Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

artepka84
22. čer 2014

@jawuna Tomu věřím, musíme si říkat, že co nás nezabije, to nás posílí🙂 I když někdy už mám skoro pocit, že mě to zabije🙂))Už se těším, až budu mít za sebou odběr, ale to si jeste pekne počkám...

kejtblue
22. čer 2014

@jawuna Nepreju nikomu takhle trnitou cestu, ale z osobni zkusenosti vim ze kdyz si nektery veci clovek vic vydre, tak si jich pak mnohem vic i vazi.
Moje maminka s tatinkem meli taky velky problem, nedarilo se jim 8 let. V prubehu tehle dobi mamka podstoupila nekolik operaci, a cely to nevypadalo moc nadejne. Pak konecne po 8 letech otehotnela, s mym starsim braskou ale bohuzel potratila. Pak jsem prisla na radu ja, a po me zase potrat s mladsi sestrickou.
Strasne si toho vytrpela, a od malicka jsem byla vedena k tomu abych si vseho moc vazila a zadny stesti nebrala jako samozrejmost, ale vzdycky s vdekem, a jak ty rikas, pokorou.
Mozna i prave diky tomu ze sem od malicka tohle vsechno o rodicich vedela, jsem vzdycky tak nejak tajne doufala ze se mi trapeni tohodle druhu vyhne.. Sice jsem teda nezdedila po mamince PCOS ale zas mam svuj problem, a muj pritel dalsi..takze takova rodinna tradice 😒
Ale v dnesni dobe uz je mnohem jednodussi dostat spravnou diagnozu i pomoc, cilene na tvuj problem.
Tudiz pevne doufam ze nam to vyjde brzo, a vim ze si toho bud sakramentsky vazit 🙂
@artepka84 @jawuna @petule1983 Bez napinani, k dnesnimu ranu to z tech vcerejsich 3 pomalejsich blastocyst dotahla do faze expandovane blastocysty jedna, tudiz jedna doporucena na mrazeni. Dohromady mame ted 3 mrazacky 🙂 Jsem na ne hrda, a velice spokojena!
@artepka84 Odbery budou ani se nenadas..aspon me prislo ze to cely uteklo tak rychle!

petule1983
22. čer 2014

@kejtblue Tak to je super, tři krásný embryjka, to je nádhera 😉. Moc gratuluji... tak teď už jen relaxovat, užívat si a připravovat tělo na těhotenství 🙂

madlenka87
22. čer 2014

@kejtblue Tak jsem konečně zpět! Moc,opravdu moc ti gratuluju, je to super úspěch a to ještě nevíme, zda se dneska nějaká šikulka blastocysta nepřidala? Úplně tě chápu, jak moc jsi byla zklamaná, že nemohl proběhnout transfer, určitě by mě to taky děsně moc mrzelo... Ale v těhle chvílích je asi potřeba dívat se na to více pragmaticky a přesně, jak psala @jawuna, ta situace v globále dopadla perfektně a je to veliký důvod k radosti. Za dva měsíce budete v té radosti pokračovat 🙂 Teď si krásně odpočiň, naber sílu do dalších měsíců. Vychutnávej sluníčka, pěkně si dopřávej všemožné koktejly a tu jejich rakiju 😀 Aspoň nemusíš mít žádných výčitek a omezení! Je třeba se snažit na každé situaci vidět to dobré... 🙂 Pobavila a potěšila jsi mě s tím, že budeme třeba nakonec mít transfer společně. Je to překrásná představa, ale my máme k tomuto cíli cestu dlouhou ještě světa kraj... ☹ Já si teda vůbec takovou variantu nepřipouštím, ale stále je tu riziko, že se ani při chirurgickém zákroku žádné spermie u manžela nenajdou a je šmitec ☹ Píšu to teď i proto, abys fakt byla ráda za to, co je (já vím, že jsi). Uvidíš, že to uteče rychle, na dovče budete mít jiné myšlenky.
Ještě jak jsi se ptala s tím datem výsledků naší genetiky... Doktor nám říkal, že úplně nejdýl máme počítat 3 měsíce, což bude teď v pátek... Takže co ti mám k tomu víc říct... Jsem trpělivá 😀

madlenka87
22. čer 2014

@kejtblue Dočetla jsem, že se přidala další bublinka, perfektní! 🙂

jawuna
22. čer 2014

@kejtblue Tak supeeer 😉 Kolik si jich měla oplodněných? 11? to seš statisticky lepší než průměr, ne? 😉

jawuna
22. čer 2014

@madlenka87 prostě tomu musíš věřit ;) a my ti budeme moc držet palce!!!

madlenka87
22. čer 2014

@jawuna Věřím tomu z celého srdce 😉 Děkuju ti!

