Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

genio
27. čer 2014

@madlenka87
@kejtblue Tak jak jsem byla na počátku plná optimismu tak včera mi pěkně spadla čelist... ☹ výsledky obou dvou jsou hrozné...manžel špatná morfologie a integrita DNA, jakože hodně špatná...a u mě nefungujou vaječníky tak jak mají - prý že se mi neuvolňují vajíčka (sem tam pry ano, ale žádná sláva), a přitom mi můj gynekolog řekl že ovuluji normálně... Takže Texlík říkal že není ani jisté, jestli mi pomůže stimulka aby mi dozrály vajíčka ☹ ale že u manžela by měla nějaká dobrá spermie najít... a když prý to nevyjde tak začal strašit s dárcovskýma vajíčkama ☹ jsem z toho fakt na dně... jak nám to řekl, tak jsme oba zbledli a nebyli schopni říct nic.... fakt jsme nečekali až takové zprávy ☹ vůbec nevím co mám dělat ☹

artepka84
27. čer 2014

Holky, pichaly jste si injekce naprosto presne? Mam dnes problem, asi nestihnu Dipherelin v 19 hodin, jak ho picham, ale az ve 20, myslite, ze to vadi? Dik

genio
27. čer 2014

@artepka84 no mě říkali včera že 30 min nehraje roli... hodina nevím..

jawuna
27. čer 2014

@genio Nejhorší je ty blbé zprávy vstřebat...ale snažili jsme se do poslední chvíle věřit, že se to podaří...Kolik máte tu špatnou DNA %? My jsme měli 51%

genio
27. čer 2014

@jawuna no dneska už to je lepší, ale včera jsem nevěděla čí jsem... DNA 33% morfologii 0,5 (má být 4)... ale podle toho Texla jak včera říkal tak horší je u mě to vysoké FSH :-/ takže nevím...budu se modlit aby se stal zázrak

jawuna
27. čer 2014

@genio určitě stane 😉 my jsme měli u druhého cyklu fragmentaci 34% a měli jsme 3 z 5 vyšetřovaných embryjek v pořádku

genio
27. čer 2014

@jawuna tak to je pěkné slyšet 🙂 děkuji za povzbuzení 🙂 a můžu se zeptat, bral manžel/přítel nějaké vitamíny nebo něco? nebo se to samo může spravit časem?

madlenka87
27. čer 2014

@genio Ahojík! To je mi fakt moc líto... Věř mi, že opravdu moc dobře vím, jak ti je... ☹ Probrečela jsem několik bezesných nocí a vůbec si nedokázala představit, co bude dál, jak to zvládnem... Teď je prostě nejdůležitější se z toho co nejdřív oklepat a pustit se do boje! Pořád si myslím, že je u vás naděje veliká. Se spermijkama si poradí určitě a věřím, že i s těmi vajuchy to bude dobré 😉 Však já nevím, přece i kdyby náhodou po první stimulce nedozrály, můžeš to za čas zkusit znovu ne? Já vím, že jsou to hrozně nepříjemné komplikace, ale pořád to má nějaké řešení. Objímám tě a myslím na tebe! Vydržať, bude líp! 🙂

madlenka87
27. čer 2014

Holky, chci se zeptat... Dělali vám v Heliosu před stimulkou i nějaké klasické gynekologické vyšetření? Nebo jen ten hormonální profil a genetiku? Je mi jasné, že ty z vás, které tam přišly s nějakým konkrétním ženským problémem měly vyšetření asi víc. Ale když o žádném problému nevím? Díky moc!

jawuna
27. čer 2014

@madlenka87 Nedělali, protože jsem chodila pravidelně na gyndu

genio
27. čer 2014

@madlenka87 moc děkuji jsi zlatá :-* no musíme bojovat, jen tak to nevzdám... no já doufám že to můžu pak zkusit znova, jen Texl mě nastrašil s darovanýma vajíčkama :-/

genio
27. čer 2014

@madlenka87 ohledně toho vyšetření myslím že z krve poznají to co potřebují, a vyšetřovat pak asi budou určitě před transferem si myslím, nebo ne?

