Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
10. srp 2014

@petule1983 Strašně strašně strašně moc držím palce!!! 😉

kejtblue
10. srp 2014

@petule1983 Taky sem vcera odpoledne stravila v Olympii 😀 Bobek to urcite rozdejcha, ale nasi chlapy by nemuseli! 😉 Ten muj uz tam se nou vcera trochu silel..ale ja se snazila byt rychla 😎
Moc drzim palce at ti to vyjde na poprve! Strasne se tesim az budes testovat 🙂
Muzu se zeptat, ten samotnej proces, ten transfer, bylo ti to nejak neprijemny, nejaky zvlastni pocity nebo uplne v pohode?

petule1983
10. srp 2014

@jawuna díky moc, snad to pomůže 🙂
@kejtbule já jsem tam naštěstí byla s mamkou a ségrou, takže to bylo v pohodě 🙂 Jinak pocity z transferu takový normální, jak nějaké utz vyšetření 🙂

kejtblue
10. srp 2014

@petule1983 To sem rada! 🙂 Ale kdyz rikas ze si tam byla s mamkou a segrou, to myslis tak ze byly s tebou uvnitr u transferu primo?

petule1983
10. srp 2014

@kejtblue ne, myslela jsem, že jsem byla s nima v Olympii 🙂 Já jsem na transferu byla sama, tak ani nevím, jestli jde s tebou partner dovnitř nebo ne, ale to víš ty, ne?
a jak se cítíš ty, už se těšíš na zítřek? budu moc moc držet pěsti, ať ti to vyjde ;)

kejtblue
11. srp 2014

Holky, tak uz to mam taky za sebou! 🙂 Bylo to strasne rychly, cca 5 min. a bylo po vsem! Nejhorsi ze vseho bylo to cekani, lezeni 15 min na zadech potom, protoze sem se nemohla jit vycurat. Dve hodky s plnym mocakem, to je zazitek 😀
Jinak uplna spokojenost, transfer delal Dr. Fisher, a je strasne fajn a sikovnej.
Takze ted nezbyva nez cekat...
@petule1983 Jak se citis 2.den po transferu, neco vubec nebo nic? 🙂

petule1983
11. srp 2014

@kejtblue ahojky, jsem na tebe myslela.. Taky jsem mela u transferu dr. Fischera, byl moc fajn 🙂 Jinak mi nic neni, ale to je logicky, je moc brzy..Jen jsem takova nafoukla,obcas me boli v podbrisku, ale to mam z tech vsech leku..

jawuna
11. srp 2014

@kejtblue Taky strašně moc držím palce 😉

kejtblue
11. srp 2014

@petule1983 @jawuna Dekuju moc holky za palecky! 🙂
Me prave taky poboliva v podbrisku, od ty doby co sem prisla domu z transferu, ale nekde sem cetla ze je to pry normalni..Tak uvidime!
Jak si to mela ty @jawuna, citila si neco jinak? A kdyz tak od kteryho dne?

madlenka87
11. srp 2014

@kejtblue Tak jak to probíhalo, jsem jedno ucho 😀 Cítíš se dobře? Holky, mě z vás úplně buší srdce 😀 Ale teď to čekání, viď...

madlenka87
11. srp 2014

@kejtblue Promiň, promiň, já jsem nepřečetla celou stránku 😀 Tak už všechno vím! No budu moc držet palce a posílat k vám pozitivní energii! 🙂

petule1983
11. srp 2014

@kejtblue jo, ja si taky myslim, ze je to normalni.. 🙂

kejtblue
11. srp 2014

@madlenka87 Dekuju strasne moc za vsechnu pozitivni energii, jsem za ni moc rada! A doufam ze bublinka taky 😉
@petule1983 Stejne je to cely tak zvlastni..pripadam si jak v nejakym filmu, porad mi nejak nedochazi ze uz to mam za sebou! 🙂

jawuna
11. srp 2014

@kejtblue No...to už teď pofrčí ani nebudeš vědět jak 😉
No jinak pro info holky, prej to má každý úplně jinak 😀 Já jsem necítila nic, pak v době mrchy jakoby příchod mrchy a to trvalo dloooouho....ale zkusím najít na fejsu Heliosu článek, kdysi ho tam měli o tom co máš a nemáš cítit a co cítíš po transferu

