Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

ewicka
7. lis 2014

@bbibianca omyl, 16.DC. Už se v tom ztrácím...

jawuna
7. lis 2014

@bbibianca To si musíš říct ty, co chceš...ale jestli jsem to pochopila dobře, tak to chceš co nejdřív 😉 S IVF je určitě větší šance a s PGD větší šance, že to klapne. Sice seš mladá, ale teď se budeš snažit přirozeně, protože máš spoustu času, ono to nepůjde a stejně půjdeš na IVF, akorát se ta šance s věkem snižuje...
Ale člověk pro to musí být přesvědčený a vědět, že zvážil všechny pro a proti a rozhodl se správně 😉

madlenka87
7. lis 2014

Ahoj všem! Ráno byly // Jupijoujoujupí 😀 Byla slabá, ale co bych asi chtěla 9. Den že? Tak snad je vše na dobré cestě.

lojzicka80
7. lis 2014

@madlenka87 Uzasna zprava 😉 gratulace 😵

jawuna
8. lis 2014

@madlenka87 Výborně!!! Mám oooobrovksou radost a moc gratuluju 😵

madlenka87
8. lis 2014

Tak potvrzeno z krve -čekáme miminko!!! 😵 😵 😵 Holky, já tomu nemůžu vůbec uvěřit, absolutně mi nedochází, že je to vážně pravda 😀 Zbývá se jen modlit, ať jde všechno krásně i dál... Moc vám všem děkuju za podporu!

madlenka87
8. lis 2014

@babulkaba Paráda, určitě jo! @lojzicka80 mi zvedla náladu  Tak teď@janina_08 , pak ty a pak já  Jééé, já bych nám to holky tolik přála!
Holky, tohle jsem napsala 25. října. Je vůbec možné, že nám to fakt všem vyšlo?! To teda byla vlna 😀 Snad je to i dostatečná motivace pro ostatní! Holky, nic nezakřiknout, všem nám moc držím palce dál! 😵

jawuna
8. lis 2014

@madlenka87 Madlenko to jsou opravdu krásné zprávy 😉 Držím palce, aby to vyšlo až do konce, všem 😉

bbibianca
9. lis 2014

Holky, tak změna, nakonec jsme se rozhodli ještě počkat. Můj zdravý rozum mi řekl, když jsem si prošla své statistiky těhotenství, že pokaždé jsem byla od snažení do 6 měsíců těhotná. Věřím, že tomu teď nebude jinak a je fakt, že ve FN Bohunice mi Dr. Gerychová taky říkala, že by to ještě zkusila přirozeně a pak teprve by šla do IVF. Tak tomu našemu mimísku dáme ještě jednu šanci. Je teda blbé, že teď jsme ovulaci právě kvůli IVF prošvihli, ale já věřím, že to tak prosstě osud chtěl a možná že to by bylo stejně brzy. Je tedy fakt, že jsem měla již 3 porevizní MS, ale po první i po druhé revizi jsem otěhotněla 4. měsíc, tak to třeba vyjde ted nebo o Vánocích či po novém roce. V pondělí budu volat do heliosu, že jsme se rozhodli tomu dát ještě volný průběh. Řekla jsem si, když do léta nebudu těhotná, tak teprve potom bysme šli do IVF. Snad mi to vydrží a taky doufám, že v práci nepočítají s mým těhotenstvím a nebudou se mě chtít zbavit..

Vám těhotným držím moc palečky abyste to dotáhli do konce a snažícím abyste brzy v náručí drželi svůj uzlíček štěstí.

Mějte se holky krásně. Já Vás nachvíli opouštím potřebuji se odprostit od myšlenek a snažení o miminko. Chci tomu dát volný průběh. Budu Vás i nadále sledovat, ale doufám, že už nebudu tak zaujatá a čekat na každou zprávu a dopředu se stresovat nad tím, co mě čeká a nemine. Ješttě jednou hodně štěstí. Je možné, že se sem brzy vrátím, ale nedát tomu ještě jednu šanci by bylo sprosté. Holky myslete na mě tak jak já budu myslet na Vás. Věřím, že se nám to všem jednou povede. Prostě musí.. Hodně štěstí...

ewicka
9. lis 2014

@bbibianca Přeji ti hodně štěstí!!!

madlenka87
9. lis 2014

@bbibianca Moc ti přeju, aby vám to vyšlo! Měj se zatím krásně a budu ráda, když se nám časem ozveš 😉 Pá

jawuna
9. lis 2014

@bbibianca Přeji ti hodně štěstí!!!

bbibianca
11. lis 2014

Děvčata, mám dilema já si asi pohnojila cyklus tou páteční Proverou :(

dneska jsem 20 DC s tím, že jsem si v pátek tedy 16. DC vzala ráno i večer proveru a pak jsme si to rozmysleli.

