Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

zizalkakate
16. led 2007

ahoj holky,je fakt lepsi kdyz uz to bylo spatny, ze vubec k transferu nedoslo, mam usetreny cely pokus. Vcera jsem tam byla ukoncit protokolo a pro zpravu, mam zadanku na geneticke vysetreni|☹ Jsem tam s manzelem objednana na 9.2., budou brat krev a nejaky rozsahlejsi pohovor. Uvidime. Snad to bude vse OK. Jinak me ujistil, ze cim mene vajicek, tim jsou kvalitnejsi, takze tentokrat se na tom hlavne podepsal spatny spermiogram. Pohyblivost byla jen 2%, tak hrozny to jeste nikdy nebylo, avsak lekar nevyloucil, ze ted nejakou dobu je telo jeste nastimulovany a ze je mozne vse🙂 Jako i spontalne🙂 Az bude hotova genetika, budeme se domouvat co dal, ja ted na dalsi pokus rozhodne nepujdu, ale tak od kvetna zacnu zkouset insemnace.
Holky diky moc za podporu 😎

janesm
autor
17. led 2007

Ahojinky ice.tinka 😉
mrzí mě že nejsi stále ve formě ale myslím že je to normální a hlavně v tom hraje velkou roli psychika.Ptala jsem se doktorky jestli mužu ještě na sobě cítit ten zásah spojený s IVF,byla jsem na OPU 13.12. a říkala mě že určitě ano přecejen to byl zásah do těla.Mělo by to ale pomalu ustávat pokud to nepřejde a budou větší bolesti nebo začnu krvácet či špinit mimo cyklus tak mám jít ke své doktorce.Myslím že můžeš být zatím v klidu pokud nemáš velké bolest.Já jak jsem nastoupila do práce tak to pomalu přebolívá mám více starostí a jsu stále v jednom kole tak to hned vidím z té lepší stránky a cítím se o hodně lépe.Myslím si že se stejně nedozvíte podrobnosti,bud Vám řeknou že byl problém na Vaší straně a nebo že neznají příčinu,tak to bohužel chodí a stěžovat si někde je víceméně neúspěšné doktoři kryjí jeden druhého...je smutné že i v tomto problému který je pro nás tak citlivý... 😒
Myslím na Tebe neboj přebolí to a potom půjdem společně do dalšího kola!!! Snaž se myslet na hezké věci,kup si něco hezkého pro radost,zajdi na kávičku s kamarádkou a uvidíš bude lépe,moc Ti to přeji!!! 🙂
Vy jste platily jen za Asist.H. 8000,-???? To není možné!!!!! My jsme platily za Asist.H.+prodloužená kultivace dohromady 5500,-

janesm
autor
17. led 2007

Ahoj zizalkakate 😉
moc s Tebou soucítím,věřila jsem že to výjde ale co naděláme musíme věřit!!!
My máme genetiku za sebou hnaly nás tam hned po mém druhém potratu ale tam je naštěstí vše v pořádku jen mě poslaly na hematologii kvůli zvýšené krevní srážlivosti ale tam to mám také v normě.Pokud budu těhotná mám tam přijít na kontrolu.Kam jdete na Genetiku??? My jsme byly v Dětské nemocnici.
Držím pěstičky aby Vám to dobře dopadlo!!!

