Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

kejtblue
22. srp 2014

@dashi dekuju! Co se tyce tech prasku, my sme je dostali potom co uz sme meli vsechny vysledky ale to bylo tim ze sme mezi vysledkama a zacatkem stimulace meli tak 3 mesice pauzu. A doplacela jsem stejne jako holky..neco kolem 5700 cca. Preju hodne stesti na schuzce a at to rychle rozjedete! 🙂
@petule1983 Dekuju moc za podporu, doufam ze mas pravdu! Moc me mrzi ze ti to tentokrat nedopadlo, strasne sem ti drzela palce! Kazdopadne kdyz mate jeste mrazacky, neni nic ztraceno! Treba dostanes krasnej darecek do Novyho roka 🙂
@artepka84 Tak co, jak ti to dopadlo dneska ta krev? Vim ze je rano, takze jeste mozna trochu brzo na vysledky, ale prosim dej nam vedet! Drzim vsechny palce co mam! 🙂
@madlenka87 Jak se dari tobe, jak postupuje stimulacka?

artepka84
22. srp 2014

@madlenka87 Jsi strašně zlatá, děkuju moc za srdíčko...bohužel ted jsem volala na krev a jak jsem čekala negativní:((( Tobe moc a moc preju, at se daří.
@kejtblue Držím palce, každá z nás si to vážně zaslouží, protože kdo tohle nezažil, nepochopí...Každý úspech tady je pro me motivace, ze to jde...

Holky, říkám si, že to nesmím vzdávat, ale jsem už tak fyzicky i psychicky vyčerpaná, že je to děs...dneska jsem skoro nespala, prostě nevím, proč zase já musím být po tom vsem v tech 29% neuspechu po pgd, kdyz mam byt podle doktoru uplne ok a ivf jsme zacali podstupovat udajne jen kvuli spermiím. Kdyz tu pak na koníkovi čtu o holkách, jak byly na 3 neuspesnych ivf a pak otehotnely prirozene, je mi z toho smutno. To bohuzel u nas je vyloucene, tak se bojim, jak to dopadne. Zarekla jsem se, ze toto je ma posledni stimulace, jsem uz takhle vyrizena...ted me asi ceka spousta transferu, pze tam mame jeste spoustu mrazacku(z nich jedno vysetrene), jenze ja si nedovedu predstavit jak zvladnu tolik potencialnich neuspechu a jak tohle budu jeste treba roky absolvovat:((( Asi si dam aspon nejaky mesic pauzu, nevim, ale v tomhle stavu to asi nema cenu.. Jak byste to resily vy, daly byste oddych? Na jednu stranu ho chci, na druhou mám strach, ze roky letí, uz se snažíme dva a pul roku, ctyri stimulky, potrat a uz mi bylo tricet...Budu taky muset dat vypoved v praci, uz je toto vse v praci neunosne a bude to bohuzel pokracovat, tak asi budu nejaky cas doma...A s timto vsim do nove prace, jezdeni do Brna, propustky,neschopenky, to není možné a asi ani v mým silách. Mam pocit, ze uz jsem ivf obetovala vse a porad jen neuspechy jsou tak ubijejici...Omlouvam se za dlouhe vylevani srdicka, ale nikdo jiny nez vy me nemuze pochopit a treba i poradit.

jawuna
22. srp 2014

@artepka84 To je mi hrozně líto :(
Je to teďka hrozně čerstvé, tak tomu dej chvilku čas a rozmysli se s čistou hlavou, sama víš nejlíp, co chceš a co potřebuješ, to ti nikdo z nás neporadí. Já bych řekla jdi do toho hned znova, co nejdřív....ale každá jsme jiná. Já nikdy nechci na nic čekat a všechno musím mít hned 😀 Takže já bych to neodkládala, ale já jsem já.... Jestli máte spoustu mrazáčků a nemusíš se znova stimulovat, je to podle mě pořád obrovská šance a musíš těm vašim sněhuláčkům věřit 😉
Ty předchozí cykly jsi měla taky v Heliosu?

