Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

kejtblue
5. zář 2014

@madlenka87 Jeee, tedn ctu ze se vam pridalo jeste jedno maly bublinkatko na posledni chvili, to je uzasny!! 😀
@bibianca Vitej v Heliosackym "klubu" a doufam ze te tady potka jenom uspech 🙂

bibianca
5. zář 2014

@kejtblue Děkuji, za přivítanou. 😉 Ty seš v Heliosu od kdy??

bibianca
5. zář 2014

@reenik Ahojky, někde v diskuzi už jsme na sebe narazili. Myslím, že jsi byla tenkrát na revizi. Teď jsem tě našla tady a jsem docela ráda. Vidím, že už jsi těhu. My jdeme v úterý 9.9. na první konzultaci do Heliosu k dr. Texlovi. Můžeš mě prosím trochu nakopnout a povědět mi jak dlouho ti trvalo, než jsi byla zase těhu? Já byla 21.7 už na 3. revizi zamklé těhu. A nyní jsme se rozhodli pro Helios. Genetiku, hematologii máme zasebou a žádnou vadu ani nic nenašli. 😒 . 1. porevizní MS už taky. V úterý budu 18 DC. Manželovi asi budou dělat už spermio. Úplně nejraději bych byla kdyby mě od 1DC začali stimulovat, ale nevím jestli nejsem moc naivní.... 😒

reenik
5. zář 2014

@bibianca Ahoj 🙂 Jasně, určitě Ti to můžu povykládat. Nám se to tak zvláštně sešlo, že jsme nakonec na to ivf už ani nestihli jít, protože jsem otěhotněla snad tři dny po návštěvě Heliosu (dle ovulace). Šli jsme tam taky celkem zoufalí. Měla jsem 4x pozitivní testy - z toho 3x to těhu odešlo hodně na začátku a revize nebyla třeba a jednou mi zjistili zamlklé těhu na kontrole v 11 tt ☹. Byli jsme celkem bezradní protože na genetice nám nic nezjistili, imuno, hormonální profil. spermio... vše v pořádku. Zjistili mi jen MTHFR mutaci heterozygot a doporučili při dalším těhu zkusit píchat fraxiparin. Jeli jsme tam hlavně proto, že byl červen a to byl poslední měsíc, kdy bylo možné přejít k jiné pojištovně - naše totiž na ivf vůbec nepřispívá, takže jsme se chtěli poinformovat, která pojišťovna bude nejlepší a jaké kroky by šly dále podniknout. Byli jsme taky u Texla, vše nám celkem podrobně vysvětlil a řekl, že to u nás vidí jedině na ivf s pgd, kdy předem vyšetří to embryo na případné vady a odchylky a že úspěšnost je celkem velká. Takže jsme odjížděli s tím, že se ozveme v prosinci na podrobné spermio manžela - měl tehdy jen to základní a v lednu bychom se objednali případně na ivf. Ale za 14 dní od návštěvy jsem vlastně zjistila, že jsem těhotná. Ihned s pozitivním testem jsem dostala prednison, utrogestan a fraxiparin. Fraxiparin píchám a budu píchat celé těhotenství, prednison už jsem dobrala a utrogestan teď dobírám. I když mám pořád strašný strach, pevně doufám, že to tentokrát dopadne dobře. Musí!! Víc už pro to udělat nemůžu. Jsem na nemocenské a fakt hlavně polehávám, prostě snažím se dělat, co se dá.... Jo jinak to podrobné spermio - tam zjišťují nějaké genetické vady ze strany manžela, které může přenést na plod,stálo myslím asi dva tisíce, pokud budete chtít udělají to hned ten den, ale je lepší to udělat těsně před ivf, ať ty výsledky nejsou třeba půl roku staré, protože se to prý pořád mění. Držím vám moc palce!!!!!! Určitě mi napiš, jak jsi dopadla!!!

bibianca
5. zář 2014

@reenik Jů, tak to Vám úplně krásně vyšlo. Štěstí z nebe Vám slétlo. Tak kdyby to bylo u nás byla bych štěstím bez sebe. No, já už jsem s nervama v háji a jsem rozhodnutá pro IVF. Jen by mě zajímalo, jak dlouho to trvá než začnou stimulovat...