madlenka87
27. čer 2014

@genio Nás se spermiema 😀 Ale nestrašil, prostě nám sdělil fakta a že si to máme rozmyslet. My jsme ale už před tím věděli, že taková situace může nastat, tak jsme z toho nebyli tak v šoku... No určitě to nevzdávejte, víra je mocná čarodějka 😉

genio
27. čer 2014

@madlenka87 no to je to že nám spadla čelist no...šli jsme tam pozitivní a bavili se jestli to ještě nezkusíme přirozeně...no Texl to rozhodl za nás 😀 ale je fakt že je férový, řekne co a jak může nastat, žádné naděje ale fakta ...

patricia00
27. čer 2014

@madlenka87 Mne Dr. Fischer robil aj ultrazvuk, hoci som mala preventivku a pravidelne chodim na gyndu. Hovoril, ze pre istotu pred stimululkou ci je vsetko v poriadku.

jawuna
28. čer 2014

@genio Za tohle mám Texla hrozně ráda, protože jsem fakt realista a chci vědět všechno tak jak je, s čím můžu počítat s čím ne, co má smysl, co ne...a možná to může být pro někoho šok, když se špatnýma zprávama vůbec nepočítá, to asi jo, ale aspoň víš na čem si. To říkal i když dělali vyšetření a pak i když byli embroušci v laboratoři - prý se udělá ta prodloužená kultivace a na konci se uvidí jak to dopadne a řeknou ti jak to je a jakou mají embryjka šanci. Čím víc jsem si tehdy zjišťovala info a dávaly se mi do souvislosti různé věci, tím víc jsem si vážila toho jak to má Helios nastavený. Když třeba dělají v jiných centrech transfery 2. nebo 3. den, tak přece vůbec nemůžou vědět jak by se ty embrya dál vyvíjely a co by z nich bylo 5. den. A když nám pak po PGD řekli, že jsou embryjka špatný, tak to byl sice šok, ale celkem rychle jsem si uvědomila, že to je vlastně dobře, že se to udělalo a není transfer, protože by to zas skončilo potratem 😒
Protože když ti někdo řekne, všechno je ok, výsledky ok, nebo nejsou potřeba vyšetření...nebo jsou všechny embryjka krásný 2. den...a pak z toho stejně nic není a ty furt přemýšlíš čím by to mohlo být, když je vlastně všechno ok...Tak jako já než se nám udělala ta fragmentace DNA, pořád jsem si říkala co můžu udělat pro to, aby se to podařilo, přece jsme úplně zdraví...Pak ta informace byla sice jak kýbl studené vody, ale konečně jsme našli příčinu a začalo se něco řešit...
Ale asi to má každý taky jinak, já po všem, čím jsme prošli, jsem chtěla vědět jaké jsou šance...u nás se mluvilo i o spermiích dárce...možná někdy v budoucnu, kdyby nic nepomohlo, protože výsledek fragmentace byl fakt hrozný, ale naštěstí to nebylo potřeba 😎

jawuna
28. čer 2014

@genio jo a ještě k těm vitamínům, asi už si úplně přesně nevzpomenu, co všechno to bylo, ale určitě nějaké potravinové doplňky s vitamíny a antioxidanty, pak jsme brali oba Wobenzym, a pak nám Texl doporučil, že můžeme zkusit těch 14 dní před odběrem vajíček každodenní ejakulaci, prý to taky někdy pomůže 😉 Tak zkuste...každopádně se spermie tvoří 3 měsíce, takže se to zlepšení projevilo asi možná spíš až u toho druhého cyklu. Jo a ještě když je špatná ta DNA, tak se dělá PICSI

madlenka87
28. čer 2014

@genio A dostala jsi vlastně už první dávku těch injekcí? Jak to zvládáš?
@jawuna Úplně naprosto s tebou souhlasím. Taky mám ráda jasné informace na rovinu a moc si takového přístupu vážím. Žádné plané naděje, ale fakta a činy!