ice.tinka
17. led 2007

Janesm:JJ o to právě jde že jsme do toho i tak dali peněz a ještě v tom byl jen A.H Docela mě štve že jsem se nechala takhle odfláknout ..možná už jsem ted mohla mít ty radostnější starosti ☹ No ale ted už je pozdě nadávat a říkat si co kdyby...!!!Myslím ,že nejhorší je se přes to přehoupnout a jít dál ono se to dobře řekne ale špatně dělá,překousnout to a připustit neuspěch,například já jsem dlouho nemohla uvěřit že se na odběrech krve nemohli splést!!!pořád jsem si říkala že ty bolesti budou určitě od mimi ,ale už jsem to konečně vzdala pořád mě to pobolívá ale myslím že jsou to opravdu nervy a trochu sugesce!!!Taky jde o to se zbavit té NÁDĚJE která ve mě byla dokud jsem si nepřipustila že je opravdu opravdu pro tentokrát konec!!!A hned je to lepší,totiž ted konečně mi to dovolí jít dál ..Je to na houby jak se v tom furt plácáš a dáváš si falešné náděje na něco co už nemáš v bříšku ale pouze v hlavě!! Jdu dál na kávičku lítám pořád někde jen abych nemusela sama tvrdnout doma 😎 Začala jsem chodit do fitka je to super shazovat to co jsem tím válením a čekáním na mimi nabrala a že toho je dost ...no a pak v dobré kondičce pujdem do dalšího pokusu..Doufám ,že budem mít obě ponaučení a zkušenosti z prvního pokusu, tudíš vše bude bez komplikací a v konečném výsledku budem mít obě miminka pod srdíčkem 😅 😵 Zatím papa a dobrou náladičku 😀 😀

janesm
autor
18. led 2007

Čauki ice.tinka 🙂
čtu tcé řádky a myslím že je Ti o moc lépe!!!! Všechno má svůj čas,přebolí to a hned bude lepší pohled na svět...Chtěla jsem Ti jen říct aby jsi zase Ty bolesti břicha nepodcenovala,pokud to bude stejné nebo horší běž raděj k doktorce,nikdy nevíš...hlavně aby jsi byla fit než půjdeš do dalšího pokusu!!!
Myslím že to co tě potkalo Tě obrnělo zlostí a sílou bojovat a myslím že v dalším IVF už budeš vědět do čeho jdeš a nenecháš se odbít.
Musíme věřit a doufám že nás po tom boji co nás brzy čeká budeme mít sladké výtězství!!! Moc si ho zasloužíme obě!!! 😉 a v těchto stránkách najdem vždy pochopení a podporu!!!
Měj se překrásně a hlavně nezapomínej na smích a na to že se člověk musí radovat i z maličkostí!!! 🙂 🙂

janesm
autor
20. led 2007

Ahoj Holky,jak se daří dejte o sobě vědět nic o Vás nevím... 🙂 😉

ice.tinka
21. led 2007

No co to o tobě čtu???Že by vyšší moc příroda???Tak piš co test jak hm..... 😅 ????

ice.tinka
21. led 2007

UPS....To bylo tobě Janesm 😀

janesm
autor
24. led 2007

larunnka,zizalkakate 🙂
Jak se daří holky dlouho jste se neozvaly....

dagmarka1
25. led 2007

ahojky děvčátka!tak tady taky šňupu a 31.1.07 se poprvé chystáme do Unicy.bude kontrolní spermiogram a zbytek nevím, jaké to tam je?znáte někoho kdo tam chodil a mohl vypověď o spokojenosti nejen duševní ale i finanční?a za jak dlouho se kdo v Unice dočkal výsledků.děkuju.vybírala jsem podle webovek a porady s mojím gynďarem, protože pro mě je to o přístupu, bude to stát čas , finance i nervy, takže aby se někdo choval ještě jako prase, to bych dost nesnesla, sice tak budeme dojíždět 100km, ale vyšetření jako krve a UZ na folíky, mi slíbil můj gynďař provádět u nás, nějak s Unicou spolupracuje.díky Vám moc za info,i zprostředkované, případně mi písněte do IP, ať to mám za čerstva. 😅

larunnka
25. led 2007

Ahojky Janesm 😅 , nebyl nějak čas, zrovna dnes jedeme s manžou do Brna, na genetickou konzultaci, tak pak písnu jak jsme dopadli....

