Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
15. pro 2015

@wendissek Bude mi 34, první pokus byly jen geneticky špatný embryjka, takže se nekonal transfer, druhý pokus byly dva transfery a oba se povedly 😉 Uteče to jak nic 😉

wendissek
15. pro 2015

@jawuna dekuji moc mě je 23 a manželovi 24 takze jsme takový vylekani uvidíme co nam v lednu na testech zjistí 😊

lenusaak
17. pro 2015

Holky platily ste ( a kolik?) za injekce Decapeptyl nebo Diphereline? zítra si je jdu vyvednout do heliosu tak at jsme popř.finančně přpravená 🙂

kinos
17. pro 2015

@lenusaak Hm, já teď nevím, jak se to platí, ale myslím, že se platí až za Merional. Protože já už všechny léky mám doma (jsem dálkař), tak my platili 3000 Kč (pak závisí zda se ještě něco doplácí podle průběhu stimulace). A odkdy zobeš proveru?

zirafka1988
17. pro 2015

@lenusaak za diphereline jsem neplatila nic, ale rovnou mi dali sebou i merional a ten se platil, ale nevzpomenu si kolik to bylo, naštěstí může platit vše i kartou.

lenusaak
17. pro 2015

@kinos proveru začínám užívat od 29.12. 🙂) na tu mám teda recept napsaný, ale vyzvednutou ji ješte nemám , pujdusi pro ni zítra do lékárny, doufám, že je běžne k dostání a nic na objednání? 😀 protože když jsem užívala clostilbegyt, museli ho objednávat

lenusaak
17. pro 2015

@zirafka1988 jo tak eselti i kartou tak to není co řešit 🙂 no že s etady tak blbě ptám, kartou se ted da platti všude kor vklinikach, ale radši se tady ptám 😀 🙂))

zirafka1988
17. pro 2015

@lenusaak jj přesně tak, tam s tím počítají. pak se platí i vyšší částky tak předpokládají, že né každý nosí po kapsách třeba 20 tisíc.

lenusaak
17. pro 2015

@zirafka1988 a tak koukám, ty máš zdarně IVF za sebou že? gratuluju 🙂 nebylo to tak hrozné to zvládnout že ? ja se ebojim stimulace jen mam strach aby bylo dost vajiček a pak ten odber a tech pet dni do transferu.. z toho už vím ted že budu nervačit 😀 🙂)))

zirafka1988
17. pro 2015

@lenusaak ano ano, úspěch na první pokus. mám genetickou vadu srdce, takže proto IVF s PGD. zůstaly nám 4 zdravá embrya. hrozné to nebylo, nesnáším jehly, ale nějak jsem si pak na to zvykla, to byl asi největší boj. jinak jsme měla odběr 34 vajíček, takže jsme byla přestimulovaná. naštěstí se mi nerozjel hyperstimulační syndrom, takže jsme to zmákla. nejhorší byly asi ty 3 po odběru, to mě hrozně bolelo břicho, pořád jsme čekala jestli se mi OHSS spustí nebo ne. valila jsem do sebe hromadu bílkoviny a litry vody. a vyšlo to. pak jsme měla nervy před transfere, první nevyšel, protože tím že jsme měla přestimulované vaječníky, tak mi nenaroslta dost sliznice a celé tělo jsem měla rozhozené hormony, takže se čekalo na další cyklus a to už vyšlo. po transferu jsem si dala 3 dny klidu v pelechu a na gauči 🙂 pak jsem šla normálně do práce a dělala všechno normálně, akorát jsem netahala tašky a těžké věci, doktorka mi i řekla ať dělám jako že nic 🙂
tak držím pěstičky a´t ti to dopadne dobře.

kinos
17. pro 2015

@lenusaak Proveru dostaneš hned. Já začínám od prvního ledna 🙂.

