Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

dragina
16. črc 2016

@michalka147 ahojky, no vidíš, a já to udělala naopak, utekla z FN OL do Brna 🙂. Tam jsem píchala v peru Gonal, nic jsem neplatila, hlídali to, a až bylo 2250 jednotek vybráno, šla jsem do lékárny a dali mi levnější preparát např. Menopur nebo Merional a platila jsem kolem 800 Kč, což asi nebyla taky plná částka, ale jakoby ten příspěvek, který platím v Heliosu hned od začátku. Nevím, nevyznám se v tom, samozřejmě pro mimi udělám cokoliv, jen mě to překvapilo.

barisej
16. črc 2016

holky me texl rekl za leky doplatek jen 3400kc a nakonec sem platila 10tisic za leky...
uplne sem byla nasrana a nadala sem jim tam protoze mi na zacatku stimulace daly nizkou davku tj jedna ampula proste to protahly aby meli vic penez!!!!! hrozne muj jeto ivf a nikdy sem za leky tolik nedavala max 1200kc a ted hruza

ilonaat
16. črc 2016

@barisej Me rekl 3500 az 5500 a vesli se. I kdyz jsem si lak doplacela plniu cenu. Taky me protahli stimulaci. Odber oocytu jsem mela az 19ty den

lenusaak
16. črc 2016

Mně řekli doplatek 5000 a měli jsme to neco pres 3000 i když jsem měla též protahlou stimulaci a pichala jsem dve az tri ampule celou dobu 🙂 takzě jsme se vešli taky krásně až spiš mile překvapeně 🙂

michalka147
16. črc 2016

@dragina Mi nedali gonal,měla jsem menopur a řekli mi doplatek 3.500 a platila jsem 6.500,a protáhli mi stimulaci.Jen doufám,že se mi zadaří na Ket,a nebudu muset jim dávat znova peníze.

michalka147
16. črc 2016

@barisej A kde jsi teda chodila?

barisej
16. črc 2016

@michalka147 do heliosu ale diky bohu sem ted z et 2 embrii 8tt

jawuna
17. črc 2016

@barisej A máš jedno nebo dvě?

jawuna
17. črc 2016

Holky ony se ty platby za léky pořád mění, myslím, že teď neplatí pojišťovna plně nic, před nějakou dobou, ale už nevím kdy, se to změnilo, minimální doplatek mi říkali jednou 5000, pak 3000...a taky asi záleží která lékárna to jak nakoupí a jakou má marži, ale zeptám se kámošky, teď to řešila v Heliosu

barisej
17. črc 2016

@jawuna jeste nevim

wendissek
17. črc 2016

Já za léky doplacela asi 1400 a to mi ještě něco vraceli mela sem celou dobu 150 jednotek

dragina
18. črc 2016

@jawuna bud ráda, když se na to ještě jednou někdo poptá, já jejich vysvětlení nepochopila. Pěkný den všem

doubravka62
18. črc 2016

@barisej to je teda palka za leky ja platila 5000kc zacinala jsem na jedne ampulce a pozdeji dve i tri ale myslim ze me prestimulivaly ale rekl mi ze pri syndromu polic.ovarii se to tezko odhaduje mela jsem po odberu 33vajicek.Ale nedari se nam zrovna zitra jdu na ket tak snad se konecne zadari

jawuna
18. črc 2016

@barisej To už musí být vidět, ne? V popisku máš 8. týden, to už máš i srdíčko/ka, ne?

jawuna
18. črc 2016

@dragina Tak jsem zjistila toto - dostala Menopur a doplatek k těm 30 ampulím, na které přispívá pojišťovna je 85 Kč a plná cena pak je 374 Kč, takže zadarmo nic 😒

misula29
18. črc 2016

Ahoj holky, jsem po dvou mimoděl.těhu takže oba vejcovody pryč. Chtěla jsem se zeptat jak v tomto případě probíhá IVF ? Jinak žádný zdravotní problém nemáme.Díky

jawuna
18. črc 2016

@misula29 Asi úplně stejně jako když je máš, odeberou se vajíčka z vaječníků a zavede se embryo do dělohy, vejcovody se obchází tak jako tak

misula29
18. črc 2016

@jawuna spíš jsem myslela,jestli je potřeba tolika horm. stimulace. Něco jsem četla o minimální stimulaci,ale dost v tom ještě tápu 🙂 Na konzultaci chceme jít až v září

barisej
18. črc 2016

@jawuna byla sen na utlr 4 tt na dalsi kontrolu jdu 2.8 tam se to pozna uz konecne strasne me bolej zada myslím krize u syna sem nic nemela nic nebolelo ted druhe tehu mam bolest zad obcas me tlaci zaludek a brisko a je mi obcas zle

lenusaak
18. črc 2016

@misula29 všichni maji stejné stimulační preparáty. Je buď dlouhy stimulačni protokol nebo krátky stimul.protokol, je to ale o stejných lécích. A dávkovaní ale teprve rozhodne lékař na základě odberu na hormony. Takže budeš pichat stejný hormony bez ohledu na pričinu neplodnosti jen dávka je individuální. Minimálni stimulace vím, že je, ale nevím o nikom z diskuzí, že by ji podstupoval. O tom rozhodne lékař až podle hormonálního profilu. Radim jit k primářovi Texlovi a objednat se už teď, je tam čekací doba nějaká. Kliďo se dál ptej. U prvního IVF jsem byla ze všeho paf..🙂 a jinak Helios je dobrá volba. 🙂

jawuna
18. črc 2016

@misula29 primář Texl říká, že minimálky ne, že je to moc drahý na to jak málo je to úspěšný...

