Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danielahe
31. bře 2013

@kinos jojo, leti to 😵 , neboj, to tvoje zlaticko pocka na radny termin 😉 a uz mate jmeno?

kinos
31. bře 2013

@danielahe No, pro holčičku ne (my jsme co 😀 ), a pro chlapečka já chtěla Tobiška nebo Šimona, ale asi zůstanem u manželova Pavlíčka 😀, když už mu tak všichni říkaj 🙂.

danielahe
31. bře 2013

@kinos hehe, ja jsem nejak zapomnela co cekate a jestli jedno nebo dve mima 🤐 😅 . Tobiaska mam ja 😀 , to je hezky jmeno 😵 😵 😵 a Simonek se mi taky libi 😵 😵 😵

januliii
1. dub 2013

Ahojky holky,tak po vcerejsi punkci mame z 10 zralych vajusek oplodnenych 7🙂 ted budeme jen a jen cekat a drzett palecky at jich co nejvic vydrzi!!

katuleb
1. dub 2013

Super tak velká gratulace,pěkně se to rozjíždí..... 😉

katuleb
1. dub 2013

@januliii to bylo pro tebe ten předchozí příspěvek.... 😝 😅

jarmisek
1. dub 2013

@danaho Ahoj,gratuluji k bobickum-to jsou teda nadprumerny sikulky, co?Jen tak dal! 🙂A kdy nam pisnes dalsi zpravicky-zitra?Budu se tesit a myslet na vas! 😵 😵

jarmisek
1. dub 2013

@januliii Ahooj,dalsi skvele zpravicky, gratuluju!!! 😵

danaho
1. dub 2013

@jarmisek Zítra budu volat v 8 ráno,to bude 5 den kultivace. Tak se modlím aby to bobci zvládli.
@januliii ahojky,moc hezký počet. Tak jsou ty naši bobci teď někde sebe v mističkách 😀 .Držím palce i těm tvým 😉

januliii
1. dub 2013

@danaho to jo🙂 ti tvoji jsou ale o par dnu starsi🙂 vidim ze se jim dari dobre🙂 jen tak dal🙂

januliii
1. dub 2013

@danaho a jak se citis po OPU?... Me je docela dobre...jen jsem dneska trosku nafoukla a jak si me trapi plynatost... Za jak dlouho ti bylo uplne dobre?...jen doufam ze se mi nerozjede OHSS:( Ale snad nee... Zitra uz premyslim ze pujdu do prace...

danaho
1. dub 2013

@januliii teď už se cítím dobřeAle po OPU jsme jeli hned domů 300km a to bylo docela náročný. Pokud ti zítra bude dobře tak do práce klidně jdi,jen teda pokud neděláš nic fyzicky náročného. A ty chceš PGD?

januliii
1. dub 2013

@danaho vypada to ze pujdu🙂 jj, PGD bysme chteli...tak doufam ze budou vhodna embryjka🙂jen jsem docela zmatena s tim, ze nam rikali,ze jestli nebude nejake vhodne embryjko k vysetreni, ale bude jinak dobre,ze mi ho rovnou transferuji uz ted...taky ti to dali jako moznost??

danaho
2. dub 2013

Ahoj holky,tak dneska jsem docela hotová. 3 embryjka jsou ve stádiu časné blastocysty a vyšetření na nich udělat ještě nejde a ty další 3 už zaostávají a nemám s nima moc počítat. Mám strach aby ty 3 došly do stadia hatchující blastocysty a šly vyšetřit ☹
@januliii to mi taky říkali,že pokud nepůjde vyšetřit tak pojedu na transfer hned. Takže to by bylo zítra. Ale všechno se dozvím až zítra ráno v 8h. Jsem z toho dost špatná a fakt se bojím.

januliii
2. dub 2013

@danaho vydrz!🙂 do zitrka je spusta casu a urcite porostou!!;)

jarmisek
2. dub 2013

@danaho Ahoj Dani, nezoufej, porad mas tri sikulky, co jeste do zitra dorostou, neboj 😵 Holky docela casto pisou na diskuzich ze mely PGD az 6 den 😉 Tak te urcite jen zlobi a davaji si na cas 😉

danaho
2. dub 2013

@jarmisek díky za podporu. Jsem děsná šťoura,prolézám všechny možný diskuze a hledám informace. Akorát se tím ubíjím. Je to naše 3 IVF a mám za sebou i 2 KETY a představa že by to nevyšlo a nebo nedošlo ani k ET mě dostává. Vím,že musím myslet pozitivně...ale jak se to dělá? 😠

onno
2. dub 2013

Ahoj holky ,tak testy dopadly dobre ,tak o pristi menzes jdem na to.Dani mysly optimisticky mela jsem to podobne jen vic embryek. A na 6 den jsem mela 4 na pgd.Z toho jedno bylo spatne.Ale nepovedlo se . Ted po roce jdu na ket, tak budu doufat ze se povede.Mela jsem zdravotni komplikace.

