Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

drao
4. srp 2015

@zirafka1988 já to vrátila do heliosu 🙂

zirafka1988
4. srp 2015

@drao díky, jedu v pátek na odběr vajíček tak to tam taky šupnu 🙂

merope
6. srp 2015

serenna30: Já měla všechny inseminace 100% na pojišťovnu, neplatila jsem nic. Ale nepotřebuji žádné spešl léky, jen na úplný závěr injekci na načasování ovulace. Jediné, co jsem platila, je Utrogestan v lékárně (asi 50 Kč / balení) a před první inseminací tisícovku za vyšetření na průchodnost vejcovodů (plus do konce roku 2014 regulační poplatky 30 Kč 🙂 ). Jinak prostě vůbec nic dalšího jsme neplatili a to nám dělali i genetiku, spermiogram, krev na kdovíco + mě poslali na imunologii. Ale já chodím do Gennetu, tady jsem jen že koukám, jak to chodí v jiných CAR trošku pro ujištění.

Platila jsem až IVF + sono prsu, co chtěli na IVF (250 Kč). Dokonce kdyby bylo víc embryí, tak i PGD bych měla na pojišťovnu (s papírem od genetičky po 6 neúspěšných cyklech IUI).

hajdulak
6. srp 2015

@merope tak to jste asi neměli prodlouženou kultivaci embrií ? 4-6 dnů? Toto i Gennet v ceníku zpoplatňuje (protože to žádná z pojišťoven nehradí 😒 ).

jawuna
6. srp 2015

@zirafka1988 V Heliosu mi na to dali krabičku, tak jsem to dala jim

jawuna
6. srp 2015

@hajdulak Nehradí, ale určitě stojí za to si to připlatit.

jawuna
6. srp 2015

@merope v Heliosu je taky PGD na pojišťovnu

hajdulak
6. srp 2015

@jawuna ano, prodloužená kultivace je vždy lepší... ale co jsem správně pochopila, tak v Heliosu není PGD vždy na pojišťovnu... mi u nich někdo říkal, že pojišťovny mají sklon při 1. IVF PGD nehradit, ale že v případě vážných situací (např. velmi nízký spermiogram) jej hradí.

merope
6. srp 2015

hajdulak: U inseminace není kultivace, to je až u IVF - doufám, že jsem správně pochopila původní dotaz, který byl na inseminaci. Jinak v Gennetu je prodloužená kultivace za 2500 a jelikož statistika praví, že z 5 embryí při odběru, jsou 3. den 3 a 5. den jedno, tak se to určitě vyplatí. Aspoň my byli vzorový příklad. Jedno bylo pomalejší už ten 3. den, ale dvě byly skvělé, dokonce mám pocit, že nakonec nevydrželo to nejlepší a na ET šlo to uprostřed.

hajdulak
6. srp 2015

@merope jéééé omlouvám se, přehlédla jsem, že se jedná o inseminaci 😕 já se bavila o IVF 😎

zirafka1988
7. srp 2015

Tak dneska mám zasebou odběr. Měla jsem 22 vajíček takže si připadám jak nějaká želva co vy vrhla do pisku vajíčka 🙂 po odběru zatím ok ale jsem zvedava jestli mě nepřepadne hyperstimulák ☹ vyfasovala jsem nějaké 4 injekce.

hajdulak
7. srp 2015

@zirafka1988 to je hodně 🙂 a i když to bylo asi náročné, ta musím gratulovat 🙂 ... máš o to větší šanci, že ti v závěru zbude více embryí 🙂

zirafka1988
7. srp 2015

@hajdulak Děkuji. Nakonec jich bylo 28 🙂 tak snad se zadari. Ale mám fakt strach z toho hyperstimuláku.

jawuna
7. srp 2015

@zirafka1988 Ty jo, super úroda 😉 Hlavně hodně pij

zirafka1988
7. srp 2015

@jawuna piju piju. Na dálnici jsme museli zastavovat na kazde benzínce 😀 dostala jsem nějaké ty injekce co by tomu meli zabránit. Nevis kam se to má teda pichnout,? To jsem se nějak zapomněla zeptat. Bude mi to pichat známa co je zdrav.sestra

drao
7. srp 2015

@zirafka1988 solu medrol že 🙂 já ho dostala taky protože jsem měla hodně vajíček. Píchá se to do zadku do svalu. Musí to dělat nějaká sestra, protože tam jsou blízko nervy, měla sem s tím dost oplítaček někoho sehnat, abych nemusela kvůli injekci jezdit do brna. Je dobrý hodně pít a jíst bílkoviny. Nejlepší je koupit si sušenou bílkovinu v lékárně. Já to ze začátku řešila zvýšenou konzumací mléčných výrobků, ale nestačilo to. Ta bílkovina je lepší. Jmenuje se to Protifar. V Brně mi sice řekli, abych si koupila jakési drinky bílkovinné,ale vyjde to draho. Ten Protifar vyjde na dýl.

zirafka1988
7. srp 2015

@drao Tak děkuji moc za radu. Lékárnu mam hnedka pod barákem tak tam zajdu. A když te chytlo zůstala jsi doma a jen jim zavolala?

renda12
7. srp 2015

Holky tak včera jsem byla poprvé u pana texla a paráda jsme moc spokojení a máme domluvený transfer 28.10.když půjde vše ok byli jsme u něj 2,5 hodiny a ivf nad vyjde stejně jak jinde tak žádný hrůzy jak občas čtu 🙂

jawuna
8. srp 2015

@renda12 To je dobře, že jste spokojení 😉 Tak ať se to podaří...

