Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

katuleb
16. led 2013

@lucmora ahojky ,no já už mám 3 děti...takže snaha je o 4-tého potomka...... 😅

katuleb
16. led 2013

Děvčata prosím Vás máte za sebou někdo nepovedené ivf v Heliosu a kdy Vám pak Texl povolil další??Já mám za sebou nepovedené ted v prosinci a ted čekám druhou ms po tom,tak mě zajímá jestli už budu moct v unoru při 3ms začít nebo až v březnu?? Netušite jak to je?? Děkuji
Ne že bych Vám přála neuspěchy jen zjištuji jak to asi bude.... 😅

zuzzu11
16. led 2013

@danaho to mi je moc luto ☹ a na narodeniny ☹ . Ale este teraz nemqs potvrdene na 100% ze nie si tehu 😒 . Ale nemoze to byt fakt v tej genetike ze sa to do teraz vzdy- tehotenstvo "skazilo"? Jq by som isla urcite do PGD a ak ti to preplati poistovna tak by som nerozmyslala uz vobec.

ilonar
16. led 2013

@lucmora Ahojky, můžu se zeptat, proč jsi neměla ani jedno ET, ale třikrát KET? To jste si rozhodli sami, nebo vám to doktoři doporučili třeba kvůli genetice, která se vyšetřuje delší dobu? Nás to také čeká, ale nevím, zda si tu metodu jestli ET nebo KET volíme sami nebo nám to volí doktoři.

jarmisek
16. led 2013

Ahoj holky, hlasim se po dlouhe dobe-moc moc na me myslete, zitra me ceka trensfer, uz se na naseho mrazacka moooc tesim, mam nacechranou perinku a doufam, ze se mu u me bude libit 😵 😵

jarmisek
16. led 2013

@katuleb ja myslim, ze ti doporuci 3 mesice pockat...takze az v breznu?No uvidis,pak dej vedet...

jarmisek
16. led 2013

@danaho Ahoj,neves hlavu, dokud nedosla mrska...treba krev bude pozitivni, moc bych Ti to prala 😵

jarmisek
16. led 2013

@ilonar Ahoj, my treba jsme vubec nemeli ET, protoze nam delali PGD takovou novou metodou a ceka se 2 tydny na vysledky, takze jdeme na tek KETik, ale vysvetlili nam, ze pri KET je vlastne vyssi sance na uspech,protoze je pry prirozene nachystana deloha, nejsi vystresla ze stimulace, opu atd...takze ja v tom vidim samy plus...no tak uvidime, jak to dopadne, ze jo...za dva tydny vam povim... 😅

ilonar
16. led 2013

@zuzzu11
Já věděla, že to dobře dopadne 🙂 . Takže dva sněhuláci, to je bezva viď. Zuzi vy jste si volili KET sami nebo vám to doktoři doporučili z nějakého důvodu? A slyšela jsi někdy o tom, že se endometrioza může při těhotenství úplně "vyléčit" a další těhotenství není vyloučeno přirozenou cestou 😉 . Já vůbec nevím, jak to s námi udělají, ale spíš bych ted šla do ET. Ale zas to PGD...no uvidíme.

ilonar
16. led 2013

@jarmisek
A kdy jsi byla na opu? Měla jsi dlouhý protokol a prodlouženou stimulaci? A kolik máte embrijek? U nás to bude asi složitější, já mám endometriozu a musím brát antiko, aby nebyla menses a nenaplňovala se cysta, takže nevím, zda by vůbec mohlo dojít k té pauze mezi opu a ket. Nás teprve čekají první vyšetření.

lucmora
16. led 2013

@ilonar měla jsem hyperstimulační syndrom takže jsem moc na výběr neměla ☹ chtěla jsem čerství, nemohla jsem, odsávali mi vodu z těla a měla jsem šílený bolesti ☹ užila jsem si

lucmora
16. led 2013

@jarmisek napiš kolikátý pokus podstupuješ a tak, neznám historii tak ať jsem v obraze pls 🙂 🙂 kolik jsi měla ten 14 den výšku sliznice prosím? já měla 3 mrazáčky a musela podstoupit KET, už tehdy jsem věděla že to špatně dopadne, kluk se nám totiž povedl na čerstvé embryo...jenže ted jsem trochu zestárla a po vyšetření jich hodně odpadne,takže bez vyšetření by to bylo pro mě na delší trať. Už se trápím přes rok a jsem z toho 🙄 nemohu si ani nic naplánovat dovolenou víkendy s přáteli atd..na Silvestra ale to je jedna z daně kterou nesu. Jen ted to byl poslední pokus 2 ketu a jsem zase tam kde jsem byla.

lucmora
16. led 2013

Holky ještě prosím o info, při ketu koukali vám na folikul jestli je nějaký dominantní aby nějaký prasknul? když jsem přirozeně neměla nikdy ovulaci z důvodu dlouhých cyklů a těch anovulačních cyklů, jak se to pak řeší u mě? ne že bych doktorovi nevěřila, ale furt si říkám, jsem jedna plechovka z několika plechovek v cocacole na běžícím pásu a doktor je taky jenom člověk 😀 😀 😀 😀 😀

lucmora
16. led 2013

@katuleb ty job poklona 🙂 a jak ty dětičky máš? všechna přes IVF? já jedno přirozeně, druhé přes ET a třetí se nedaří ach jo

zuzzu11
16. led 2013

@jarmisek zajtra myslim na teba a drzim moc moc pesticky 🙂 .

