Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

artepka84
25. srp 2014

@vrk Z tech peti transferu pouze jeden rany potrat. Problem u manzela, ja dle vsech doktoru zcela ok, ted mi ale Dr. Texl rikal, ze dle hormonu to vypada na pco...ale zadne problemy jsem nikdy nemela...vajec vzdy dost a myslim, ze ovulaci mivam i dle opakovanych utz. Chodili jsme do Iscare,ted poprve Helios(ctvrta stimulka). A s Texlem jste to konzultovali a co poradil? Ja bych s nim chtela mluvit, i kdyz je to v Heliosu prvni neuspesny transfer ale zase to bylo po pgd...A kolik jste meli po pgd dobrych z kolika?A ktery den vam je vysetrovali? My meli 4 vysetrovane a 2 dobre šestý den.

trefulka
25. srp 2014

@vrk Ahojky, můžu Tě poprosit o info ohledně Malíčkové? Dá se k ní objednat i bez doporučení? Máme za sebou 3 kompletní cykly IVF vč. ET. A zatím vše bez úspěchu.

vrk
25. srp 2014

@trefulka ahojky. Doporuceni mit musis, ale az pri vysetreni, ale to ti napise gyndar nebo v heliosu. ale objednej se uz ted. Cekaci lhuta je 3mesice az pak shanej doporuceni. Jde se objednat i na netu pres nejaky formular. Tak jsem to udelala ja 🙂

vrk
25. srp 2014

@artepka84 taky mam pco prave... ono koliktat ani o ty priznaky nejde. Ja jsem stihla a taky nic necitim. Po vyrovnani cukru v krvi zacla i ms a ovu; ale pres ivf se nedari!!!

trefulka
25. srp 2014

@vrk Díky - mohu poprosit o odkaz na kontakt, do IP. Díky.

vrk
25. srp 2014

@trefulka jee ten odkaz uz nevim. Musela bych hledat. Nasla jsem to normalka no googlu po zadani jejiho jmena....telefonicky se objednava myslim jen po-st do 14hod...ale uz presne nevim. Ja se objednavala v kvetnu a termin jsme meli koncem cervence

madlenka87
25. srp 2014

@kejtblue Jojo, přesně jak říkáš! Uteklo to fakt rychle... 🙂 Úplně jsi mě pobavila s těma "žněma" 😀 No jo no, bude to úplná líheň 😀 Ale hlavně, aby bylo čím oplodňovat! A zase si vůbec nedělám iluze, že by jich takový počet byl i zralých, to určitě ne. Docela se začínám obávat hyperstimuláku, i embryoložka mě na to upozorňovala, že to u mě celkem hrozí a že mě budou muset víc hlídat... Břicho už teda bolí fakt fest. Dneska jsem dobíhala na autobus a to jsem teda neměla dělat 😀
@vrk Ahojík! Mrzí mě, že se u vás zatím úspěch nedostavil. Rozhodně bych ale ještě neházela flintu do žita! Počkej si na krev, na špatné zprávy je vždycky času dost 😉

vrk
25. srp 2014

@madlenka87 dekuji, zitra 8den po...no uvidime kazdopadne uz jsem zase ok, pripravena na vse. Nejhorsi je vzdy den zjisteni...

jawuna
26. srp 2014

@madlenka87 Tak neběhej, ať ti nepopraskají skořápky 😀 Budu moc držet palce, aby všechno proběhlo hladce 😉

kejtblue
26. srp 2014

@madlenka87 Vim ze je tezky si nedelat starosti, obzvlast kdyz te na to upozornili, ale ber to tak ze jestli je tam sance, jeste neznamena ze k tomu dojde..Dam priklad: U me se ocekavalo pri odberu tak cca 14-15 vajicek vsehovsudy..a nikdo me timpadem s hyperstimulakem nestrasil. Po odberu mi bylo receno ze vajicek bylo 19, a ze jsem na hrane z jejich hlediska, ze hyperstimulak je velice moznej, tak mi dali instrukce ze mam volat kdyby neco atd..Byla sem v soku, absolutne sem to necekala ze jich tam bude tolik!
Proto vsichni rikaji ze ty ultrazvuky jsou jen orientacni. Stejne tak je mozny ze jich tam nebudes mit zase tak strasne moc, a timpadem ani k hyperstimulaku nedojde. Pry k nemu dochazi tak u 5% zen a z toho je tak 0,1 % ten nejhorsi stupen, zbytek je jen slabej hyperstim.
Takze se niceho neobavej, vsechno bude v poradku! 🙂 Vsichni ti tu drzime palce!
Budu na tebe ve ctvrtek myslet, a pak az se na to budes citit dej o sobe vedet! 😉

