Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
10. čer 2014

tak zítra dobře pořiďte 😉

madlenka87
10. čer 2014

Ahojte holčiny! Tak první heliosácká konzultace za námi 🙂 Bylo to fajn, fakt moc příjemné prostředí, všichni neskutečně milí,ochotní s přátelským úsměvem na rtech. U Texla jsme nebyli nikterak zvlášť dlouho, prohlédl si všechny manželovy zprávy, vyptal se nás na anamnézu... manželovi doporučil ještě jeden kontrolní spermiogram tentokrát i s nějakou centrifugací, že co kdyby se tam fakt třeba něco našlo... no nenašlo bohužel, ale aspoň víme, že jsme pro to udělali vše ☹ Jinak jsme dohodnutí, že hlavně musíme počkat na tu naši nešťastnou genetiku, protože ta je pro nás zcela zásadní (jestli vůbec budou manžela operovat a jestli vůbec bude nějaké IVF), takže o konkrétních metodách a postupech až příště. Co bylo velice milé, tak slíbili, že nám zkusí s tou genetiko pomoct a popohnat to tam 😉 Mně vzali krev na hormonální profil. Úplně jsem čučela, když nás Texl doprovodil do druhého patra, představil koordinátorce... jak z nějakýho filmu nebo spíš pohádky 😀 Všude jinde ti strčí papír do ruky a hedej! Takže pocity moc fajn a teď se prostě musíme jen modlit, aby nám dobře vyšla ta genetika a byla brzičko a mohli jsme konečně začít! Omlouvám se za vyčerpávající popis, píšu to hlavně kvůli @genio ,aby věděla, když je to taky čeká. Ale vám určitě řekne Texl víc konkrétních informací, u nás je to zatím zbytečné.
@kejtblue @petule Holky,snad se zítra konečně potkáte 😀 Držím palečky, ať odcházíte s dobrým pocitem a příjemnými zprávami!

genio
11. čer 2014

@jawuna jee děkuji, to zní dobře 😀 nesnáším totiž ten pocit jak na tebe doktor mluví a ty mu rozumíš tak maximálně spojky 😀

genio
11. čer 2014

@petule1983 moc děkuju 🙂 , taky doufám že si co nejdřív odneseme prcka 🙂

genio
11. čer 2014

@madlenka87 děkuji moc za info, ten spermiogram Vám dělali hned při první návštěvě? takže 3 dny půst že? 😀

genio
11. čer 2014

@madlenka87 a hormonální profil se dělá 3-5 den cyklu že? tak to si mě pozvou asi jindy, protože jsem teď 8DC

jawuna
11. čer 2014

@madlenka87 To je dobře, že se vám tam líbilo a cítili jste se tam dobře, to je hodně důležité 😉 Tak držím palce s tou genetikou, snad to dobře dopadne

jawuna
11. čer 2014

@genio No Texl je asi jeden z mála doktorů, u kterého jsem tady ten pocit fakt neměla 🙂 i můj byl nadšený a nějak se mu rozvázal jazyk a sám se ptal, což teda není úplně běžné 😀

genio
11. čer 2014

@jawuna toš to se tam asi začnu i těšit jak to tak čtu 😀

petule1983
11. čer 2014

@madlenka87 tak to jsem fakt moc ráda, že se Vám tam líbilo... snad to bude i nadále pokračovat v té příjemné rovině 😉. A je taky moc dobrý, že se nabídli s tou genetikou, třeba se jim fakt povede je trochu popohnat. A máte už domluvenou další konzultaci?
@genio tak doufám, že se Vám tam bude líbit stejně jako @madlenka87 🙂
Jinak já jsem si volala na výsledky třetího dne kultivace a holky teda žádná sláva, jsem z toho pořád špatná... z 10 nám zatím do 3.dne došlo 5 embryjek.. takže to je naše neradostná realita ☹

jawuna
11. čer 2014

@petule1983 5 je pořád dost a ty ostatní to můžou ještě dohnat, držím moc palce!!!

brunetka_a
11. čer 2014

@petule1983 to mě mrzí, ale ještě není nic ztraceno přece .... a řekli vám kde je problém?