kejtblue
5. zář 2014

@bibianca Ja jsem v Heliosu uz prakticky od 19, jakoze u normalniho gynekologa..ale pak si moje gynekolozka otevrela soukromou praxi a osamostatnila se, tak sem tam prestala chodit az do minulyho roku, kdy jsme s pritelem po roce marnyho snazeni zacali resit neplodnost. Byli sme tam v rijnu minulej rok..vysledky sme meli vsechny tak do 3 tydnu, a pak sme mohli rovnou zacit s IVF, ale potrebovali sme psychickou pauzu, na takovej ten posledni pokus prirodni cestou a srovnani si veci v hlave. No a pak po trech mesicich sme se tam vratili a zacali stimulovat..no a vysledek ted vidis 🙂 Takze kdyz mi to ten muj hematom nepokazi, a detatko se bude silne drzet, tak budu moct rict ze uspech na prvni pokus 🙂

bibianca
5. zář 2014

@kejtblue Tak to držím palečky.Kolik Vás to cca už stálo??

bibianca
5. zář 2014

@kejtblue A studuješ nebo pracuješ?? 😉

kejtblue
5. zář 2014

@bibianca Vis ze ani nevim presne? Ale minimum 30-35 tisic urcite.

kejtblue
5. zář 2014

@bibianca Uz nestuduju, ale momentalne jsem nezamestnana. Mam problemy se zadama tak si pokousim najit praci ktera by mi to dlouhodobe nezhorsovala.

bibianca
5. zář 2014

@kejtblue Jejda, to jsou pálky...

jawuna
5. zář 2014

@reenik Jéé, tak to moc gratuluju a držím palečky 😵

reenik
5. zář 2014

@bibianca Podle mě můžeš začít hned, ale prvně se musí zjistit, zda ti to pojišťovna proplatí. Pokud máš třeba VZP nebo tu ministerstva vnitra, tak se tam pošle žádost a oni se k tomu musí nějak vyjádřit a pak můžete začít. Alespoň tak, jsem to pochopila. Tak uvidíš, co Ti řeknou. Já byla taky zoufalá a říkala jsem si, že to už přirozeně nemá smysl, že musím mít nějaké špatné vajíčka nebo nevím, že se nám pořád nedaří... no a pak šup a bylo. Nechci to teda zakřiknout.... taky si myslím, že mi hodně pomáhá ten fraxiparin, moje břicho sice sem tam vypadá jako z hororu, samá modřina po tom píchání, ale dá se to vydržet... hlavně, když to zabírá 🙂 Prcek se prý lépe vyživuje, když je ta krev zředěná, třeba to bylo i tím... 'Tak hodně štěstí a určitě dej vědět, jak jsi dopadla!!!!!!!

reenik
5. zář 2014

@jawuna děkuji 🙂

bibianca
5. zář 2014

@reenik Děkuji za podporu. No, jsem VZP. Jjo, ten fraxiparine určitě pomáhá, ale nesmí být nic jiného asi špatně. Já posledně začala píchat 31 DC, ale to už bylo asi pozdě. Muselo být něco špatně. Myslím si, že buď vajíčko nebo spermie. Úplně stejně to tak bylo když jsem poprvé byla těhu. Kdybych netestla tak to taky ani nevím. Jediné trochu úspěšné těhu bylo moje 2. kdy bylo vidět srdíčko, ale za 14 dní už bylo po... ☹ Myslím si tedy, že jsou špatné vajíčka nebo spermie... Nebo fakt nevím. Když jsem po 2. potratila tak dr. si myslel, že je to tou srážlivostí krve, že se prostě ten plod přestal vyživovat, ale na hematologii nic nenašli... 😒 Myslím, že jestli už seš v pokročilejším stádiu těhu, tak to už bude v pohodě. Nejhorší je první trimestr a ten jste přežili. Určitě je třeba nic nezanedbávat i nadále. Prostě odpočívej. Já už jsem z toho úplně psychicky mimo. Nejraději bych šla marodit, ale nevím jak. Jsem na to slabá. Jen kecám a kecám. V práci po mě jedou jak po žabě, ale já se pořád tak nějak držím. Je to příliš složité. Myslím, že se v tom Heliosu rozbulím. Nebo budu čučet jak puk a budu tedy úplně mimo... Chjo... snad budu akční a budu zvídavá a na všechno se ptát a nějak se to tedy urychlí... Asi si to o víkendu začnu psát na papír... Co všechno mě zajímá atd....