petule1983
22. čer 2014

@madlenka87 přesně tak, my budeme držet všechno co půjde, aby se to povedlo a ty si se také mohla radovat z embryjek a a pak miminka 🙂

madlenka87
22. čer 2014

@petule1983 Jste moje zlatíčka a veliká podpora, děkuju mockrát, holky! 🙂

artepka84
22. čer 2014

@kejtblue Skvely, takze nakonec tri krasavci, tak jsem se s predpovedi o jednoho sekla, ale ten nejkrasnejsi urcite vyda za dva a je pekne napred🙂))

artepka84
22. čer 2014

@madlenka87 A jakmile dorazi genetika tak hned zacinate stimulku?

madlenka87
22. čer 2014

@artepka84 Jakmile dorazí genetika, musíme se objednat na další konzultaci k Texlovi a v podstatě ano, pokud ty testy dopadnou dobře, resp. přesnější je, pokud nedopadnou špatně, není důvod otálet se stimulkou 🙂 Pak se děj vůle Boží...

artepka84
22. čer 2014

Holky zkusenejsi, davaly jste Dipherelin nebo Merional do lednice? Ja je tam ted doma mam, ale pak az budem v Brne, tak mozna lednice nebude...

luci123
22. čer 2014

Ahoj holky, tak jsem se procetla poslednimi par dny diskuze a docela dlouho jsem se rozhodovala, zda se pripojit. Abych se z toho reseni co me ceka nezblaznila uplne 🙂 ale vidim, ze mate zkusenosti a tak mi snad pomuze se tady obcas vypsat a podporit se navzajem. Mam po laparaskopii v Heliosu - unor. A ted mi pomalu zacina uzivani provery a v pristim cyklu ivf...muj nejvetsi problem jsou polycisticke vajecniky....mate nekdo zkusenost s timto problem v kombinaci s ivf? dekuji za rady a nazory....

kejtblue
23. čer 2014

@petule1984 Dekuju, a doufam ze uz se brzo pridas se svym krasnym poctem, to PGD je vecny..uz aby to bylo! 😀
@madlenka87 Jses moc hodna, dekuju ze to se mnou tak prozivas! Na dovolenou jedem uz za 11 dnu, tak uz se zacinam moc tesit! 🙂
Dneska je pondeli, takze jeste 5 dnu max a budete mit vysledky! Nechapu proc to musej nechavat presne na posledni chvili v ramci tech 3 mesicu, a trochu me to stve! @petule1984 ceka na PGD, vy na genetiku, a jeste na tu operaci..jako bychom vsechny toho cekani nemely dost i tak ze 😀 Kdy mate vubec tu operaci? At muzu drzet palce!? 🙂
Rozhodne bych nechtela aby se to zadne z vas natahlo az za mesic a pul (myslim tim transfer) ale kdyby nahodou, tak uvitam kohokoliv kdo v tom bude se mnou casove 😀 Abychom si mohly delat spolu testiky a rvat si vlasy nedockavosti jestli to vyslo 🙂
@jawuna Z 15 zralych se jich povedlo oplodnit 11 jo. Pockej, to prece neni nad prumer, nebo neumim pocitat? :D
@artepka84 Skoro ses trefila! Ale pritel byl trochu mimo 😀 Asi prece jenom nebudeme sazet do loterie 😝
Co ja vim tak ze vsech tech pichacich prasku se do lednice dava jen Pregnyl, aspon takovy jsem dostala instrukce od koordinatorek...u tech ostatnich je myslim i v pribalovym letaku napsana nejaka ta pokojova teplota.
Uz se ti blizi zacatek Merionalu?

jawuna
23. čer 2014

@kejtblue Aj, sem blba, no ale 27 je 30% a to je přesně 😉

kejtblue
23. čer 2014

@jawuna Je asi moc brzo rano..nechapu, 27? 😀

jawuna
23. čer 2014

No 3 embrya z 11 oplozených vajíček je 27,27%, což se zaokrouhluje nahoru a oni říkají statisticky 30%, takže to vychází akorát

artepka84
23. čer 2014

@kejtblue Díky, tak snad pak bez lednice vydržej. Ted cekam na ms a pak Merional...

kejtblue
23. čer 2014

@jawuna Tak at jsem taky v zivote jednou v necem prumerna 😀 Vetsinou byvam to jedno 1% 😀
Kdyz se pak jde do KETu, tak tim ze normalne ovuluju, mam i zluty telisko a vlastni progesteron...budu i pres to brat Duphaston, nebo se to dela uplne prirodne?

