Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danielahe
27. bře 2012

@veverka.terka , tak uvidis ve stredu. To cekani je strasne, ze? Budu na tebe myslet, aby to vsechno dobre dopadlo.

veverka.terka
27. bře 2012

@danielahe jj, čekání je fakt děs, včera sem říkala p.Vránové, že sem zatím ještě nezažila víc psychicky namáhavou situaci než je tohle...to krvácení mě prostě děsí, je to spíš čím dál víc, než míň, i po injekci ☹

danielahe
27. bře 2012

@veverka.terka , to me moc mrzi...na jednu stranu si rikam, ze je treba lepsi, ze se bobecek nechyti, nez chyti a pak zmizi, a nebo jsi tehu a krvacis, to opravdu na nervecn nepridava 😠 . Musis verit, ze patris do skupiny maminek, co maji klasickou menzes a jsou tehotne, nebo ti praskla nejaka cysta. Tu injekci nechapu, mne bylo receno, ze to zastavuje menzes, tak by se ti to melo zastavit 😠 . Musis zatnout pesticky a vydrzet do zitrka 😒 a testik sis jeste delala?Jestli je pozitivni, tak to bude urcite ok 🙂 😉

veverka.terka
27. bře 2012

@danielahe jj, je to těžký, no, dělala, ale nějakej obyč, manžel jel nakoupit a koupí mi ten, co sem měla vždycky, protože na tom, co sem si koupila, nebylo vůbce nic, ani doušek, což mi přijde divný, že by to tak hodně kleslo, že by tam nebylo vůbec nic, počkám ještě na ověřený testík 🙂 a taky sem na ten test teďka ráno četla recenze od nějakých holek a taky psaly, že jim přijde divnej, nespolehlivej...uvidíme.no, mně ta injekce ani minule nijak extra nepomohla, jako přijde mi, že to krvácení udržuje tak jako v menší míře než měsíčky, ale je to víc než špinění, ale stejně dneska by se mnou nic nedělali, musím vydržet do zítra na krev a co mi řeknou dál ☹ tolik ti závidím, i když sis taky prošla nelehkým obdobím,ale všechno dobře dopadlo a už seš v 9.tt, je to úžasný! 😉

danielahe
27. bře 2012

@veverka.terka , spravne jsem v 8 tt, tady ta kalkulacka je nejaka posunuta 🙂 , abych te uklidnila, jsem stresar jako blazen, bojim se zamlkleho potratu, snazim se na to nemyslet, ale uz mi z toho krapet hrabe....furt se uklidnuji, ze je geneticky vporadku, ale i tak tesim se a desim patku, jdu na kontrolu. terousku a delali vam imunologii? Nekde jsem cetla, ze v posledni dobe se stava, ze zenska ma alergii na sperma nebo trofoblast 😒 . Bobecek se chytne, ale tvoje telo ho odmita, toho jsem se bala nejvic 😠

veverka.terka
27. bře 2012

@danielahe jéé, tak to nám asi teda nedělali,nevím ani, co to pořádně je. danielko, teda, ty fakt přemýšlíš úplně jak já, jenom nad těma nejhoršíma scénářema, trošku si to užívej, snad už přece máš to nejhorší za sebou, hm 😉 a kontrola bude určitě v pořádku, hezky uvidíš mimouška, srdíčko a uklidníš se 😉 já sem taky právě děsnej nervák ve všem a už mě to docela štve a otravuje, ale nevím,jajk se toho zbavit.... a už mám udělanej osvěčenej testík a je pořád docela hezky pozitivní 🙂

danielahe
27. bře 2012

@veverka.terka tak vidis, pokud ti ta carka neslabne, tak se drz a uvidis zitra, ze to bude ok 🙂 , ja se taky po tom krvaceni uklidnovala, ze to bude ok kdyz je test pozitivni. Hezky si lehni, nenamahej se a odpocivej. 🙂

danielahe
27. bře 2012

@veverka.terka jdu si na chvilku lehnout, je mi slabo, zkousela jsem si merit tlak, ale bud nefunguje tlakomer nebo jsem chodici mrtvola 😀

veverka.terka
27. bře 2012

@danielahe frč odpočívat, já sice neležím, ale jenom tak popocházím, akorát uvařím, posedávám, denska zase dovezou další nějaký překlady na stavbu, tak dělám kuchtíka 🙂

ivetka77
27. bře 2012

Ahoj holky, mam uplne stejny myslenky jako vy, ale vzdycky si vzpomenu na Texla, jak mi rikal, ze nema cenu se stresovat predem a proste to na chvili hodim za hlavu a jdu se necim zabavit...U me nastesti vse klape tak jak ma, ale ani u Tebe Terko to nemusi znamenat nic vaznyho...hlavne, ze mas HCG...a zitra proste uvidis...to uz utece, nebooj!!! 😉

ivetka77
27. bře 2012

@veverka.terka A co kuchtikujes? Pro inspiraci... 🙂

veverka.terka
27. bře 2012

@ivetka77 co kuchtím? jenom sem dala péct kuřecí vykoštěný stehna s bylinkama a rýži, nudlovou polívku, takový nenáročný 🙂 a ještě sem na odpoledne upekla perníkovou bábovku, my bábovky milujem a hlavně sou taky rychlý 🙂 jj, máš pravdu, nemá cenu se stersovat něčím dopředu...