kejtblue
27. srp 2014

Nejak nam to tady stichlo..doufam zatisi pred bouri 😉
@jawuna jakej tyden a den si mela kdyz si sla do Heliosu na prvni utz? Ja pujdu kdyz budu 5t3d, a tak se docitam ze to je srdicko videt zridka kdy takhle brzo..spis jen zlute telisko atd.. Jaka je tvoje zkusenost?
Mame to v pondeli tak uz jsem napnuta 😀

jawuna
27. srp 2014

@kejtblue Už asi přesně nevím, kolik to bylo, ale obě první kontroly byly ještě bez srdíčka, jen jestli je něco v děloze, pak jsem šla znova na srdíčko. To si asi fakt ještě brzo, ještě si musíš počkat 😉

genio
29. srp 2014

@kejtblue ha, těhule, skvělé zprávy!!! moc držím palce ať jde vše jak má a malé se dobře vyvíjí :-* mám za tebe ohromnou radost!

kejtblue
29. srp 2014

@genio Dekuju moc! 🙂 Jak se mas ty, neco noveho?

kejtblue
29. srp 2014

@madlenka87 Tak co, jak to probehlo? Jaky jsou zne a jak se citis? 🙂 Jsem tu napnuta jak ksandy!

genio
29. srp 2014

@kejtblue u mě celkem nic, relaxuju pracuju užívám si, a snažím se nemyslet na mimi a uvidíme jestli půjdeme v říjnu na IVF nebo až po novém roce

kejtblue
29. srp 2014

@genio At se rozhodnete jakkoliv, drzim palce! 🙂
@jawuna Nezkusena, vylekana prvotehule ma dalsi dotaz...vis jak rikaji 3-5 dni po transferu nestykovat. Tak mi do vydrzeli do konce az do dneska 😀 Ani ne naschval, proste tak nejak nebyl cas, chut atd..ale dneska se to stalo, a potom jsem mela takovej trosku krecovitej pocit v deloze. Nic bolestivyho, jen neprijemny chvilku..pak to preslo..a ted se pochopitelne bojim jestli jsem necemu neublizila 😒
Jestli by ti to nevadilo, jakou mas ty zkusenost? Cekali ste nejak dlouho nebo ste se do toho vrhly normalne jak vyprselo to co doporucil doktor? Ty ses totiz muj vzor uspesnych tehotenstvy tak potrebuju vedet jestli vsechno delam spravne 😀 Predem dik!

madlenka87
29. srp 2014

@kejtblue @jawuna Holky děkuju vám moc za podporu! Chtěla jsem vám napsat už včera z Luny, ale nepodařilo se mi tam připojit na net... Takže 😀 Poslední dny před odběrem byly fakt achich ouvej. Ve čtvrtek v 8 ráno šel na řadu manžel, operoval ho Texl s Fisherem, hned po zákroku nám Texl přišel říct, že tam spermie jsou, jen ještě neví v jakém stavu. Ale první skvělá zpráva, hned se mi šlo na odběr líp. Mě dělal Fisher. Nevím proč, ale byla jsem na sále 50 minut, což mi přijde docela hodně? Ale komplikace žádné nebyly. Odebrali mi, držte si klobouky, 39!!! vajíček 😀 (z toho bylo 31 zralých). Po zákroku bolest jako blázen, ani jsem se nemohla otočit, dojít pro čaj, nic, tak mi dali prášek a trochu lepší. Hned mi píchli injekci na ten hyperstimulák a mám je až do pondělí ☹ Pak přišla androložka, že zatím vyplavalo jen hrozně málo spermií, tak máme popřemýšlet, jestli bychom přece jen nešli i do dárce nebo jestli zamrazit vajucha anebo oplodnit i nepohyblivými spermiemi. Tak to jsem byla moc smutná a začala to vidět poněkud černě. Ale asi za hoďku se to obrátilo, spermijky byly činné a bylo jich dost, takže jsme se dohodli, že necháme oplodnit 20 vajíček 🙂 Šli jsme nahoru na pokoj, manželovi bylo blbě a já jsem měla co dělat abych se dobelhala na roh do lékárny 😀 Dneska ráno jsem si šla nechat píchnou další tu injekci, skoro jsem omdlela u snídaně (ještě že tam mají ty gaučíky 😀 ) a šli jsme se zeptat za emryoložkou, kolik máme embryjek. Bylo krásné vidět její rozzářený úsměv a slyšet, že se chytlo 17! Mám obrovitánskou radost, je to krásný počet do začátku. Ještě se pak hodně uvidí po 3. dnu, kdy to víc záleží na spermiích, ale věřím, že nějaké to musí dotáhnout až do konce! Holky, promiňte, že jsem se tu tak rozkvákala, ale já musela 😀 Teď už jsme doma a odpočíváme, protože je nám bídně, ale u srdíčka to hřeje 😉

