Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
8. črc 2014

@genio neboj, uteče to jak nic ;)

madlenka87
8. črc 2014

Ahojte moje spřízněné duše! Moc se omlouvám, že jsem se neozývala, ale poslední dny pro mě byly víc než hektické. V pátek jsme měli jet do heliosu a taky jsme jeli... Velice nemilé bylo překvapení, když mi sestra na recepci řekla, že mě musel někdo špatně objednat, že Texl už tam není... No málem mě porazilo. Oba s manželem volno s práce, cesta 80 km, vedro jak blázen, no fakt jsem byla hotová ☹ Kdybych přijela z Prahy nebo někde ze Slovenska asi si tam sednu a neodejdu, dokud Texl nepřijede 😀 Naštěstí nám dali nový termín hned na dnešek. Tak z té mé alergie celkem nic není. Hurá! Je to fakt na lepek, ale ty hodnoty jsem zvýšené minimálně, dělat s tím netřeba nic. Takže mám taštičku plnou injekcí, lejstro s pokyny a nějak se z toho nemůžu pořád vzpamatovat, že už je to tady! 😀 Cca do 3 dnů bych měla dostat menzes, tak pak budu odpočítávat. Mám klasický dlouhý protokol, 16. den začínám s tabletkama. Jo ty mi mimochodem zapomněli předepsat, což jsem si uvědomila ještě na schodech, tak jsem se vracela 😀 Je to takový zvláštní pocit, že už se nás to taky fakt týká 😀 Mějte se krásně, hezky dovolenkujte a ať se vám daří!

genio
8. črc 2014

@madlenka87 tak to jsou dobré zprávy!!! 🙂 Držím palce ať jde vše jak po másle 😉

jawuna
8. črc 2014

Teď to pofrčíííí a brzo tady budou samé těhulky 😉

jawuna
9. črc 2014

Holky tak jak se všechny máte? Já jsem dnes byla na kontrole a prý už tam máme trošku náznak srdíčka a vypadá to dobře, tak snad 😵

madlenka87
9. črc 2014

@jawuna To je krása. Já ti to tááák přeju! 🙂

jawuna
9. črc 2014

@madlenka87 Děkuju 😵 taky se brzo dočkáš

genio
9. črc 2014

@jawuna to jsou super zprávy!! 🙂 držím palce ať je vše v nejlepším pořádku

genio
9. črc 2014

mě zítra čeká 2.kontrola tak snad vajucha rostou 😀

kejtblue
10. črc 2014

Holky, tak mame prvni tyden dovolene za sebou, a rikala sem si ze to nejde takhle dovolenkovat a zanedbavat vas tu 😀
@genio Z krve se poznaji hladiny hormonu, tzn. jak tvoje telo reaguje na tu davku co si pichas, a podle tech pak snizujou nebo zvysujou a nebo nechavaji stejny. Vsechny tri moznosti jsou normalni a neznamenaji nic spatnyho, nebo zasadniho, jen ukazujou jak kazdy telo je individualni. Ver ze oni ti to usijou na miru tak aby to prave co nejvic podporovalo tvoje vajicka! 🙂
Dneska mas tu 2. kontrolu ze? Tak dej vedet jak to dopadlo, tesim se na vysledky! 🙂
@jawuna Gratulace nejvetsi, ty musis mit takovou radost!!! Hura 😲 🙂
@madlenka87 Pamatuju si ten pocit: "nemuzu verit ze uz se me to fakt tyka a probiha to"! 😀 Je to tak trochu zvlastni ze? Ale tahle faze utece strasne rychle, ani nebudes vedet jak..otocis se, a najednou zjistis ze uz mas po odberu vajicek 🙂 Aspon takhle to bylo u nas.. Kdyz vsechno pujde jak ma, tak se brzo pridame k @jawuna 😎
Holky ja uz sem na ten transfer tak nazhavena...pochopitelne mam i strach, ze se treba budu tesit zbytecne atd..znate to. Ale i tak 🙂 A uz se tesim az se dozvim ktera z vas mi bude delat ve stejnou dobu spolecnost 🙂

jawuna
10. črc 2014

@kejtblue Děkuju moc, to víš, že mám...máme, všichni 😵 ještě se trošku bojím, ale paní doktorka říkala, že to vypadá dobře, tak věřím tomu, že když to po PGD vyšlo jednou, že to půjde i podruhé.
Jak užíváš dovču?