onno
27. bře 2012

Pěkný večer Terezko neboj určitě hcg poroste. Dneska se cejtím jak nafouklej míč.Mám nafouklé břicho.Furt jen jím. 😉 Jinak jsem Jitka 😉

veverka.terka
27. bře 2012

@onno ahojky Jity 🙂 , no, uvidíme zítra, to krvácení mě hrozně znepokojuje, bay to spíš nebyl potrat ☹ tak to je fajn, když máš chuť k jídlu, horší by bylo, kdyby to bylo naopak 😉 a jinak zatím všechno dobrý?

onno
27. bře 2012

@veverka.terka zatím jo jen jsem taková nervozní.V jednu chvilku mám pocit že to výjde a pak zas ne.Byla jsem pro Ondráška ve školce a stavila se u babičky.Zítra nevím co mám vařit .Možná asi rizeto.

jananovacek
27. bře 2012

@veverka.terka Terezko, zitra drzim palce. Kdyz tam je porad carecka, tak to treba bude tehu i pres krvaceni...jako spousta jinych. Urcite to vyjde, myslim na tebe 😉
Jinak k te imunologii, co jste se bavily, ta se dela pry uplne vsem v ramci tech krevnich vyetreni. Divila jsem se, ze mi vzali jen jednou krev na HP na zacatku, ale pak, kdyz jsme chteli dalsi vysetreni, tak na nas pan primar vybalil kupu vysledku, ktery se jeste delaly. Pry to neresi, kdyz je to negativni, jenom kdyz je tam neco pozitivniho, tak te posle na nejaky specialni imunologicky pracoviste... Takze neboj, vsechno maji osefovany 😉 Drz poradne nohy u sebe a nepoustej ho 😉 😎

ivetka77
27. bře 2012

@veverka.terka Ty jo, ty jsi teda kucharka, to bych si nechala libit🙂

ivetka77
27. bře 2012

@onno Ahoj Jity! To uz trenujes na tehotenstvi 😀 To se budeme predhanet,ktera driv pukne 😀

ivetka77
27. bře 2012

@veverka.terka Jinak Terko, zitra na Tebe budu moc myslet!! At nam to HCG pekne poskoci! 😉

veverka.terka
28. bře 2012

tak je tady to nejhorší, čeho sem se obávala.embyo sice mělo snahu se uchytit, ale potrácím!!!!☹ ☹ ☹ krvácím pořád silněj a mám bolesti břicha, v Heliosu mi řekli, že bohužel je to jasný a nedá se s tím nic dělat.akorát nějak nechápu, jaktože sem měla pozitivní krev a pořád mám pozitivní test?! vůbec to nějak nechápu, ale už sem neměla sílu se dál ptát,nevím, co mám dělat, sem psychicky na dně....

danielahe
28. bře 2012

@veverka.terka veverusko, to mi je moc lito 😔 , treba to embryjko bylo spatne a proste to nezvladlo ☹ . Ja se po prvnim neuspechu nalozila pred televizi, koukala na romantaky, pila vino a bulela 😒 . Jak jsem se trochu oklepala, vyrazila jsem s holkama na disco, abych prisla na jine myslenky. terousku, vim ze je to tezke, ale za par dni se ti ulevi. vzdyt mate jeste jednoho bobecka v mrazaku 🙂 ...ony asi ty hodnoty nez se vytrati z krve a moci trvaji 😒 . Zkusili jste to, vis ze to jde a priste uz bobecek zustane v brisku, musis verit. 😉

veverka.terka
28. bře 2012

@danielahe jj, je to hodně těžké, já mám hlavu jak škopek, šíleně mě bolí, sem celá uřvaná a vůbec nevím, co mám dělat....nevím ani , jak to vyřešit s prací. v heliosu mi řekli, že klidně ať zůstanu celou dobu doma, ale myslím si, že to mi moc nepomůže a asi do práce pudu, i když to bude asi dost děs a budu muset asi říct pravdu, když bych šla třeba za měsíc nebo za dva znovu na transfer a byla doma. to podruhé to bude asi ještě horší, protože budu mít strach už od začátku, že to nevyjde...achjo, proč je život tak nespravedlivej a někteří lidi mají děti a pak je týrají a vyhazují z okna a někdo po nich tolik touží a nemůže je mít?! ještě před rokem mě ani ve snu nenapdalo, že budem tohle muset řešit, pořád sem říkala, že se to časem podaří i přirozeně a pak tohle všechno... ☹ ☹ ☹

