Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
31. říj 2015

@kinos cca 2-3tydny

zirafka1988
31. říj 2015

@veverka.terka no to mi teda pěkně přeješ 😀
@kinos tak třeba budu mit taky štěstí a moc mě nebude mimi zlobit.
Jinak k tomu transferu dvou embryí.i texl mi přímo řekl, že není důležite kolik jich tam dají ale kolik je transferu. Když dají dvě a nezadari se, maminka přijde naráz o dvě šance. Když dají jen jedno a nechyti se, tak přijde jen o jedno. Takže u nás byla volba jasna. Navíc mi řekl, že pokud by se nechytlo, tak by začali okamžite resit proc a ušetřila bych si jedno embryo.

ruzicka77
31. říj 2015

Ahoj, prosim muze mi nekdo rici, jak vysoka je sance na otehotneni pri umelem oplodneni IVF? Ceka nas predtim jeste dvakrat iseminace, ale tomu moc neverim, ze to vyjde.....

veverka.terka
1. lis 2015

@zirafka1988 ale nee 😉 ale k tehu to patri a neco z toho te mozna potka 🙂
@ruzicka77 zalezi na spouste veci,kde je problem,na veku,jake vyuzijete moznosti oplodněni. ..to se neda takto z fleku jen tak rict,ale myslim,ze v průměru u 1.IVF v Heliosu je 80%sance

jawuna
1. lis 2015

@zirafka1988 Já jsem neměla celé těhu jedinou nevolnost, ani chutě, ani pachy jsem necítila, nic...jenom mi rostlo břicho, takže buď v klidu ;) a docházet mi to začlo až hoodně pozdě

jawuna
1. lis 2015

@ruzicka77 Hodně záleží kam na to IVF jdeš ;) někde je šance 10% a někde 60% u jednoho transferu 😉

jawuna
1. lis 2015

@kinos Mně teď ukazovala kámoška, co mají na webu, je tam i proč ne dvě 😉
http://www.sanatoriumhelios.cz/images/upload/fi...

kinos
1. lis 2015

@jawuna Jjj vím, však ještě nemáme nic 😉, ale když pomyslím na věk :(, a na to, že např. teď jsme se k druhému ivf (kvůli kojení) dostali až po 4 letech od prvního :(...tak nevím, no. U prvního ivf by mě to ani nenapadlo, ale teď nevím, jak bych se rozhodovala. Ale tak ještě jsem nebyla ani na první konzultaci 😉.

kinos
1. lis 2015

Ještě by mě zajímalo, v jakých případech vám bylo doporučeno PGD? Nám jej minule ani nenabídli, že je to u nás zbytečné.

jawuna
1. lis 2015

@kinos My jsme ho měli kvůli potratům a špatné fragmentaci DNA spermií. Taky se dělá myslím kvůli věku. Ale určo zvyšuje šanci i tak 😉

renda12
2. lis 2015

@kinos já ho měla kvuly potratum a neúspěchu uchycení embrya a tak jsem ji měla automaticky ale taky tam je ze se všem nrproplaci já ji měla hrazenou od poj VZP ale jestli to mají nějak omezené vekem třeba nevím na to mají aby ti pak řekli 4 týdny a pak se uvidí buď vloži nebo ne

renda12
2. lis 2015

Holky ještě 2dny a jdu na transfer a od první minuty po vložení si to budu užívat že jsem máma protože po všech neúspěšných pokusech to budu brát od první chvíle

evabrno
2. lis 2015

@renda12 Ahoj,já mám za sebou taky potrat a 1neúspěšné ivf.teď navštěvuji helios,taky nám doporučili pgd,dnes je 5.den kultivace ,ráno jsem volala a embrya jsou ve fázi časné blastocysta a to vhodné pro pgd zatím není,prosím tě, jak jste na tom byli vy,bojím se,že to do zítřka embyjka nedoženou.mám strašné nervy

zuzkazuzu88
2. lis 2015

ahojky holky tak se tu zase po delší době ukazuji. Byla jsem si ve čt vyzvednout injekce a jak přijde mrcha začnu stimulovat.Nakonec mám krátký protokol. Mrcha by měla dorazit koncem listopadu. Moc držím palečky všem 🙂

jawuna
2. lis 2015

@evabrno To je dobrý, neboj ;) Většinou se prý vyšetřují až 6. den. Držím palce

jawuna
2. lis 2015

@renda12 Já jsem to teda měla přesně naopak, vůbec jsem s tím nepočítala, líp se tak, podle mě, snáší neúspěch. Budu moc držet palce! 😉