Mějte holky krásně 😎

davka
29. dub 2008

Ahoj holky,
po roce a pul snazeni o miminko jsem se stala pacientkou Dr. Texla z Heliosu. Protoze jsem na Helios na internetu precetla spoustu negativnich reakci, chtela bych znat vase zkusenosti. Zatim to u me vypada na IVF+ISCI ☹ , a protoze to vypada na docela dost penez, tak bych chtela bych pevně přesvědčená, že jsem v dobrých rukou. Predem diky za vase zkusenosti.

veria
29. dub 2008

Davko, v H. jsem absolvovala na podzim jeden neúspěšný pokus a teď jsem přešla na Obilňák. Já tedy H. nedoporučuji, ne proto že se to nepovedlo, ale z jiných důvodů. Blíže když tak do IP.

davka
29. dub 2008

Ja jsem po prvni navsteve byla docela nadsena, pan dr. na me pusobil docela dobre, snazil se nam vsechno vysvetlit, po druhe uz jsem z toho tak odvazana nebyla. Domu jsem si prinesla pro sebe i pritele spoustu leku a vitaminu, nektere leky jsem nemohla v zadne lekarne sehnat, coz na me moc dobre nepusobilo, jako by to uz dlouho nepredepisovali, navic jsem si na nich precetla, ze jsem pred jejich uzivanim mela postupit spoustu testu (jaternich,....) a me zadne nedeli, takze pocity smisene. Za dva mesice jdeme na kontrolu, tak uvidim, pak se rozhodne jestli to IVF.

veria
30. dub 2008

Davko, jojo, to on pan dr. je příjemný a všechno, ale jinak se z tebe snaží vytáhnout jen co nejvíce peněz. Např. mi na první pokus IVF, bez jakékoliv indikace vnucoval PGD (preimplatační diagnostika embrya), bratru za 30 tis., to se na první pokus, pokud není známa nějaká genetická zátěž, vůbec nedoporučuje a nedělá. A další podobné věci. Dali ti léky a vitamíny? Tak to se divím, to se asi polepšili, jinak to tlačí rovnou na IVF 😠

campi
30. dub 2008

Si pamatuju, jak byla veria po vstupni konzultaci z heliosu nejdriv nadsena, postupne ale nadseni opadalo,jak si nastudovavala ruzny veci.. Jeste ted zjistujeme,kdyz se bavime o mem aktualnim ivf v pze,ze v heliosu nektery veci vubec nedelali nebo naopak delali navic za vic penez,nez budu platit v pronatalu

davka
30. dub 2008

ja jsem byla po prvni navsteve taky nadesena pak doktor se nam venoval asi hodinu, vsechna nam vysvetlil, to byla docela zmenaoproti nemu gynekologovi, ktery na me mel vzdycky sotva 5 min, v cekarne uz jsme si ani nemohli sednout, jak byla nacpana, a porad mi tvrdil, ze mit menstruaci 1x za 3 mesice nevadi, pak do me cpal naslepo hormony, aniz by mi treba vzal krev.
No uvidime, za 2 mesice jdeme na kontrolu a pak se uvidi. Kdyztak bych sla asi na Obilnak, kamaradka tam byla spokojena (ted je po 2.IVF stastnou maminkou dvojcatek). Jen tam musela vzit termin, kdy ji nabidli a byla tam treba 3 hodiny, coz je pro me docela blby kvuli praci. V heliosu jsem zatim vsechna vysetreni zvladla brzy rano a konzultace u dr. pozdeji odpoledne, takze jsem nemusela o dr. nic rikat. Sice s tim nemam problem jit v pracovni dobe a pak si to nadpracovat, ale brzy by si toho nejaka vsimava kolegyne vsimla a to posledni, na com mam v posledni dobe naladu, je porad vsem odpovidat na otazky, proc jeste nemame deti...... Navic jako potencialni tehotna nejsem zrovna perspektivní pracovník......