jawuna
10. črc 2014

@genio Tak jak si dopadla? Rostou?

kejtblue
10. črc 2014

@jawuna Dovca je v globale super, akorat ted nam tu posledni dva dny dost prsi, tak nemuzeme na plaz...to mi pochopitelne trochu kazi naladu :/ Kdy mas dalsi kontrolu a v jakym jsi ted tydnu vlastne?

petule1983
10. črc 2014

Ahojte holky, vubec sem nestiham psat, jen si projdu vase prispevky a letim pryc..Kazdopadne jsou tu jen same krasne a pozitivni zpravy, coz me moc tesi a hlavne to psychicky zene kupredu 🙂. Ja ted cekam na ms, abych mohla zacit brat estrofem, ale pocitam, ze tak tyden to jeste bude to cekani... a jestli to pujde dobre, tak by snad v prvni pulce srpna mohl byt transfer, tak uvidime, myslim, ze by nas mohlo byt vic... 😉 vsem moc moc drzim pesti 🙂

madlenka87
10. črc 2014

@kejtblue Dovolenou ti moc přeju! Chorvatsko milujem, hezky si to užívejte 😉 Nám když náhodou pršelo, zalezla jsem si do postele a četla jsem a četla 😀
@petule1983 Ten estrofen je dobrý k čemu, jestli se můžu zeptat? Přeju, ať ti to co nejrychleji utíká!
@genio Tak jak? Jsme nedočkavé 😀

genio
10. črc 2014

@jawuna
@jawuna
@madlenka87 teeda člověk tu jeden den není a nestíhá 😀 to mi snad děláte schválně 😀 tak na dnešním ultrazvuku byl Texlík tak jsem se konečně něco dozvěděla. jeden vaječník mi vůbec nereaguje (ten po operaci endometriozy), takze tam je jen jeden folik....ale levy ze vypada dobre, tam jich je cca 10 a ze pekne rostou, takze aspon ze tak, v sobotu jdu na dalsi kontrolu a nejspis v pondeli na punkci ... pohovor s embyolozkou byl paradni, tak nam vse jeste vysvetlila (manzel stejne nechape 😀 jen se smeje tem pojmum a rika ze je uplne mimo) ale bude u nas urcite ISCI PISCI a PDG. takže snad to pujde dobre a v srpnu bude transfer 🙂 ale měla jsem z toho dneska teda lepsi pocit nez poprve musim rict. jen po tech hormonech se mi na brichu delaji modrinky, ale to je asi normalni jak se napichne nějaká žilka že? 🙂 tak to je asi vše 😀
@kejtblue jinak užívej dovolenku, tady je hnusně nonstop jestli tě to potěší 😀 dneska jsem cely den prospala pac poprchává a je dusno :-/

jawuna
10. črc 2014

@kejtblue Teprve začátek 7., prý je na srdíčko ještě brzo, takže další kontrola za 10 dní.
Škoda, že prší, ale aspoň si zalezete do peřin a budete se válet, to taky není někdy na pár dní na škodu, ne? Hlavně odpočívej, relaxuj a teš se 😎

jawuna
10. črc 2014

@petule1983 Moc bych ti přála, abyste to nekonečné čekání už konečně úspěšně zakončili 😉

jawuna
10. črc 2014

@genio Tak to jsou super zprávy, my jsme měli 11 vajušek a úplně to stačilo. Pohovory s embryoložkama jsou super, strašně jsem ocenila, kolik mi v Heliosu věnovali času

genio
10. črc 2014

@jawuna tak tak a reagovala s úsměvem na všechny mé někdy i přihlouplé dotazy 😀 fakt tam jsou zlatí, no jen mě děsí že všechna vajíčka jsou jen s jednoho vaječníku. A vy jste taky měli PGD?