madlenka87
22. srp 2014

@artepka84 Je mi to hrozně líto. Ani si nechci představovat, jak ti je ☹ Chápu tě naprosto i s prací, já mám taky problémy a to jsem v podstatě v začátku. Myslím, že pokud to nějakou dobu utáhnete finančně, klidně si nějakou dobu odpočiň i od zaměstnání. Je opravdu těžké ti poradit, co dál, to musíš cítit sama. Za mě... pokud se nemusíš znovu stimulovat, což nemusíš, šla bych do mrazáčků brzo! Nech to plynout. Udělala jsi maximum cos mohla. Nech pracovat své tělo a dej odpočinout své mysli. Já vím, že se mi to žvaní a odproštění se je přetěžké... Ale je potřeba si uvědomit, že ty už pro to nemůžeš víc udělat. Zodpovědně jsi si vybrala centrum, svědomitě jsi se stimulovala, teď už to musíš nechat běžet... vyjde to, super. Nevyjde to, jeď dál, musíš prostě! Moc ti přeju, abys brzo posbírala síly...

artepka84
23. srp 2014

@madlenka87 @jawuna Děkuju moc, holky. Je to ještě holt hodně čerstvý a je toho už na mě moc. Předchozí stimulace v Heliosu nebyly, tohle byla první tady. Snad mi bude brzo aspon trochu líp...

kejtblue
23. srp 2014

@artepka84 Moc me to mrzi ze vam to nevyslo :(( Mas toho za sebou hodne a clovek uz je z toho vseho snazeni strasne unavenej..znam ten pocit! Prosim te ale, nevzdavej to! Dej si casu kolik potrebujes, kolik citis ze je nutny aby to cely vychladlo..ale nikdy se nezvdavej!
Kazda sme jina, ja jsem treba typ jako @jawuna, takovej ten bulldog co kdyz se do neceho jednou zakousne tak se nepusti dokud to nema. Takze ja bych do toho sla hned znovu, bez premysleni..
Ale rady tohodle typu nejsou dulezity protoze je hlavni aby ty ses na to citila, a ja ti slibuju ze kdyz to nezvdas, tak se na to brzo zase budes citit 🙂 Mezitim ti budu moc drzet palce aby se ti uz dely jen krasny veci a postupne si dosahla toho co si tak moc prejes 🙂 Jsem tady pro tebe kdyby neco 😉

Ja tu ted sedim a kousu si nehty a ruce a vsechno mozny..napnuta jak ksandy! Mezi 11 a 12h mam mit vysledky krevne z dnesniho odberu!

madlenka87
23. srp 2014

@kejtblue Wow, no tak to jsem napnutá s tebou! 😀 Nebyla jsi tam i s přítelem? Je možné, že jsme se hned po 7. míjeli ve dveřích v 2.patře?
Na utz byl dnes Texl, on prostě dokáže naladit na celý den 🙂 Vypadá to prý dobře. Folíků bude hóóódně a je důležité, že jsou všechny přibližně stejně velký. Pak šel se mnou zarezervovat nám ubytování, to jsou prostě věci, který pořád nechápu. Kdo by to kde jinde pro tebe udělal?!

kejtblue
23. srp 2014

@madlenka87 To je super ze jich mas tolik! Panecku, to bude uroda 😀 A Texl vzdycky jeste prida dobrou naladu kdyz jsou pozitivni zpravy, na to on je odbornik 🙂
Ja jsem tam dneska sice byla, ale jen v 1.patre, na krev, nahoru jsem nesla...ale s pritelem sme tam byli, takze ted nevim 😀
Jinak sem si ted volala, a strasne se bojim neco zakriknout, nechci to roztrubovat a jako hotovou vec, protoze clovek nikdy nevi, ale krev je pozitivni, Hcg - 490! Jsem v soku 😀

madlenka87
23. srp 2014

@kejtblue Jabadabadůůůů!!!! 😀 Gratuluju!!!! Jasně, že to je hotová věc! Jsi těhule, já jsem to říkala dávno, vzpomínáš? 😀 No to je krása, konečně taky dobré zprávy 😉
A promiň, já jsem myslela samozřejmě 1. patro 😀 Ale stejně si ani nedokážu vybavit, jak jste vypadali 😀 Spala jsem na dnešek 2 hodiny...

