Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

artepka84
1. říj 2014

Já jsem tu🙂 Příští týden utz a pak asi ket...Mám strach z dalšího neuspechu...doufam, ze se ozvou madlenka a kejtblue, at nas nekdo povzbudi🙂

genio
1. říj 2014

@bibianca kupodivu ne. My jsme se do toho 1. IVF nahnali až moc rychle, všechno bylo jak z rychlíku. Musím říct že teď mi ten čas docela pomáhá a dostávám se víc do pohody. Pracuju, studuju a snažím se myslet na jiné věci a nestresovat se mimčem (jo přiznávám někdy to je strašně těžké). Ale myslím že kdybychom šli do IVF hned zas znovu tak to dopadne podobně jak to první :-/

genio
1. říj 2014

@artepka84 ale žádný neúspěch. na ten vůbec nemysli!! základ je pozitivně myslet (jo teorie mi šla vždy parádně, praxe byla horší 😀 )

jawuna
3. říj 2014

@bibianca Každý to má jinak 🙂 Někdo to chce mít hned a někdo chce raději počkat....

artepka84
3. říj 2014

@jawuna A já jsem kombinace obojího- ny jednu stranu bych nejradši na kety lítala obden a na druhou stranu tam nešla ze strachu z neuspechu nikdy🙂)) Hlavne aby se nezopakoval ten potrat, toho se bojim...muzu se zeptat, ty jsi byla pokazde na revizi?

jawuna
3. říj 2014

@artepka84 Na revizi jsem byla jednou, jinak to vždycky, naštěstí, odešlo samo...
Já jsem strašně netrpělivá, když jsme po prvním IVF neměli embryjko na transfer a já jsem musela čekat, než se budu moct znova stimulovat...to byla fakt zkouška ohněm pro mě. Teď už se tomu směju, ale bylo to hrozný čekání a taky jsem se dost bála, jestli se to vůbec někdy povede. Nezbývá než věřit 😉

artepka84
3. říj 2014

@jawuna Já právě revizi nemela a byly to priserny bolesti, sice uz to potom nerostlo, ale cekala jsem az do 9tt...nevim, jestli bych dnes nesla radeji do revize, ty hormony celou tu dobu a pak fakt jedny z nejvetsich bolesti v zivote...taky se bojim, aby to vubec nekdy vyslo. Stejne je to zvlastni, jak jsi mela odlisne vysledky tech stimulaci, myslis, ze bylo neco jinak, nebo jenom stesti?

bibianca
3. říj 2014

@artepka84
@jawuna
@genio Holky, jsem se ted dočetla, že IVF musí schvalovat pojištovna a že na to mají měsíc. To znamená, že když se domluvím s dr. na stimulaci a na ivf, tak budu měsíc čekat, než mě začnou stimulovat, odebírat vajíčka atd...

genio
3. říj 2014

@bibianca to je blbost, my hned platili jen to co bylo nad rámec. ale nevím jak to je u PGD - naše pojišťovna to neproplácí takže se ani nemusela rozhodovat

bibianca
3. říj 2014

@genio aha, takže tz sis celé IVF hradila sama?? Já byla toho dojmu, že pojištovna proplácí 4 pokusy IVF. Nemluvíš náhodou o IVF s PGD?? To PGD vím, že některé pojištovnz neproplácí... Jinak já jsem VZP.

genio
3. říj 2014

@bibianca nee celé, položky které má hradit pojišťovna jsme neplatili vůbec, to sám nějak řešil Helios, my platili jen to co nehradí (prouloužená kultivace, ISCI, PISCI atd.) jen nevím jak to je u PGD, který hradí některé pojišťovny, tam se asi možná můžou ten měsíc rozhodovat jestli ti to proplatí nebo ne, ale fakt nevím

bibianca
3. říj 2014

@genio no, tak jsem to myslela správně. No, já stejně když se nad tím IVF zamyšlím, tak to nechápu... jak to může pomoci třeba párům, kteří můžou otěhotnět, ale prostě potratí v nějakém 8-9 týdnu..(náš případ). IVF je že to vajíčko je oplodněno mimo tělo ženy a vloží se do dělohy, takže je to to stejné jako když se to oplodní samo.. tak jak to může zabránit těm potratům. To nechápu, podle mě na tento případ je vhodné to PGD, ale vzhledem k tomu, že nám na nic zásadního příčinu nenašli, tak asi na to nebudeme mít nárok 😒 Já to nechápu... V čem je zakopaný pes a proč potrácím?? existuje nějaká varianta v případě, že by PGD nehradila pojištovna?? Je to vůbec možné těm potratům předejít?? Mám tolik otázek a nenalézám na ně odpověd