kejtblue
11. čer 2014

Tak sem konecne doma holky, to byl zase den! Babicka skoncila v nemocnici tak sme po Heliosu jeli hned tam.
Dekuji Vam vsem za podporu @jawuna @madlenka87 @petule1983 , a musim na prvnim miste rict ze sme se s @petule1983 konecne potkaly, a sem za to moc rada, takova prijemna kocka to je! 😎
Peti, nebud z toho smutna, klidne se muze stat ze 5.den kultivace jich zustane 5! Vim ze se bojis ze to bude jako minule, ale to vubec nemusi! Co tu holky psaly co uz maji nejaky zkusenosti, tak je videt ze kazdej cyklus muze byt uplne jinej. Za dva dny uz budes vedet finalni vysledek, ze? Strasne moc drzim palce (ale to jen tak, protoze jsem uvnitr presvedcena ze to vyjde) 🙂
Nam dneska zjistili dohromady 16 foliku, a bylo mi potvrzeno ze vic jich uz asi nebude, spis jen porostou do velikosti, tak jak si rikala Peti. Akorat ze ja nemela tak slavny rozmery jako ty na svym 2. utz, u me nejvetsi folik na kazdy strane 13mm, pak par 10mm a zbytek mensi. Takze pak i podle krve shledali ze kontrola az v sobotu, tudiz odber v nedeli nebude, nejdriv v pondeli ☹ Tak doufam ze ta treti prohlidka v sobotu to nenatahne jeste dyl. Uz od vcerejska me to dost tlaci a chvilema i boli, tak se tesim az budou vejculka venku 😀
Texl si ze me delal srandu ze co si stezuju, ze po odberu to bude mnohem horsi! Potvora jedna 😀 (takova nahoda, uz podruhe sme se trefili do dne kdy ma utz on, a sem rada, je to nas Dr. prece jenom, kez by mohl delat on i odbery, aji ty vtipky bych mu odpustila 🙂 )
Pokec s ebryolozkou byl fajn, nektery veci sme uz vedeli, ale rekla nam i par novinek. Tak se hned citim informovanejsi 🙂 Taky zrovna v prubehu ty schuzky prisli zaraz moje i pritelovi vysledky na ty infekcni choroby a hlavne ten jeho halosperm. Takze muzu slavnostne oznamit ze ani jeden nemame aids a nevim co jeste ostatniho na co tam testujou. A hlavne, priteluv halosperm je: 4%, takze skoro dokonalej. Rikala ebryolozka ze videla malo tak dobrych. To mi udelalo strasnou radost! Kdyz uz ma chudak tu morfologii tak hroznou, tak aspon ze tohle ma dobry. A navic to znamena ze nepotrebujeme PICSI a bude stacit jen ICSI.
Omlouvam se za obri roman, ale potrebovala sem to vsechno ze sebe dostat a sverit se vam!
@madlenka87 Jsem moc rada ze prvni schuzka byla dle vasich predstav a doufam ze uz se vam to brzo taky rozjede!

jawuna
11. čer 2014

@kejtblue Tak paráda, už všechno víš budeš chytrá jak my 😀

kejtblue
11. čer 2014

@jawuna No to tezko, to si prvne jeste musim projit tim zbytkem co me ceka, abych byla jako vy 😉 Teorie je fajn, ale zkusenost je neco jinyho..

jawuna
11. čer 2014

@kejtblue No ale je dobrý vědět co tě čeká, teoreticky...víš s čím máš počítat. A jak teda s tím transferem? Bude nebo nebude? 🙂

petule1983
11. čer 2014

@kejtblue, @jawuna holky, díky za povzbuzení, ale i tak jsem z toho fakt špatná... taková úmrtnost, to je mazec.. a @kejtblue bylo to fajn setkání, jen škoda, že to bylo tak rychlé... třeba bude příležitost aji jindy 🙂. Jinak teda doufám, že bude babička v pořádku, držím pěstičky... a 16 folikulů je pěkných, ne? teď se budou krásně zvětšovat a třeba už v to pondělí budou fakt odběry 😉
@brunetka_a no, nejspíše je problém ve spermiích, navíc je máme zamražený, takže prý se to ještě o 30% snižuje oproti čerstvým... ale kdo ví, třeba ta kvantita vajíček má vliv na jejich kvalitu... kdo ví..

