Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

madlenka87
3. zář 2014

@bibianca Ahoj! Moc tě vítám mezi námi a přeju samé štěstíčko a ať to rychle utíká! Teď je moc těžké odhadnout, za jak dlouho budeš zase těhu... záleží, co vám zjistí... My jsme třeba strašně dlouho čekali na genetiku. Ta už se vám dělá, jestli jsem to dobře pochopila? V dětské nemocnici Brno? Ostatní vyšetření netrvají dlouho a pak už není na co čekat 😉 Kdy jdete na tu první konzultaci?

madlenka87
3. zář 2014

@bibianca Jinak si teda myslím, že je moc dobře, že už nechcete čekat a jen to "zkoušet". Jako může se stát, že žena potratí, ale když je to opakovaně, jako zřejmě u tebe je, tak v tom prostě musí něco být a je dobře, že to chcete řešit 🙂

bibianca
3. zář 2014

@madlenka87 No, na první konzultaci ještě objednaní nejsme. Můj mužíček se svěřil v práci kolegovi a ten říkal, že tam zna nejakého dr. A právě mu něco chce svého volat, tak slíbil, že mu o nás řekne. Vlastně dohodí to. Už jsem netrpělivá. Včera mu volal a nebyl u sebe. Tak snad dnes nezapomněl. Jsem netrpělivá....

bibianca
3. zář 2014

@madlenka87 Jo a na genetice jsme byli v dětské 1.7., tak snad výsledky přijdou každou chvíli.

genio
3. zář 2014

@kejtblue moc na tebe myslím a posílám pozitivní energii ať je vše v pořádku :-*

jawuna
4. zář 2014

@madlenka87 To je super výsledek, moc gratuluju 😉

jawuna
4. zář 2014

@kejtblue Doufám, že to dobře dopadne...já jsem taky po prvním transferu začala špinit, až spíš krvácet a nic to neznamenalo, tak snad to bude dobrý, myslím na tebe...
Někdo prý krvácí až třeba do 12. týdne a nic to neznamená, tak držím palce

bibianca
4. zář 2014

Holky, tak příští týden v úterý 9.9. jsme objednaní k dr. Texlovi na první konzultaci. Mám si vzít výsledky ze všech vyšetření, co mám a ještě ten den budou manžílkovi asi dělat spermio. Jsem nadšená. Takovou rychlost jsem opravdu nečekala. Snad to půjde dobře. Úplně nejlepší by bylo kdyby ještě do té doby přišly výsledky z genetiky. Musím tam zavolat, aby mi řekli na co všechno nám to dělali. S takovou rychlostí bych přece jen mohla být do vánoc těhu 🙂

jawuna
4. zář 2014

@bibianca Doufám, že budeš spokojená a brzo doplníš naše těhu řady 😉

bibianca
4. zář 2014

@jawuna Jjo, děkuji. Teď jsem volala na výsledky genetiky. Nic nám nenašli. Jen u mého muže našli leidenskou mutaci. Pošlou ho na hematologii, ale to by snad nemělo způsobovat tady ty potraty... Tak nevím. Zítra to sepíše a pošle. Tak snad to dojde do úterý abysme to mohli vzít na první konzultaci 🙂

jawuna
4. zář 2014

@bibianca Tak super, aspoň budete mít jistotu čím to není...

bibianca
4. zář 2014

@jawuna No, já mám teda z toho docela strach...

jawuna
4. zář 2014

@bibianca Z čeho? Z IVF?

bibianca
4. zář 2014

@jawuna Co všechno budeme muset ještě absolvovat a na co nám dojdou a nedojdou a prostě jak dlouho to bude ještě trvat k početí

jawuna
4. zář 2014

@bibianca Já jsem doufala, že nám něco najdou a navíc něco, s čím se bude dát něco dělat, naštěstí to dopadlo dobře (ťuk ťuk teda...) ... kdyby nic nenašli, tak nevím co bysme dělali 😒 Věda je v dnešní době asi daleko a může se pomoct ve spoustě případů kdy to třeba dřív nešlo, ale i v Heliosu nás upozorňovali na to, že i když se našla ta špatná DNA u spermií, tak to nemusí být jen tím a že je to taky už hodně velké poškození, takže ta PICSi metoda třeba vůbec nemusí pomoct...takže jsme sice měli velkou naději, ale taky jsme byli hodně opatrní v nějakém těšení se a tak. Dokud jsme poprvé neviděli a neslyšeli srdíčko, tak jsme se pořád báli a jenom doufali, že to tentokrát dopadne dobře.
Doufám, že u vás to taky bude mít šťastný konec 😵

bibianca
4. zář 2014

@jawuna Jj, snad už jsme si to špatné vybrali a ted už na nás čekají jen ty veselejší zprávy. No, když jsem se objednávala tak koordinátorka mi říkala, že k nim došla paní po 9 abortech a dnes od nich odchází jako těhulka.. tak uvidíme. Snad to nebyl jen reklamní tah...

