Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

lucmora
18. led 2013

@kinos díky zavolám 🙂 snad mě neodmítnou na stimulku tam asi budu ještě dojíždět pak možná u ketu už budu chodit do PHa. Jinak mě zřejmě čeká opět OHHS, všude píšou že se při tom dá otěhotnět. Na mě ty KET prostě neplatí 😢 . Ted je otázka zda mě vubec dovolí při OHHS vklad čerstveho embryjka 🤐

lucmora
18. led 2013

@katuleb tak to je super, odkud vlastně jsi?

katuleb
18. led 2013

😉 @lucmora já jsem z Ostravy....

jarmisek
18. led 2013

Ahoj holky,tak me uz se druhy den hreje v brisku bobisek,snazi mse myslet pozitivne a hyckat se...ale od pondeli jdu povinne do prace, protoze bych se doma sezrala a urcite bych trikrat denne testila a hypnotizovala test, jeslti tam nevylezou dve carky... 😀

jarmisek
18. led 2013

@katuleb Ty jo, to taky z daleka dojizdis...

jarmisek
18. led 2013

@lucmora Ja myslim, ze to bude v pohode,taky jsem se toho bala,ale na OHSS v Heliosu davaji nejakou injekci, tohle maj docela vychytany rekla bych...

katuleb
19. led 2013

@jarmisek ahojky tak gratulace k bobkovi v bříšku,přesně tak pěkně opatrovat a hýčkat...bude to ok
A to máš mražáčka po pgd?? Nebo jak to u tebe probíhalo??Dík za info... 😉

jawuna
19. led 2013

Ahoj holky, můžu taky mezi vás? Už vás strašně dlouho čtu 🙂 My jsme byli v Heliosu teď na našem prvním IVF, ale bohužel obě embryjka byly geneticky špatné, takže na transfer vůbec nedošlo 😖 Máme hodně poškozenou DNA spermií, mám za sebou 4 potraty, ale až tohle vyšetření nám udělalo jasno, proč se to děje. Moje zkušenost sice není tak dlouhodobá, ale i když ZATÍM nejsem těhu, moc dobře si uvědomuju, že takovou péči a lidský přístup, jaký je v Heliosu, není samozřejmostí...

jawuna
19. led 2013

Jen pro info - i když nakonec nebyl transfer, protože byly embryjka špatné, tak se to jako IVF cyklus počítá...jinak bysme museli z vlastní kapsy zaplatit léky a těch 26 tis., co platí pojišťovna za IVF + asi i těch 30 tis. za PGD :(

danaho
19. led 2013

@jarmisek Moc ti držím palce aby to vyšlo. 😅

werinka1
19. led 2013

@jarmisek No tak na vás myslíme, ať se bobek pěkně zavrtá. Já myslela, že už máš transfer za sebou, vždyť si přeci už něco o transferu psala? Asi jsem to špatně pochopila 😕

danaho
19. led 2013

@jawuna Ahoj, vítej mezi námi. Mrzí mě,že jsi zažila už tolik bolesti a teď to IVF nevyšlo. Já do Heliosu teprve přestupuji z jiného CAR,jedeme na odběry 30.1. Z té DNA spermií mám také strach. Co na to řekli. Jaké vám dělali metody oplodnění?

werinka1
19. led 2013

@veverkaterka Tak co ty?? Pořád 2 v 1?

jawuna
19. led 2013

@danaho Já to neberu jako úplný neúspěch - konečně se našla příčina, leta mi gynekoložka tvrdila, že to je můj problém...v Heliosu nám řekli, že poškození DNA víc než 50% je už docela hodně, takže to nemusí ani s PICSI klapnout. No a asi taky ne, protože vyšetřované embryjka byly špatné :( Ale budeme to zkoušet znova, jednou se to musí podařit 😎 Každopádně nemít transfer, protože jsou embryjka stejně špatné, je pro mě mnohem snesitelnější než zase potratit 😢
Jsme vytrvalí a věříme, že se ta smůla jednou prolomí 😉 To je podle mě polovina úspěchu

danaho
19. led 2013

@jawuna to je super,že to bereš takhle. Já právě měním CAR,protože mám za sebou 4 transfery a jednou s potratem na 7tt a jednou biochem.těhotenství. Měli jsme i metodu PISCI. Mudr.nám už nechtěla víc vyšetřit,prý je to zbytečné a musíme to zkoušet a PGD je prý zbatečné a drahé. Ale pro mě představa,že mi třeba zaváděli embryjka která neměli šanci a já u toho trpěla - nejen nervy,ale cpala jsem do sebe léky,pak to čekání, revize dělohy po ptratu. Chci vědět kde je problém. Třeba to byla jen náhoda a nebo ta DNA odhalí,že je něco špatně. Věřím,že nám v Heliosu najdou příčinu a budeme bojovat o miminko dál 😉