kejtblue
23. srp 2014

@madlenka87 Dekuju, jses zlata! Vzdycky pises tak hezky, uprimne, zahreje to u srdicka 🙂
Ted kdyz o tom tak mluvis, matne si pamatuju ze sme se s nekym mijeli ve dverich, ale uz si taky nepamatuju podrobnosti... kazdopadne kdybys chtela, muzeme se priste potkat planovane 😉

artepka84
23. srp 2014

@kejtblue Strasne moc Ti gratuluju, to je super hodnota a to taky neco znamená, určitě se už muzes radovat!!! Dekuju za milá slova pro me, budu se snažit, jak to jen pujde.

jawuna
23. srp 2014

@kejtblue Je to tam 😉 Moc gratuluju 😉 Kdo si počkal, ten se dočkal 😀

jawuna
23. srp 2014

@artepka84 Půjde to, určitě, dej si času kolik potřebuješ a my tě tady všechny podpoříme 😉

madlenka87
23. srp 2014

@kejtblue No ještě že tuhle diskuzi máme! Jste pro mě, holky,moc důležité! Jak jsem psala nedávno artepce, s nikým jiným o ivf nemluvím a s vámi můžu řešit vše a vždy najdu pochopení, radu, povzbuzení... Je to takové zvláštní. Vůbec se vzájemně neznáme a řešíme společně jednu z nejosobnějších záležitostí v našich životech... tak jste mi tu prostě moc blízké 🙂
Já jsem si taky volala pro výsledky a bylo to pro mě docela překvapení! Už nemusím vůbec na tu poslední krev a utz. Asi jsou ty výsledky takové, že žádná změna už nehrozí a Texl mi chtěl ušetřit cestu 🙂 Jenže nemám pregnyl ☹Tak to vypadalo, že si pro něj pojedu zítra dopo (abych nemusela z práce). Ale manžel se mi tam zastaví po cestě ze služebky, tak paráda! Takže v pondělí poslední injekce, v úterý večer pregnyl a ve čtvrtek odběry! To budou šílené nervy, ani na to nechci ještě myslet... no snad u manžela něco najdou! Musí! 😀

madlenka87
23. srp 2014

@kejtblue A tak kdy máš nějakou další kontrolu? Až na srdíčko nebo dřív?

kejtblue
23. srp 2014

@artepka84 Holky zlaty, jeste ze se tady navzajem mame! 🙂
@jawuna Doufam ze pujde vsechno jak ma, budu rada s tebou v klubu! 😉
@madlenka87 Ani ses nenadala az uz ti konci injekce! Pamatujes jak si zacinala s utrpenim a tak ti to uteklo 🙂
Kdyz rikas ze mas tolik vajicek, myslim ze "zne" pri odberu budou super! Mas se na co tesit, takovych deticek budoucich 😀 A budu drzet palce at tam manzelovi vylovi spoustu plavacku!

My jsme objednani na prvni utz 1.9, mezi 7-8h, s nadeji ze to uz bude videt/slyset srdicko 🙂
Takze ted zase stres aby tohle dobre dopadlo 😖 Jsem hrozna stresarka..dneska sme sli na bowling, a i kdyz sem hrala jen jedno kolo a to s tou nejlehci kouli, tak i tak sem mela pak schyzy ze jsem nejak ublizila mimnkovi tahanim te koule atd.. Pak sem to dohledavala na netu a pry uplne v pohode, ale i tak..kdyz clovek na neco tak dlouho ceka, tak si pak hlida uplne vsechno, az je to na nervy!

kinos
23. srp 2014

@kejtblue Jéé moc gratuluji! Hlavně je třeba se radovat!!! Jak si vzpomenu na ten svůj začátek, tak je to hrůza 😝 . Pořád že je třeba na něco čekat a ještě nejlepší na mé gyndě, tam mi sestřička pokaždé připomněla, že to ještě nemusí nic znamenat.... Tož kdy se má ta maminka radovat!!!

kinos
23. srp 2014

@kejtblue Jo a s tím bowlingem - to jsem měla podobně 😀 😀 😀 😀 .