bibianca
4. zář 2014

@jawuna A ty seš teď v jaké fázi?? Kolika návštěvám jsi se v Heliosu dosud podrobila??

jawuna
4. zář 2014

@bibianca Tak to teda určitě nespočítám 🙂 Máme chlapečka z prvního KETu a teď jsem těhu po druhém KETu. Chodím do Heliosu i normálně na gynekologii i celé těhu, takže jsem tam pořád 😀

bibianca
4. zář 2014

@jawuna Aha, no já si teď čtu jejich stránky a právě jsem zjistila, že první konzultaci jsem si měla naplánovat na 3.-5. den cyklu kvůli hormonálnímu profilu. Chjo, to jsem nevěděla. Tak snad to nebude vadit. Když tam půjdeme tak budu 18. DC. Úplně nejraději bych byla kdyby nám udělali spermio a nevím co ještě a pak jak píšou ya 10 dní si nás pozvali řekli co a jak a od 1 DC bysme začali se stimulací atd.. prostě tak abych hned otěhotněla. Strašně moc si to přeju a strašně mě to trápí. Myslím, že ještě chvíli a půjdu si pro papír na hlavu. Stává se už ze mě blázen. Je to šílený nápor na psychiku, ale to asi víš... Nejraději bych šla hned na neschopenku už i teď. Nebo od 1DC jen aby se to konečně povedlo...

madlenka87
4. zář 2014

@kejtblue Ježkovy voči, tak co? Doufám, že dobré! Jak to že se nám neozýváš? ☹
@bibianca Leidenskouu mutací u manžela ty potraty způsobené určitě nejsou. Pokud ji má žena (třeba jako já ☹ ) tak bohužel k potratům docházet může, ale chlap v tomto ohledu žádné problémy nemá. Já mám trombofilii a kromě leidenské mutace ještě i jiné krevní mutace. Od začátku, co mi na to přišli mě upozorňují, že můžu mít problém otěhotnět a nebo pak potrácet. Tak jsme si i dlouho mysleli, že to je ten důvod, proč nemůžu otěhotnět. Ale nebyla to vůbec pravda. Teď mám akorát strach, že jestli se to povede a já otěhotněním, tak abych miminko donosila... Ale to už se prostě budu bát pořád něčeho, tak asi si to nesmí člověk tak brát no. V každém případě je super, že už v úterý jdete na věc! Kdyby vám ty výsledky genetiky nestihly přijít, zastavte se tam pro ně osobně v to úterý (vytisknou vám to po tel. domluvě), my to tak udělali, abychom je měli včas právě na konzultaci do Heliosu 😉

Holky, dneska jsem měla dopoledne úžasný telefonát. Volala mi embryoložka, že když včera mrazili ty naše 3 embryjka, tak naposledy ještě kontrolovali všechny ostatní a jedno dohnalo zázračně vývoj a je z něj krásná expandovaná blastocysta (akorát nehatchuje, tak se nedá vyšetřit), tak nám ji taky zamrazili. Takže máme 4! 🙂 Tak jsem úplně šťastná a strašně jim věřím dětičkám našim 😀

bibianca
4. zář 2014

@madlenka87 jů, tak to děkuji za povzbuzení. Pro jistotu si tam zítra ještě zavolám, že si je tedy v úterý vyzvedneme osobne 🙂 A Vám moc gratuluji. Moc se v tom zamražování neorientuju, ale určitě je to dobrá zpráva. A jak jsi to měla s neschopenkou??