kejtblue
11. čer 2014

@jawuna Bavila sem se o tom s tou embryolozkou, a pry kdyz pocet foliku/vajicek neni velky (v mem pripade to uz asi zustane na 16), a po zakroku se citim dobre, tedy zadna hyperstimulace ani nejakej subjektivni pocit pretrvavajici bolesti, tak ze se cerstvy transfer doporucuje.
Ptala sem se ji proc je ve statistikach ze ty KET-y sou o neco malo uspesnejsi oproti cerstvym, a jestli je pravda ze jsou uspesnejsi jako pravidlo, ze je to vzdycky lepsi nez cerstvy. Tak na to rekla ze v pripade kdy je min nez 20 foliku a neni spatny subjektivni pocit ani hyperstimulka, je cerstvy urcite lepsi. A ze ta statistika je takova pouze kvuli mensine zen ktere i pres doporuceni do cerstveho transferu nejit (kvuli bud hyperstimulaci, nebo jinymu rizikovymu stavu) to chteji zkusit, a pak to nevyjde, protoze to telo proste nezvladlo.
Takze v mym pripade pokud se budu citit dobre a nic se zasadne nezmeni, by nemel byt problem. 🙂
Ale tak to se vsechno uvidi az po odberu..
@petule1983 Taky sem te moc rada videla, a muzeme si to klidne nekdy zopakovat i mimo Helios, treba i planovane 😀 Treba na oslavu nasich uspechu ktery se urcite dostavi 🙂 😎
O zamrazenych spermiich toho moc nevim, ale podle toho co sem cetla, pocet vajicek nema vliv na jejich kvalitu..jsou holky co maji jen 2-3 a taky nic moc, a to ty vajecniky nemaji zdaleka tak zatizeny jako treba ty.
Myslim ze neni treba hazet flintu do zita, urcite se jich k 5.dni par dostane, a ty pak budou nejkvalitnejsi a hned pripraveny k zahnizdovani!
Dekuju za podporu, babicku si nechaji v nemocnici, dokud infekce neprejde, takze vim ze o ni bude dobre postarano! A ty fakt nesmutni, ver v to ze to musi dobre dopadnout! Ja si zas vedle tvych 25, se svyma usmolenyma 16 folikama pripadam jak chuda pribuzna 😀 Kdo vi na jaky cislo se pak dostanu ja!
Ale snazim se nad tim nepremyslet a nestresovat dopredu, abych si je tim stresem jeste nejak neposkodila..

jawuna
11. čer 2014

@kejtblue Moc přemýšlíš 🙂 stejně je to u každého úplně jinak...já jsem měla 11 vajuch a poprvé z toho 2 embrya a podruhé 5...Kámoška teď měla 6 vajuch a z toho 5 embryí = HALUZ 🙂 No a někdo má třeba i 40 a nemá z toho nic...a nenaděláš nic, to je příroda 😒

jawuna
11. čer 2014

@petule1983 Prostě věř až do konce... a hlavně tam máte jednoho bojovníčka, ten je už natuty, třeba je to ten pravý a nejlepší 😉

kejtblue
11. čer 2014

@jawuna Beru na vedomi a slibuju ze se polepsim! Protoze mas naprostou pravdu pochopitelne... 🙂

madlenka87
11. čer 2014

@genio Ano ten spermiogram dělali manželovi hned, byl z toho chudák úplně v šoku, vůbec na to nebyl psychicky připravený 😀 Ale byli jsme samozřejmě rádi, že tam nemusí kvůli tomu jezdit znovu. A s tím hormonálním profilem, já nevím... Všude jsem to četla, jak jsi psala ty (3. - 5. den), já jsem byla druhý, ale Texl říkal, že mi tu krev vezmou ještě dřív než se dozvěděl, že to zrovna tak dobře vychází. Takže možná ti ji vemou stejně alespoň třeba na část testů, nevím.

@petule1983 Další konzultaci objednanou nemáme, máme se objednat ihned, jak obdržíme výsledky genetiky. A určitě nebuď smutná, ty nejkritičtější dny mají už embryjka za sebou, určitě nějaký silák vydrží! 🙂 Moc držím palečky!

jawuna
11. čer 2014

@kejtblue věř zkušeným 😀 😀 😎

jawuna
11. čer 2014

@madlenka87 okamžik překvapení je nejlepší 😀

madlenka87
11. čer 2014

@jawuna No u mého manžela zrovna asi ne, chudák ze sebe nemohl skoro nic vymáčknout 😀 Vypisoval tam nějaký dotazník a prý ani nevěděl co je za den, jaký datum... 😀 A to je jinak úplný pohodář a všude srandičky. Já mu to pořád říkám, že na každýho jednou dojde 😀

kinos
11. čer 2014

@petule1983 občas tu zavítám se podívat, jak se rozrůstá heliosácká parta 🙂 Držím palušky ať do finále dojdou silní bojovníci nebo alespoň silný bojovníček 🙂. My měli oplodněných 14 a do finiše došel jeden, zato nádherný! Určitě to není o počtu, žádný strach!

jawuna
12. čer 2014

@madlenka87 ať z to taky něco má 😀

zirafka1988
12. čer 2014

Ahoj holky. Chtěl a bych se zeptat, jak moc dopředu jste se objednávali na první konzultaci ? A jak dlouho asi tak první konzultace trvá?

jawuna
12. čer 2014

@zirafka1988 Asi záleží jak tam zrovna budou mít místo...my jsme to měli snad do týdne? Už přesně nevím...
My jsme tam byli tak asi hoďku u Texla, a pak ještě odběry krve a spermiogram

kejtblue
12. čer 2014

@kinos Dekujeme za povzbuzeni. Doufam ze se nam @petule1983 ma dobre, od vcerejsiho rana se nam neozvala 😒
@zirafka1988 Taky si to nepamatuju uz presne, ale myslim ze sme meli termin nejpozdeji do 2-3 tydnu, ale pravdepodobne i driv. A pak sme tam sedeli tak dlouho nez sme se vyptali na vsechno co nas zajima 🙂