Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
11. led 2013

ahojky, hlásím se zpět doma z nemocnice. byla sem tam od úterý kvůli vysokýmu TK, ale už se to nějak srovnalo, tak snad to bude OK. akorát se musím moc moc snažit Julince domluvit, aby už chtěla ven, jinak mě pošlou na vyvolání a to bych nerada ☹ tak uvidíme....

werinka1
11. led 2013

Ahoj, já se hlásím zpět ze screeningu 🙂 Teda už včera, ale byl jsem totál hotová, že jsem padla a spala. Takže u nás zatím dobrý 😵 Screening negativní a odhad pana doktora co se týče pohlaví................................................................................................................ 2 holčičky!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 Ale asi to musíme brát ještě s rezervou. Třeba tam ten pindík ještě vykoukne. 😀 Jinak mam za sebou svoje první blitíčko 😝 Cestou do Plzně jsem si odložila snídani na jedné autobusové zastávce. 😀 A opět nám teda na genetice vnesli do našich "dvojvaječňátek" trochu nejasno. Jednak to už v tomto období nejsou schopni poznat, to se prý musí na začátku a jednak tim že jsou stejného pohlaví nám to taky neusnadňují. Když jsem jim řekla, že mi v nemocnici v 5 tt řekli striktně dvojvaječná, tak na mě koukali trochu jako když jsem spadla z nebe. Po UTZ už zase tak moc nekoukali, protože jsou sami zmatený! 😀 Prý jsou tam určitý "znaky" odporující teorii jednovajek, ale zároveň i potvrzující. Takže víme prd, ale je nám to fuk, hlavně že z toho budou dvě zdravý dětičky 😵

werinka1
11. led 2013

@veverka.terka A jak si na tom byla s tlakem na začátku těhu? Já mam pořád 100/60 maximálně, což se mi nezdá moc. Takže bych nemusela mít strach z vysokého? Nebo se to může změnit? Já to budu mít stejně trošku jinačí. Teda jednak prý budu rodit nejdýl v 38 tt a jednak musim do Plzně (80 km ze Sušice) kvůli tomu že je to rizikovější a když se narodí dřív, tak tam jsou na špičkový úrovni co se týče péče o nedonošeňátka.
Doporučili ti něco co by mohlo porod "vyvolat"? Já slyšela procházky do kopečka, taky prej může pomoc taťka když se večer co večer "obětuje" 😀. Jo a pak sem tady v diskusích narazila na lněné semínko.
No to víš, holčička se holt čančá než si dá říct 😉

danielahe
11. led 2013

@veverka.terka nevim jestli to funguje, ale nekdo radi, cerveny vino, tepla koupel a sex 😀 😀 😀 😀 , ale nevim jstli to funguje 😀 ...to vyvolani je asi blby, hodne holek to popisuje, ze je to horsi oproti normalnimu porodu 😒
@werinka1 tak gratuluji 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tyjo, ja si snad sezenu chlapa, co ma holcici spermie na treti tehu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , jinak mame jistyho kluka zase 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , jinak ja u prvniho tehu tlak normalni a pak ke konci vyssi a u druheho tehu tlak normal a nekdy i nizsi 😀 , ale oni si te pohlidaji a dopredu se neboj 😉

veverka.terka
12. led 2013

@werinka1 moc gratuluju k negativnímu screeningu a ke 2 holčičkám! 😵 😵 😵
rozhodně se nestrachuj, že by ti mohl tlak vyskočit předčasně. já sem s tím měla problémy už od začátku, před těhu nee, ale od začátku těhu hnedka joo. ty máš spíš naopak níznej, takže buď v klidu 😉 🙂 a i kdyby vyskočit, dá se to korigovat lékama nebo jenom sledováním.to je dobře, že budeš rodit na dobrým pracovišti, kde sou specializovaní odborníci 🙂 😉
jj, doporučili mi spoustu věcí- samozřejmě sex, ale to mi teda není zrovna moc příjemný a není to ani tak milování, jako spíš akrobatickej výkon 😀 😀 😀 protože to břicho fakt zavazí úplně všude 😀 😀 😀 , pak uklízet, chodit do schodů, procházky, baštím lněný semínko, piju čaj z maliníku, pupalkovej olej, no, a uvidí se. stejně, pokud s ejí nebude chtít ven, tak nezabere nic....
@danielahe no, já horkou vanu asi moc dávat nemůžu, kvůli tomu tlaku, sexík se snažíme, ale fakt je to takový na prd 😒 a vínko si občas dám, ale zase nechcu každej den 😀 jj, vyvolávání není určitě žádná slast, taky to z okolí slyším, že je to o dost horší- rychlej nástup, silný kontrakce po krátké době 😠 ☹ ale co bych nedělala, stejně nic.....