jawuna
5. zář 2014

@bibianca Určitě si to všechno napiš a ptej se, ale i když si na něco nevzpomeneš, budeš mít spoustu dalších příležitostí. Já jsem jim i psala maily a pak se furt vyptávala i když jsem třeba mluvila s embryoložkama a genetičkou, pak i opakovaně. Musím teda smeknout, že si na mě vždycky udělaly čas a trpělivě vysvětlovaly a odpovídaly na všechno, na co jsem se ptala... Je to hrozně na bednu, ale určitě je důležité pátrat po tom proč to nejde a zkusit to nějak vyřešit nebo obejít. Spermio a ty testy na spermiích byly asi do týdne výsledky, pak nějaké moje testy z krve, to bylo asi za 2 nebo 3 týdny a nejdýl asi trvala genetika, ale tu už si psala, že máte. Stejně, když se pak geneticky vyšetřují embryjka, tak se pak musí čekat do dalšího cyklu. Taky jsem to chtěla mít co nejdřív a hned, ale pak byly obě embryjka po genetice špatný a musela jsem čekat na další stimulaci a nenaděláš nic 😒

bibianca
5. zář 2014

@jawuna Aha, takže určitě těhotná nebudu hned v dalším cyklu. Nejdřív 2. cyklus co budu v IVF... tak to nevím, jak přežiju... Jak už jsem psala nejraději bych šla marodit, ale nevím. Mé svědomí se nějak tomu brání, ale vůbec nevím jak zachovat v práci klidnou hlavu páč... je to tu o nervy... vůbec nevím, co mě tady čeká (nečeká) a já už 2 roky se snažím o mimi a doted už 3 x neúspěšně... 😒

jawuna
5. zář 2014

@bibianca My jsme se snažili přes 4 roky a 4x to nedopadlo... Je to strašně náročné, ale nesnaž se to za každou cenu uspěchat, mně to naučilo velké pokoře a trpělivosti. Nikdy nemůžeš ovlivnit všechno a můžeš jen doufat a věřit...

bibianca
5. zář 2014

@jawuna jj, no už jsem uvažovala i o tom změnit zaměstnání. Byla jsem pořád hrr rozeslala jsem x životopisů, ale ted je mi to tak nějak fuk. Jsem prostě z toho nějak na nic... Možná by mi pomohli lázně, ale už o nich nechci ani slyšet protože mám dojem, že to problém nevyřeší jen ho odsune 😒

madlenka87
5. zář 2014

@kejtblue Hurá! Tak to se mi moc ulevilo, jsem ráda, že jste v pořádku 😉 Hezky odpočívej, určitě to bude dobré. Modlím se za vás každý den!
My bychom měli výsledky PGD vědět za 2 - 3 týdny mi bylo řečeno. Myslím, že je to takový podobný systém jak s normální genetikou. Čeká se, až bude těch vzorků určitý počet, a pak se všechny najednou vyšetřují - kvůli financím samozřejmě, je to velmi drahé vyšetření. Takže těžko říct, kdy budou volat... Já jsem si myslela, že to ani nepůjde vydržet to čekání, ale úplně jsem se teď tak nějak uklidnila a beru to pozitivně... Asi mi i hodně pomohlo, že máme ještě i čtvrté embryjko 🙂