m_o
8. srp 2015

@zirafka1988 ja jsem pila nutridrinky. Je to fakt vyborna vec, kdyz je telo takhle oslabeny. Navic v tech vedrech.. A tolik penez to zase nestoji, ja si koupila baleni na tyden, kazdej den jsem pila jeden. Nejlepsi jsou vychlazeny.

klimca
16. srp 2015

Holky, měla bych dotaz. Vybírám CAR a zvažuju i Helios, zdá se mi dobrý a na stránkách mne zaujalo, co vše vyšetří, než přistoupí k IVF, jen bych musela do něj dojíždět z Prahy, což by bylo asi komplikovanější kvůli práci ☹ Chci se proto zeptat, kolikrát by tam člověk musel jet, kdyby podstupoval IVF? Nepočítám vstupní konzultaci a nějaké odběry krve, jak tady psaly holky, mohl by je asi udělat i můj gynekolog a nemusela bych tam nutně jet, pokud by to zrovna časově nevycházelo. Asi bude nejnáročnější časově určit den odběru vajíček a pak ten transfer, že? Omlouvám se, ale nevyznám se v tom 🙂 a tak se chci poradit. Díky!

m_o
17. srp 2015

@klimca já myslím, že průměr návštěv před ivf je tak 3-5. I s těma odběrama krve a konzultacema, protože až jsou všechny výsledky, tak pak máte další konzultaci a tam si řeknete vše co je pro vás nejlepší. Jo čas odběru vajíček dopředu nikdo neví. To se řídí vše podle výsledků krve a ultrazvuku. Nám to dr. Texl všechno předběžně vypočítal jak by vše teoreticky mělo vyjít hned při první konzultaci a opravdu nám na den přesně vyšel i transfer 🙂
Dobře vybírej car, ne všude můžou nabídnout to co v Heliosu.

merope
17. srp 2015

@klimca Já chodím v Praze do Gennetu a taky mi dělali všmožná vyšetření předem. Nedokážu si představit, že bych kvůli IVF dojížděla z Prahy do Brna a to mám docela volnou práci. Nehledě na to, že před tím prvním IVF je to docela dost věcí, které se vyšetřují a zase to honit na dálku mi přijde šílené. Ale já takhle různě v minulosti pracovně jezdila po republice sem-tam takže hodně oceňuji, že mám CAR do 15 minut.

jawuna
17. srp 2015

@klimca Myslím, že do Heliosu se vyplatí dojíždět i přes celu republiku 😉 Kdyžtak se koukni i na diskuzi o Heliosu na emiminu, je tam spousta dojíždějících spokojených holek http://www.emimino.cz/diskuse/helios-brno-zkuse...

lucka1988
18. srp 2015

Ahoj holky. TAky chodím do HElisou a dojíždím 160 km. Ted v HELISOU PPO 2 ivf A PRVNÍM ketu A DNESKA JSEM 10 den po KETU jednoho embrya. M8m i přesto negativní těhotenský test, mám ještě nějakou šanci? JAk jste to měli vy?

lukjak
18. srp 2015

Já jsem se taky chtěla zeptat, jak jste to měly vy, co vám et nebo ket nevyšel. Začly jste špinit, krvácet , kolikátý den?Já 5 a 6 den špinila, 7 den krvácela tak 2 hodiny a teď 8 den zase špiním. Už moc nepočítám, že to vyšlo. Jo a počítá se první den et jako první nebo nultý den?

merope
18. srp 2015

@lukjak 12. den po ET negativní test a začala jsem špinit i přes utrogestan. Volala jsem do CAR a říkali, že nemám vysazovat léky dokud si neudělám test z krve, že i tak těhotná být můžu. Už s tím teda nepočítám, ale i v diskusích mi holky říkaly, že špinily a přesto byly těhotné. Pravdou je, že dost holek normálně ještě první měsíc menstruuje a těhotenství pozná až ve 2. měsíci právě proto, že to je první vynechaná menstruace. Takže - zda jsi nebo nejsi těhotná se 100% zjistí z krve v CAR, ale samozřejmě špinění není to nejlepší.

lukjak
18. srp 2015

@merope děkuju za zprávu. Takže teď ti rozhodne krev,jak to dopadlo? Já beru duphaston a měla jsem zvednout dávku a dnes mi to teda nedalo , jsem 8 nebo 9 den po et (spíš 9 den, když počítám transfer) a mám pozitivní těh. test. Dodalo mi to zase trochu naděje. Za tři dny jdu na krev, tam se to rozlouskne. Teď mám zas strach, aby to nebylo mimoděložní .. člověk se furt bojí :-/

merope
18. srp 2015

@lukjak No, já abych na to nemyslela, tak jsme rovnou začali vybírat, kam pojedeme na "slíbenou" a domluvenou dovču, kam jsme původně chtěli, když jsem myslela, že embrya půjdou na PGD a tudíž pak někdy později že půjdu na KET a můžeme vyrazit, ale osud to zamotal jinak - embryo bylo jen jedno. A pokud budu náhodou těhotná, tak to dokonale oslavíme a budeme se radovat a jinak pojdeme na dovolenou.

klimca
18. srp 2015

@merope děkuju za zprávu. Zatím jsem ve stádiu rešerší 🙂 a vychází mi nejlépe Helios a Gennet nevypadá také špatně. Nechce se mi dojíždět, na druhou stranu chci vybrat pokud možno nejlepší variantu 🙂