madlenka87
29. srp 2014

Jinak si jetě fakt nemůžu odpustit... VIVAD HELIOS !!! Je úplně jedno, že ještě nemáme nic jisté, ale prostě ten jejich přístup a péče (doktoři, sestry, koordinátorky, embryoložky), pořád úsměv, milé chovaní, nic není problém... Já z toho prostě pořád nevycházím z údivu 🙂 A ať už dopadneme jakkoli, jsem fakt ráda, že jsme si zvolili právě tohle centrum!

jawuna
29. srp 2014

@madlenka87 Strašně moc gratuluju ke skvělým zprávám, musely to být nervy jako blázen, ale dopadlo to teda úplně fantasticky!!! To je paráda, že tam se spermijky našly a že máte tolik oplozených vajíček, teď už to záleží jenom na vašich nových embryjkách jak se budou mít k světu....tak tfuj tfuj tfuj...hroooozně moc držím palce, vytrpěli jste si oba asi dost, tak bych vám hrozně moc přála, abyste jednou těm vašim dětičkám měli třeba co vyprávět 😉 jak vás potrápili a tak 😀

jawuna
29. srp 2014

@kejtblue Vzor píše: neřeš to 😎 😀

jawuna
29. srp 2014

@madlenka87 S tím Heliosem máš pravdu, všichni nás tam hrozně podporovali a měla jsem fakt pocit, že pro ně nejsme jenom jedni z mnoha, je na nich vidět, že to dělají rádi a rádi pomáhají 😵

genio
29. srp 2014

@madlenka87 super zprávy!! mám radost! držím palce ať bojovníci bojují 🙂

madlenka87
30. srp 2014

@jawuna
@genio Holky, děkuju moc! Jste moje zlatušky! 🙂
Musím si postěžovat... ☹ Mně je tááák strašně zle... Příšerně mě bolí žaludek nebo bránice nebo já nevím co to je a pořád jakoby brkám. To trvá už ode dne odběrů a je to snad pořád horší. Dneska už jsem nevydržela a volala odpo koordinátorce. Tak prý to vypadá na ten hyperstimulák, mám ráno přijet na kontrolu k Dr. Bylo jí ale divné, že víc než (spodní) břicho mám bolesti právě v oblasti žaludku. Přemýšlela jsem, jestli mi nakonec nemůžou dělat tak zle spíš ty injekce "solu - medrol", ale prý je to krajně nepravděpodobné. Tak já fakt nevím, nemůžu se ani pořádně otočit, chodím v předklonu, k tomu mě chytly záda. Ach jo, takto jsem si to teda opravdu nepředstavovala. Jediné na co se teď moc těším, že si zítra můžem zas zavolat na embryologii, co ti naši šikuláčci 😉

madlenka87
30. srp 2014

@kejtblue Kdepak tě máme?! Snad kšanda napětím nepraskla 😀

jawuna
30. srp 2014

@madlenka87 To je blbý, ale zítřejší zprávičky ti určitě uleví ;)