werinka1
12. led 2013

@danielahe
@veverka.terka Moc děkuju, ale ty holčičky berem zatim opravdu s rezervou. Já bych byla ráda, muj chlap pořád věří, že aspoň jeden pindík se ještě vokáže, chtěl by radši kluky 🙂 Prej co je s holkama starostí.....aby je nějakej vobšourník "nezneuctil" a vůbec, ta převaha potom! 😀 Děláme si srandu, samozřejmě chcem hlavně zdravý miminka.
@veverka.terka Koukam že ste řádně poučeni a děláte co se dá. 🙂 Nezbývá než čekat, že si dá říct. Ale co vim, poprvý je to většinou déle. Mojí ségře už to taky chtěli vyvolat, ale jak nastoupila do porodnice, začla se bát a za pár hodin už to bylo 😀

veverka.terka
12. led 2013

@werinka1 no jo, ti chlapi, asi všichni, sou zatížení prostě na kluky, to je jasný 🙂 manžel od začátku taky pořád říkal, že to ještě není jistý a že se tam pindík ještě může objevit 😀 ale neobjevil. samozřejmě je i tak šťastnej, že máme snad zrdavou holčiku a za chvilu bude s náma 😉 🙂 jj, děláme pro to maximum, i jí pěkně domlouvám, hladím ji, ale zatím nic, ještě je čas. taky si říkám, že třeba nějakou lehce stresovou situací se to vyvolá, uvidíme. můžem tomu pomoct, ale není to všemocný 🙂 😉

andulka79
12. led 2013

... prosím je tu některá právě po IVF ???
Od KET jsem dnes 10dnem již 6den se objevil duch na testu a co obden sílí ,ale ani dnes nebyla druhá / úplně stejně silná jako testovací.Od úterka tohoto týdne jsem začala špinit a od včera tedy i na vložku..dnes jsem měla mít podle ciklu menzes....v Heliosu mi zvýšily dávky na zavádění na 3 x denně a 15.1. už mám dojít na krev.Máte to špinění taky některá tak i stím testem ☹ ??? Je pravda,že dnes víc odpočívám jak jindy jinak i chodím do práce.Mám ji částečně v Brně a částečně doma.
Víme,že čekáme chlapečka a byla jsem první novoroční těhule Heliosu 🙂 samo vše v úvozovkách jelikož nevěděli,že to zadaří,ale MUDr.Texl nám tak gratuloval ,ale za vše vděčíme i MUDr.Vašínové ,že se tak ještě stihnul ciklus následný po OPU a PGD ....bohužel tam byli ty vánoční svátky tak se moje dr.za nás přimluvila za což jí strašně děkujeme 🙂.
Byl to první pokus o IVF a snad opravdu klapnul 🙂.

zuzzu11
12. led 2013

@andulka79 ahoj ja este nemam s tymto skusenost, ale spinenie moze byt aj z toho ze sa ti zahniezduje embrijko 🙂 . Takze to nemusi byt hned zle. Moja kamoska tiez zakrvacala po ET a maju synceka. Odpocivaj urcite a snaz sa byt v klude.