jawuna
10. črc 2014

@genio To je asi jedno odkud jsou, hlavněže jsou, ne? 😉 Jo, měli, poprvé obě špatné a podruhé 3 dobré a dvě špatné

genio
10. črc 2014

@jawuna jo to fakt hlavně že nějaké jsou, no toho PGD se bojím docela...ale musím pozitivně myslet!! 🙂

jawuna
10. črc 2014

@genio No musíš to vzít tak jak to je a proč se to dělá...když by po PGD nebyly dobrý, tak z nich stejně neotěhotníš nebo potratíš, takže je lepší vědět, že jsou špatný zavčasu. Je to drsné, ale já v tom po všech těch negativních zkušenostech vidím hrozně velkou výhodu

genio
11. črc 2014

@jawuna no to je fakt... na jednu stranu to je určitě lepší vědět dopředu než pak být zklamaný z nadějí 🙂

patricia00
12. črc 2014

@jawuna Rada by som sa opytala. Pred vkladom si brala nejake vitaminy alebo tym ze je leto si to nechala len na zvyseny prisun ovocia a zeleniny.

kejtblue
12. črc 2014

@petule1983 Pridavam se s dotazem, co je ten estrofem a k cemu ho potrebujes vlastne? Jinak pokud vse pujde jak ma tak budeme snad transferovat priblizne ve stejnou dobu 🙂
@madlenka87 Uz mam prectenou knizku a vrham se na dalsi! 😀 Ale dneska uz nastesti ani neprselo, dokonce svitilo slunko cely den, tak doufam ze od zitrka zase pujdeme normalne na plaz, at mam trochu bronz 😎
@genio Potesila si me s tim ze i tam je hnusne! 😀 Ale aby sis nemyslela tak ne protoze bych vam tam holky ten hnus prala, ale protoze mame cerstve zasazenej travnik, tak me tesi ze neuschne 🙂
Jinak s tech modrinek si nic nedelej, ja jich mela taky plny bricho, je to normalni, a brzo zase zmizi 😉
@jawuna Relaxuju a odpocivam a zaroven tu pomahame rodicum s nejakyma opravama na byte. A momentalne se hrozne tesim na to az prijdes se zpravou ze uz je zretelny srdicko 🙂

genio
12. črc 2014

@kejtblue no to jsi hodná za upřímnost 😀 takže jak bude lít budu myslet na váš trávník 😀 n.. no už si dělám srandu že vypadám jak narkoman - modřiny na břichu, na obou rukách od odběrů 😀 ještě že není teplo protože nemuzu nikam vyjít ani v tilku ... jinak dnešní kontrola opět taková zvláštní.. byl tam fischer, a tvářil se na tom ultrazvuku jak bych tam měla nevím co, jak jsem znejistěla a jak sem se ptala co tak říkal že neví že podle krve. tak jsem to zas málem obrečela cestou zpátky (ať žijou hormony 😀) odpoledne jsem si volala, tak dneska ještě stimulovat, zítra pregnyl a v utery huraa směr Brno, tak snad vajuška ještě porostou...začínám být pomalu ale jistě nervozní :-/

genio
12. črc 2014

@jawuna to by mě taky zajímalo, jestli si před transferem měla nějaký "speciální režim - vitamíny, pohyb, životní styl atd. 🙂

kejtblue
12. črc 2014

@genio To je sranda, tohle sem taky rikala presne, ze si pripadam jak nejvetsi fetak 😀 Obzvlast kdyz uz sem si to pak ke konci pichala s takvou lehkosti jako nekdo s viceletou zkusenosti s drogama 😀
U Fischera mam obecne takovej pocit ze ma vzdycky hrozne ustaranej oblicej a hrozne to vsechno proziva, takze tim bych se byt tebou moc nenechala rozhodit 😉 Takze v utery uz mas odbery? To to uteklo ze?
Se ti aspon ulevi kdyz uz si nic nebudes muset pichat..vim jakou ja sem z toho mela radost!
Vajuska kazdym dnem rostou do velikosti, do uterka jeste pekne zbaculati 🙂

genio
12. črc 2014

@kejtblue já jsem srab. přiznávám se bez mučení 😀 mě to píchá chlap, ale s velkou zálibou 😀 hraje si na sestřičku 😀 no uteklo to strašně jen teď se to potáhne, ☹ už aby byla polovina srpna 😀 a my měli co transferovat 🙂 no Fischer je zvláštní, ale asi by měl změnit přístup jinak se mu tam nějaká labilnější paní složí 😀