kejtblue
23. srp 2014

@kinos Ze jo? Takze nejsem blazen uplnej 😀
A ptala ses treba na ten bowling na gynde nebo si to neresila protoze to cely dobre dopadlo? 😝

kejtblue
23. srp 2014

@kinos Promin, jsem tim vsim tak zaujata ted ze jsem ani nepodekovala! Mam mozek ted uplne nekde v oblacich 😀 Dekuju za prani! 😉

kinos
23. srp 2014

@kejtblue Ne neptala myslím, dokonce jsme byli i na chatě, kde hrála hlasitá hudba a třískali do bubnu, a bylo to v době, jak jsi asi teď ty, tak jsem "miminkovi" zakrývala ušička - no úplně mimo 😀. Později jsem měla i větší karambolek, když jsem spadla na sněhu, ale všechno dobře dopadlo. Ale je třeba na sebe dávat pozor, ale určitě se z ničeho nestresuj, dula nám vysvětlovala, že mimi je v super obalu.

petule1983
24. srp 2014

@kejtblue ahojky, moc gratuluji ke krvi 🙂 teďka už jistě všechno půjde hezky, první pořádný krok máte za sebou...

vrk
24. srp 2014

Ahojky holky, muzu se pridat🙂 v heliosu mam za sebou 5transferu behem 2ivf a zatim nic :( duvod prichodu tam byla ma anovulace a pco...momentalne jsem 6den po ket a dnes test opet negativni...a to bylo ted vse zdanlive v poradku. Embryjko po pgd; ovulka pred apod...uz fak t nevim co by nam pomohlo :(
Clovek si mysli, ze to bere sportovne, ale jak koukam na ten bily test je mi vzdy ouvej. No jolt chce to vytrvat asi

vrk
24. srp 2014

@kejtblue a muzu se zeptat kdy jsi mela pozitivni test?🙂

jawuna
25. srp 2014

@vrk 6. den je přece ještě strašně brzo, vydrž!

vrk
25. srp 2014

@jawuna je to brzy, ale vetsinou uz aspon naznak byva. Dnes den 7 a nic...

kejtblue
25. srp 2014

@kinos Dekuju moc, uklidnila si me! Navic jsem se krasne zasmala..tomu jak jsem smesna, a obavam se tolik uplne vseho. Asi je to normalni ale i tak je to o nervy! Navic jsem si uplne predstavila jak zacpavas "usi" brisku, to je tak roztomily 🙂
@petule1983 Dik Peti, pevne doufam ze mas pravdu, bylo by na case aby ted uz vsechno pokracovalo v dobrym 🙂 Jak se dari tobe?
@vrk Nejsem zadnej odbornik ale rekla bych ze je to individualni, podle toho kdy se bublinka zahnizdila.. Ja mela slabounkou carku 7. den, to byl prvni den kdy jsem se rozhodla testovat. Ale jak rika @jawuna, muze klidne byt jeste brzo protoze se bublinka nestihla uplne zavrtat! Drz se!

artepka84
25. srp 2014

@vrk Tak to jsme na tom podobne, ja byla ted na 5. neuspesnym transferu, i kdyz v Heliosu na prvnim. Taky vse ok, embryo po pgd a nic. Myslim, ze 7./8. den uz casto naznak byva, pokud je hatchovaná blastocysta, ale do krve asi nemá cenu se stresovat. A rekli vam, co by mohlo byt problem? Me asi konzultace ceka, mame jeste jedno vysetreny a nekolik nevysetritelnych a ja se desim kupy zbytecnejch transferu pred sebou...Jsem z toho taky na prášky.

vrk
25. srp 2014

@kejtblue vsak uvidime 🙂

vrk
25. srp 2014

@artepka84 nerekli nam nic. Na vlastni pest jsem si nechala udelat i repro imuno v Praze u Malickove a hematologicke vysetreni, vse mame ok. Jsem zdava, mlada a nic :(. Navic i embryjka mame krasna tohle uz bylo zcela vylezle z obalu, vysetrene a stejne nic. Vubec tomu nerozumim :(. A vam neco rekli predtim? V jakem caru jsi byla? A chytlo se Vam nekdy aspon na chvilku? Nam vubec...teda 1x hcg 6 coz je nic... co je u vas za pocatecni duvod ivf?