Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

kinos
15. říj 2012

@werinka1 Jjj, určitě se poptejte. Tak to je dobře, že nebolí. Ale věřím, že Texl je odborník a sám ví nejlíp, co pro Vás bude nejlepší. Už jednou jeho slovo platilo v tvém případě 🙂. Jinak já mám pryč oba dva, mě říkali, že ten sactosalpinx tam může na mimi prskat nějakou tekutinu, která způsobí, že se mimi nezahnízdí. Já měla jeden, ale nakonec vzali oba. A taky říkali, že je to lepší na IVF. Je zvláštní, že ti ho nedali pryč. Ale já vlastně taky byla na laparu u nás v nemocnici a tam mi zjistili sactosalping myslím že na levo a nějaké srůsty, které odstranili a jen řekli, ať se snažíme. Mě to ale nedalo, tak jsem změnila doktora, docela daleko, ten udělal znovu vyšetření průchodnosti, potvrdil myslím tu jednu stranu a navrhl, aby šel pryč, že to může dělat neplechu, když se mimi snaží uchytit. Tak jsem šla na laparo k němu, a tam mi vzal oba dva, že ten druhý ještě nebyl tak hrozný, ale že takhle to bude jistější. a po třech měsících od operace jsme začali se stimulací. Ty pak začni pít bylinky ať je sliznice ukázková 😉 (řebříčk, kontryhel) a šupky pro mimi 😵.

werinka1
15. říj 2012

@kinos Tak já jsem zas byla právě pro nechání vejcovodů. Bohužel já mam problém s tím, že když by mi je odstranili, tak bych si připadala jak ženská, který něco chybí. Blbý, já vim, vejcovody nejsou k ničemu jinýmu, než aby dopravily vajíčko ke spermii (nebo naopak?) no ale já se s tim nedokázala smířit. Máš pravdu, taky mi to taky říkali. Resp. moje dr., která mi tenkrát tu laparku dělala. Jenže já chtěla prostě všechno nechat. resp. nechat prostor pro zázrak..... 😅 Po té operaci mi dr. sdělila, že děti mít nikdy nebudu (kvůli těm hrozným srůstům) a vůbec byla strašně netaktní a že mi pošle na Homolku a že by si tohle v břiše nenechala. Jenže než jsem opustila ordinaci, dodala, že její kamarádka měla stejnou diagnózu a nakonec stejně otěhotněla zcela přirozeně!!!!!!!!!!!!!!!! Takže proto jsem se rozhodla zkusit další IVF a neřešit další operaci.(to už jsme měli 1.IVF) Pokud by to nevyšlo, třeba ani s mrazáčkem, tak bych už hodně uvažovala o tom odstranění. Ale jelikož se to nyní "chytlo", i když na chvilku a při prvním pokusu se chytly obě dvě (a to už jsem údajně měla v bříšku stejnou paseku), tak si myslim, že problém s tím vejcovodem nebude. Dr.Mára mi totiž řekl (byla jsem u něj v Praze v soukr.amb., abych se poradila, jelikož je údajně dobrej), že jakmile se to "chytne" tak pak už ten sactosalpinx nic neudělá. Resp. rozhodně prý nezpůsobí zamlklinku. To už je v něčem jiném nebo se to prostě stává....A muj nynější dr. mi řekl, že by s tim odstraňováním vejcovodů raději vyčkal. Prý se v těhu můžou ty srůsty potrhat a pak by se mohlo zadařit i přirozeně. Proto se bráním zuby nehty odstranění a říkám si, že kdyby se povedlo pomocí IVF tak pak třeba.....pořád chci doufat v zázrak 😵 Sem se rozepsala 😅

danielahe
15. říj 2012

@kinos dekuji,no ja to mam za par a uz se tesim,nebot uz se sotva hejbu a malej ma uz omezenej prostor 😀 .tak hlavne at to dopadne dobre tobe a zada te neboli a hlavne,aby mimousek krasne rostl. 😉

kinos
15. říj 2012

@werinka1 Jjjj, určitě to vyjde 😵. To je hrůza, že někteří doktoři mohou být tak netaktní, ale já věřím, že Helios je super volba. A máš pravdu - stůj si za svým a těš se na mimi a s těmi srůsty taky říkali, že po těhu se vše v těle mění a pak pozor bo bude dětí nekontrolovatelně 😀 😀 😀 (pak nespoléhat na to, že to předtím nešlo 😀 ). Určitě z tebe bude brzo další těhulenka 😵

ivetka77
16. říj 2012

@werinka1 Werinko a volala sis koordinatorkam?krvacely jsme tu skoro vsecky, zvasuji na to davku utrogestanu...zkusilas to?

ivetka77
16. říj 2012

@werinka1 Aha, ja jsem to nedocetla...to je mi lito...ale hlavne , ze mate jeste mrazacky!!!Priste uz to vyjde! 😉

werinka1
16. říj 2012

Musim si zas postěžovat ☹ Ta mrcha se ne a ne rozjet. Dneska celej den špinim úplně strašně tmavě, ale krev žádná 😠 Já už chci červenou!! Ať se můžu těšit na další kolo!

