Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

ivetka77
25. kvě 2012

@danielahe Tak to se mas nejlepe 😀

kinos
25. kvě 2012

ahojte holky, tak jsem se vrátila z brna a sem hotová 🙂, bóoooooooooooli mě nožky a ve vlaku bylo fest teplo!!! a fest lidí 🙂 🙂. Nafasovala jsem všechny léky a za týden už budu brát proveru a pak ještě v červnu, aby mi lázně nerozhodily cyklus.Na krev budu chodit ke svému doktorovi, tak super.

kinos
25. kvě 2012

@veverka.terka když píšeš o kultuře 🙂, včera se mi podařilo jít do divadla a bylo to perfektní. Už jsem v divadle nebyla asi ze tři roky.

kinos
25. kvě 2012

@adriana1010 to je super urodička 🙂, ať bříško už nebolí a zítra ať se daří

veverka.terka
26. kvě 2012

@kinos tak to je krásný, hnedka bych šla taky...na čem si byla?

veverka.terka
26. kvě 2012

@adriana1010 Adri, tak co dnešní kontrola? kdy bude odběr vajíček? 🙂

danielahe
26. kvě 2012

Dobre rano holky...spis teda poledne. Vcera jsme se byli s jirulou podivat na ohnostroje, jsem uplne mrtva, byt vzhuru do pulnoci uz pro me neni 😀. Spali jsme u kamosky, tak jsme aspon nemuseli vecer cestovat domu. Vecer se nam vratil tatka, tak byl celkem v soku, kdyz mi nikde 😀 😀 😀 😀 😀 . Jinak venku je moooc krasne, ale co se dneska bude dit, to jeste netusim...varim, dneska zapeceny brambory se sojovym masem, tak jsem zvedava, jestli mi to budou jist 😠 😀

adriana1010
26. kvě 2012

@veverka.terka Ahoj Terezko, no dneska moc nadšená nejsem :(, byl tam Texl, říkal, že vajíček vidí cca 10, ale je možný, že jich bude víc.., ovšem říkal, že mám nejspíš sníženou funkci vaječníků, že na svůj věk jich mám dost málo :(, tak to nechápu.., je mi jedno že jich je jen deset, důležitý je, aby byly ok, dneska ve 21:00 mám píchnout pregnyl a v pondělí v sedm ráno jdu na odběr, mám velký strach, že mi moje tělo přestává dělat vajíčka a tím pádem užnikdy nebudu mít děti :(, tady ty budou určitě všechny špatný a já přirozeně nikdy neotěhotním 😢 😢 😢

onno
26. kvě 2012

@adriana1010 Ahojky starosti si nedělej furt jich máš dost.Když jich je míň tak je lepší kvalita.Já jich sice mám dost ,ale kdo vý jaké kvality jsou.

veverka.terka
26. kvě 2012

@adriana1010 Adri, nestresuj se tím...nějak nechápu, proč bys jich měla málo?! sou holky, který mají třeba jenom 5. a já sem měla 13 a neřekl mi vůbec nic, naopak mi říkaly embryoločky, že je to lepší průměr a jak píše ONNO, čím míň, tím většinou sou víc kvalitní. neboj se, si nastimulovaná dobře a určitě z toho bude mimoušek 😉

danielahe
26. kvě 2012

@adriana1010 ahoj,prosim te nestresuj 😀 ,pri jirulovi jsem mela 8 vajec a oplodnilo se jich 6 a vidis,stacilo to.jo a jestli kouris,tak to ma vliv na vajecniky... 😎 ,vsechno bude vporadku,hlavne se uklidni. 😉 🙂 a drz se,mas to za chvilicku.

veverka.terka
26. kvě 2012

@adriana1010 frč se s přítelem nějak projít, ať nad tím pořád nepřemýšlíš a fakt se neboj!!!a to kouření by bohužel chtělo asi přestat....jak píše Danka, taky sem to četla, že to má vliv na činnost vaječníků a tvorbu vajíček.

adriana1010
26. kvě 2012

no jo :(, já vím, hlavní je aby stačilo i těch málo, kéž by tam bylo nějaký dobrý _:(

adriana1010
26. kvě 2012

Holky na mě to hrozně doléhá, čím víc se to blíží, tím víc mě po těch třech potratech připadá nepravděpodobný, že by to vyšlo :(, já asi dokud to nebudu držet v náručí, tak tomu neuvěřím :(, strašně se bojím, nevím co budu dělat když to nevyjde..:(

pepitas
26. kvě 2012

@adriana1010 Adri, vůbec si z toho nic nedělej, i 10 je dost. Já jich měla 36 a bylo mně to prd platné. Všechny jsou špatné. V pondělí se asi uvidíme... 😉 Já jdu pro změnu na hysteroskopii.
Neboj, všechno dobře dopadne. 🙂