danielahe
12. led 2013

@veverka.terka Moje porodni asistentka tvrdi, ze deti nejsou blby, takze kdyz se jim ven nechce, tak je to z nejakeho duvodu, bud se jim jeste enchce, nebo vi, ze to prirozene nepujde. ja jsme byla moc rada, ze jsme si ji zaplatila, pac skrz jeji uklidnujici vysvetleni a rad vse probehlo rychle a prirozene, ale to vis, ze posledni pul hodina byla vyzivna 😀 😀 😀 😀 , ale pak prislo tlaceni a prcek byl venku 😉 a vysledek stoji zato 😉 a jinak sex jako akrobaticky vykon, to znam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@werinka1 ja jsem premyslela o tech tvych dvojcatkach...tys rikala, ze jednomu embryjku zaclo tlouc srdicko pozdeji, ne?, tak to musi byt dvouvajecny mimca, jinak by srdicka byla stejne 😉
@andulka79 ahoj, ja teda testila 8 den a diky bohu zato, a hned druhy den jsem spinila, takze jsem valila do heliosu s brekem, ze asi o to prijdu 😀 , tak mi pichli agolutin a druhy den jsem sla na krev ( prvni ivf se nepodarilo a taky jsme krvacela ), takze se toho spineni neboj, kdyby se to zhorsovalo, tak jim zavolej 😉 , jinak me taky zvysili utrogestan na 2-2-2 a bastit 😉 .....no a prcek je uz mezi nami 😉 , drzim palecky a urcite to bude ok 😵 😵 😵

danielahe
12. led 2013

@andulka79 jo a moje testovaci carka byla jako kontrolni snad asi tak 20 az 30 den po zavedeni embryjka, jak jsme krvacela, tak jsme se furt testila, jestli tam bobek je 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

werinka1
12. led 2013

@danielahe Tak přesně tohle jsem tomu dr. říkala a on mě odbyl tím, že ta srdeční akce tam byla, jenom oni jí neviděli 😕

kinos
12. led 2013

@veverka.terka Dula, ke které chodím na předporodní kurz, říkala to stejně co danielka, když se miminku nechce tak to má důvod a ještě se nestalo, aby miminko v bříšku zůstalo. Že nikdo neví, co porod spouští, termíny jsou pouze odhadem apod. takže pro vyvolávání moc teda není. Doufám, že tlak už ok a malinká se brzo rozhodne 🙂.

danielahe
13. led 2013

@werinka1 to uvidis, az se holky narodi 😀 , kdyz budou stejne tak se ti rozdelilo to jedno embryjko a proste se povedli jednovajecna miminka a kdyz budou kazda jina, tak tomu doktorvi, co ti vrdil, ze to nevideli mues rict, ze si ty svoje chytre rady muze strcit za klobou...no a ja bych teda asi verila vic texlovi ( nevim kdo te prohlizel ) 😉 a to srdicko pokud tepe tak to jde videt 😉 , jedine, by byl hodne spatnej ultrazvuk 😉

danielahe
13. led 2013

@kinos
@veverka.terka porod spousti miminko, ono prave dava pokyn k vylucovani hormonu, ktere spousteji stahy delohy 😉 , kdyz se to dela umele, tak ani to chudak ditko netusi, co se deje 😉 , proste ji je tam asi dobre a nikam se ji nechce, i kdyz to bohuzel zpusobuje mamince potize....no a to uz se musi trosku s tim asi neco udelat, aby porod nikoho neohrozoval 😖 , takze jedine ukecavat.....aspon to platilo na Tobika 😀 😀 😀 😀 😀 , jsme mu rikala, ze nechci ctyrkilace 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andulka79
13. led 2013

Moc holky děkuji za povzbuzení no v úterý půjdu na krev ....No a ještě se zeptám jak jste to měli se sexem po transferu ????
Co hledám na netu tak 7dní pauza a pak normální sexuální život 😀 .... přiznám se my to už včera nevydrželi a s kondomem jsme samo s opatrností spíš že jsem si to určovala já 😉 ,ale už byl už to fakt nešlo 😝 ...nedovedu si představit,že by jsme to měli zakázáno třeba pomale celé těhu ...už tak chodím spát dřív než chlap aby jsme se nelákali navzájem 😀 .