Včera večer jsem na toaletáku objevila krvavou stopu a teď ráno zase a víc. Nevím, jestli je to rozjíždějící MS bo co... Teď mám obavy, jestli jsem si tím nepohnojila cyklus a tím pádem ten další bude taky pohnojený... atd...

vrk
11. lis 2014

@bbibianca neboj max ti to vyvola ted drivejsi ms. Protoze doslo k poklesu hormonu. Na pristi cyklus to nebude mit vliv

bbibianca
11. lis 2014

@vrk děkuji za uklidnění. Včera jsme si s manžílkem koupili brusle a jsem teď úplně zaneprázdněná a baví mě to. Nemyslím ani už na miminko. Možná mi pomohlo i to, že jsem teď v Heliosu a vím, že když to nepůjde samo tak to půjde s nima. Určitě. Ještě jsme tomu chtěli dát jednu šanci. Tak se musím držet v pohodě, abych věděla, že ty potraty nebyly způsobeny stresem. Třeba se nám zadaří v lednu, kdy bylo plánované 1. IVF 🙂 a nebo třeba o měsíc spíš nebo o měsíc později, to by pak manžílek měl krásný dárek k narozeninám 🙂

vrk
11. lis 2014

@bbibianca a jak dlouho se už snažíte? jestli chápu správně je tvuj problém potrácení? A dělali ti kompletní imuno a genetiku? Zajdi si i na hematologii...problém může být tam. jinak myslím, že Vám to vyjde pokud už to vyšlo i předtím, nedočítala jsem předchozí diskzi, tak nevím co máš už za sebou

bbibianca
11. lis 2014

@vrk jjo, potrácím. Otěhotním do půl roku snažení, ale potratím v prvních týdnech
04/2013 zamklé těhotenství 7 týden
10/2013 zamlklé těhotenství 9 týden - tlouklo srdíčko
07/2014 zamlklé těhotenství hned na začátku, nebyl vidět ani plod

absolvovala jsem hematologické, genetické, imuno, štítnou žlázu vše OK.

Po posledním potratu jsme šli hned do Heliosu, kde nás oba vyšetřili znovu a vše OK. Rozhodli jsme se pro IVF, ale ted jsem byla na kontrole u svého gyndr. a ten by řekl, že by do toho nespěchal a to samé mi řekla Dr. Gerychová ve FN Brno. Prej by to zkusila ještě jednou. Tak jsme se o víkendu rozhodli že to teda ještě zkusíme. Je fakt, že pri prvním potratu jsem byla hooodně ve stresu řešila jsem práci + školu. Při druhém jsem byla celkem v pohodě, jen malý stresík v práci a při třetím potratu. Jsem otěhotněla v období státnic, tak jestli ten stres měl na to taky vliv? Nevím... Je fakt, že když ted budu 3 měsíce čekat než otěhotním, pak zase nedej bůh potratím, tak to by bylo nejdřív na první pokus IVF příští rok 😒 ale třeba se zadaří...

janina_08
11. lis 2014

@madlenka87 jee, to je super!! gratulujem! snáď to všetky pekne zvládneme a budeme sa tu za 9 mesiacov tešiť niekoľkonásobne viac 🙂 🙂

jawuna
13. lis 2014

Holky tak coooo? Nějak to tady vázne 🙂

madlenka87
13. lis 2014

Žádné nové snažilky? A co holky těhulky? Máte už po prvním utz nebo kdy jdete? Já v úterý a nemůžu se dočkat! Poměrně hodně a často mě bolí břicho, tak jsem z toho docela nervózní. A když mě pak nebolí, tak jsem nervózní taky, že se nic neděje 😀 Holky co si myslíte o nošení těžkých věcí, je to nebezpečné už teď, nebo až v pozdějším stadiu těhu?

madlenka87
13. lis 2014

@jawuna A jak ty? Ty už musíš mít krásný břišeno 🙂 Kdy máš termín?

bbibianca
14. lis 2014

Ahoj holky, tak já ted očekávám MS pořád tak nějak špiním nebo slabě krvácím asi jsem si rozhodila tou proverou cyklus, ale snad to bude brzy ok a budeme se moct brzy začít snažit. Snad nám to vyjde brzy. Asi mě čeká kolotoč testování, ale věřím, že to jednou skončí a štěstí se usměje i na nás.
@madlenka87 Moc držím palečky at je to OK. Ty bolesti bych asi připisovala k roztahování dělohy atd. Potom přihoď nějakou fotečku z UTZ 😉

renaj
14. lis 2014

Ahoj,už dlouho se na vás tady dívám.My jsme Helios navštívili už podruhé.Poprvé v roce 2011 a hned po prvním IVF máme krásnou holčičku Anetku.Letos v řjnu jsme podstoupili druhé IVF, které dopadlo taky snad úspěšně.V úterý jdu na první UTZ.

jawuna
14. lis 2014

@madlenka87 Termín mám začátkem března, tak uvidíme, kdy se vykulíme 🙂 Budu na vás v úterý myslet 😵 To jdeš na první ultrazvuk, že?

jawuna
14. lis 2014

@renaj Ahojky, to rádi slyšíme 🙂

madlenka87
14. lis 2014

@jawuna Ano, ano, v úterý na první 😉
@renaj Ahoj, moc tě vítám mezi námi! To je skvělý, že už se vám podařila holčička a teď to bude taky určitě všechno v pořádku, budu držet palce 🙂 To se tam vlastně dost možná sejdeme 😉

renaj
14. lis 2014

@madlenka87 to tam asi budem spolu,jdeš taky ráno 7-8hod.?

jawuna
14. lis 2014

@madlenka87 My máme teď taky holčičku 😵 ty víš, co máte za mimi?

madlenka87
15. lis 2014

@jawuna Vím 😵 Ale manžel neví, tak to tu nechci psát...
@renaj Ano, jdu taky hned ráno 😉

jawuna
15. lis 2014

@madlenka87 😀 a on nás čte? 😉