jawuna
3. říj 2014

@bibianca Helios to na pojišťovně vyřeší za tebe, neboj, na to se nečeká. Jestli máš VZP, tak vám pojišťovna PGD zaplatí. My jsme taky měli PGD kvůli potratům. Pak se navíc zjistilo, že je špatná ta fragmentace DNA.
Nám to Texl vysvětloval tak (když se ještě nevědělo o spermiích), že i když máš ty i tvůj partner všechno v pohodě, tak stejně můžou vznikat špatné embrya a proto když otěhotníš, tak potratíš. Spermie, vajíčko, stejně jako přirozeně, to je pravda, ale vajíček budeš mít po stimulaci víc a oni pak na těch embryích udělají to PGD. A všechny, které budou špatné, se vyloučí. A třeba by tam teoreticky bylo takové, které by vzniklo samo, ale bylo špatné...a zavedou ti jenom takové, kde nenajdou žádnou chybu. Proto to PGD pomáhá

jawuna
3. říj 2014

@artepka84 Nevím, čím to bylo, asi trochu náhoda, ale taky se zlepšila ta fragmentace, valili jsme do sebe horem dolem různé doplňky a vitamíny a antioxidanty a Wobenzym, taky nám Texl poradil každý den ejakulaci spermií...co mělo nebo nemělo vliv a proč to dopadlo jak dopadlo, nevím. Hlavněže dopadlo 😵

janina_08
3. říj 2014

Ahojte 🙂 asi na mna lezie menstruacia,tak som sa chcela opytat,ako ste to robili s objednavanim na utz?mam zavolat hned,ze chcem ten 14ty den prist?

jawuna
3. říj 2014

@janina_08 Myslím že stačí pár dní dopředu, dva, tři. Chystáš se na KET?

ingrid0105
3. říj 2014

dievcata pri KETe sa plati aj za rozmrazenie embryii? alebo ciste len KET.dakujem

jawuna
4. říj 2014

@ingrid0105 První KET jsme neplatili vůbec a druhý normálně 5 tis.

madlenka87
4. říj 2014

Ahojte drahe, jsem zpet z dovolenky! Byla to krasa a balzam na moje nervy 🙂 Citim se dobre, tak nejak zcela normalne. Obcas me boli bricho, ale vzdy jen chvili. Posledni dny i chvilemi MS bolest. Koupila jsem si na zitra test (9. den), ale jeste nevim, jestli budu mit odvahu 😀 Co myslite, uz by tam mohlo byt neco videt, ne? Omlouvam se moc za diakritiku. ..

artepka84
4. říj 2014

@madlenka87 Super, ze sisi odpocinula, to je moc dulezity. Ja myslim, ze 9. den uz by dusik byt mohl...Ja jsem ho mela tenkrat uz osmy den a byla to jen 4denní morula, ale je to samozrejme individualni... Drzim mooooc palce a az se odhodlas, aby to tam bylo... a taky ze mi sem pak hodis zpravicku, at se mi jde ve stredu veselejc na ultrazvuk🙂

madlenka87
4. říj 2014

@artepka84 Jojo, urcite az se odhodlam, tak ti podam zpravu 😀 Hrozne bych to chtela zkusit a hrozne nechci byt zklamana... Vsak to znas 😉

artepka84
4. říj 2014

@madlenka87 Znám🙂 I kdyz v tomhle jsem vetsinou chtela znat pravdu co nejdriv, abych mohla vysadit Utrous a zit zas chvili normalne..Tak drzim...

ingrid0105
4. říj 2014

@jawuna dakujem ja som si davala previzt embryjka zo SR. uz mam po vklade

jawuna
4. říj 2014

@ingrid0105 Tak držíme palce!!!

janina_08
4. říj 2014

@jawuna ok, ďakujem 🙂 no ešte čakám na výsledok z genetiky, tak ak budeme mať niečo vhodné, tak sa budem chystať 🙂

janina_08
4. říj 2014

@madlenka87 tak taká pohodička tomu embryjku musela pomôcť ;) držím palce na testovanie 🙂

jawuna
5. říj 2014

@madlenka87 To je dobře, že jste si to užili 😉 Tak držíme palce, aby se objevily dvě čárečky 😵 Počkej aspoň do toho 10. dne...

madlenka87
5. říj 2014

@janina_08
@jawuna
@artepka84 holky, diky! Tak jsem to prubla a neni tam nicehoz nic ☹ Na krev mam jit ve stredu, tak uz testovat nebudu, az asi ve stredu rano, at jsem pripravena a nebecim pak do telefonu. Ale treba se zazrak jeste dostavi 😉 @jawuna Skoda, ze jsem si to neprecetla rano, mohla jsem mit jeste trosku vic nadeje...

artepka84
5. říj 2014

@madlenka87 Jsem s tebou, kočko...Uvidíš jeste ve středu, ale aspon jsi nachystaná. Ale stejně si člověk(teda já)vždycky pobulí...myslim na tebe, tak kdyztak budem takhle chodit spolu, mame tam obe dost pokusu,coz?🙂

jawuna
5. říj 2014

@madlenka87 Určitě se to ještě změní 😉 Myslím na tebe a držím palce 😉