andulka79
13. led 2013

@danielahe právě co obden dělám test neštětsí už nemám ten citlivější tak si dám zítra pohov 🙂

ilonar
13. led 2013

@andulka79 Ahojky, jak víš, že čekáte chlapečka? Mohli jste si z embrijek vybrat? Řekli vám to dobrovolně? A kolik jsi měla odebraných vajíček a kolik jich nakonec zůstalo? Máte zmražené ještě další embrijka? A jak dlouhá byla doba mezi odběrem vajíček a KET? Jaký časový horizont? Ať to klapne! 🙂

danielahe
14. led 2013

@andulka79 Tim ze jsme krvacela, tak ten prvni trimest zadnej sex 😀 , mne to teda nevadilo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a pak uz jpo, ale opatrne. No to by me taky zajimalo, jestli si ze svych embrijek muzes vybrat, ja si furt myslim, ze jo 😕 . No my meli pouze 2 kluky, takze tam nebylo co vybirat 😀 😀 😀 😀 😀

werinka1
14. led 2013

@danielahe Když už je řeč o tom sexíku, myslíte že po tom prvním trimestru se nemusíme bát?? Já měla samo taky zákaz kvůli krvácení, ale to bylo jen dvakrát v začátku (5 a 6tt), teď už je to v poho (a doufam že bude i nadále!!), tak začínam mít občas takový nápady...... 😀 A chlap už je na pěst 😅 Dneska jsem vlastně 12+5t. Máme ještě vydržet?? Je mi trošku trapný se u doktora ptát, navíc tam jdu až 30. ledna 😝

veverka.terka
14. led 2013

@werinka1 já teda myslím, že pokud budete opatrní, tak je to úplně v pohodě 😉 🙂

andulka79
14. led 2013

@ilonar Já měla odebraných 29ks vajíček z toho se dalo použít 26ks,ale my nechali oplodnit 15. Do 5-6dení kultivace přežily pouze dvě embrya kterým byli odebrány buňky na genetiku a mohly je zamrazit ..jelikož já stejnak dostala ve slabší formě hyperstimulační syndrom a musela jsem znovu dostávat injekce do svalu 😒 .Ještě tedy máme zamražené jedno embryo,ale nemyslím,že by jsme ho asi ještě použili..raději se ani neptám co je za pohlaví.....K odběru vajíček došlo 5.12.2012 a k oplodnění KET došlo 3.1.2013

zuzzu11
14. led 2013

@andulka79 ahoj a tebe sa ten hypertimulak vratil neskor po OPU?Ja som ymslela ze hyperstimulak sa moze urobit bud pocas stimulacie alebo nasledne po OPU. Vam kolko trvalo vysetreni PGD? My sme mali odber 13.12. a este nemame vysledky. Nam dali tri na PGD.

danielahe
15. led 2013

@werinka1 u nas taky probehl nejaky ten sexik, jestli se to da tak nazvat 😀 v 1. trimestru, sice hodne opatrnej a ja furt komandovala 😀 😀 😀 , pokud se citis dobre, tak proc ne 😉
@andulka79 vy mate jeste jejdnoho mimiska v mrazaku a ty bys ho tam nechala? 😕 , to ja kdybych jich tam mela sest, tak si je necham dat vsechny 😀 😀 😀 😀 😀 , noc bych tam nenechala 🙂

danaho
15. led 2013

Ahoj holky, omlovám se ,že vám sem vstupuji. Ale chtěla bych od vás informaci,jak jste spokojené v Heliosu? Chodím do Libereckého Gennetu. Mám za sebou neúspěšné 2x IVF a 2x KET (z toho jednou SP na 7 tt a jednou biochemicjé těhotenství) . Do 3 IVF mi nenabízejí žádné další vyšetření. Našla jsem diskuzi s panem primařem Texlem a ten mi napsal,že doporučuje dovyšetřit DNA spermií u partnera a hlavně PGD a aCGH. U nás mi Mudr.řekla,že je to drahý a není to stejně jistota že se uchytí a že to máme prostě zkoušet dokud se to nepovede a prý i vyšetření DNA spermií je zbytečný když jsme měli PISCI. Což mi přijde hrozné,protože u 3 pokusu bych chtěla jistotu že mi zavádějí zdravé embryjko schopné vývoje a to ostatní je na přírodě....
Jediné co mě děsí je ta vzdálenost skoor 300 km ☹

werinka1
15. led 2013

@danielahe Neni nad to vzít to do vlastních rukou 😀 Já už bych občas choutky měla, ale asi se úplně necítim, protože mě občas pobolívá a píchá v podbřišku, takže bych měla víc strach 😒 Ale pomalu se to všechno zlepšuje, takže tomu dávam tak 14 dní a hupsnem na to. Jen sem chtěla znát váš názor nebo případně co vám doporučili nebo zakázali doktoři.