zuzzu11
16. led 2013

@ilonar ahoj mojenko 🙂 . Ano dva mali snehulaci 🙂. Este nech sa v poradku rozmrazi 😉 . No nam dr.Texl hned navrhol ICSI a povedal ze vyssia sanca je s PGD. tak potom musi byt KETko ked sme sa rozhodli pre PGD. No manzel nemal uplne do ry spermiogram tak asi pre to nam to navrhol. Ano to som pocula o tej endometrioze a aj mi dr.povdal, ze je lepsie ked mi ju zistili este ked nemam deti ako keby mi ju zistili ked ich uz budem mat 😒 . U vas uvidite podla priatelovho spermiogramu, ak bude v pohode tak by som isla bez PGD zatial 🙂 .

andulka79
17. led 2013

@lucmora to už dopadne dobře holky musíte věřit a udělat místečko v sobě tomu andílkovi já to tak udělala a vyšlo to hned na poprvé....samo vím ještě nemáme srdíčko a je před náma spoustu dlouhých týdnů,ale věřím tomu že to klapne a ta 13 co je v letošním roce bude pro všechny snažilky ta nejšťastnější 🙂

danaho
17. led 2013

Ahoj holky,
ráno na testu pořád bílo. Byla jsem na krvi ale nečekám zázrak. Tak jsem zavolala do Heliosu a 30.1. jedeme na odběry a 14.2. první konzultace u pana primáře Texla 😅 Takže už budu ofiko Heliosačka 😎

danaho
17. led 2013

@zuzzu11 genetiku máme v pořádku. Ale můžou se špatně nějak spojit chromozomy. uvidíme. Už jsme objednaný na vyšetření,tak se moc těším a zároveň bojím. 🙂 Jsem si jistá,že to teď nevyšlo a ve 14h to budu mít potvrzené. ☹ Jdu bojovat dál 🙂

katuleb
17. led 2013

@lucmora všechny přirozeně,pak sterilizace ted chceme s nynějším manželem.... 😉

katuleb
17. led 2013

@jarmisek děkuji za info,taky myslím v březnu...ale vím že holky z minulého Caru jdou už ted v unoru...

andulka79
17. led 2013

@danaho zase nepracuješ 😀 ,že zavolám šéfovi 😀

andulka79
17. led 2013

@danaho na kolikátou jedete 30.1.zrovna budu v Brně 🙂 ????? Jé a 14.2. tam budu v Brně taky a dokonce dopoledne mám volno 😀 tak kdyby něco můžem dát někde scuka papááá ....dnes tu budu mít absťák mám hafo hokny ....

danaho
17. led 2013

@andulka79 Neřekneš 😉 Dneska náhodou makám,jen sem nakukuju. uvažuju že pojedeme už 29.1 odpolko a ubytujeme se tam,protože tam máme být na lačno ráno v 7. A to by jsme museli z Liberce vyjíždět někde kolem 2 ráno a nejíst. 😠 Možná napoprvé přespíme v tom jejich penzionu. Neznáme Brno a tak bude nejrychlejší přijet večer,najít Helios,ubytovat se,vyspinkat a ráno odběry a pak bych se asi kolem prošla aby jsme věděli kdeže to vlastně jsme 😀 14.1 tam máme být na 12 h.to pojedeme ráno tam a pak zase hned zpátky.

andulka79
17. led 2013

@danaho ale toho 29.1.-30.1.by jste u nás mohli v pohodě přespat taky ;) .....tak to promyslete..

andulka79
17. led 2013

tak teď jsem volala s Heliosem tak to druhé embryo se musí zlikvidovat po genetické stránce je špatné ....takže co držím v sobě toho prďouška prostě musím udržet 🙂 ...raději jsem se ani neptala co to bylo....

danaho
17. led 2013

@andulka79 to druhé už nebudeš potřebovat 😉 Volala jsem do CAR,tak z krve potvrzeno že je to negativní. ☹ Zázrak se podle očekávání nekonal. Po tom gentickém vyšetření je většinou hrozný úpadek embryí,to mě docela děsí. Co se stne pokud na zavedení žádné nezůstane? Počítají to jako pokus?

andulka79
17. led 2013

@danaho Danko to čoveče netuším ,ale myslím že jo :( jelikož tam nastala ta stimulace....fakt nevím...ale zkus jen napsat Texlovi jestli ti odpoví nebo jen do Heliosu jak se to bere..
Dani jsem z toho nějaká špatná...

danaho
17. led 2013

@andulka79 já myslím,že by se to jako pokus brát nemělo,pokud nedojde k přenosu embryí. Zatím psát nebudu zeptám se na to až na té konzultaci. A hlavně budu doufat aby se to nestalo.
Nesmutni,máš v bříšku Nicolase,toho koukej hladit a povídat si sním. Bude se mu u tebe moc líbit a zůstane tam celých 9 měsíců 😉 Nebo jsi chtěla 4 děti? 😕 Mě je taky líto,že to nevyšlo. Věděla jsem to,ale to 1% naděje jsem v sobě měla. Nechce se mi řešit znovu všechno od začátku,ale musím bojovat.

andulka79
17. led 2013

@danaho jasně musíš bojovat !!!! A budem bojovat spolu... 🙂