zuzzu11
2. dub 2013

@danaho Dani neboj. Citat vselico po nete nie je moc dobre. Vydrz do zajtra, mysli pekne na bublinky a oni sa urcite este posnazia 🙂 . Drzim pesti 🙂 . A zajtra by si uz mohla mat potom vklad? A pred tym nemusi byt Utrogestan?

danaho
2. dub 2013

@zuzzu11 Utrogestan beru pro jistotu hned po OPU,takže pokud nepůjdou embryjka vyšetřit,měl by být ET. Ale nevím jak to je pokud nebude hatchující blastocysta. To možná budou brát jako zastavení vývoje a k ET ani nedojde...Nechci teď na to myslet. Veřím,že to nějaký bojovníček zvládne 😉
@onno a kdy tě čeká KET? Držím moc palce ať to tentokrát vyjde. 😉

kinos
2. dub 2013

@danielahe jedno, jedno čekáme 🙂

kinos
2. dub 2013

@danaho Neboj, však jak nepůjdou vyšetřit bude ET. Držím palušky moc!

zuzzu11
2. dub 2013

@danaho ja si myslim ze to vobec nie je take zle a uz vobec to zle nebude 😉 . Aj keby nebolo PGD tak ak by ti vkladali expandovanu blastocystu je velmi dobre 🙂 . Nemusi byt hatchujuca blastocysta aby bol Et. Niektorym babam vyslo aj z 8 bunkoveho embria tehotenstvo. Takze hlavicku hore, trosku sa usmiat verit bublinke a ona to zvladne 🙂 .

onno
2. dub 2013

@danaho teď jsem 13 DC ,tak až dostanu měsíčky.U syna jsem PGD neměla a povedlo se. 🙂 Ani nevím jestli už to bylo.Přeji moc štěstíčka a zítra na tebe budu myslet.

jawuna
2. dub 2013

@danaho Dani, u pohovoru ti urcite ukazovali obrazky, jak ma vypadat hatchujici blastocysta...ja uz jsem to videla a slysela dvakrat - muze se stat, ze je to embryjko sice hezky a spravne se vyviji a dokonce to muze byt i hatchujici blastocysta, ale ta biopsie nemusi byt pro nej bezpecna, protoze ma treba vyhatchovanych malo bunek nebo hatchuje tim zarodkem, takze by to embryjko mohli poskodit, a pak je pry lepsi udelat cerstvy transfer bez vysetreni...ale urcite kdyz to pujde, tak se vysetri. Mne minule u toho jednoho cekali az nejak do odpoledne, nevedeli jsme, jestli to pujde nebo ne a pak mi volali, ze porostlo a bude se vysetrovat. Urcite udelaji vsechno co budou moct, neboj, jsou to vazne sikuly 😉

danaho
2. dub 2013

@zuzzu11 @jawuna
moc bych si příla aby to PGD šlo udělat. Mám už za sebou spontánní potrat a biochemické těhotenství. Ale pokud to vyšetření nepůjde,tak hlavně ať je ET. Nechci bobky vyhodit do koše když došly tak daleko. Holky jste tak zlatý. Moc díky za podporu.Opravdu mi to pomáhá.

danaho
2. dub 2013

@onno Já už jsem to právě chtěla s PGD,když jsem prožila potrat a biochemické těhotenství a navíc jsem už starší. Ale věřím,že na mě ten pravej bojovníček čeká a jjá si ho najdu. Děkuju ti a tobě taky moc držím palce aby to teď vyšlo 😉

danielahe
2. dub 2013

@danaho 3 jsou dobry pocet 😉 , ver jim trosku 😉 . Ja mela PGD taky 6. den a taky 3 embrousky 🙂. drz se, urcite bude vse vporadku 😵 😵 😵 , drzim palecky 😉
@onno tak tfuj tfuj, at uz muzete jit pro bobecka a je z tebe dalsi tehule 😵 😵 😵

ilonar
2. dub 2013

Daní vyjde to, nevím, jak zajistit pozitivní myšlení, ale trápením a otázkami stejně nic nevyřešíš. Tohle je prostě náš úděl, ale jsme silný ženský a zvládneme to. Každá z nás tady si tím projde nebo prošla. Nejsi na to sama. Nemůžu zaručit, že na tebe budu zítra nepřetržitě myslet 🙂 , ale strašně vám všem přeju, ať se sen vyplní.

danaho
3. dub 2013

Holky tak to zvládl 1 bojovníček a 2 začíná hatchovat tak se počká do odpoledne jestli také bude vhodný na vyšetření. Jsem tak ráda. Když už jezdíme takovou dálku tak by mě mrzelo že to nedotáhneme do konce,když jsme kvůli tomu PGD přešli do Heliosu. Ale je to hrozná selekce embryí. V minulém CAR by mi blastocystu zaváděli a ty 2 zamrazli a k tomu nejspíš i tu morulu. Takže minimálně 2 embryjka by neměly šanci. To by bylo léků,čekání na // a pak pláš a zklamání. Takhle vím,že pokud bude bojovníček o.k. tak má naději. 😉