adriana1010
26. kvě 2012

@pepitas Jééé, tak to je super 🙂, hysteroskopii? Můžu se zeptat, co to je? To ti nějak prohlídnou vaječníky? Nevydrželo ani jedno??? To není možnýýý 😨

jananovacek
26. kvě 2012

@danielahe Vim, no 🙂 ptali jsme se, protoze jsme meli PGD, cekame holcicku 😵

jananovacek
26. kvě 2012

@adriana1010 Adriii, nebud smutná, 10 je hodně!!! Znám holky, co měly třeba jen 3 nebo 5 vajíček a z toho vyšetřovaný e ještě i mražený embryjka, nevěš hlavu, není to o množství!!! 😉

jananovacek
26. kvě 2012

@veverka.terka Ty si budeš ty testy dělat až do porodu, co? Pro jistotu 😀

jananovacek
26. kvě 2012

@cuddle Moc držím palečky, aby to dopbře dopadlo...

pepitas
26. kvě 2012

@adriana1010 Budou mně odebírat sliznici z hrdla a děložní dutiny. Po těch IVF mám problémy s menzes a tohle by to mohlo vyřešit. Já mám špatnou genetiku, tak i ty vajíčka byly špatné... ☹

adriana1010
26. kvě 2012

@pepitas Ahaaa, to jsem netušila, že ty ivf můžou něco podobného způsobit, já mám taky chybu v genetice, co konkrétně je u tebe? Proto mám strach i z těch vajíček :(, snad aspon jedno bude dobré a nechali jste si jen to pgd fish nebo kompletní? Otěhotněla jsi po ivf, nebo ne?

adriana1010
26. kvě 2012

@jananovacek Díky Jani, to víš - jen mám strach, když se jakkoliv odlišuju od průměrů, tak mě to hned děsí , jsem vážně zvědavá...

veverka.terka
26. kvě 2012

@jananovacek jasně Jani, to víš, když ještě není UTZ, tak se ujišťuju aspoň takto 😀 to je krásný, že budete mít holčičku....taky bych chtěla 😉

veverka.terka
26. kvě 2012

@adriana1010 Adrouši, nestresuj se!!!a vůbec se neodlišuješ od průměrů, 10 vajíček je právě ten průměr!!! 😉 hlavu vzhůrur a budď ráda, že už bude odběr a pak hnedka bude transfer a můžeš se těšit na mimčo v břiše 😉 😉 😉 doufám, že zase nesjíždíš všechny diskuze na netu a nevyhledáš si další důvody, proč být v depresi?! běda ti 😀

veverka.terka
26. kvě 2012

@pepitas achjo, ty si teda užiješ.... ☹

adriana1010
26. kvě 2012

@veverka.terka Teroušku jak já bych tě tady potřebovala, to víš, že to sjížddím a ted sem akorát dočetla o kočce, které je 27 let !!! Několikrát potratila (5krát) po přirozeném otěhotnění a HA ! Šla na umělé oplodnění, tam se jí vytvořily vždy jen dvě vajíčka.., zkrátka nelze ji na víc nastimulovat a vždy obě špatný, ted musí řešit darované vajíčko, to dopadnu stejně ☹ , holky jsem hrozná, celou dobu sem si to nepřipouštěla a ted najednou jsem na zhroucení, spíš šlo o způsob jak mi to pan dr. Texl řekl.., " no, zkrátka ve vašem věkku je ta funkce vaječníků nižší, to je pravda, což je i důvod proč jste nemohla otěhotnět" - to se ovšem spletl, protože s tím já problém nemám, spíš jen s tím udržením těhu 🙂, ale chápu že si neprochází kartu pacientky a řeší jen ultrazvuk 🙂,
No ale největší gol byl, že přítel tam seděl a já se akorát oblíkala a pan dr. vyšel ven a říká "další", a přítel mu sdělit, že už tam nikdo není, tak mu pan dr. nabídla že může vyšetřit i jeho :D, tak přítel málem zdrhnul jak se lekl :D:D:D

veverka.terka
26. kvě 2012

@adriana1010 já sem si to myslela, ty seš ale baba jedna 😎 😎 😎 prosím tě, nevyhledávej takový katasrofický příběhy, rači se podívej na něco hezkýho na dvd nebo se projděte ven a furt nešpěkuluj, co nejhoršího se může stát. teda, myslela sem si, že sem hroznej nervák a stresař a vymýšlím katastrofický závěry jenom já, ale na tebe nemám 😀
hele, tak ho Texl mohl taky prohlídnout a třeba by ti přítel taky přispěl nějakým vajíčkem 😀 😀 😀

adriana1010
26. kvě 2012

Kéž by to šlo :D, dopřála bych mu to :D

jananovacek
26. kvě 2012

@adriana1010 Myslim, ze se vubec neodlisujes od prumeru, prave naopak, ses typickej prumer 😉