jawuna
11. srp 2014

NEJDELŠÍ DVA TÝDNY…
Naše milé budoucí maminky, mnoho z vás popisuje cestu léčby IVF jako jízdu na horské dráze se střídajícími se pocity radosti, stresu a strachu z výsledku. A ze všeho nejhorší je podle vás doba mezi zavedením embrya a těhotenským testem, ta je pro většinu z vás tím nejdelším a nejnáročnějším obdobím. Rádi bychom vám pomohli pochopit co se děje s vámi a vaším tělem právě v tomto období tak, abyste čekání na vytoužený výsledek mohly strávit co nejvíc v pohodě a v klidu.
• křeče
V období mezi transferem a těhotenským testem jsou křeče velmi časté - a to zejména poměrně brzy po zavedení embrya nebo také přibližně 7-10 dní po inseminaci. Mohou být způsobeny implantací embrya a často jsou velmi podobné křečím před menstruací. Pokud žena ale necítí žádné křeče, vůbec to neznamená, že se embryo neimplantovalo.
• špinění nebo slabé krvácení
Špinění nebo lehké krvácení je dalším častým příznakem a rozhodně to nemusí znamenat, že jste neotěhotněla a že vám začíná menstruace. Mnoho žen popisuje špinění brzy po transferu embrya – stejně jako v předchozím případě, může to být způsobeno implantací embrya. V této době je děloha silně prokrvená a při implantaci embrya může dojít k dráždění blízké cévy a to způsobí krvácení. Některé ženy mohou zažít velmi silné krvácení i v případě, že jsou těhotné. Do konce 12. týdne těhotenství není děložní dutina zcela vyplněna placentou a z volné děložní sliznice může těhotná žena i opakovaně krvácet.
• bolest nebo otoky prsou
Vaše prsa mohou být velmi bolestivá a oteklá, jelikož dochází ke zvyšování hladin hormonů, zvláště progesteronu. Každá žena ale opět reaguje jinak – některá má bolesti prsou a těhotná není, jiná necítí žádný rozdíl a přesto je těhotná.
• nadýmání
Nadýmání je velmi časté, zvláště po stimulaci, jelikož jsou vaše vaječníky stimulovány více než v přirozeném cyklu a proto mohou být oteklé. Po přenosu embrya, pokud dojde k implantaci, jsou produkovány další hormony. To může způsobit, že se jsou vaječníky i nadále velmi aktivní a to může zvýšit pocit nadýmání. K nadýmání může dojít bez ohledu na to, zda k implantaci embrya došlo nebo ne. Nicméně samotné nadýmání nebude mít vliv na embryo a jeho šanci na implantaci.
Jako velmi často při léčbě neplodnosti existuje jen velmi málo černých nebo bílých situací, mnoho z nich je, řekněme, šedých. Některé ženy popisují všechny příznaky a pocity, které jsme výše popsali, jiné nemají žádné z nich, některé popisují pocity úplně jiné. Všechny tyto ženy ale mohou, nebo také nemusí být těhotné.
Jasnou informaci o těhotenství vám dá až těhotenský test. Proto všem ženám vždy doporučujeme vyčkat až do 12. dne po zavedení embrya a provedení těhotenského testu odběrem krve na hCG. Z močového testu nebo testu prováděného dříve, se nedá jasně říci, zda došlo nebo nedošlo k těhotenství. Spousta z vás se ptá, jestli když je 7. nebo 8. den těhotenský test z moči negativní, zda je vše ztraceno. Na to můžeme odpovědět jen to, že definitivní výsledek je až 12. den po zavedení embrya – potvrzený odběrem krve.
V případě, že máte jakékoliv pochybnosti, není vám dobře, špiníte nebo krvácíte, zavolejte našim IVF koordinátorkám, jsou vám připraveny kdykoliv poradit, případně zprostředkovat kontakt s lékařem.
Vaše Sanatorium Helios

petule1983
11. srp 2014

@jawuna diky za vycerpavajici info.. Je to jak na houpacce, jednou jsi dole, jednou nahore a ty pocity tomu take odpovidaji 🙂

kejtblue
11. srp 2014

@jawuna Dekuju za osobni i odbornej nazor! 🙂 Clovek by chtel na vsechno byt pripravenej, ale jak sama rikas, kazda sme jina, takze to proste nejde predvidat..
Kterej doktor delal transfer tobe,jen tak pro zajimavost..?

jawuna
11. srp 2014

@kejtblue Mně Texl, já ho zbožňuju 🙂

jawuna
11. srp 2014

@petule1983 Jj, hormony s námi mávají...

kejtblue
11. srp 2014

@jawuna Taky sem ho chtela, ale dneska jel zrovna na Slovensko, takze tam byl Fischer. Ale i na nej si pochopitelne nemuzu stezovat, strasne prijemnej clovek!

jawuna
11. srp 2014

@kejtblue Ono to asi na výsledek nemá vliv a milí jsou tam všichni, ale Texl je proste Texl 😵

kejtblue
11. srp 2014

@jawuna Delala sis sama doma test jeste nez si sla na krev? Jsem jen zvedava pokud ano, kterej den po ET ti vysel pozitivni..

jawuna
12. srp 2014

@kejtblue Nedělala, šla jsem rovnou na krev

petule1983
12. srp 2014

@jawuna @kejtblue ja asi taky pujdu rovnou na krev, musim jit uz drive nez ten 12.den, kvuli lekum, ktere mi budou dochazet.

kejtblue
12. srp 2014

@petule1983 Jakoze si dojdes pro leky driv a rovnou si nechas udelat krev? Neni to lepsi az ten 12. den, kdyby bublinka mela trochu pozdejsi implantaci...?

petule1983
12. srp 2014

@kejtblue no, jsme tak domluveni, ze si zajdu na krev a pak podle vysledku mi kdyztak ty leky predepisou.. Melo by to byt 10.den a z krve uz by kdyztak melo byt neco pripadne videt...

kejtblue
12. srp 2014

@petule1983 Na jakej den ti to vychazi? At vim kdy mam drzet palce 🙂
Mimochodem, taky te tak boli hlava?

petule1983
12. srp 2014

@kejtblue no, moc se mi to take nelibi, ze mi to nepredepsali hned, takhle to vypada, ze proste pocitaji s tim, ze to nevyjde.. ale co uz ted..

petule1983
12. srp 2014

@kejtblue vcera jen trosicku bolela, ale jinak nastesti ne.. Na tu bolest hlavy docela trpim, ale ted nic..

kejtblue
12. srp 2014

@petule1983 Me tak na preskacku, chvilku nic a chvilema celkem dost..ale to bude asi tim Duphastonem, vzdycky kdyz si ho vezmu, ten naval hormonu.
Ale v noci sem moc nemohla spat, porad sem se prevalovala ze strany na stranu a nemohla sem usnout..to je z toho jak je clovek porad na nervy co bude 😀