? 🙂

petule1983
10. čer 2014

@kejtblue jj, pokusím se, snad se zaser nějak hloupě nemineme 🙂

kejtblue
10. čer 2014

@petule1983 To zvladnem! Nemuze to byt zas tak slozity 😀

petule1983
10. čer 2014

@kejtblue snad jo 🙂 uvidíme zítra, jestli se uvidíme 😀

kejtblue
10. čer 2014

@petule1983 Kdyz nevim jak vypadas, aspon mi rekni co budes mit na sobe? 🙂

petule1983
10. čer 2014

@kejtblue no, nejspíše (když bude stále vedro, jako že má být 🙂 ) džínovou sukni a bílý tričko 🙂. Aby se nás takto oblečených tam nakonec nesešlo víc 😀

kejtblue
10. čer 2014

@petule1983 to ja budu mit sukni taky, ale ne dzinovou :D A jaky mas vlasy mi jeste rekni, kdyby teda tech dzinovejch sukni bylo vic? (si tady pripadam jak na seznamce 😀 )

petule1983
10. čer 2014

@kejtblue no, mám je světlé promelírované a nosím brýle... tak snad se poznáme 🙂. Jj, seznamka hadra 😀

kejtblue
10. čer 2014

@petule1983 Tak jo, budu se tesiti! Ted pujdem vyvencit psa a co nejdriv do postele, rano vstavacka na 6 😒

petule1983
10. čer 2014

@kejtblue jj, já taky 🙂.Já už toho mám dneska taky plný zuby, takže půjdu taky brzy do hajan 🙂. Tak zítra pa...

kejtblue
10. čer 2014

@petule1983 Dobrou s kobrou! 🙂