Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danaho
1. bře 2013

@zuzzu11 začala jsem loni. Chodím k fyzioterapeutce a ta mi ukázala cviky na doma. Cvičila jsem každý den. Jsou to jen takový protahovací cviky,ale účinný. Moblizaci kostrče přes konečník mi taky dělá. Jsou horší věci,dá se to zvládnout. Naposledy jsem na tom byla v prosinci před KET,al teď jsem si vyprosila jen obyčejnou masáž. Chtěla jsem rozmazlovat 😀 Neboj dá se to zvládnout. Ale díky tomu mi hodně uvolnila pánev a dneska už jí mám docela dobrou. Takže to doporučuju. 😉

jawuna
2. bře 2013

@maraida PGD delaji dvema metodama - pri jedne, ktera je min presna, protoze vysetruje jen 5 chromozomu, se dela hned cerstvy ET, ale tu uz pry moc nedelaji. My jsme meli metodu CGH, ktera vysetruje vsechny chomozomy a je presnejsi a to trva 2-3 tydny, takze se embryjka zamrazi, pak ti zavolaji vysledek a transfer je az v dalsim cyklu. Ja ted momentalne cekam na ty vysledky z PGD. Poctem to ovlivneny neni nijak, co je, to se vysetri 😀

jawuna
2. bře 2013

@danaho Dani, ja jsem toho za ty roky taky vyzkousela spoustu...Mojzisovou jsem teda necvicila, ale ted jsem si rekla, ze ja uz jsem pro to udelala dost a ted je dulezity zustat v klidu a pohode a nechavam to na nich 😎 Tak se snad Helios pochlapi 😀

jarmisek
2. bře 2013

@danielahe to jsou teda komplikace, ze...to by me nenapadlo, ze bikoviny z kravskeho mleka prejsou do materskeho...clovek by si myslel, ze kdyz koji, tak nic takoveho nehrozi....

jarmisek
2. bře 2013

@maraida Ja myslim, ze PGD neni ovlivnene poctem vajicek.Dulezite je mit alespon jedno pekne embryjko,ktere je vhodne k vysetreni...Coz uz ale jak ted koukam pekne popsala jawu,tak PGD uz popisovat nemusim🙂Jinak my jsme meli taky tu CGH metodu a vysledky nam volali za 2 tydny, v pohode se vse stihlo ;)

jarmisek
2. bře 2013

@jawuna Spravne,psychicka pohoda je nejdulezitejsi 😵 😵 Tentokrat uz to proste vyjde! 😉

danielahe
2. bře 2013

@maraida mne do 5 dne, respektive 6. dne vydrzela 3 embryjka. Odebraly gen. material a ja se ten den dostavila ( pokud si to pamatuji dobre ) do heliosu na Et. Udelaji rozbor a vysledek ti reknou ted den, kdy mas Et. Pro kolik embryjek PGD pojistovna proplaci netusim, minimum je urcite jedno a nejdulezitejsi je, aby se embryko mnozilo tak, aby se z neho dal vzit vzorek 😉 . takze ve skratce 😅 mas OPU, pak PK pak PGD a nakonec Et nebo KET 😅

danielahe
2. bře 2013

@jarmisek u jirika jsme nic takoveho neresila a ted 🙂 , hlavne, ze to vypada, ze bude dobre 😵

maraida
2. bře 2013

Holky všem děkuji za informace 🙂 a přeji hodně štěstí 🙂

kinos
2. bře 2013

@danaho 😀 Budu na tebe myslet. Určitě se budou snažit, aby ti maximálně pomáhali 🙂 a budou volat rádi. Vlastně já před ivf měla přímo lázně a pila jsem každý den skoro řebříček a kontryhel, tak věřím, že ty už za ty dva roky budeš úplně fit a teď se jenom těšit 🙂.

marcyk
3. bře 2013

Holky, tak mi dneska transferovali bojovníčka, sice morulku, protože už jsem 24. den cyklu a už se nemohlo čekat, tedy mohlo, ale kdyby se zítra z něj nestala blastocysta, tak by ho museli zlikvidovat, už by zamrazit nešel a transferovat taky ne. Takže jsme ho zavedli dneska, uvidíme, moc šancí teda nemáme, ale třeba se to povede 😀

jawuna
3. bře 2013

@marcyk Třeba to bobek vybojuje až do konce, věř mu ;)

zuzzu11
3. bře 2013

@marcyk drzim palceky malemu bojovnickovi , aby bojoval dalej 🙂 .

jarmisek
3. bře 2013

@marcyk Marci to je bezva, ze uz mas bobiska u sebe!Pekne se opatruj,at se mu v brisku libi, myslim na vas! 😵

marcyk
3. bře 2013

Děkuji holky, držte palce 😉

jawuna
4. bře 2013

Holkyyyyy, jupiiiii, 3 embrousci jsou zdraviiiiiiii 😵 😵 😵 KETík bude 😎

katuleb
4. bře 2013

@jawuna jupíííííííííííí tak velká gratulace.....nakonec je i do mražáčku... 😉

jawuna
4. bře 2013

@katuleb Děkuji 😵 v mražáčku už jsou 😀 A doufám, že tam ty dvě zbylé ještě dlouho zůstanou...

jawuna
4. bře 2013

@katuleb A jak seš na tom ty? Už stimulkuješ?

jarmisek
4. bře 2013

@jawuna Gratuluju!!Takze budou i sourozenecci! 😵 😵 Tak ted uz si jen pekne cechrej perinku,at se bobisek ma jako v bavlnce;)

jawuna
4. bře 2013

@jarmisek Diky moc...kez by to uz konecne aspon jednou klaplo az do konce...

zuzzu11
4. bře 2013

@jawuna Supeer 😀 .To je Kraasne, tri bublinky 🙂 . Moc gratulujem aj ja 🙂 . Kedy ides na KET?

katuleb
4. bře 2013

@jawuna od 8.3 začínám prát proveru a tím i dlouhý protokol....jen ted jsem chytla děsnou chřipku,tak snad to nebude problém... 😒

danaho
4. bře 2013

@jawuna to je supeeeeer. Veliká gratulace. A kdy bude KEtík? 😅

danaho
4. bře 2013

@kinos děkuju,jsi hodná 😵 Musím tomu věřit,začínám si to teď opakovat každý den. No a koukám,že tobě se to taky pekelně krátí 😅

danaho
4. bře 2013

@katuleb ahojky, Kači,to mě mrzí,že máš chřipku. Ale do 8.3 budeš snad mít nejhorší za sebou a pak už to všechno půjde dobře. Drž se. 😵

katuleb
4. bře 2013

@danaho ahojky no snad ano,dnes si připadám že asi umřu -děsný kašel a hrozně to bolí....naštěstí zatim bez antibiotik....myslím že zatím to ničemu nevadí -samotná stimulace začne tak kolem 24.3.
A co ty už to máš za pár že jo??

danaho
4. bře 2013

@katuleb A byla jsi u doktora? Snad to na antibiotika nebude. Aleasi by neměli takhle brzo vadit. 24.3 budu asi v půlce,takže se mineme asi o týden ☹ Dneska jsem zase začala trochu depkovat,ale moc mě potěšila jawuna,že má 3 bojovníčky 😅 Dává mi to naději

katuleb
4. bře 2013

@danaho jj byla jsem právě u doktorky a zatím to na antibiotika naštěstí není...tak piju čaje mám na kašel sirup a paraleny a pod...snad bude líp...
Neboj bude to ok a taky budeš mít embryjka...

jawuna
4. bře 2013

@danaho žádný depky 😝 musíš věřit, že se to podaří, to je polovina úspěchu 😀