Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
19. únor 2013

@trefulka A kdy to bude? Už se ti to blíží? 😉

trefulka
19. únor 2013

@jawuna Vzali by nás už včera, ale to jsme bohužel museli odmítnout, takže jsme to odložili o měsíc, tj. 18.3., aby mi zrovna mohli vzít krev i na HP. Snad se mi termín MS o moc nezmění, to bychom se pak museli domluvit na jiném datumu.

jarmisek
19. únor 2013

@trefulka Ahoj,tak to uz mas take za par 🙂 Takze si nechate v ten den udelat hormonalni profil a ostatni vysetreni a vysetrit i spermijky?

jarmisek
19. únor 2013

@jawuna A taky hlavne aby byli sourozenecci,ze jo... 😵 😵

trefulka
19. únor 2013

@jarmisek Jasně .) Chceme toho stihnout co nejvíc - jsme z MB, takže nechci pak jet do Brna jenom kvůli jednomu odběru. Vezmu s sebou zprávy a výsledky (co mám u sebe) z předchozího CAR. Jen nevím, jestli si mám vyžádat celou svoji dokumentaci...

jawuna
19. únor 2013

@trefulka já jsem si vzala akorát to, co jsem měla u sebe...stejně se dělaly všechny vyšetření znova

danaho
19. únor 2013

@trefulka super, to uteče rychle. Tak to máme podobnou cestu,já jen o cca 70 km delší (Liberec). Já zrovna tou dobou začnu stimulovat na 3 IVF 🙂

danaho
19. únor 2013

@jawuna hurááá tak zítra ještě další brášky a ségry do party 😅

trefulka
19. únor 2013

@jawuna včetně imunologie a genetiky?

trefulka
19. únor 2013

@danaho A jak to dojíždění zvládáte? Už máš pořešené kontroly během stimulace, budeš všechny absolvovat v Brně nebo vypomůže tvůj obvodní gynekolog?
Jsem hodně zvědavá a docela natěšená 🙂

danaho
19. únor 2013

@trefulka Zatím jsme tam byli jen na odběrech,to jsme tam přespali v nějakém penzionu a ve čtvrtek jsme tam byli na první konzultaci a to jsme jeli na otočku. Docela mazec. Až mi teď skončí MS tak si zajdu k obv.gynekoložce na roční kontrolu a tam se s ní domluvím jestli vypomůže. Je fajn,tak věřím,že mi vyjde vstříct. Doufám,že ty kontroly nevyjdou na víkend aby jsme do Brna nemuseli. A od té poslední kontroly zůstanu v Brně až do OPU. Uděláme si menší dovolenou 😅

trefulka
19. únor 2013

@danaho Při těch kontrolách se dělá jen folikulmetrie nebo i odběr krve? Každopádně věřím, že se konečně taky dočkáte 🙂

danaho
19. únor 2013

@trefulka budu mít krátký protokol a tam jsou 3 kontroly. První je jen odběr krve a u druhé a třetí krev i folikulometrie.Akorát krev potřebuješ vědět ten den nějak dopoledne aby jsi to mohla zavolat do Heliosu. Tady mi to v nemocnici v laboratoři naberou ale musím mít žádanku a aby sdělili výsledky mě tak snad tam musí být přímo lékařem napsáno aby sdělili výsledky pacientovi. Musím si to všechno teprve domluvit. Ty budeš jezdit na všechno do Brna a nebo si to taky zařídíš u svého lékaře?

trefulka
19. únor 2013

@danaho Zatím IVF takhle neřeším, počkám si, co se dozvíme na konzultaci 🙂 Teď mám totiž víc starostí s prací, z důvodu reorganizace jako snažící se o dítě se se mnou loučí 😠

danaho
19. únor 2013

@trefulka to mě moc mrzí? Zrovna teď když je každá koruna dobrá a i psychika by měla být v pohodě.... ☹ Tak se drž!!!

marcyk
20. únor 2013

Holky, tak vajucha konečně rostou 🙂, ale v pá jdu na čtvrtý ultrazvuk. Je jich tam tak 15, ale zatím jen dvě mají, 1,3, prý musí mít 1,6. Zbytek kolem 1. Jak jste je měly velké, když Vám dělali odběry? Snad dozrají rychle i ty ostatní 😖

jawuna
20. únor 2013

@marcyk Jak byly velky nevim, ale vim, ze byly velky vsechny stejne 😀 Tak konecny vysledek je 5 blastocysticek na PGD a zamrazeni, uplne jsem kulila oci rano, kdyz mi to rekla embryolozka...tajne jsem doufala dneska jeste v jedno 😎

zuzzu11
20. únor 2013

@jawuna Jee 🙂 ! To je paraada 😀 . Ze 5 na PGD 🙂 . Ani neviem ci som tu citala ci mal niekto az 5. Tak to zbyde aj par surodencov urcite 😉 .

danielahe
20. únor 2013

@jawuna 5 mimousku 😵 😵 😵 😵 , to je super cislo 😵 😵 😵 , preji at jsi brzo tehule a ostatni budouci maminky taky 😵 😵 😵 😵 😵

ilonar
20. únor 2013

Teda, to je skvělá zpráva! Kéž by se každé takhle zadařilo 😀. A na ket hned příští měsíc? Hlavně pohodičku v hlavičce a všechno bude fajn 😉 @jawuna

jarmisek
21. únor 2013

@jawuna Jawu,posilam velkou gratulaci a drzim pesti,at dopadne dobre vysetreni a vsechna embryjka jsou zdrava! 😵 😵

jawuna
21. únor 2013

@ilonar Diky moc...jasneže na KETík příští měsíc, dýl bych to nevydržela 😀

jawuna
21. únor 2013

@jarmisek Děkuju 😵

ilonar
21. únor 2013

Holky a jak je to s platbou KETů v rámci jednoho IVF, nevítě? Když třeba z IVF vzejdou tři embrijka, která se zamrazí. První KET se nezdaří, ten druhý a třetí se musí nějak platit? Nebo je to prostě v rámci toho jednoho IVF a ty kety se neplatí...

marcyk
22. únor 2013

@ilonar Já mám v papírech, že se za každý KET platí 3000, nehrazeno pojišťovnou a myslím, že mi to tak i říkali.

jawuna
22. únor 2013

@ilonar No když jsem měla jít na KET, tak říkali, že po CGH se ten první neplatí, a pak za ty ostatní je to po 3000, mají to tak i v ceníku

jarmisek
23. únor 2013

@ilonar Ahoj potvrzuji ze prvni KETik po aCGH jsem neplatila. Dalsi podle cenicku budou stat 3000 😉

katuleb
24. únor 2013

@jawuna ahojky prosím tě ,chci se zeptat po OPU teda všechny léky vysadíš a čekáš na ms?? nebo jak je to dále a kdy asi ti ms dorazila?? Děkuji...

jarmisek
24. únor 2013

@katuleb Ano,po OPU jsem nic nebrala a menses mi dorazil asi o dva dny pozdeji,nez bych ocekavala normalne, takze pohodicka 😉

katuleb
24. únor 2013

@jarmisek děkuji a pak se tedy hned po ms plánuje Ket??A to už se nějaké léky berou??