jawuna
2. lis 2015

Tfuj tfuj, hodně štěstí všem, určitě to teď bude plodné období 😎

evabrno
2. lis 2015

@jawuna děkuji,snad to bude v pohodě,doufám,že aspon nějaké embyjko zítra zamraz.i a pokud by nebylo nějaké vhodné ke genetice,tak hold to necháme přírodě 😉

renda12
2. lis 2015

@evabrno ahojky taky jsem to měli dost napnuté bylo jich 12 a pak to odpadlo a zustala 2 a den před zavoláním mi paní řekla at ještě vydržím a že když žádné nepujde na pgd že se nic neděje že to zamrazí a bude to bez genetiky takže nakonec na genetiku šlo jen 1 a 1 se zamrazilo bez jsou to děsný nervy taky jsem se bála a nakonec jedno zůstalo moc držím palce

evabrno
2. lis 2015

@renda12 děkuji,zítra dám info 😉 hlavně at aspon něco zamrazi,to je pro mě teď duležité

veverka.terka
2. lis 2015

@renda12 ja to teda taky . radeji beru vic s rezervou,aby pak to zklamani nebylo tak velike. Hodne stesticka preju 😉

veverka.terka
2. lis 2015

@kinos u nas indikace k PGD pri 1.IVF a i ted, hodne moc spatny spermio

veverka.terka
2. lis 2015

Holky,normalne ja sem uz dnes dostala MS,uplne pravidelne,jak sem ji mivala,az sem to po tam dlouhe stimulce a vysokych davkach necekala. Tak mam ted docela strach,ze se nestihnou ty embryjka na PGD vysetrit...myslite,ze ma cenu treba fakt po 14 dnech tam zkusit zavolat a jakoby to "popohnat"? Nemuzu si tedka dovolit cekat dalsi mesic kvuli event.nastupu do prace,musela bych KET odlozit az treba na jaro 😢

kinos
2. lis 2015

@veverka.terka No já bych určitě zavolala, anebo tam zavolej klidně hned zítra a zeptej se jich, jestli má význam zavolat třeba už za dva týdny, klidně jim řekni svoje obavy. Možná tě uklidní a ty se nebudeš nervovat, hm?

veverka.terka
3. lis 2015

@kinos tak mi tinedalo s i na tvuj popud,sem tam zavolala. Prvne koordinátorce,ta mi rekla,ze mam cekat,ze to trva 2-3tydny a nijak uspisit to nejde a pak sem vilala i na embrylogii a tam to stejny :-/ takze sem si vubec nepomohla ☹.
Holky,prosim,kdo mate ted nedavno delany to PDG,za zad dlouho od toho 5.-6.dne kultivace vam pak zavolali vysledky? Su z toho fakt docela nervozni,ze se to nestihne....

kinos
3. lis 2015

@veverka.terka Víš co, určitě se nestresuj. Když to nijak nejde, tak buď v klidu, určitě se to stihne a vyjde to, a kdyby ne, tak s tím stejně nic neuděláš a budoucí mamina musí být v pohodě a ne vyplavovat stresové hormony!!!! Podívej na mně, to já sem total v pr... 🙂, malého musím stihnout přestat kojit a jako na potvoru je pořád nemocný a kojení mu pomáhá. Do práce mám nastoupit od ledna a to jsem ještě měla stihnout zajít na gyndu kvůli cystě (ale samozřejmě) až přestanu kojit. Vzpomínám si minule, jak jsem si to krásně plánovala po operaci IVF, a na konec mě poslali ještě na měsíc do lázní a pak ještě čekat dva měsíce. Bude to určitě dobré!!!!

veverka.terka
3. lis 2015

@zirafka1988 a co ty,co vcera krev?😉

zirafka1988
3. lis 2015

@veverka.terka zrovna jsem hledala, kdy mi volali z genetiky že je PGD hotovo a bylo to 7 den od odběru.
já budu vědět výsledky krve až kolem poledne, tak pak napíšu.

renda12
3. lis 2015

@veverka.terka já to měla do 2 týdnu zavolej tam třeba 12 den a uvidíš

jawuna
3. lis 2015

@veverka.terka Mně říkala ta genetička, že hned jak ty výsledky mají tak je volají, takže tím, že tam budeš volat to neuspíšíš 😒 Dělají to nějak ve větších várkách, protože jinak by to bylo strašlivě drahé, takže prý jak se jim naskládá dost vzorků, tak se to udělá. A někdy je to ta týden, někdy za 2, někdy za 3, ale do těch 3 je to prý vždycky, aby se stihl KET. Takhle mi to říkali a asi se na tom nic nezměnilo 😉