campi
30. dub 2008

IVF je desnej casozrout, telu clovek neporuci, tak se spis priprav na to, ze az budes v procesu, tak se to taji tezko. Z brnenskych doporucuji Obilnak, tam je to o leceni vic nez o sluzbe klientovi, ale nebudou ti nic prezentovat jako nutnost jenom proto,ze se za to plati. Ze soukromych si chvali Reprofit. Nakonec je urcite dulezitejsi laborator nez doktor v ordinaci,kterej dela dobrej dojem. Cimz nechci zpochybnovat,ze to je taky moc dulezity

monika10
30. dub 2008

S tim casem je to asi indiviualni, nekde jsem tu cetla prispevek od divciny, ktere na to stacily 2 dny dovolene, ale moje kamaradka byla treba na neschopence skoro 3 tydny.

veria
30. dub 2008

Moniko, jako teoreticky by ti dva dny dovolené stačily, jeden na OPU a jeden na ET, pokud bys neměla žádné problémy, ani já jsem žádné zásadní neměla a celkem normálně jsem i po ET pracovala. Ale třeba po OPU je dobrý tak den dva doma, přece jen to břicho trochu bolí. Ale ještě než dojde k tomuto, chodíš na odběry, ultrazvuky, na internu atd. Takže času to zabere poměrně dost. A hlavně to zabere dost myšlenek 😉

campi
30. dub 2008

Bohuzel si nenaplanujes,jak bude tvoje telo reagovat. V patek jdu rano na krev, v poledne na UTZ a teprve pak se mozna dozvim,kdy me ceka OPU,ale mozna mi zvysi davky a pujdu na dalsi kontrolu. Asi neni moc zamestnani,kde muzes v patek odpo rict,ze v pondeli neprijdes.. A taky ti nemuzes vzdycky vybrat hodinu, i kdyz je to soukromej CAR. O psychice ani nemluvim

katy.m
20. kvě 2008

Ahojky holky,psala jsem do Heliosu ohledně mých potíží,odepsali,že se máme objednat k osobní konzultaci.
Můžete se nědko podělit se zkušenostma s tímhle sanatoriem?

katy.m
20. kvě 2008

myslím přístup,finance a samozžejmě úspěšnost 😉

kosorek
9. črc 2008

Ahoj. Při první návštěvě v Heliosu jsem byla naprosto spokojená a překvapená přístupem s kterým jsem se ještě ve zdravotnictví nesetkala. Na druhou stranu člověk za to zaplatí dost ,aby na něho byli milí.Horší to bylo v den kdy jsem šla na první odběr krve 32 den cyklu. Koordinátorka co tam byla poprvé měla dovolenou ☹ . Místo ní tam byla holka co tomu vůbec nerozuměla 😠 nevěděla kolik nám má dát balení Gonalu ,nebyla schopná nám ukázat jak vůbec funguje jeho aplikace atd. no prostě hrůza.Myslím, že takhle by to určitě fungovat nemělo. Přece k tomu můžou proškolit -zasvětit více lidí,aby si koordinátorky mohly vzít dovolenou a pacientky nebo lépe řečeno klienti byli dále v dobrých rukou

krista
19. říj 2008

mata35 • 30. březen 2008 v 19:12
Tehuľky, máte niektorá skúsenosti so Sanatoriom Helios v Brne?

kalerat • 1d • 30. březen 2008 v 19:24
Mata ano do Heliosu jsem chodila. Myslím, že je tady někde i diskuze. Počkej kouknu se.

kalerat • 1d • 30. březen 2008 v 19:26
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

adrianav • 1d • 30. březen 2008 v 19:27
ahoj,ja jsem tam byla na 3D utz a byla jsem moooc spokojena.pan doktor byl velmi prijemny, vse nam ukazal a krasne vse vysvetlil..jinou zkusenost s heliosem nemam 😉

kachnicka01 • 1d • 30. březen 2008 ve 20:27
Ahojky, ja tam chodila asi rok na gyndu, nez jsem se odstehovala a byla jsem tam moc spokojena...chodila jsem dr.Osladilove.. 🙂

mata35 • 31. březen 2008 ve 13:10
ďakujem ..... 😉 ste zlaté....

