Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danaho
1. únor 2013

@katuleb tak to je super,že holky píšou že to není potřeba. 😉 U nás jsem musela klasicky dát krev,moč a EKG a pak ještě jít u nich k nějaký doktorce na to aby mě proklepla kolena a zeptala se mě jak se cítím 😀

katuleb
1. únor 2013

@danaho jj přesně tak a já to vždy honila a´bych to stihla nebylo to staré...jen zdržování... 😅

zuzzu11
1. únor 2013

Ale oni musia urobit krvne predoperacne vysetrenie. To by si nemohli zobrat na zodpovednost keby zena nemala ziadne urobene. A na to ekg mi povedala kord.ze to je taka kratka narkoza ze nie je treba 🙂 . A pred OPU pride za vami super anesteziolog, fakt velmi mily 🙂 . Povie vam vsetko ako to bude prebiehat a aj po odbere pride vas pozriet ako sa mate 🙂 .

katuleb
1. únor 2013

@zuzzu11 tak to abych se pomalu začala na pana anesteziologa těšit.. 😅 ,jo vím že musí udělat aspon vyšetření z krve ,ale už to, že si udělají tam je uspora času a nervu aby to člověk stihl....takže tak to bylo myšleno... 😉

jawuna
1. únor 2013

Čau holky, tak mrcha už přišla, tak už píchám... 😎 Předoperační nejsou potřeba, dělají to v rámci odběrů při stimulce. Já jsem měla u odběru taky super anesteziologa, byl tak miloučký... 😀

danaho
1. únor 2013

@zuzzu11 škoda, když vyndám kontaktní čočky tak anesteziologa moc neuvidím 😀 Ale pokecám si ráda. Já po narkoze totiž hned žvaním 😅

danaho
1. únor 2013

@katuleb ty koketo 😀 😀 😝

danaho
1. únor 2013

@jawuna super,že mrha dorazila. tak tfuj tfuj tfuj pro štěstí ať je to teĎ ten správný a poslední pokus 😉 Teda na toho anesteziologa už jsem zvědavá 😉

danaho
1. únor 2013

Holky a jak to tady je u OPU a ET můžete mít partnera na pokoji? A může jít s vámi na sál u ET?

zuzzu11
1. únor 2013

@danaho pri OPU urcite nie, mna manzel cakal v cakarni 🙂 . A na izbe som bola tak dve hodky a isla som domov. Teda ides po OPU este za kordinatorkou sa porozpravat. A na ET ja si myslim, ze by nemusel byt problem 🙂 . Skus sa dohodnut do predu s doktrom 😉 .

zuzzu11
1. únor 2013

@danaho 😀 😀 oni ta odvedu aj orivezu po OPU 🙂 . Ja si pamatam ze mne sa snivalo o zverolekarovi nieco a ze som pila cervene vino 😀 . A anesteziolog dr.Koudelka prisiel a pytal sa nas ci sa nam nieco pekne snivalo 🙂 . A ja ze mne o cervenom vine a on ze vy ste nam to vypravala na sale ze ste si dala vino 😀 . Ake kraviny sa cloveku zdaju potom 🙂 .

danaho
1. únor 2013

@zuzzu11 to já jsem zase chtěla řízek a bramborový salát 😀 Vůbec si to nepamatuju,musela jsem mít hrozný hlad 😀 No hlavně,že jsem nevykládala nic horšího. A to vás bylo na pokoji víc? Tady jsem byla vždycky na pokoji sama a přítel tam za mnou mohl kdykoliv přijít. Na ET ho se mnou na sál nepustili,ale v Praze se to může.

zuzzu11
1. únor 2013

@danaho 😀 . Kazda mame nieco, jedna bola hladna jedna smadna 😀 . No boli sme na pokoji tri, ale len dve sme isli na OPU. Tretia holcina tam bola kvoli niecomu inemu. Tam su tusim dva pokoje po ztroch posteliach, a na tom druhom bola pani len sama. A tie si musela mat pri ET plnsi mocovy měchiř? Lebo som sa pytala Texla a povedal ze je treba ho mat plnsi, ze tak lepsie vidia maternicu a ona potom viacej nejako vystupi hore. Ale ze nemusi byt uplne plny, ved to musi byt strasne ked ti greba curat a nemozes ist 😒 .

jarmisek
2. únor 2013

@werinka1 No tak to ted prave zrovna nepotrebuj uslyset 😅 ale dekuji za uprimnost 😀 Ale u Tebe to treba je x2? 😵 😵

jarmisek
2. únor 2013

@katuleb Pregnyl,ale ted uz popravde nevim, jestli se neco za nej doplaci,neco mi rika, ze mozna 50 Kc? Ale nevim...platil manzel 😀

jarmisek
2. únor 2013

@danaho Polenosila jsem si krasne a musim rict, ze dnes v tom uspesne pokracuju 🙂 No, je pravda, ze kratky protokol je na mene dnu-ja mam osobne problem si vzpomenout,ze si mam neco pichnout,takze v tomhle smyslu je to asi fakt lepsi...Ale urcite je nejdulezitejsi pockat,co Ti doporuci, oni urcite vedi nejlepe, co ktere z nas dobre zafunguje 😵 😵

jarmisek
2. únor 2013

@zuzzu11 Jezisi, no doufam, ze ja jsem tena na sale nic nevykladala 😀 Asi tam s nami maji obcas docela veselo, co? 😀

jarmisek
2. únor 2013

@danaho Manzel se mnou nemohl jit na OPU ani na transfer, protoze se to ze zakona pry nesmi...

