Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danielahe
17. kvě 2012

@veverka.terka jinak ja taky dokazu travit v obchodech spoustu casu...nez ja neco vyberu 😀 😀 😀 , ted jsem koukala na tchibo, pristi tyden tam budou mit krasne oblecky pro deticky, jak velke, tak i prcky 🙂 🙂 🙂 , ja bych potrebovala miliony 😀 😀 😀 , jak rika muj chlap, dej zensky 500,- na mesic ona vyjde, dej ji 500 000,- taky vyjde 😀 😀 😀 , mimochodem, s 500 na mesic bych teda nevysla 😀 😀 😀 😀

veverka.terka
17. kvě 2012

@danielahe jj, taky sem se na Tchibo dívala, sleduju to pravidelně, co tam mají.....no, ono je fajn trávit čas v obchodě, ale chce to s sebou balík peněz že 😀 😀 😀 no, tak 500Kč je hooodně málo, to je tak na 1 nákup potravin 😉 😉 😉

danielahe
17. kvě 2012

@veverka.terka no to u nas nehrozi, u nas jsou bezne nakupy za 1500 a po 2 dnech tam nic neni, asi nam to jidlo nekdo krade 😀 😀 😀 😀 😀 , ale jinak takove ty male nakupy do albrta, to tam chodim sponzorovat po 500 🙂 🙂 🙂

katka1313
17. kvě 2012

Ahoj holky, právě se rozhoduji mezi CAR Helios, Obilní trh nebo Reprofit. Jaký byl váš důvod, proč jste rozhodli právě pro tento CAR?

veverka.terka
17. kvě 2012

@katka1313 ahojky, vítám tě tady 🙂 mým důvodem byly hlavně výborné reference od kamarádek a známých, Helios je špičkové centrum na světové úrovni, má nějkteré technologie a metody, které má pouze několik centerm v ČR. Helios má velice dobré výsledky v léčbě IVF a nechce pouze z lidí vytáhnout peníze, ale opravdu pomoct. personál je příjemný, ochotný. MUDr. Texl, který řeší konzultace s páry je úžasný, velice příjemný, dá se s ním úplně normálně mluvit. taky jako jedno z mála centerm hradí metodu PGD-preimplantační genetická diagnostika na embryu, je to metoda, kdy se zkoumají 4 nejdůležitější chromozomy a můžou případně včas odhalit různé vrozené choroby a tím zvýšit uchycení embryjka až o 15%. na Obilný trh sem neslyšela ani jednu dobrou zkušenost a Reprofit nevím, ostatní holky ti určitě taky napíší svoje názory a zkušenosti. já sem velice celkově spokojená a neměnila bych!

ivetka77
17. kvě 2012

@danielahe Ahoj,ja teda taky dyl jak do jedenacti nevydrzim...No a prckovi se neco rysuje mezi nozickama...takze to asi vypada na kluka 🙂

ivetka77
17. kvě 2012

@veverka.terka Veverko to je uplne bezva-vubec nevim samou radosti co napsat...drzim pesti at se bobisek tentokrat uz nepusti!!! 🙂

ivetka77
17. kvě 2012

@katka1313 Ahoj,tak Veveruska uz tady asi presne vystihla muj nazor proc do Heliosu-vyslo nas to vcetne PGD,za ktere jsme nic nedoplaceli na +- 25000, coz je cenove fakt bomba oproti tomu co pisou holky z jinych CARu...chytilo se hned prvni embryjko a jeste mame sourezenecky zamrazeny...Taky co sleduji tuto diskuzi,tak mam pocit,ze maji fakt dobrou uspesnost...Obilnak ani Reprofit neznam,ale Helios bych nikdy nevymenila.Mozna zkus prijit na znezavaznou konzultaci s Dr Texlem, dela je zdarma-take jsem tam tak sla,uvidis,jak je super a uz nebudes chtit jinam 🙂 Zejmena vyzdvihuju moznost vysetreni embryjek tim novym PGD a pak taky manzelovy spermijky nam proklepli horem dolem 🙂

veverka.terka
17. kvě 2012

@ivetka77 Ivi, děkuju 🙂 a vy už teda víte, že to bude klučina? to je úžasný... 😉

ivetka77
17. kvě 2012

@adriana1010 Take bude jiste brzy tehu🙂 A prestan procitat diskuze,beztak uz vsecko vis🙂 Nech si poradit co je v tvym pripade nejlepsi ;) 😵 😵

ivetka77
17. kvě 2012

@veverka.terka No jako jeste to nerekal na 100%, jsem teprve 14 tt...ale mysli si to 🙂

veverka.terka
17. kvě 2012

@ivetka77 jj, tak to jo. a s větší jistotou se to dá poznat kdy? v 16tt.?

ivetka77
17. kvě 2012

@veverka.terka Ja ti vlastne nevim...myslela jsem si, ze tak kolem 20tt...ale ja fakt nevim-jsem hrozna ostudnice,protoze tyhle veci nemam nastudovany 🙂 Nechavam to plynout tak,jak veli moje gynekolozka 🙂

veverka.terka
17. kvě 2012

@ivetka77 já myslím, že dřív než ve 20tt., ale taky to netuším přesně...to je ale fuk, hlavně, že je miminko zdravý žejo 😉

ivetka77
17. kvě 2012

@danielahe
@veverka.terka
Jo holky, neni to sranda s temi rodinnymi vydaji,co?A co teprv az jeste budeme kupovat pro prcky...to bude viiitr v penezence...mozna bych si mela ponakupovat nejaky kosmeticky pripravky a sminky a hadry doforoty,kdyby pak na ne z matersky nezbylo 😀

ivetka77
17. kvě 2012

@veverka.terka Jak rikas...o nic jineho mi ted nejde...jinak mimochodem-prala jsem si holku 😅 ale mam radost kvuli manzelovi,protoze ten chtel kluka... 😵

veverka.terka
17. kvě 2012

@ivetka77 njn, většinou chlapi chcou klučíka a ženský holčičku 🙂u nás je to taky tak 🙂 ale nejdůležitější je to zdraví!!!