misula29
18. črc 2016

@lenusaak My jsme právě byli před rokem ohledně spermia na konzultaci s mudr. Texlem, manželovi vyšla hodně blbě morfologie a už tenkrát navrhoval ivf do kterého jsem jít nechtěla dokud byla šance na přirozené početí. Jeho výsledky se po tom roce radidně zlepšily,že už mu vyšla víceméně spermio v normě a taky se to projevilo,že jsem otěhotněla v květnu , bohužel mimo a po první ms jsem byla zase v tom ,ale průběh se opakoval☹ Takže nám stejně nic jiného nezbyde pokud třetího prcka budeme chtít🙂 Mám z toho trošku bobky, hodně peněz a bez záruky na úspěch...no , uvidíme 🙂 Myslíš,že už teďkom se máme objednat když jsem teprve minulej týden byla na zákroku? U vás se povedlo na poprvé? A jak jsi snášela tu hormonální smršť? Mám z toho právě trošku strach.

lenusaak
18. črc 2016

@misula29 jejda tak to mě mrzi. ☹ to je zvlastni, že takhle dvakrát a hned po sobě. Člověk ani nemrkne a je bez vejcovodů ☹ tak je fajn, že se to spermio zlepšilo. Pokud to vydrží, mohlo vy se ušetrit na metodách oplodnění třeba, tak alespoň nějaké plus. Určo bych si zavolala ted a že chcete na zaři, budete mít jistotu. 🙂 jinak já první IVF podstupovala v lednu. Byly dve embryjka, první se nechytlo, druhý ano a bohužel v 10tt jsem potratila. Pak byla jeste operace v Heliosu a ted jedu druhé kolo. Pri prvnim hormony uplně bezva. Snašela jsem to výborně. Teď to druhé je horši. Jsem utahaná, náladová, zvýšené teploty..každé IVF asi jiný. Ale držimse a šetřim psychiku na pozdeji. Ty hormony je minimum 🙂

michalka147
18. črc 2016

Myslíte,že když si řeknu v Heliosu,že chci u transferu Texla,ta že ho budu mít?Při et mi doktorka nezměřila sliznici,a ta je důležitá, mám posledního mrazačka,tak bych byla ráda,ať to klapne.

lenusaak
18. črc 2016

@michalka147 urcite anoo 🙂 já si ho u druhého vyzádala a měla jsem ho 🙂

michalka147
18. črc 2016

@lenusaak Děkuji,hned na kontrole si o něj řeknu.

misula29
18. črc 2016

@lenusaak jo je to na ... pprvé to bylo na levo a tam jsem měla zůženej vejcovod tak jsem si říkala,dobrý.. no a podruhé mě doktorka říkala ,že to mohlo být tou endometriózou která se mohla za ten rok zhoršit. Vím že spermio se mění,ale při tom ivf je to asi jeno ne když pohyb a nožství měl v pohodě?
Jé ,to mě mrzí, takový martinium musí člověk podstopit a pak ,když to nevyjde ...Držím pěsti ať to napodruhé klapne až do konce 🙂
Mohla bys mě jenom nastínit jak probíhá odběr těch vajíček? Já jsem říkala,že po všech těch narkózách mě brzo vezmou i řidičák a těch zákroků tď bylo fakt dost ,že už jsem celkem vycukaná ze všeho 🙂

doubravka62
18. črc 2016

@michalka147 ja sem si o nej taky rekla koordinatorka si to zapsala a zitra jdu na ket 🙂 snad to klapne

ilonaat
18. črc 2016

@michalka147 Ano. Taky jsem ho mela u ET i KET ale orimo v den transferu mi taky sliznici nemeril. Ale pri ultrazvuku 6 dni pred mi ji samozrejme měřil. Ono v den transferu si nejsem jista, co by jako delali, kdyby byla sliznice nizka, kdyz uz bude embryo rozmrazene. To by me zajimalo tedy...? Ja jdu na ulteazvuk v nedeli a pak snad dalsi Ket. Tak drzim pěsti i tobe a urcite si o nej rekni. Ja tu jezibabu nemůžu ani citit :-P

@lenusaak Drz se holka. ....ja jsem u hormonů ztloustla na rozmery vykrmene prasnice a ted to bejde dolů a ani těhotna nejsem. A ty nalady mi vlezly na mozek kupodivu az ted. Jsem na zabiti....Tak treba ted. Vsechny 😉 pěkně s pupkama. .....

wendissek
18. črc 2016

@ilonaat joo taky mám po hormo ech kilca pěkně na hoře a to mužů dělat co chci a ne a ne zmiznout a nemluvil o tom ze sem pomalé bez vlasu