genio
28. čer 2014

@jawuna hezky jsi to napsala a máš úplnou pravdu. souhlasím s tebou. špatné zprávy je sice nepříjemné slyšet ale aspoň člověk ví s čím vším má počítat

genio
28. čer 2014

@madlenka87 no injekce jsem dostala ale čekám na MS...měla by dorazit za týden. dneska dobírám večer poslední proveru a pak čekám...

patricia00
28. čer 2014

Ahoj, nam odobrali 14 vajek a z nich sa 7 zacalo delit. . 3 dna sa dozili vsetky a 5 dna ani jedno. DNA spermii mame 9% ostatne hodnoty boli dobre. Od rana sme sa s manzelom poriadne vyplakali. Neviete mi povedat preco sa nechceli delit po 3. dni resp. ako sa to da ovplyvnit aby sa vajulko delilo

jawuna
28. čer 2014

@patricia00 to je mi líto :( říkali, že do 3. dne za to může vajíčko a pak genetika embrya nebo spermie...a už není žádná naděje? ještě je jeden den?

patricia00
28. čer 2014

@jawuna ostala jedna blastocista ale ta nehatchovala takze mame cakat do zajtra. DNA spermii sme mali dobru. Iba tocime hlavami a nemozeme tomu uverit, neviem kde sa stala chyba ☹ . Akokeby to bol zly sen, z toho mnozstva sme mysleli ze aspon 2 blastocisty by mohli byt. ☹

jawuna
28. čer 2014

@patricia00 Tak to ještě není ztracené, držím moc palce, aby bobci ještě do zítřka překvapili 😉

kejtblue
28. čer 2014

@genio Moc me mrzi jak se ted citis, vim jak je to neprijemny! Pritel ma taky spatnou morfologii a ja mam zase endosku, takze kdyz nam to poprve rikal Texlous, byli sme taky v soku a trvalo nam 5 mesicu nez sme se do Heliosu vratili a zacali se snazit. Proste sme potrebovali cas to jeste chvili tak nejak zkouset normalne a vstrebat vsechny ty novy informace. Nakonec jsme se ale rozhodli pro IVF, a tobe radim at do toho jdete taky. Jak uz tu rikaly holky, s pomoci ICSI nebo i PICSI tam nejakyho dobryho spermika vzdycky najdou, a jak budes reagovat na stimulku nikdo nemuze vedet dokud se to nezkusi. Vim ze se to ted muze zdat bezradne, ale nadeje tam je, nerekla Vam ze neni, a toho se musis drzet! My tu budeme vsechno prochazet s tebou a kdykoliv se ti bude zdat ze uz to nedavas, klidne napis 🙂
@petule1983 Drz se holka! Modlim se aby Vam to vyslo uz tenhle cyklus a nemusela si dlouho cekat na to aby ses dozvedela jestli se jedno z tech nevysetrenych ujme nebo ne. Pokud ti embryolozka rikala ze je to loterie jestli bude dobry nebo ne, tak pak mas nadeji velkou, neni to nijak omezeny statisticky. Neni to lehky doufat..ale ja verim ze vam to dobre dopadne! 🙂 Kdy mas ultrazvuk?
@madlenka87 Ta latka co popisujes ze ti nasli ze mas zvysenou, nevztahuje se to nahodou k celikaii (alergii na lepek)? Ptam se protoze vim ze na tu jsem byla testovana taky, myslim ze je to standartni postup v Heliosu, ze na to testujou kazdyho. Kazdopadne, gynekologicky jsem za celou tu dobu zjistovani vysetrena nebyla. Pochopitelne pri transferu se podivaji ultrazvukove jestli je vsechno v poradku po odberu, jestli transfer vubec muzou provadet..ale jinak nic.
@artepka84 Vim ze asi uz pisu pozde, protoze uz sis tu injekci davno davala, ale pro budouci pripady, kdybys nekdy jeste nahodou nestihlaa dat vcas...tak za sebe muzu rict ze si myslim ze zpozdeni nevadi, a to ani vetsi nez pul hodina. Me se to sice stalo jenom jednou a mela sem strasnej strach ze sem to tim cely pokazila ale dala sem si injekci s 2 hod. zpozdenim. Vajicek sem nakonec mela dost a dobrou kvalitu, takze si troufam rict ze to vliv nemelo 🙂
@patricia00 Moc me mrzi ze se Vam to takto stalo..je to na nervy, celej ten proces! Mate ted domluvenou schuzku s doktorem? Vetsinou pak preci probiha nejaky rozhovor s doktorem, kde Vam rekne co mate dal za moznosti popripade vysvetli v cem mohl byt kamen urazu a zodpovi otazky. Nebo ja si aspon myslim ze to tak chodi, doufam ze to rikam spravne!