werinka1
15. led 2013

@danaho Ahoj, stála jsem před stejným rozhodnutím asi tak před půl, třičtvrtě rokem. Myslim, že budu mluvit za všechny holky, když řeknu, že Helios jedině doporučujem. My dojížděli ze Šumavy, takže 260km. Třetí pokus jsme nechtěli nechat jen tak náhodě a centrum kam jsme chodili nám už nic víc nenabízelo. Měla jsem za sebou první IVF - skončilo zamlklým těhu a pak druhé a následně KET bez úspěchu. V Heliosu udělali vyšetření té fragmentace DNA u spermií. Ano, taky jsme předtím měli PICSI, ale to bylo spíš proto, že jsme sami chtěli udělat maximum. Vyšetření ukázalo hraniční hodnoty, kdybych měla více vajíček, skoro nám doporučili zkusit to naprosto "přirozeně" bez ICSI a PICSI. Jenže vajíček zase až tak moc nebylo a hlavně my se nakonec rozhodli neriskovat a prostě dát do toho vše. Takže to bylo naše rozhodnutí a šli jsme do PICSI. Co se týče PGD, tak v Heliosu to některé zdravotní pojišťovny hradí. Jsou 4. Vím, že Všeobecná a nyní už i Ministerstva vnitra. Pak taky Oborová a tu poslední nevím, mají to na stránkách. Tudíž vcelku velká částka ušetřená. Bohužel ještě v listopadu kdy jsme podstupovali IVF my, tak moje zdravotní pojišťovna (ministerstva vnitra) PGD ještě nehradila. Ke konci roku už smlouvu podepsali. Tudíž my jsme vzhledem k financím riskli bez PGD. Z 8 oplodněných vajíček zbyly 3 ukázkové blastocysty(do té doby nám v předchozím centru nedokázali žádné blastocysty "vypiplat" a tvrdili nám, že je to holt špatnými vajíčky). První ET biochemické, první KET mam už 13 týdnů v bříšku 😵 A rovnou dvojčátka. Jenom zatím nevíme (a lékaři se nějak nedokážou shodnout) jestli se nám to jedno rozdělilo a nosím jednovaječná nebo jsem současně otěhotněla přirozeně a jsou dvojvaječná. 🙂 Tudíž to bude zřejmě překvapení na závěr 😀

werinka1
15. led 2013

@danaho Ještě bych chtěla dodat, že u mě provedli podrobnější vyšetření než v předchozím centru a zjistili celiakii ☹ Musim držet bezlepkovou dietu. U mě se to nijak neprojevilo, ale prý neléčená celiakie způsobuje potraty a neschopnost otěhotnět. Nevím, jestli to byla skutečně příčinna potratu, těžko říct.

zuzzu11
15. led 2013

@jarmisek ahojky 🙂 . Ako sa mas? Tak ako ste na tom? Uz ste boli na KET 🙂 ? Drzim palce 😉 .

danaho
15. led 2013

@werinka1 Ahoj,moc ti děkuji za info. Jsme téměř na 90% rozhodnuti,že se objednámena první konzultaci a rovnou by jsme si nechali udělat nějaké vyšetření. Ale četla jsem,že při simulaci se tam často chodí na UTZ a ještě k tomu berou krev?? Asi bych se tam musela někde ubytovat,protože si neumím představit to dojíždění. U mě bohužel IVF je skoro jediná šance. Mám endometriozu,neprůchodný levý vejcovod a zvýšené NK buňky. U 2 IVF jsme metodu PISCI měli a povedlo se nám do 5 dne 5 embryí - 3 blastocysty a 2 moruly.Ale nakonec nedopadlo nic. Vzhledem k mému a partnerově vyššímu věku bych strašně ráda to PGD vyšetření, mám VZP pojišťovnu tak by to neměl být problém. Navíc se mi moc líbí přístup pana primáře,který ač má určitě mnoho pacientek tak ve svém volném čase neváhá a odpovídá na internetu všem ženám které potřebují radu.
A prosím tě jak je to s přestupem,musím vyzvednout nějakou dokumentaci ve svém nynějším CAR?
Moc gratuluji k dvojčátkům.A na UTZ jezdíš také do Heliosu? 😉