jarmisek
2. únor 2013

@jawuna Perfektni Jawu!Tak drzim pesti,at se naklube spousta vajuch ! 😉

werinka1
2. únor 2013

@jarmisek Nebudu ti mazat med kolem pusy. 😀 Je to možné, že když jsou dvě, tak to bylo umocněné. Ale taky se říká, že u dvojčat se zvrací o to víc a já blinkala (zatím) jen 2x 🙂 Ovšem do toho 10 týdne to byl očistec co se týče únavy a celkově jak mě bylo šíleně zle. Tenkrát jsem si říkala, že tohle už nikdy! 😀 😀 😀 Ale jak se to zlepšuje........už mluvíme o třetím 😀 😉

werinka1
2. únor 2013

Jinak holky, ne že bych vás chtěla kdoví jak strašit, já vyfásla paní anestezioložku. Už jak sem jí zahlídla ve dveřích tak jsem si říkala, tak tahle baba mi bude hledat žílu a nakonec se jí to stejně nepovede a bude mě rejpat do ruky zeshora jestli víte kde myslim. Tam kde je to nejhorší 😠 Dokonce zkoušela i přímo v zápěstí na hřbetu a až tam kde jsou vidět žíly nejvíc právě zeshora, tak se napíchla. Už jsem měla sto chutí začít ječet ať pošlou někoho kdo to sakra umí!!!!!!!!!!!!! Ale nebojte, vy budete mít určitě větší štěstí na nějakýho fešnýho anesteziloga 😀 😉

zuzzu11
2. únor 2013

@jarmisek 😀 . No oni urcite pocuju vselico 😀 . Urcite sa niekedy dobre nadmeju 🙂 .

jarmisek
2. únor 2013

@werinka1 tak říkáš do desátého týdne? No tak snad to nějak vydržím 😅
Jinak já jsem zrovna naštěstí chytla celkem sympatickýho anesteziologa a žílu našel ani nevím jak 😵 😵

werinka1
2. únor 2013

@jarmisek Budeš muset 😀 😀 😀 Já byla navíc ze všeho nervózní a nepříjemná na okolí. Nejvíc mě vytočila otázka mýho tatího. A tobě je jako blbě?? A proč a jak je ti blbě? Podotýkam, že všichni věděli, že jsem těhotná 😀 A ptal se už poněkolikátý 😀

danaho
2. únor 2013

@werinka1 Tak to je lepší,že bez těch kontaktních čoček nevidím 😀 😀 😀 baba mi bude ukradená a když nebude umět píchat tak budu ječet. 😝

danaho
2. únor 2013

@zuzzu11 taky jsem musela před transferem pít.Teď v lednu jak jsem byla na posledním KET,tak jsem to přehnala a když přišel doktor na pokoj,tak se ptá jestli jsem napitá. Říkám,že jo ale nějak moc. Tak mi dovolil jít na wc a upustit trochu 😀 Prý stačí tak 1/4 močáku aby byla plná 🙂

danaho
2. únor 2013

@jarmisek já myslela jen jestli chlapi můžou být na pokoji. U nás to šlo,ale já tam byla vždy sama. Chápu,že když tady leží víc ženských tak to bych ho tam netahala. Na ET v Praze mohl přítel na sál,ale v Liberci ne. To na nás koukali jak z jara,když se zvedl,že jde taky. My mysleli,že je to normální 😀

kinos
2. únor 2013

@danaho v Olomouci taky myslím, že ET je s tatínkama 😉, ale popravdě, mě to až tak nevadilo, že tatínek čekal venku, protože byl tehdy total nachlazený 😖, ale ET byl krásný, jak už jsem měla embryjko, tak mě přikryli dekou, zhasli a nechali mě s maličkým 😵 . ET mi dělal Texl a byl moc fajn, a za nějakých 15 minut jsme už byli u tatínka.

danaho
2. únor 2013

@kinos je to hrozně krásný pocit,když mi ty bublinky ukázaly na monitoru. Je mi moc líto,že to nezvládli. Mě pak odvezli na pokoj a tam jsem musela ležet 30 minut a pak už jsem mohla vstát a jít se konečně vyčůrat. S tím plným močákem to byly muka 😀 Tam bylo fajn,že se mnou přítel mohl být na pokoji,protože jsme si povídali a rychleji to uteklo.Taky tady dostáváte po ET obrázek embryí? Já je dostala vždycky nakreslené a u toho popis jaké jsou kvality.

kinos
2. únor 2013

@danaho v Heliosu přijedete na transfer, myslím, že je ještě pohovor ohledně průběhu kultivace a pak tatínek počká, transfér je prováděn v takové malé místnosti, kde je před tebou monitor, všechno komentují a ukazují a pak tě přímto tam nechají, přikryjí tě dekou a dají takové tlumené světlo (a už ani nevím jestli i hudbu) a po asi 15 minutách jdeš za tatínkem 😵. Jjj taky máme první fotečku z transferu přímo z ultrazvuku. A jak se daří?