jawuna
29. čer 2014

@patricia00 Doufám, že dneska uslyšíme lepší zprávy a že jste včera ty vaše drobečky podcenili...jak to nakonec dopadlo?

patricia00
29. čer 2014

Nakoniec sa 2 spametalli, takze mame 2 hatchujuce blastovisty. Je to zvlastne, vcera jedna nehatchujuca blastocista a dnes na 6. den 2 hatchujuce blastocisty 🙂 .Aj slzicky nam s manzelom vyhrkli a hned sme zhodnotili, ze budu po manzelovi - skratka hlboka pohodicka a na vsetko je cas 😎. Len sa na nich neda robit PGD, pretoze tie bunky pre miminko vysli vonku ☹ . Takze budem mat o informaciu menej. To sa asi neda predpokladat ci DNA blastocisty bude OK alebo nie? Ked DNA spermii mame 9% a v rodinach oboch sa nevyskytli ziadne geneticke abnormality. Ale to zase chcem asi vela 🙂 . Pred 8:00 hod by som dala cokolvek za takuto spravu a teraz by som chcela viac. Mam rada informacie. 🙂 . Obe bublinky sme si dali zamrazit, teraz si trochu uzijeme dovolenky a trochu budeme mysliet na nieco ine ( trochu sa uvolnime ) a na dalsi cyklus - mesiac ideme na vklad a budeme bojovat dalej 😀 .

kejtblue
29. čer 2014

@patricia00 Moc gratuluju za dva maly bojovnicky! Strasne Vam to preju 🙂
Ted jedeme taky na dovolenou odpocinout a po prijezdu budeme taky rozmrazovat a transferovat jednu z nasich bublinek. Tak to mozna budeme mit cely spolu 🙂

jawuna
29. čer 2014

@patricia00 No tak to jsou super zprávy!!! vidíš to, vy jste je chuděrky malé už zavrhli 😉 to si pamatuju od pohovoru s embryoložkou, že říkala, že se nic neděje, když se plánuje PGD a embryjka se nedají vyšetřit 5. den, že se čeká do 6. - my jsme měli v prvním cyklu jedno na PGD 5. den a jedno 6. den a podruhé 2 5. den a 3 6. den...ale taky že když nejdou vyšetřit a oni řeknou že jsou vhodné k zamražení, tak nejsou nijak méněcenné a jenom se prostě neví ten výsledek genetiky...takže máte veeelikou šanci, že se to povede 😉
Užijete si dovolenou a pak odpočatí a plní optimismu ;) půjdete pro zmrzlinku 😵

genio
29. čer 2014

@kejtblue děkuji moc za pozitivní energii 🙂 trochu jsme se z toho vzpamatovali a jdeme bojovat. není možné, snad se to podaří 🙂 Teď čekám na MS a pak hurá píchat...jen mám ten krátký protokol, dlouhý se pro mě prý nehodí... :-/