lenusaak
17. pro 2015

@kinos jee tak to budeme mít hodne podobně🙂 máš dlouhy stimulační protokol? 🙂

lenusaak
17. pro 2015

@zirafka1988 ty brdo to si měla hojnou urodu 34 vajíček 🙂 ješte že se ti to opravdu nerozjelo, neni to nic příjemnéo podle toho co jsme o tom četla :-/ no ja z injekcí strach nemám, spíš opravdu potom kolem toho odberu - mám ješte k tomu zánětlivou tekutinu v neprůchozích vejcovodech, takže mi ji budou odsávat při tom odberu a pokud to moc dobře nepujde, tak budu muset jít ješte před transferem na odstranění obou vejcovodu, takže tohle me taky děsí, že by se to zase celý posunulo .. no a pak hlavne teda aby se to vše zdárně podařilo 🙂 jinak at si se mnou delaji co chtějí 😀 ja jsem na neschopence po operaci tak mi ji mudr.nepřerušovala do ivf, tak je fajn, že budu při stimulaci doma v klidu a potom už také do práce nenastoupím, delam zdrav.sestru na JIP a tam tehotné dělat nesmí, takže taky budu doma v klidu 😀 mrzí me že při tom transferu nemuže být přítomen partner, četla jsem, že na jiných klinikach je to samozřejmostí :-/ ale je to rychlovka ten transfer že? ani to nijak nebolí? 🙂

zirafka1988
18. pro 2015

@lenusaak ano transfer je rychlovka. hlavně musíš jít s plným močákem, to bylo pro mě asi nejhorší. jela jsme dvě hodiny v autě a pak ještě musela čekat, myslela jsem, že se fakt počůrám. celkově transfer trval asi pět minut, možná ani né. no a pak si tam ještě tak 10-15 minut poležíš pod dekou. je to taková malá místnost s přítmím, hnedka jsem začala usínat 🙂 neboj, transfer je na tom to nejlepší 🙂 a odběr byl taky fajn, pěkně jsem se prospala, pak dostala snídani no a po 2 hodinkách jsem fičela domů 🙂

jawuna
18. pro 2015

@lenusaak Neboj, to zvládneš 😉 To čekání je fakt nejhorší, ale uteče to. My jsme museli po tom prvním IVFku bez embryjek čekat 3 měsíce a málem mě jeblo 😀 ale co naděláš, když to jinak nejde 🙂
Injekce se dají zvládnout, je to otrava, je to nepříjemné, ale nebolí to. Odběr vajíček je fakt v pohodě, já jsem jich teda měla 11, celý to prospíš, pak i chvilku potom, a doma mě trošku bolelo břicho, ale ani ne jak při MS a večer už jsem o tom ani nevěděla. Ty nervičky jak se to oplodní a jestli budou embryjka teda byly velký, ale vždycky když jsem volala do laboratoře, tak jsem se vyptala na co mohla a snažila se nestresovat. Stejně s tím nic neuděláš, takže jsem si říkala, že musím být v pohodě, aby se embryjku u mě líbilo 😀 Při stimulce budeš mít pohovor s embryoložkou, tak doporučuju se na všechno vyptat, je na to čas a mají k tomu obrázky a všechno pěkně vysvětlí. Mně hrozně pomáhalo, že vím co se děje a vím co se může stát. Jsem teda od přírody takový realista, takže jsem chtěla vědět na čem jsme...
A ještě k té stimulaci, znám holky, co byly na IVFku jinde a žádné kontroly jim během stimulace nedělali a nijak je nehlídali, jen od oka dostávaly nějaké dávky, jedna dokonce skončila potom v nemocnici, takže zlatej Helios 😉 Někdo dokonce říkal, že dostal po odběru vajíček nějaké injekce, aby se ta hyperstimulace nerozjela...tak se myslím, nemusíš bát, mají to ošéfované 😉

jawuna
18. pro 2015

@lenusaak Jo a ještě k tomu transferu, je to tak rychlý, že ti to ani nepřijde, že tam s tebou není chlap 😉 Je to taková malinká místnůstka, ani by se tam snad nevešel 😉 Je tam embryoložka a doktor a po transferu tam pak chvilku ležíš v přítmí, hraje hudba...a pak už seš těhu 😀