kejtblue
23. čer 2014

@artepka84 No ja je v lednici nemela, a jak vidno fungovali 😀

jawuna
23. čer 2014

@kejtblue Jj, mně dokonce píchli i Pregnyl, protože jsem měla folík a pak jsem brala normálně myslím od 15. dne Utrogestan, ale ten už teď prý nevyrábí

kejtblue
23. čer 2014

@jawuna Takze jeslti to chapu spravne, priklani se tomu neprirodnejsimu zpusobu...a tudiz ti daji po ovulaci jenom progesteron (Utrous, Duphaston..stejna pakaz :D)? Zadny jiny leky nic?
Ja mivam cyklus 27 dnu vetsinou..a jak sem tam byla ted naposledy na ten transfer netransfer, tak Fisher rekl at prijdu 13. den cyklu (ten cyklus az se vratime pochopitelne). Takze se ceka na ovulaci a pak plus 5 dnu aby do tebe mohli dat 5-denni blastocystu? Jen se chci ujistit jestli sem to vsechno pochopila...

jawuna
23. čer 2014

@kejtblue Jooo ;)

artepka84
23. čer 2014

Holky, jdu k vam pro povzbuzeni🙂 Pada na me naka depka, ze zas treba bude vsecko zbytecny. Mam takovej pocit, ze se mi ze zivota vytratil nejakej smysl-prace me nebavi, mimi neprichazi, zatezuje me to vsecko telesne, dusevne, financne, pracovne, vztahove a kdovico jeste...mate neco, co vas nabiji?

madlenka87
23. čer 2014

@kejtblue To jsi mě povzbudila, že si myslíš, že nám ty výsledky do konce týdne přijdou, já o tom teda nejsem vůbec přesvědčená 😀 Ale třeba mě po dlouhé době něco příjemně překvapí 🙂 Na ten chirurgický zákrok půjde manžel ve stejný den, jako mě budou dělat odběr vajíček, bude se to tedy řídit mým cyklem. Texl nám vysvětloval, že je důležité to udělat takto, že v případě, že by těch spermií bylo málo, nejdou zamrazit a musí se s nimi hned oplodnit ta vajíčka. Blbý by to bylo v případě, že by tam fakt nic nenašli, to bych byla nastimulovaná úplně zbytečně. Respektive je možnost využít spermií od dárce, ale nad tím vůbec neuvažuju, to si nedokážu absolutně představit. Prostě věřím, že najdou a hotovo! 😀
@artepka84 Mě nabíjí moje víra, že to, co se nám děje, je z nějakého důvodu a že to má určitý smysl. I když ho teď třeba nedokážu vidět. Je to pro mě hodně osvobozující, jinak bych se z toho snad zbláznila. Čeho si cením, tak že nás to s manželem sblížilo, jsme na sebe ještě hodnější a jsme moc rádi, že se máme a jsme na to dva! Já si nemůžu stěžovat na práci, moje práce mě baví a naplňuje mě, i když je někdy hodně náročná psychicky i fyzicky. Tak to mám asi plus oproti tobě. A velký relax je teď pro mě zahrada... pořád je potřeba něco zalívat, kopat, sbírat... není moc čas přemýšlet a večer jsem tak unavená, že jsem ráda, že jdu spát 😀 A fakt mi pomáhá tahle diskuze, je to pro mě velký ventil. Bude určitě líp! To prostě musíte prolomit, věřím, že Helios pro vás bude osudový! 🙂 Hlavu vzhůru, ženo!

jawuna
23. čer 2014

@artepka84 Musíš tomu věřit a myslet pozitivně, to je jediný co pomáhá, rychle se otřepat z neúspěchu a zas jít do toho...a hlavně věřit, že se to jednou povede, já bych o tom fakt mohla psát romány...kdyby mi někdo před 5 lety řekl, že až páté těhu dopadne dobře, tak bych mu nevěřila a hlavně bych do toho snad nikdy ani nešla...vždycky jsem hrozně moc doufala, že už to příště vyjde. Pozitivní myšlenky, podpora partnera, třeba si pořádně zacvič, projeď se na kole, mně dost pomáhalo plavání až do mrtva, to je člověk rád, že dýchá a má úplně prázdnou hlavu...je toho hodně, záleží, co děláš ráda a přijdeš na jiný myšlenky...

patricia00
23. čer 2014

Ahojte potrebujem poradit. Dneska som bola na punkcii. Vsetko preslo ako ma byt, len teraz jemne spinim ale iba pri moceni ale pri moceni ma hodne boli brucho. Cim viac je vecer, tym viac ma celkovo zacina boliet brudho - ako nie je to kriticke ale je to taka zvlasna bolest. Neporaviete poradit co Vam zaberalo?

patricia00
23. čer 2014

@artepka84 Mne pomohlo, ze sa s manzelom sa o tom vela rozpravame a tak nas to este viac zblizilo, ze sme dvaja v tom. Ked je najhorsie pomahaju dlhe prechadzky a zasadila som rajcata do kvetinacov na balkone a teraz sa o ne staram a kazdy den s nimi rozpravam o svojich problémoch 🙂 .