kejtblue
31. srp 2014

@madlenka87 Ahoj bojovnice! Promin ze jsem se neozvala hned po tom co si odepsala. Jsem ted poslednich par dnu strasne nachcipana, zacpanej nos, bolest hlavy a v krku, kaslu..a pochopitelne zadnej prasek si nesmim vzit, takze piju cajicky a trpim.
Kdyz sem se ale konecne na net dostala a precetla si tvoje novinky tak me malem trefilo! 39!!!! To je neskutecny cislo! 😀 Ja vedela ze to budou zne u tebe ale ze tak velky, to bych necekala. A pak to ze se jich chytlo 17 z 20 je jeste lepsi! Nemuzu se dockat co Vam povi zitra 🙂 Drzim palce at tam neni skoro zadnej upadek!
Ted je ale nejdulezitejsi aby ses starala o sebe! Byla si dneska rano na te kontrole? Jak to dopadlo, co ti rekl doktor? Hlavne porad odpocivej a delej jen to co ti je prijemny, a snaz se pit co nejvic vody!
A co se tyce Heliosu - naprosty souhlas! Odbornost a soucit v jednom, co vic si prat! Nemenila bych je 😎
Drzim palce dneska jak u doktora tak u bublinek, a nemuzu se dockat az napises update 🙂
@jawuna Dik! Poslechla sem, a neresim 🙂

Zitra rano mezi 7-8h mame teda ten prvni utz, tak sme s pritelem oba nervozni a nateseni zaroven! Drzte mi palce at je vsechno v poradku kolegynky moje 🙂

madlenka87
31. srp 2014

Tak můj update 😀 K doktorovi jsem nejela, protože mi bylo ráno trochu líp. Ty injekce si jezdím nechat píchat na pohotovost (do svalu nemůžu sama). Dneska tam byla jiná doktorka a úplně jiný přístup, hned byla zorientovaná atd. A prý jestli mi není po těch injekcích špatně, tak já že mě strašně bolí ten žaludek. A ona že je to poměrně běžné a že se diví, že mi na to hned preventivně něco nenapsali. Tak mám prášky do středy a snad se mi brzy uleví. Sice opět další medikace, ale já už nemám sílu to řešit ☹
V 10 jsem volala na embryologii a bohužel velmi bídné... Ze 17 oplodněných nám vydrželo zatím jen 7. Ach jo, tak veliký úbytek jsme teda vůbec nečekali ☹ A to mě samozřejmě hned ještě upozornila, že ten největší úbytek bude až do toho 5. dne... Tak jsem z toho hodně smutná. Ale nenadělám vůbec nic, musíme jim věřit a držet palce! Akorát se mi teď honí hlavou, že jestli třeba nevydrží žádné, budu si hrozně vyčítat, že jsme nenechali oplodnit víc, když jsme mohli... Jenže kdo to mohl čekat z 20?! Kdo tady začíná na 20?! Tak tak, holky, držte nám palečky, prosím!

@kejtblue Moc a moc na tebe budu zítra myslet a těším se na dobré zprávičky! 🙂 Hezky odpočívej, čajíčkuj, medík, citron a přítel ať se o tebe pěkně stará!

kejtblue
31. srp 2014

@madlenka87 Jsem rada ze si narazila na jinyho doktora kterej ti na ty bolesti neco dal! Urcite to neni normalni a zadnej doktor by te nemel nechat takhle trapit, obzvlast kdyz ted vis ze te na to udajne meli upozornit a pocitat s tim! Je ti ted po tech prascich aspon lip?
S bublinkama me to mrzi, vim ze si cekala vetsi cislo, taky me to zaskocilo..ale na druhou stranu vsechno to co rikaji jsou jen statistiky..ty si mela vetsi upadek ted ze zacatku coz treba neni zas tak bezny, ale treba ted zbyly uz jen ty silny a naopak uz skoro zadnej upadek nebude. Proste jinak nez to maji ostatni.. Statistiky sou jen prumer, musi byt slozeny z lidi co jsou pod i nad nim. Takze se ted prosim te hlavne opatruj, odpocivej (i mentalne, stres nicemu nepomaha) a snaz se vydrzet do toho 5.iho dne!
Jestli te to utesi, u nas to vypadalo ze budeme mit jenom jedno embryjko na konci 5.iho dne, byli sme strasne smutni, a pak sme 6. den dostali obrovsky prekvapeni kdyz to jeste dve dohnaly! 🙂
Mysli ted na svych 7 bojovnicku a posilej jim pozitivni energii, ja budu delat to samy! 🙂

Zitra po utz dam vedet jak to cely dopadlo! Uz ted se klepu... 😀

madlenka87
31. srp 2014

@kejtblue Jsi hrozně hodná, děkuju moc! Už jsem se od rána trochu oklepala a musíme hold věřit no 😉 Jinak je mi mnohem lépe, děkuju za optání! Zítra musím jít normálně do práce, tak jsem fakt ráda, protože ve stavu, v jakém jsem byla včera, si to teda neumím představit, zítra už to bude určitě pohodička 🙂