kejtblue
6. zář 2014

@bibianca No to sou, ale vsechno se to ve finale vyplati 🙂
@madlenka87 Diky za modlitbycky, ty se hodi vzdycky! 🙂 Strasne moc doufam ze to vsechno dopadne dobre a mimco donosim ve zdravi az do konce, nase vymodlenatko 🙂
Jsem moc rada ze mate i to 4. v zaloze, je to dobrej pocit a kdyz pan Buh da tak z toho bude nekolik krasnych sourozencu 🙂
Ja porad odpocivam, polehavam, moc nechodim protoze pak zacinam citit spodek (podobne jak po odberu vajicek) takze pritel tady dela hospodyni chudak 😀 Ale rekla sem mu ze mu to jde dobre, udelal chybu ze mi to ukazal, protoze ted ho budu do kuchyne posilat casteji 😉

madlenka87
7. zář 2014

Ahoj holky, dneska překvápko. Dostala jsem MS 😠 25. den cyklu, ach ty hormony ☹ Tak budu zítra volat koordinátorce a domlouvat se na dalším postupu, kdy přijít na ultrazvuk a tak. Mám doma recept na nějakou tu věc, co se buď polyká nebo zavádí... to se začíná brát kdy? Taky mám obavu, že se nestihne udělat to PGD. Tak jsem úplně ráda, že máme jedno to nevyšetřitelný embryjko a můžem kdyžtak začít s ním 🙂

bibianca
8. zář 2014

@madlenka87 To je mi moc líto. Příště to už musí vyjít. 😉 Nás čeká konečně zítra první konzultace, tak jsem zvědavá. Už se nemůžu dočkat. V práci je to o nervy. Každým dnem čekám výpověď. Vůbec nevím co dělat, jestli jít marodit nebo co... 😒

jawuna
8. zář 2014

@madlenka87 Aspoň budeš mít dřív transfírek ;) Určitě se to stihne, neboj

madlenka87
8. zář 2014

@bibianca Já jsem ještě neměla žádný transfer, takže MS je v pohodě 🙂 Jen mě překvapilo, že tak hodně brzy. Nechali jsme si embryjka geneticky vyšetřit, takže se bude transferovat až teď v dalším cyklu. Ale jak píše @jawuna aspoň budu mít mimíše dřív u sebe, to se móóóc těším 🙂 Dnes jsem mluvila s koordinátorkou, tak mám přijít normálně 14. den cyklu na UTZ a uvidí se 😉 S tou tvou prací mě to moc mrzí, musí to být hodně na palicu ☹

kejtblue
9. zář 2014

@madlenka87 Brzo bude transferek, tra la la la la 🙂 At uz to bude z vysetrenyho nebo ne, doufam ze to vyjde na poprve! 😎

Me zacaly tak pred 5 dnama nevolnosti, ale nastesti nezvracim. A ke vsemu sem takovej magor ze sem za ne celkem rada, protoze jeste porad trochu spinim, a do pristi kontroly (v pondeli) se nedozvim jak se hematom vstrebava, takze sem rada za jakykoliv znameni ze tam mimisek je 🙂
Porad musim odpocivat, hlavne lezet, jinak zacnu hned vic spinit a zacne me to bolet, tam kde ten hematom je..a protoze se nema provokovat, aby neprasknul, tak sem vetsinu casu na lezaka. Pro akcniho cloveka jako sem ja je to za trest, ale pro mimiska cokoliv 😀

jawuna
9. zář 2014

@kejtblue Třeba brzo zmizí a budeš moc zase běhat...tak aspoň budeš odpočatá, než ti za pár měsíců začne ten kolotoč 😀

genio
9. zář 2014

@kejtblue jo jo odpočívej dokud můžeš já bych ležela až bych brečela 😀

kejtblue
9. zář 2014

@jawuna Diky! Strasne moc doufam ze se to brzo vstreba, chtela bych si tohle obdobi uzivat, a byt aktivni tehule. Takhle sotva chodim trochu, hned to boli :/
V jakym ses ty ted vlastne tydnu?
@genio Jses unavena?

madlenka87
9. zář 2014

@kejtblue Mrzí mě, že to nemáš teď na pohodičku, ale určitě brzo bude, uvidíš 😉 Teď ještě pěkně lež a odpočívej do zásoby 😀
@jawuna Taky mě zajímá, v jakém jsi teď týdnu 🙂

@bibianca Tak jaké jsou zážitky a dojmy z první konzultace? Na čem jste se domluvili a jaký bude postup? Jsem zvědavá! 🙂