lenusaak
18. pro 2015

@zirafka1988 to u me nebude problém, dám rno kafe (asi moje poolední 😀 ) a do pul hodky mám močák plnej .. no ale to muselo byt nepříjemný, naštetsí že je to teda tak rychlý 🙂)))

lenusaak
18. pro 2015

@jawuna juuu tak hezky napsaný všehno 🙂 hned mám alespon vetší přehled o tom všem 🙂 dneska jsem si v Heliosu vyfasovala injekce to Diphereline zatím jenom , projela se mnou znovu stimulační protoko,l ani me nenapadlo se nejak na něco zatím ptát... to ja vždycky toho hodně počtu na internetu a bud se to tam aji všehno dozvím nebo se pak optám, někdy si ale přijdu blbě, když se ani moc nevyptávám 🙂) já jsem taky celkem realista a kde s čím se dokážu uplne v pohodě vyrovnat, takže mám taky ráda, když vím na čem jsem. Ono až se to rozjede a bude se to človeka už přímo týkat tak se bude mnohem víc zajímat 🙂

jawuna
18. pro 2015

@lenusaak No hlavně ti to pak do sebe bude všechno zapadat, i když to teď moc nevypadá 😉

kinos
18. pro 2015

@lenusaak jjj dlouhý 😉

jankadvor
18. pro 2015

@lenusaak Za Proveru nevím, dostala jsem recept do lékárny, za Diphereline nic neplatíte a platí se až injekce FSH (Merional, menopur, gonal, puregon) za ty se platí cca 5.400Kč. Mě bylo řečeno, že nás to vyjde celkově na cca 18-20tisíc Kč a zbytek platí pojišťovna. Víc zatím nevím. Začínám brát od 1.1.2016 Proveru a chystám se na své první IVF.

lenusaak
18. pro 2015

@jankadvor tak já tam dneska byla a přesne tak za Diphereline jsem neplatila nic a říkala mi doktorka, že to bude cca 5000-5500,- potom za léky , ja začínám 29.12. 🙂

thebe
19. pro 2015

@jankadvor Ja zacala s Proverou dnes ;)

veverka.terka
22. pro 2015

Ahojky holky,ted sem moc nepisu,ale vse poctive docitam 😉 Je toho kolem me ted moc. Nezdar pri IVF,navrat po materske do prace,Vanoce a ne moc dobre vztahy doma.
Preju vsem krasne vanoce a hodne sil,at uz snazilkam,tak i tehulkam,a at se driv nebo pozdeji vsechny dockame vytouzenym miminek a spoustu lasky kolem sebe :-*

kinos
22. pro 2015

@veverka.terka No jak se daří, tak se daří, co 🙂. Určitě bude líp, neboj! Já ještě výsledky moje ani manžela nevím, teď je vánoční provoz a tzn. až v lednu, tak doufám, že na mne nečeká žádné překvapení. Taky přeju krásné vánoce a šťastný nový rok 😉

kinos
29. pro 2015

@lenusaak Tak už se něco začalo dít, viď 🙂. Držím palušky, ať jde všechno, jak má a výsledek je za pár měsíců u vás doma 🙂.

lenusaak
30. pro 2015

@kinos ahojky juju už od včerejška zobu proveru 🙂)) už to začlo 😀 děkuju mooc 🙂 ty od pátku začínáš vid? snad nám to všehno proběhne dobře 🙂)))))

kinos
30. pro 2015

@lenusaak jjj, tak ať chutná 🙂 🙂

jankadvor
31. pro 2015

Huráááá, zítra začínám s Proverou. Pááááni, kéž ten leden uteče a já najdu 2 // 😀 Hodně štěstí i Vám holky 🙂

jawuna
31. pro 2015

Holky hodně štěstí a plodný rok 😉