jawuna
19. led 2013

@danaho Mluvila jsem o tom i s nějakou jejich genetičkou, byla strašně milá a všechno mi hezky vysvětlila. Prý i normálně vzniká asi 50% embryjek špatných, akorát se to třeba nezjistí, protože se potratí brzo a nebo se vůbec neuchytí...PGD by už prý mělo být v IVF skoro standardem, protože to nemá být o nekonečném zkoušení, ale o tom, aby se v jednu chvíli udělalo to nejlepší co jde a vybralo se to nejlepší embryjko...prej když jsou ty embryjka vyšetřený a zdravý, tak to většinou klapne na první nebo druhý transfer. Většinou. Určitě jsou výjimky, jako všude, ale genetika embrya je prý to nejdůležitější...
No s tou DNA spermií jsme byli docela v šoku, ale lepší vědět proč než nevědět...Původně jsme přemýšleli jen nad PICSI, ale vysvětlili nám, že když neví, jaká ta hodnota je, tak pak neví, jestli to pomohlo nebo to tím bylo nebo nebylo...My máme tu fragmentaci tak moc, že už padla i myšlenka na dárce spermií, pokud by se to nemělo zlepšit a embryjka by byly pořád geneticky špatný... ale ještě budeme bojovat, pořád si říkáme, že jsme ještě neudělali dost a že to nevzdáme.

danaho
19. led 2013

@jawuna Děkuju za všechyn tyhle informace. To mě utvrzuje v tom,že ten přestup do jiného CAR je dobře. A ta dálka 300 km i to se zvládne.
Určitě to ještě nevzdávejte,dokud to jde,tak to zkoušejte s vlastními. Dárce může být vždy až ta poslední možnost. Věřím že vám to vyjde. A doporučili manželovi nějaké vitamíny?

jawuna
19. led 2013

jj, bere různé vitamíny a Wobenzym a nějaké minerály a různé doplňky další...půjdeme teď v lednu na kontrolní vyšetření, tak jsem zvědavá, jak se to změní nebo nezmění...uvidíme 🙂 300 kiláků je dálka, ale bude to stát za to, uvidíš 😉

katuleb
19. led 2013

@jawuna ahojky myslím,že se známe z emimina jsem tam jako kačka myška....určitě si tu dobře popovídáme..my ted jedem v uterý pro ty výsledky odběrů tak se těším ale i bojím....

danielahe
19. led 2013

@jawuna ahoj tak tu vitej 😉 , moje parta maminek uz tu sem spis nakukuje a jsou tu dalsi nove cekatelky na mimiska 😉 , tak i tobe budu drzet palecky, aby jste se miminka brzo dockali 😉

ilonar
19. led 2013

@jawuna
Ahojky, a je to tak, že to PGD je možné pouze při KET? A myslíš, že pokud by byl spemiogram i já s vyšetřením ok, tak že není PGD potřeba?

lucmora
19. led 2013

@ilonar ahoj pgd to rozšířenější ti udělají jenom na ket. holky zestárla jsem snad o 5 let za ten rok neúspěchu. stále bojuju s myšlenkou miminko a moje zdraví , co z toho. zaobíráte se take touto myšlenkou? ještě ale chci bojovat 🙂 🙂 🙂

jawuna
20. led 2013

@danielahe Dekuju moc

jawuna
20. led 2013

@lucmora Já si pořád říkám, že jiní bojují dýl než my a nevzdají to, takže dokud máme dost sil, budem bojovat...tak nějak nám v tom pomáhá i dr. Texl, je tak pozitivní a v pohodě, že věříme tomu, že to výjde, dřív nebo pozděj, ale výjde 😉 Takže to spolu holky zvládnem!

jawuna
20. led 2013

@ilonar No my jsme měli tu "lepší" metodu, takže se museli embrouši mrazit, navíc u nás to bylo fakt jasný, chtěli jsme 100% co jde...ale asi je to u každého individuální, záleží asi na výsledcích vyšetření a věku a tak...Ale dr. Texl ti v tom udělá jasno, je hrozně trpělivý, všechno nám vysvětlil, namaloval, rozebral to s námi...a co nás napadalo dodatečně, tak jsme se ptali přes maily 🙂

andulka79
20. led 2013

tak jsem právě po kontrole UZ v Heliosu 😢 ...ráno když jsem vstala chrstla ze mě kaluž krve,volala jsem do centra a ti že okamžitě mám dojet.Udělali UZ je tam jeden mimísek bez srdeční akce velikost odpovídá 5tt a píchnul mi agolutin.Když jsem tam dojela vložka byla suchá,jsem bez bolestí,klidoví režim,zákaz sexu,koupání a v pátek kontrola.
Ale to srdíčko stejnak ještě nebude . To čekání je děsný,ale malinkej je určo bojovníček .

jawuna
20. led 2013

@andulka79 To je na srdíčko ještě brzo, to ani nemohli nic vidět, neboj, bude to dobrý...držím palečky

andulka79
20. led 2013

@jawuna já vím moji první dva kluci ko měli většinou něco málo po 7tt ,ale už jsem byla vyjukaná prvně na tom záchodě když to ze mě hrklo a vložka byla nasákla jak houba a pak když malinkýho Dr.hledal a našel 🙂 bude to naše pipulka ....

danielahe
20. led 2013

@andulka79 neboj, ja pri tobikovi taky krvace a po injekci agolutinu to prestalo 😉 , pokud nekrvacis, tak by to melo byt vsechno vporadku 😉

andulka79
20. led 2013

@danielahe už nééééééé je to dobrý......beru listovku,vitamín C, piju hodně džusy a polehávám no spíš posedávám 😉 a nakukuji sem 😵