deni • 1d • 31. březen 2008 v 15:28
ahojky, my tam byli ve 21+6 tt na 3D a paní doktorka nám všechno moc krásně ukázala - foto mám v albu.
Jen byl brouček moc zachumlanej v placentě a zakrýval si ručkou obličej, tak jsme z toho moc neměli... ale jinak za 600,-Kč slušná památka.

tak papa

boobinka • 1d • 31. březen 2008 ve 21:47
Také mám zkušenost s Heliosem...
Byli jsme tam 19tt a bylo vše krásně vidět i přes to, že se nám klučík schovával.
Doktorka byla velice trpělivá, nechala nás tam s přítelem běhat schody aby se pootočil,
prostě ochota a trpělivost suprová! Kvalitu bych také hodnotila výbornou.
Kolem 30tt chceme jít opět do Heliosu... za tych 600Kč to jde!

zuzuza • Dnes ve 20:03
Ahojky holky, je tu některá, která má zkušenost s Heliosem v Brně? Já se tam chystám po novém roce, moje doktorka říkala, že mají nejlepší výsledky, prodloužené kultivace a tak, ale slyšela jsem i mnoho špatného tak různě, tak se ptám na názor někoho, kdo tam opravdu byl. Slyšela jsem od mudr., že např. v Repromedě stimulují strašně vysokýma dávkama hormonů a skoro každá má hyperstimulák...

veria • snž • Dnes ve 20:13
Ahoj, já mám s Heliosem spíš negativní zkušenosti. IVF se nám tam nepovedlo, to jim ale za vinu nedávám, nemůže se to povést každému, natož napoprvé. Ale měla jsem pocit, že tam dělají vše pro to, aby tam člověk nechal co nejvíce peněz. Např. mi úplně zbytečně na první pokus nutili PGD (genetické vyšetření embryí), které přijde bratru na 30 tis. Ale jsou tam jinak příjemní, to si nemůžu stěžovat🙂 Prodloužené kultivace a ostatní nadstandardy dělají dnes všude.
Teď jsem byla na druhém pokusu na Obilňáku, a tam se nám zadařilo. Přístup tam byl dobrý, příjemní doktoři i sestry, nic nám nevnucovali. Jinak dobré reference v Brně má Reprofit (na ten jsem snad neslyšela ještě nic špatnýho), Repromeda a Unica jsou podle mně něco podobného jako Helios - někdo je chválí, někdo na ně nadává. Repromeda je navíc prý ze všech nejdražší.

lilyv
6. lis 2008

Ahoj, já mám s Heliosem jen dobré zkušenosti. IVF se nám povedlo až ve III.pokusu, to ale rozhodně nedávam z vinu jim a dnes jsou to už jen hodně vzdálené vzpomínky. PGD vyšetření nás nestálo 30000,- ale 15000,- což je v porovnání s Repromedou třetinová cena a nám pomohlo mít zdravé dítě. Personál je moc příjemný a navíc je 24-hodin k dispozici koordinátorka, které můžeš kdykoliv zavolat když si s něčim nevíš rady. Takže já vřele doporučuji.

wrtulka
12. led 2009

Ahojky všem..
našla jsem tohlé téma..
právě uvažuju že ze současného Caru přejdeme právě sem do Heliosu v Brně.
Nabízí tu jako skoro jediní metodu PICSI..
Holky máte někdo nějaké negativní zkušenosti? Jaký to tam je?
K čemu jsou ty koordinátorky to jsem v jiných CArech neviděla...
a ještě jaký jsou tu objednací doby?

edita79
12. led 2009

Ahoj holky, právě podstupuji stimulaci v Heliosu. Je pravda, že si zatím na přístup nemůžu stěžovat, ale už nás napadly taky myšlenky, jestli to tady není hlavně o penězích. Bude nás to stát přibližně 35000kč. Máme ICSI, pro hodně špatný spermiogram nás hnali na genetiku a tam to nakonec dopadlo tak, že manžel v pořádku a u mě našli nějakou 4% mozaiku. Takže nakonec i PDG. Člověk ale opravdu pro malý udělá hodně. Zítra jsu na ko krve a ultrazvuk, píchám si Menopur (dnes bude 4.injekce) a Diphereline. Tak jsu zvědavá, co bude vidět. Po přečtení vašich příspěvků jsem dostala veliký strach z hypesti. syn.