danielahe
17. kvě 2012

@katka1313 ja v heliosu byla pred 8mi roky a nic jsem na tom menit nechtela, velmi vstricny personal, uzasny pan doktor Textl. Jak uz psala terezky, tak jsou tam proste vymakani a taky mam pocit, ze se te nesnazi sedrat z kuze, bohuzel, v kazdem caru nechas penize a v heliosu jsme mela opravdu pocit, ze se nam ta investice vyplati 🙂

danielahe
17. kvě 2012

tak nic zbytek doctu pozdeji, u nas je ted bitka o pc 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katka1313
17. kvě 2012

@danielahe @ivetka77 @veverka.terka Moc vám všem děkuji za vaše názory. Moc jste mne potěšily 🙂

mindinka
17. kvě 2012

Ahoj holky, my jsme byly taky na IVF v Heliosu a byla jsem s nima nadmíru spokojená, jsou tam všechny moc milý, chodila jsem k dr.Texlovi a ten je perfektní, vždycky nám všechno vysvětlil a poradil, ani nás to moc nestálo. Byla jsem na odběru vajíček a odebrali jich 23, z toho jich 22 bylo zralých a 11 se jich oplodnilo, měli jsme prodlouženou kultivaci a zbylo nám 5 embryek, tak jsem šla na ET a nechala si dát 2 embryjka a zbylý 3 jsme nechali zamrazit, jenže ET se nepovedlo, nechytlo se ani jedno embryjko a tak jsem šla další cyklus na KET a taky mi dali 2 embryjka a to se taky ani jedno nechytlo, tak nám zbývalo poslední embryjko a tak opět další cyklus jsem podstoupila KET a to se povedlo, poslední embryjko se chytlo, máme krásnou zdravou holčičku, sice se narodila ve 27tt a vážila 990 gramů a měřila 34 cm, byl to takovej malinkatek uzlíček, měli jsme jí 10 týdnů v nemocnici, než nabrala porodní váhu a mohla jít za náma domu, bylo to docela těžký na psychiku, ale už je to za náma a zvládli jsme to. Všem vám tady přeju hodně štěstíčka a at se taky dočkáte svého vytouženého miminka 😵 Podívejte se do albíčka jak Byla Zuzanka malinkatá a jakej kus ženský z ní je ted. 🙂

adriana1010
17. kvě 2012

@mindinka Tyyyyy brdo, tak to je úžasnej příběh 🙂, gratulace !! A obdiv i mamince za psychiku ! .)

adriana1010
17. kvě 2012

@danielahe
@veverka.terka Teda vy jste to tady děvčátka rozjely :D, prý embryologicky utužit vztahy a poslat foto :D, tak to jsem málem spadla z gauče, s Váma to čekání utíká jedna báseň 😀
Jinak jasan, já si dám vycházky od dvou do šesti a pak to poladíme, šéfové veverušce se přizpůsobíme a pak začne pořádný babinec 🙂, nás z hospody ponesou v zubech po zavíračce 😀 😀

adriana1010
17. kvě 2012

@katka1313 Ahoj Katy 🙂, už jen doplním názory ostatních těhulí tady 🙂, už to označení těhule mluví samo o sobě, já jsem ještě na začátku, teprve stimuluji, ale zatím mě tam dělají jen samou radost 🙂, tak uvidíme jak to půjde dál, určitě si klidně obejdi více carů a sama vycítíš, kde se ti líbí nejvíc, ale pokud jich chceš obejít víc, tak nechod prvně do heliosu, páč už neodejdeš 😀 😀 😀

mindinka
17. kvě 2012

@adriana1010 Děkuji, taky to byl velikej stres a co jsem se nabrečela a pak už jsem ani nedoufala, že by se nám to někdy povedlo a nakonec to vyšlo, Zuzanka je veliká bojovnice 🙂 a je moc šikovná.

adriana1010
17. kvě 2012

@ivetka77 Rozkaz, už nebudu nic pročítat, stejně se člověk nejvíc dozví tady, chvilku v této diskuzi a člověk nemusí nic zjišťovat 🙂.

adriana1010
17. kvě 2012

@mindinka Tak to každopádně 🙂, ta toho ještě v životě hodně dokáže, když už toho má tolik za sebou 🙂

adriana1010
17. kvě 2012

Mimochodem mě tak napadlo, že by nám z Heliosu mohli posílat nějaké provize za psychickou podporu, někde platí psychiatry, Helios má svoji psychicky podporující diskuzi 😀 😀 😀

mindinka
17. kvě 2012

@adriana1010 A taky jsem si vzpoměla, tenkrát jsem chodila na diskuzi na rodinu a tam hlky říkali, že ten kdo jde na transfer do Heliosu tak má sebou mít pro štěstí veverku 🙂 , tak jsem šla na poslední transfer s malou veveruškou a držela jsem jí celou dobu v ruce, jiný holky si jí třeba vytiskly na papír a nebo měli plyšovou veverku 😵 😵 😵

adriana1010
17. kvě 2012

@veverka.terka
@mindinka VÝBORNĚ, JSEM RÁDA, ŽE TO VÍM, VEVERKO.TERKO JDEŠ POVINNĚ NA TRANSFER SE MNOU 😀 😀 😀 A BUDEŠ U MĚ STÁT DO TĚHU TESTU, DĚKUJI 😀