Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

kejtblue
9. čer 2014

@petule1983 Ja jsem zvykla pit hodne tak jako tak, piju vodu celej den..ale tohle sem zacala citit az dneska 😒
Asi si zitra zavolam do Heliosu a zeptam se.

petule1983
9. čer 2014

@kejtblue hm, tak to teda fakt nevím, nic moc takového si nevybavuji... tak uvidíš, třeba je to jen prostě reakce na merional (v příbalovým letáku nic takového uvedeno není?)

brunetka_a
9. čer 2014

@kejtblue já taky nepochybuju...ale mluvila jsem jen s koordinátorkou a ta mi to nevysvětlila, zeptám se radši doktora...jak to je s těma koordinátorkama, to potom má každý svou nebo se to bude různě střídat? 🙂
ohledně druhého dotazu 😀 ničeho jsem si nevšimla, nesmíš se tak moc hlídat 😉 😀

@petule1983 no to doufám, že bude bohatá 😀

kejtblue
9. čer 2014

@brunetka_a Ja se nehlidam, spis sem se v te koupelne malem pozvracela z toho divnyho nasladlyho toho..nebudu to rozvadet 😀
Koordinatorky se tam stridaji, proste kdo ti zvedne telefon, ten s tebou resi tvuj pripad. Ale sou vsechny fajn 🙂
@petule1983 V pribalovym letaku nic takovyho neni uvedeny...No nic, zavolam tam zitra se zeptat.

kejtblue
10. čer 2014

Holky, tak zahada rozlustena! Sverila sem se priteli a ten mi na to rekl ze je to prece normalni, kdyz sme meli k obedu oba chrest, ze je tim notoricky, jak se potom projevuje na wc, a ze je na tom stejne 😀
Timto prikladem chci jenom podotknout jaky magory z nas to IVF dela, paranoidni blazny 😀

kejtblue
10. čer 2014

@petule1983, jak se mas dneska, uz je ti lip i bez brufenu? Mas nejaky novinky ohledne bublinek? 🙂

jawuna
10. čer 2014

@kejtblue 🙂

petule1983
10. čer 2014

@kejtblue 😀 tak to je dobrý 🙂 Jj, tak nějak při tom více hlídáme a řešíme všechno.. Ale zase je to lepší než něco zanedbat 😉
Zatím nic nevíme, další zprávy budou až zítra.. Jinak mi je dobře, jen jsem se včera večer přejedla a břicho to moc nedávalo, takže raději si dneska na to už budu dávat pozor 🙂

kejtblue
10. čer 2014

@petule1983 Jsem rada ze se citis dobre, a zitra se budes citit o to lip az ti povi nejaky dobry zpravy 😉
Muj zitrejsi plan je prijit v 7h na krev, pak hned dolu na ultravzuk. I sama vis ze tyhle dve veci dohromady sou tak na 20 min. Potom jdeme na druhy patro a cekame az si nas pozve ta embryolozka. Tak sem si rikala, jestli tam budes touhle dobou, ze bychom se mohly potkat treba na tom druhym patre, pred tema dverma nebo tak..

petule1983
10. čer 2014

@kejtblue já to mám tak, že na ten píchanec můžu až kolem osmé.. ale teoreticky bych mohla dorazit cca na půl osmou a pak tam počkat než mě vezmou.. a taky aby jsme se potkaly 🙂 Myslíš, že by to takto šlo?

kejtblue
10. čer 2014

@petule1983 Kolem 7:30 uz asi budu mit po utz a pujdu nahoru do toho 2.patra. Ale pochopitelne to nevim presne na minutu kdyz tam dorazim. Vis jak to je, na utz se ceka nez je na tobe rada, a nahore taky...takze schuzku na presno asi nedame. Ale vis ze me touhle dobou najdes na jednom z tehlech dvou mist. 🙂 A ty hlavne vis jak ja vypadam, ja bych te nemohla najit ani kdybych chtela. Tak si me zvladnes vyhledat myslis?

petule1983
10. čer 2014

@kejtblue je mi jasný, že se tam budeme těžko potkávat, všechno je to časově nenaplánovatelné, ale aspoň se o to můžeme pokusit 😉
Jinak mě ta embryoložka na ten pohovor vzala víceméně hned, ani jsem nijak nečekala, takže si myslím, že to budeš mít podobně..

kejtblue
10. čer 2014

@petule1983 Zkusime to urcite, budu rada kdyz aspon na chvilku pokecame 🙂
Skoda ze to nejde potom co uz budes vedet svoje novinky, jestli se potkame tak to bude pred ze?
Ja poprosim dotycnyho utz doktora aby mi rekl kolik foliku tam mam, at vim predbezne jaky budou zne 😀

petule1983
10. čer 2014

@kejtblue jj, já si budu volat na výsledky až v deset.. ale ty už bys to měla vědět hned ráno.. a oni to zapisují aji do těch papírů, které dostaneš s sebou na ten pohovor.. a jdeš aji s přítelem?