wrtulka
12. led 2009

Ahojky edito..
je dobře že tě poslali na genetiku a že ti udělají PDG.
Já o tomhle centru uvažuju protože je jedno ze 2 v republice které nabízí PICSI
máme hodně špatný spermiogram 4mi spermoušků, 3%morfologie (2x za sebou jsme měli dokonce 0%) a teď nám zjistili že máme 51% z nich špatnou DNA fragmentaci
V Sanusu kam chodíme nám doporučují jednoznačně dárce - prý bude nízká kvalita embrií
Protože neumí oddělit spermie s dobrým DNA. Ale tady v Brně to umí..
Já vím stojí to spoutu peněz.. ale zase na druhou stranu když to pomůže..

sturnus_vulgaris
12. led 2009

Nakonec jsem se rozhodla, ze svou zkusenost napisu, ale nedelam to s umyslem tady nejak Helios ocernovat, spis at si to kazdy prebere, jak povazuje za vhodne...
Kdyz jsem neotehotnela po vic jak roce a pul nechraneneho pohlavniho styku, tak jsem se zminila na preventivni prohlidce a gynekolog me poslal prave do Heliosu se zadankou na spermiogram manzela. Tomu tam vysly naprosto katastrofalni vysledky pokud jde o morfologii - jen 1% spermii morfologicky normalnich (WHO pozaduje nejmene 30%), vsechny ostatni hodnoty byly nadprumerne... S ohledem na tu morfologii však nam bylo receno, ze nase jedinna sance mit vlastni dite je ICSI. Kdyz jsem se jen zeptala, jestli budou jeste nejak vysetrovat me, tak mi bylo receno, ze za tak spatneho stavu spermii je to naprosto zbytecne, ze se ICSI bude delat tak jako tak. To vsechno asi behem 10 minut, trochu uspechanym a vzhledem k zavaznosti diagnozy ne uplne citlivym pristupem, ale tohle by mi vadilo ze vseho nejmene. Kdyz se manzel ptal, co by mohl udelat pro zlepseni, s varovanim nejisteho vysledku jedl jakesi vitaminy a potravinove doplnky a fytotestosteron, nasledne za tri mesice udelali novy spermiogram, kde se počet morfologicky normalnich spermii zvedl na 3% (ostatni hodnoty byly jeste vice nad prumerem). Načež mi bylo řečeno, že to je v pohodě, to je podle Heliosu normospermie. Tak jim argumentuju tema vysledkama WHO a oni ze pry jo, ze o tom vedi, ale maji svoje metody a referencni hodnoty.
Myslela jsem si, ze me slahne. Protoze ono to vypada, ze jim u tech hodnot jaksi chybi ta nula (ale kdo to muze vedet, zejo). Nejde jen o blbou nulu, ale pokud je napriklad hodnota morfologicky normalnich spermii takhle zalostne nizka, tak to muze znacit ruzne geneticke choroby a poruchy, nehlede na zvysene riziko VVV u deti z ICSI narozenych (o cemz jaksi v Heliosu pomlceli), takze nam na to konto pak na Obilnaku, kam jsem si zasli pro "druhy nazor", pak delali preventivne geneticke vysetreni. No a na Obilnaku nejenze manzela okamzite ohodnotili jako s normospermii (a jeste mu gratulovali k takovym peknym vysledkum), ale navic docela vrteli hlavou nad tim, ze se v Heliosu vubec nezabyvali mnou, neprovedli ani ta nejzakladnejsi vysetreni, atd...
No a stastny konec na zaver - na konci roku jsem zjistila, ze jsem tehotna. 🙂 Takze i kdyz to zatim nemusi dopadnout, je dobry vedet, ze to nejak jde... Ty nervy behem predchoziho pul roku byly ale strasny a nikomu bych je neprala.