Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
4. led 2014

@radkap77 Taky držím palce 😉

pavli79
4. led 2014

@radkap77 Ahoj Radus, tak taky drzim palce! Ti to fajn vyslo na sobotu, zitra muzes paradne odpocivat 🙂 Ja jdu 13.na kontrolni UTZ a pak vas budu nasledovat ;)

radkap77
4. led 2014

Ahoj holky,uz to mame za sebou 😉 Bylo to moc fajn,dnes byl v Heliosu pekny klidecek,stihla jsem si popovidat s pani Vranovou,embryolozkou i panem doktorem Fischerem,delal mi transfer on.Dostala jsem obrazek embryjka,videla jsem ho na obrazovce jak ho chystali,hrala tam prijemna hudba,super atmoska...tak snad jsme toho naseho kulihraska dostatecne navnadili 😵 Dekuju,ze jste na me myslely,je to super moct to s nekym takhle sdilet 😉

jawuna
4. led 2014

@radkap77 Optimismus a víra je teď to nejdůležitější 😉 moc držím palce

terezi79
4. led 2014

@radkap77 Myslela jsem na Tebe, je to nadhera,vid, kdyz nam strkaji ty prcky do briska 😵 😵 Tak moc drzim pesticky!!Budeme testovat skoro spolecne 🙂

terezi79
4. led 2014

@pavli79 Vraceli jsme se hned na sever, doma je doma 🙂 ale muj chlap rika, ze jestli me bude svedit ruka a budu vysilovat s testem jako vzdycky, tak si vezme dovcu a nekam vyrazime, at pry dam pokoj 😀

radkap77
4. led 2014

@terezi79 Bylo to super 😉 Moc tomu nasemu prdolkovi ted verim, tak uvidime... Budem testovat zaroven 😉

terezi79
4. led 2014

@radkap77 Super napad! 🙂

engele
5. led 2014

@radkap77
@terezi79

Tak já jsem na vás moc myslela, určitě to bude všechno v pohodě a brzy tu uvítáme další 2 těhule!!!

terezi79
5. led 2014

@engele Dekuji za povzbuzeni, to by byla parada 😵 😵

danissa
5. led 2014

Ahoj holky, po delší době Vás zdravím, hlavně s přáním všeho NEJ v novém roce 2014, ať je tento rok úspěšný pro všechny snažilky, těhulky, ať se každá dočkáte vytouženého štěstí 😵 Nezvládám vše dočítat, ale hodně štěstí přeju "nepotvrzeným" těhulkám @radkap77 @terezi79. Holky buďte v pohodě, hlaďte bříška a moc vám přeju za pár dní // na testu 😉 Kdy plánujete testovat?
@pavli79 Tobě taky hodně štěstí, ať to utíká a už máš taky brzo mimísko u tebe

@jawuna A jak ty holka? Nejsi ty už náhodou novopečená maminka? Jestli se nepletu, měla jsi termín kolem Mikuláše. Nějak jsem nepostřehla zprávu.... Jsem zvědavá na miminko, alespoň míry a jestli je to holčička nebo chlapeček 😉

A jinak já se mám dobře, bříško roste a cítím se celkově fajn. Utíká to, duben je tu coby dup... nás do té doby ještě čeká přestěhování Sofinky do jejího pokojíčku, bude to psychicky náročné, ale jinak to nejde. S miminkem by se navzájem rušili a nevyspal by se ani jeden. Zatím se mějte báječně a těším se na další dobré zprávy 😵

danissa
5. led 2014

@dadakin
@rakoska A jakpak se máte vy, mé spolubojovnice a těhulky? Doufám, že skvěle 🙂 !!

lonwenien
6. led 2014

Ahoj, chystám se tam teprve zajít, a zatím "jen" na vyšetření plodnosti, jak je to cenově prosím?

engele
6. led 2014

@lonwenien Odběry jsou zdarma, pouze nadstandardní vyšetření spermií se platí, myslím něco kolem 2.000,- Kč

lonwenien
6. led 2014

@engele Tak spermie naštěstí vyšetřit nepotřebuju, ty nemám:D

engele
6. led 2014

@lonwenien vyšetřují vždy ale oba z páru !!

lonwenien
6. led 2014

@engele Jo tak. Tak to se obávám, že tam muže nedostanu ani za boha. Ale třeba se nechá nakonec ukecat.
A nadstandartní vyšetření znamená teda co?

engele
6. led 2014

@lonwenien vyšetřit oba je důležité, aby vůbec věděli koho léčit a zvolili správné postupy.