jananovacek
16. říj 2012

@werinka1 No ja myslim, ze bys na tu krev mela, pokud spinis a nekrvacis, tak tam je porad velka sance...tady by ti mohla vykladat o krvaceni i pri otehotneni kazda druha! A pocity jsou pri tom taky uplne stejne...jeste bych to nevzdavala 😉

veverka.terka
16. říj 2012

@werinka1 musím souhlasit s Jančou. pokud jenom špiníš, tak bych určitě na krev zašla, nic není ztraceno a hlavně budeš mít jistotu, zda to vyšlo nebo ne. takhle budeš akorát přemýšlet, co se děje....

danielahe
17. říj 2012

@werinka1 ja byt tebou jdu na krev, at mas jistotu, pak muzes resit menzes 😠 😎 😉 , mne se taky rozjela mrska trochu pozdeji, myslim, ze prvni 2 nebo 3 dny velmi slabe a pak 4. den hodne silne a od toho dne jsem si mela pocitat dny.

werinka1
17. říj 2012

Ahojky, tak podávám report 🙂 MS v noci normálně dorazila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 Super. Takže doufam!! že ta mrcha bude úplně normální a už za 19 dní bych zas mohla mít u sebe naší bublinku 😵

tulipanek82
17. říj 2012

@werinka1 chjo Werinko, to je skoda, tak uz jen nezbyva nez poprat at rychle utece cekani na dalsi bublinku!!!

werinka1
18. říj 2012

Snad to čekání nebude tak dlouhé. Dneska jsem se objednala na UTZ 29.10., uvidíme jestli naroste děložní sliznice a pokud to bude ok, tak prý asi 19 den cyklu pojedem zase pro další naději. Doufam, že MS nebude dlouhá a nijak zrádná, že to bude všechno dobrý a napodruhé už to musí vyjít!!!! 😉

danielahe
18. říj 2012

Holky,hlasim ze dne ve 14:00 prisel na svet tobik,vazi neco malo pres 3 kila a ma 47 cm. V 8rano zacla odtikat voda a od 11:30 bolesti,malej byl rychlej a ja jsem bez nastrihu,zatim paaa

veverka.terka
18. říj 2012

@danielahe no, to je úžasný!!!mocmoc gratuluju!!! 😵 😵 😵 teda, ten si pospíšil 😉 🙂 tak ať ste v pořádku, hlavně zdraví a spokojení. užívej si to Dany 😵 ještě, že sem minulej týden dojela, to už bych vás 2v1 jinak nestihla 😉 🙂

kinos
18. říj 2012

@danielahe jééééé moooc gratuluji, oběma moccccc zdravíčka, štěstíčka - to je úžasnééééé!!!!!

adriana1010
19. říj 2012

@danielahe moooooc gratuluji dany, Tobikovi i mamce co nejvic zdravicka 🙂🙂🙂

werinka1
21. říj 2012

@danielahe Připojuji se ke všem gratululacím!!! 🙂 Hodně zdravíčka 😉

tulipanek82
22. říj 2012

@danielahe Je,tak ja tu par dnu nejsem a prosvihnu takovou udalost!Dani, moc gratuluju,at jste zdravi a pekne rostete!!! 😵 😵

danielahe
23. říj 2012

Ahoj holky, vsem moc dekuji 😵 😵 😵 😵 😵

tulipanek82
23. říj 2012

Musi to byt nadhera,drzet milacka v naruci,ja uz se taaak tesiiim az toho sveho taky porodim nebo az aspon zacne kopat,at uz o nem vim!

veverka.terka
23. říj 2012

@danielahe nahoď nám aspoň 1 fotečku malýho Tobíka 😉 😵

danielahe
23. říj 2012
veverka.terka
23. říj 2012

@danielahe božínku, to je úžasnej bobeček!!! 😵 😵 😵 už abych taky měla to svoje miminečko v náručí 😉 🙂 užívej si to 😉 😵

adriana1010
23. říj 2012

@danielahe waaaaaaau, tak ten je jak z cukru 🙂, takovej sladousek, jeste jednou moc gratuluji Dany, musi to byt naaaadhera, zavidim a taky se uz tesim 🙂

danielahe
24. říj 2012

Holky, ono neni zavidet co 😀 , na fotkach to vypada idelalne, brecici dite ukazovat nebudu 😀 😀 😀 😀 , jinak realita je krapet jina...je fakt, ze je hodnej, ale to okolo 😀 😀 😀 😀 , hlavne to kojeni, boliiiiii prsa a bradavky 😝 😝 😝 😝 ...jinak malje vypada uplne stejne jako jiricek, kdyz se narodil 😀 😀 😀 😀

pepitas
24. říj 2012

@danielahe Moc gratuluju k Tobíkovi, hlavně ať jste zdraví. Je nádherný!!!!! A co říká Jiřík na brášku?

ivetka77
24. říj 2012

@danielahe Dani to je nadhera! 😵 Moc gratuluji!Tobik se vam mooc poved! Hlavne budte vsichni zdravi!!

danielahe
25. říj 2012

@pepitas dekuji 😵 , jirka je nadsenej, jen to neproziva, ale zatim to bere dobre, ted je navic nemocnej, tak se s nim nemuzu ani moc mazlit, abych to neprenesla na maleho.
@ivetka77 taky dekuji 😵 , vsak ja se nemuzu ani vynadivat...je to lepsi nez televize 😉

werinka1
25. říj 2012

@danielahe Je božíííííííííí 😵 😵 😵