madlenka87
4. zář 2014

@bibianca 😀 Já jsem neměla neschopenku ani jediný den 😀 V den odběru oocytů a den poté jsem měla dovolenou, pak byl víkend a od pondělí chodím do práce. První dny ještě hodně náročné (mám i náročnou práci), ale teď už dobrý. Určitě ale záleží, jak to budeš chtít ty. Jestli budeš chtít být v klidu (je otázka jestli doma budeš, já bych se zbláznila) a v práci ti nedělají problémy, tak ti ji v Heliosu rozhodně napíšou. Mě se ptala embryoložka 5. den po odběrech, jak mi je při mém hyperstimulačním syndromu a když jsem jí řekla, že jsem v práci, tak ji málem porazilo 😀 Ale tak každá to máme jinak no 😀 A do dětské určitě zavolej, ať s tím počítají, ale problém to jistě nebude 😉

bibianca
4. zář 2014

@madlenka87 no, ono je super to, že mám posledních 5 dnů dovolené. V červenci jsem měla 8 dní propustek a v srpnu jsem takz pořád lítala po Dr. , ale to jsem si už brala dovolenou, protože v práci se jim to nelíbilo. Takže, nevím co teď. Jsem na prášky z práce atd...

madlenka87
4. zář 2014

@bibianca Já tě úplně chápu! Taky se u mě v práci nelíbí, že jsem byla pořád u Dr. Nejsem ani z Brna, takže pro mě je každá krev záležitost na půl dne... Asi bych v tvém případě klidně o té neschopence intenzivněji uvažovala - někdy od té poslední třetiny stimulace, kdy právě jezdíš furt na krev a utz, pak už na to navazují zase odběry vajíček, pak máš stejně odpočívat a pokud by se třeba u vás dělal čerstvý transfer, tak už by ses do práce ani nemusela vracet 🙂 Však se neboj to klidně probrat s Texlem, on je velmi vstřícný a jistě nejsi první, kdo má takový problém!

bibianca
4. zář 2014

@madlenka87 Jj, děkuji za reakci. Už jsme uvažovali i o františkových lázních, ale potřebuji doporučení pro obvodáka od gynekologa, ale ten můj mi ho nenapíše. Myslíš, že v Heliosu řeší třeba i lázně??

madlenka87
4. zář 2014

@bibianca Tak to vůbec netuším. Ale jsou to normální gynekologové, mají i běžné pacientky s obyčejnými problémy, tak proč by třeba neřešili i lázně? Klidně se zkus zeptat 😉

jawuna
5. zář 2014

@madlenka87 Jéé, tak ještě jeden sněhuláček, super 😵

kejtblue
5. zář 2014

@madlenka87 @jawuna @genio Holky moc se omlouvam ze se ozyvam az ted po te panice co jsem tady vypustila..Vcera mi nebylo moc dobre, a vlastne jeste porad neni, ale to je fuk, musela sem Vam dat vedet.
Takze mi vcera na utz dr rekl ze detatko je v poradku, meri krasne presne na cas, a ukazal mi i jak bije srdicko silne. Ale duvod proc jsem spinila je ze jak se zavrtavalo nekdy, tak pochopitelne poskodilo tu delozni sliznici a uvolnila se tam krev. Z ty krve se mi udelal v deloze malej hematom, kterej ted krvaci.
Prognoza je takova: ma to spousta zen ze zacatku prave kvuli tomu zahnizdovani embryjka a vetsinou se ten hematom casem sam vstreba nebo vytece ven. V malym mnozstvi pripadu je na tak blbim miste nebo tak velky ze pusobi tlak na detatko a to se odlepi od delozni sliznice a vznikne potrat.
Rikal ale ze muj je malej (9mm) a ze to snad dopadne dobre. Pry mam odpocivat porad s nohama nahore a ukazat se za dva tydny. Ja mam k tomu spineni teda i bolesti a takovy pichani, nebo krece jakoby, takze hlavne proto doporucil klidovej rezim.
Ted nezbyva nez se modlit ze nebudu z te mensiny pripadu pro ktery je tohle fatalni.
Pomodlete se za me holky 😉 A jestli nektera mate s timhle zkusenost, urcite mi dejte vedet!
@madlenka87 Gratuluju na 3 blastickach, nakonec ste na stejnym cisle jako sme mi byli, taky v 6. den 🙂 A uz vam je zacali vysetrovat? Vis kdy budete mit vysledky?

genio
5. zář 2014

@kejtblue ufff jsem měla málem infakrt jak ses neozývala :-/ ale super zprávy, a neboj, mimčo se jen tak nedá a ten hnusný hematom se vstřebá 🙂 myslím na vás!

jawuna
5. zář 2014

@kejtblue Doufám, že to dobře dopadne, opatruj se 😉