Klasický spermiogram je hrazený pojišťovnou, stejně tak jako tvoje vyšetření. Vyšetření spermií neplacené je toto: Test integrity (fragmentace) DNA spermií - http://www.sanatoriumhelios.cz/funkcni-testy-sp...
Aktuálně to stojí 2500,- Kč

Ceník najdeš zde: http://www.sanatoriumhelios.cz/images/upload/fi...

lonwenien
6. led 2014

@engele Díky za vyčerpávající odpověd. No v mém případě je to naprosto jasné, u koho je problém, sedm let neberu HA a za tu dobu jsem měla dost partnerů a nikdy ani tuk... Poslední dva už mi i kvůli tomu dali košem 😖

engele
6. led 2014

@lonwenien uvidíš, ne každé ženě dozrává každý měsíc vajíčko, některá má vajíčko třeba jen 2x za rok..

lonwenien
6. led 2014

No uvidíme, co mi řeknou. J estli se tam vůbec odhodlám jít... meh.

sismisi
6. led 2014

Ahoj holky, asi nás čeká IVF, IUI nezafungovalo ☹. Můžu se vás zeptat, když máme na 15.1.2014 domluvenou kozultaci k panu primáři MUDr. Texlovi a nejspíš budeme požadovat vyšetření genetiky PGD vzhledem k věku, kolem toho 15.1. očekávám menses, .. tak za předpokladu, že stimulace, odběr, kultivace do 5.-6. dne zafunguje a něco na genetiku vůbec zbude, kdy asi bude transfer? květen, červen? Schválení pojišťovnou musí být nejdřív nebo se současně už provádí vyšetření, které jsou potřeba? Díky za případné reakce.

engele
6. led 2014

@sismisi schválení pojišťovnou se dělá hned, než začne stimulace v podstatě se žádá ihned po odběrech krve a jejich výsledcích. K vyšetření PGD se vyjadřuje genetik a embryolog myslím.

Když jdete teď na konzultaci, vezme se krev, 14 dní se čeká na výsledky a teprve dle toho se určuje stimulační protokol a mezitím už se schválí IVF na pojišťovně. To si ale řeší doktor sám, s tím si nedělej starost.
Pokud by odběry vajíček proběhly ca 18 DC, pak počítej 5 dní kultivace a 3 týdny na výsledky genetiky. Genetiku v určitých případech neúspěšných těhotenství, věku a potratech hradí pojišťovna.
Dá se říct, že transfer může u někoho být další cyklus, u někoho jiného pak ob jeden cyklus. Záleží jak moc na to spěcháte 🙂

pavli79
6. led 2014

@danissa Ahoj, i Tobě krásný nový rok a ať se Ti v něm vše podaří! A děkuju za povzbuzení, posunuju čas jak jen to jde, ještě dva týdny a čeká mě KET...snažím se být v klidu ať mám dobře načechrané vnitřní peřinky pro bobiška 🙂

pavli79
6. led 2014

@lonwenien Ahoj, my platili 300,- za PCT, hormonální profil můj je zdarma a manželovo vyšetření spermií stálo 3800 (nechali jsme si totiž dělat rovnou ten balíček všech těch testů, dá se dělat i jednotlivé vyšetření, ale my si řekli že když už, tak už 🙂

pavli79
6. led 2014

@lonwenien Být Tebou tak tam určitě zajdu. A pokud tam partnera nedostaneš, zkuste to prvotně s tím PCT vyšetřením... na stránkách Heliosu se dočteš, co to je. Mě tím třeba zjistili, že jsem alergická na spermie, primář mě označil za spermovraha 🙂 🙂 Naštěstí manžela jsem tam poté dostala a všechny vyšetření i odběry absolvoval, za což mu jsem strašně vděčná.

pavli79
6. led 2014

@sismisi Ahoj, Engele už Ti to napsala, ale já jen potvrzuji že jsem z těch, co byly na odběru vajíček na konci listopadu, pak PGD, protože se výsledky trefily do svátků, musela jsem transfer o měsíc odložit a půjdu na něj teď někdy za dva týdny... Takže pokud teď v lednu začnete, klidně můžeš na transfer už v únoru/březnu 🙂

sismisi
6. led 2014

@engele + pavli79 děkuju holky 🙂 A to PGD nehradí automaticky pojišťovna?, mám 207 OZP, ta to údajně hradí, některé pojišťovny prý ne, netuším, že je to ještě nečím podmíněno? ☹

pavli79
6. led 2014

@terezi79
@radkap77

čau holky, tak jak se cítíte? Pozorujete nějakou změnu? 🙂

pavli79
6. led 2014

@sismisi ne, PGD pojišťovna automaticky nehradí, musí k tomu být nějaké indikace (věk, genetické předpoklady), ale to už by Ti spíš vysvětlil pan doktor. Radím Ti objednej se k primáři Texlovi, je perfektní, všecko Ti vysvětlí. Mě tenkrát spadl kámen ze srdce, i když PGD jsme si museli zaplatit. Ze 4 embryjek po PGD zůstalo jedno, což je trochu pálka (38.000) ale očividně to účel splnilo, takže bych do toho šla klidně znovu. Ale v skrytu duše doufám, že nebudu muset, a že to jedno jediné se uhnízdí... Kéž by.