kejtblue
10. čer 2014

petule1983 Jj, jdem vzdycky spolu, protoze to mam MHD blby, a on ma auto. Respektive, klidne bych to auto mohla vzit sama ale je firemni, a firma ma svoje predpisy, takze vzdycky musi ridit on chudak 😀 Navic, zitra je ten pohovor, tak u toho chceme byt oba.
No, do toho papiru to Texl asi zapsal minule, ale rovnou si ho u sebe nechal, takze jestli to tak bude znovu, tak tam uvidim akorat zapisky z minula. Ale tentokrat to mozna bude jiny protoze musime za tou embryolozkou, tak nam to asi daji s sebou.

kejtblue
10. čer 2014
petule1983
10. čer 2014

@kejtblue jj, ty složky ti tentokrát dají, když jdete na ten pohovor... jinak si to nechávají u sebe.. ale i tak si myslím, že ti to řekne, stejně to budou diktovat koordinátorce, která to bude zapisovat, takže to budeš vědět i tak.

kejtblue
10. čer 2014

@petule1983 Jakoze koordinatorka bude u toho utz?

petule1983
10. čer 2014

@kejtblue jo, přes týden tam je a pomáhá doktorovi, jen o víkendu je tam doktor sám..

kejtblue
10. čer 2014

@petule1983 Aha, ja byla jen jednou a to vikendu..takze sem netusila. Dobry vedet 🙂
Po kolika dnes stimulace sis vlastne pichla pregnyl? Respektive, kolikatej den sis pichla posledni Dipherelin a Merional? By me zajimalo jestli ten prumer 14 dni se potvrzuje nebo je individualni tak jak vsechno..ze by me to treba mohlo cekat uz po 10 dnech nebo naopak 16.

petule1983
10. čer 2014

@kejtblue já si myslím, že jsem si poslední merional a také ten pregnyl píchala 11 den a pak jsem měla OPU 13den, což znamená, že jsem začala píchat v úterý ráno merional a následující neděli byly odběry..

petule1983
10. čer 2014

@kejtblue ale je to strašně individuální, záleží jak se reaguje na stimulaci... já nejspíše reagovala dobře, tak proto 13 den... ale myslím si, že mi říkali, že nejpozději 15 den je OPU

kejtblue
10. čer 2014

@petule1983 Vis, uvazovala sem jestli sou holky ktery se ani nedostanou k 3.odberu/utz, a rovnou treba po druhym jim reknou at si pichnou pregnyl. Proste me zajimalo jak moc individualni to je.
Vsimla sem si ze mezi odberama vzdycky nechavaji 3 dny pauzu, a tim padem bych po zitrejsim odberu mela dalsi az 13.den stimulace, a to mi treba oproti tomu tvymu prijde nejak pozde/dlouho. Nebo je moznost ze podle zitrejsich vysledku reknou at priste prijdu driv (nez za tri dny)?

brunetka_a
10. čer 2014

ahoj holky...tím dnem myslíte den cyklu nebo den stimulace ? 😕 já když začnu píchat merional až 5 dc taky jsem přemýšlela nad tím, kdy asi bude odběr a jestli vůbec vyjde ET tento cyklus...někde jsem četla v diskuzi dr texla že stimulace by měla trvat min 11 dní

petule1983
10. čer 2014

@kejtblue já jsem při minulé stimulaci měla kontrolu také ve středu, úplně stejně jak ty, pak další v pátek a to už jsem si pak večer píchala pregnyl a odběry byly taky v neděli.. trak uvidíš, co ti řeknou zítra... ale jestli ti snížili dávku, tak bys to teoreticky mohla mít stejné jako já..

petule1983
10. čer 2014

@brunetka_a no, já to beru jako den stimulace, kdybych to měla brát jako den cyklu, tak se mi to o dva či tři dny posune..

kejtblue
10. čer 2014

@petule1983 Prave! Kdyby to melo byt totiz zase ob 3 dny ta kontrola, tak to vychazi na nedeli, a to nevim jestli by me vzali, takze pak az pondeli, a to uz bych stimulovala 15 dnu! Tak doufam ze to budu mit jako ty minule, a v patek uz budu pichat pregnyl.
@brunetka_a Podepisuju to co rika Petule

petule1983
10. čer 2014

@kejtblue jo, já si myslím, že budeš mít kontrolu taky v pátek... ale uvidíš zítra, aji podle utz, jak budou folikuly velké... 🙂

kejtblue
10. čer 2014

@petule1983 Ja vubec nevim, jak velke maji byt v tomto stadiu? Ted v tomhle cyklu, jak si je mela velke ty na druhym utz?

brunetka_a
10. čer 2014

kolik jste měli píchnutých injekcí merionalu , když jste jely na první kontrolu? 🙂