danielahe
28. bře 2012

@veverka.terka ja si rikala to stejne, proc lidi, co deti chteji nemuzou a ten kdo je ma si jich nevazi 😒 . Na praci se ted vykasli, tu neres, proste se snaz dat trochu dokupy a pak premyslej, abys to tam ustala. ja mela hodnou koleginy, takze ta to moje bulici obdobi prezila, ale pokud mas v praci slepicky, tak se snaz dat doporadku. Manza te urcite podrzi. Az bude dobre, tak to zkusite znovu a ono to vyjde...ja se taky bala, ze se to nepovede a zatim se drzim, i kdyz se taky furt bojim 😠 .

kinos
28. bře 2012

@veverka.terka bobku malý to je mi líto, ale jak už se psalo embryjko možná nebylo nejlepší, ale aspon jedno pozitivní je, že se uchytilo, příště už zůstane v bříšku! Ach jo, no já uvidím, kolik toho čeká nás... Mám nervy ted a to jsem na začátku. V moji práci to rodí jeden za druhým 😖, k tomu ještě otázky, kdy už teda my... Taky si říkám, že je to takové zvláštní proč někdo musí toto všechno řešit a jiný má kupu dětí a ani je nechce.

veverka.terka
28. bře 2012

@kinos ahojky, tak v tom s tebou úplně souhlasím! okolo mě je zase těhotná spousta kamarádek a taky se pořád ptají, a co ty?! pak mě to mrzí ještě víc...a nespravedlnost je ve všem, bohužel...achjo....ale ty máš teprve všechno před sebou, tak nesmíš myslet hnedka na to nejhorší 😉 mně je sice dost mizerně, ale na druhou stranu se mi i kapku ulevilo, protože vím, na čem sem, ta nejistota byla šílená, už týden sem se nevyspala, každou noc sem se po hodině budila, protože sem si pořád říkala, jestli tam mimouš je nebo není...a na kdy ste do Heliosu objednaní?

veverka.terka
28. bře 2012

tak je to ještě horší než by to mohlo být ☹ volala sem si na výsledky krve a hodnota stoupá, ale jenom úplně kapičku, takže buď je ve mně ještě to embryo a dál se nevyvíjí, proto i ten pozitivní těh.test, nebo horší varianta, mimoděložní těhotenství a budu muset na laparo, prý by to tomu odpovídalo, kvůli tomu dlouhýmu krvácení....bože, to přece není možný, že mám tolik smůly!!!!před rokem takovej blbej slepák, celý břicho rozřezaný, tedka IVF a ještě s takovejma komplikacema, achjo ☹ ☹ ☹

danielahe
28. bře 2012

@veverka.terka Terezko a ty ted musis na tu laparoskopii nebo pujdes jeste na krev ? To mi je moc lito jestli mas mimodelozni ☹,pujdes jeste do heliosu nebo nejkam u vas na tu operaci?

veverka.terka
28. bře 2012

@danielahe ještě musím zase v pátek na krev a to už se snad rozhodne, určitě bych šla do heliosu, pokud to tam dělají a nemusel bych nějak moc platit, oni za to určitě nemůžou, to nejde asi nijak ovlivnit, ale ani ve snu by mě nenapdalo, že to IVF může být mimoděl.těhotenství, když to zavádí přímo do dělohy, přijde mi to všechno zvláštní, nechápu to...ale třeba to nebude ono....

danielahe
28. bře 2012

@veverka.terka Na jedne diskuzi psala holcina, ze si nechala zavest 2 embryjka a jedno se ji uhnizdilo tam kam ma a to druhe se ji uhnizdilo ve vejcovodu, taky to nechapu, jak je mozny ze to embryjko cestuje 😠

ivetka77
28. bře 2012

@veverka.terka Ahoj Terko, to me moc mrzi:( Tak v patek uz teda bude definitivni ortel...tak hlavni vec je,aby jsi byla brzyv poradku a mohla se pustit do dalsiho pokusu-mate jeste v mrazacku,ne? Vim, ze to ted zni hrozne,ale hlavu vzhuru, neni vsem dnum konec!My to tu spolu zvladneme!!!
Jinak k tomu mimodeloznimu tehotenstvi-ja myslim, ze muze to embryjko cestovat-nez se nekde uchyti. A nekdy asi zabloudi kam nema... ☹ Vysvetluju si to tam, ze kdyz muze pricestovat vajicko do delohy, tak asi stejnou cestou muze e,bryjko vycestovat ven.Ale nevim,tomu ja nerozumim...